Obelisk 100- lecia Niepodległości

Image

W Stalowej Woli powstaje właśnie obelisk upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obelisk będzie się mieścił przy Bazylice Mniejszej. Obecnie jest on montowany.

- Jest to inicjatywa fundatorów prywatnych, którzy zgłosili się z taką inicjatywą do samorządu Miasta Stalowej Woli, aby po tym wyjątkowym 11 listopada, w którym świętujemy 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, pozostawić stały znak pamięci obchodów tego dnia, stąd zarówno projekt, jak i wykonanie jest fundowane przez osoby prywatne. Miasto Stalowa Wola wydatkuje środki dotyczące otoczenia, uzyskania również pozwoleń. Symbolicznie będziemy chcieli przekazać ten obelisk na ręce mieszkańców Stalowej Woli podczas uroczystości miejskich 11 listopada- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Uroczyste odsłonięcie obelisku będzie mieć miejsce około godz. 17:00 tuż po Mszy Świętej odprawionej w konkatedrze o godz. 16:00.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kiki

No i stanal pomniczek w cmentarnym stylu. Napis jakis niepasujacy. Bo do dligopisa powinno byc Adrianowi wdzieczni wolacy. 😂

~123

Na górze cokołu wystarczy umieścić czerwoną gwiazdę
i pomnik wdzięczności dla żołnierzy radzieckich gotowy.
Bezmyślność parafii?
A nie trzeba było przenieść ten ze Zbydniowa, byłoby taniej?

~smakosz

Wstyd,Lucek z pis tak zadłuzyli miasto ze nie stac nas na jakis wysoki pomnik .Jedynie stanał maszt bez flagi na uczczenie tej daty.Oto co zrobił bufon Lucek.

~Gizmo

To jest przycisk do przywoływania wojsk terytorialnych szurniatego antoniego

~Kingol

co autouł miał na myśli?

wygląda jak nieokiełznany Jenot przywoływany przez swego pana biegnie radośnie truchtem do jego nóżki i nagle...pan gestem każe mu s.ierd.lać.

to stłaszne, jakiś brutus musiał podkablować. Pitrewicz? Nie sądzę bo to Konrad Walenrod samozwańczy przecież był.

Także reasumując pomnik bardziej przypomina scenę z sejmu niż odzyskanie niepodległości przez Polskę.

~Bee

Obelisk nieskończony ale jego forma pokazuje jakim smutnym krajem jesteśmy.

~jan

... krzyż na KEN ,,projektowali" inżynierowie z HSW, pod względem inżynierskim pewnie jest wszystko w porządku, pod względem architektonicznym kompletny niewypał, można było skorzystać z pomocy architekta albo nawet dobrego plastyka, ale tak się nie stało .... oby z tym obeliskiem nie było podobnie, na fotkach jest niekompletny, trudno cokolwiek powiedzieć ... lokalizacja też nie za bardzo, jest tam duży krzyż z tablicą chyba(?) bł.ks Popiełuszki, obok mały pomnik upamiętniający Matki Sybiraczki, w centrum placu Pomnik papieża Jana Pawła II, ten jest już czwartym miejscem pamięci na tym niewielkim placyku, no ale może architekt miejski ma inne zdanie....

~colti

Czy my żyjemy w normalnym kraju? Odnoszę wrażenie, że nie zupełnie. Otóż na podwyżki dla policjantów kasy ciągle brak aż tu nagle ich szef generał Szymczyk chce im za jeden dzień służby wyplacić nagrodę, premię czy może łapówkę w wysokości 1 tys złotych! Za tą propozycję powinien być zdymisjonowany i wyrzucony ze służby. Gdzie był jak rząd lekceważył policję pomijając przy regulacjach?. Dlaczego musiało dojść do takiej sytuacji, że bezpieczeństwo obywateli jest zagrożone?

~eryk33

Wstyd ,bo ten obelisk wyglada jak grobowiec z cmentarza.Lucek przechulal miliony na rewitalizacje i nie wybudowal obelisku na miare naszych czasów.Ale na wies bedzie.

~jajaJakBerety

Policjanci o propozycji premii za pracę 11 listopada. "To łapówka niegodna oficera"
1 tys. złotych premii dla wszystkich funkcjonariuszy, którzy przyjdą do pracy 11 listopada - to propozycja komendanta głównego, która jest odpowiedzią na akcję protestacyjną i masowe zwolnienia lekarskie w policji. - Przez 10 lat nie widziałam takiej premii - mówi policjantka z Wrocławia. Dotarliśmy do pisma z CBŚP z informacją, że chętnych na dodatkową kasę brak.

~csa

@olo pisowski czopku. nie było takiego nokautu???? ćwoku w przemyślu wasz partyjniak dostał takie bęcki od kandydata kukiz'15.umiech umiech

~olo

Do manekin , hejterze z tym miastem to nie przesadzaj bo STALOWA WOLA jeszcze nigdy tak dobrze sie nie rozwijala jak obecnie. Gdyby bylo innaczej mieszkancy naszego miasta nie zaglosowali by na obecnego prezydenta i to nokautujac tego SZYMONIKA 74 do 26. Takiego nokautu nigdzie w POLSCE nie bylo a to o czyms swiadczy, nie prawda lemingu?

manukun

@anna
Jak widać "sympatycy PiS" walczą dzielnie z hejterami opozycji i plują żółcią jedni na drugich. Tymczasem miasto upada.

~WHO

"~anna
jesteśmy Polakami, jest 100 lat niepodległości, o co chodzi w tych komentarzach, zamiast się cieszyć, to nienawiść …"

Anno, jesteś Polką i chyba masz jakiś zmysł estetyczny oraz wyczucie sytuacji. To wszystko są śmiesznostki, tu nie ma koncepcji, nie ma planu - to jest pijar pod trampolinkę do Warszawy... Takie święto, taka chwila a Kuargule i Pawlaki zaskoczone to latają i stawiają to co widać i kasa jest a na odwodnienie nie ma.

~mietek

Do fix, smieciu hejterze wypociles o najwiekszym mezu stanu na swiecie i to juz nie zyjacym A kiedy mowimy o kims kto nie zyje to mowimy z najwiekszym szacunkiem albo nie mowimy wcale. Ale skad ktory kolwiek leming takie rzeczy moze wiedziec jak wieksosc z nich ma tylko podstawowe wyksztalcenie [wedlug GAZETY WYBORCZEJ].

~anna

jesteśmy Polakami, jest 100 lat niepodległości, o co chodzi w tych komentarzach, zamiast się cieszyć, to nienawiść ….

~anna

jesteśmy Polakami, jest 100 lat niepodległości, o co chodzi w tych komentarzach, zamiast się cieszyć, to nienawiść ….

~Gafa

Coś ty, musieliby ustawić stała policyjna warte żeby społeczeństwo nie okazywało wdzięczności. A teraz choroby tam panują i nie ma kim robić . ☺

~fix

kartofel z warszawy już tam stoi?

~Zełus

Wygląda jak amerykański włącznik żarówek tradycyjnych.

~pyton

zawieje i pierd...nie

~mariusz

wszystko fajnie, ale jak zobaczycie rachunki za prąd w 2019r to sie zes.....

~LECHnin

Na placu marszałka Piłsudskiego w Warszawie też stawiają jakiś nowy pomnik z napisem: LechNIN wiecznie żywy. Komuś chyba chcą znowu zrobić wielką krzywdę.

~"olo"

"olo" pisz, pisz bo nudno i smutno jak milczysz. Możesz nawet pisać jako "marek" byleś pisał. Ten sam rozum, ta sama mentalność, ten sam styl i błędy. I ten sam rozum. Błagamy pisz, pisz, pisz...

~pytanie

Czy to prawda, że fundatorami tego "dzieła" są Zbigniew K. i Andrzej U.? Ładnie to z waszej strony ale jak już porwaliście się na to to mogliście coś bardziej efektownego wygłówkować bo to raczej kojarzy się nie Egiptem ale pomnikiem wdzięczności dla żołnierzy Armii Czerwonej, a chyba nie o to wam chodziło?

~Franz

@olo, liczymy na twoje wpisy, wrecz czekamy z utęsknieniem. Widać to ze ci co to czytają maja dobry ubaw i dowiadują się do czego służy wazelina używana doustnie,!!!!!

~jan

... pod kościołem, i po mszy niedzielnej, to jest szansa że parę osób zatrzyma się, bo inaczej pan prezydent byłby skazany wyłącznie na rodzinę i rodziny radnych z pisu... dobrze wiedzieć, zazwyczaj chodzę w niedzielę na 16:00 do konkatedry, tym razem pójdę o innej porze albo do Iglo.

~olo

Jedynym hejterem o nieunormowanej psychice to jest ten leming przytula a mi jest was zal tepaki z pseudo opozycji. Ja z wami wcale nie chce dyskutowac bo nie ma z kim ale z hejterami bedzie walka do konca.

~@olo

Żal mi cię ale czas byś sobie uświadomił iż jesteś osobnikiem o niunormowanej psychice i delberowanie z takimi jest stratą czasu...🤑

~posto

Ufam, że z tym kolejnym niby patriotycznym, materialnym przejawem pana Nadbereżnego będzie identycznie jak z samowolą budowlaną masztu i krótko łopocącą flagą narodową wielkością przypominającą żagiel Pomeranii. Trochę maszt poleżał na trawie po wywrotce, teraz został ponownie postawiony a dumna flaga gdzieś jest w ukryciu bo jej na wietrze nie widać? Taka ściema i nic więcej. Nadbereżny zasłynął z mnogości miałkich spraw i dużego przy nich zadęcia! Tak też jest teraz, jedzie z tymi samymi inicjatywami dalej.