Wchodzimy w trybie administracyjnym do szkieletora. Bezdomni odcięci od budynku

Image

Prezydent nie dogadał się z właścicielem „ceglaka” z targu. Obiekt otoczono wysokim ogrodzeniem. Bezdomni zostali odcięci od szkieletora. Budynek idzie do rozbiórki. Koniec z pożarami.

W poniedziałek na terenie targu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent ogłosił, że miasto przystąpiło właśnie do budowy ulicy pod nazwą techniczną Okulickiego- boczna. Najważniejszą sprawą będzie likwidacja budynku z cegły, który stoi na środku terenu i nie tylko psuje wizerunek tego miejsca, ale stwarza realne zagrożenie dla mieszkańców. Właściciel od lat 80- tych nie doprowadził jego budowy do końca, nie otworzył w nim tym samym żadnego biznesu. Władza wobec problemu była bezsilna. Budynku nie mogła rozebrać. Jak mówi Lucjusz Nadbereżny on również przed laty, gdy zwrócił uwagę na problem, usłyszał „nie da się”.

- Mam to do siebie, że nie uwierzyłem, powiedziałem, że jednak znajdziemy pomysł, znajdziemy rozwiązania- mówi prezydent.

Udało się. Obiekt zniknie, a przez plac będzie przebiegać droga. Zmiany w obrębie placu targowego stworzą nowe warunki do handlu. Miasto w ciągu ostatnich kilku tygodni uzyskało wszystko pozwolenia na budowę, a także zgodę na rozbiórkę „ceglaka”. Teren został już ogrodzony. W ciągu kilku dni rozpoczną się prace wyburzeniowe. Działania są zgodne z prawem. Pozwolenia na budowę wydano w trybie specustawy drogowej.

- Nie może być tak, że ktoś przez cale lata igra sobie z prawem, dokonuje zabawy z tym jak ma wyglądać miasto. Nie ukrywam, że z mojej strony w ostatnich miesiącach była dobra wola. Prowadziłem rozmowy, które miały doprowadzić do porozumienia z właścicielem tego budynku tak, aby obeszło się bez niepotrzebnych emocji, bez takich wejść w teren. Niestety, nie doszliśmy do porozumienia, dlatego wchodzimy w trybie administracyjnym. Decyzja zapadła, będziemy realizować ten projekt. Miasto w kwestiach administracyjnych musi mieć twardą rękę- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent przypomniał, że w ciągu ostatnich tygodni na terenie „ceglaka” wciąż dochodziło do pożarów. Bezdomni kilkakrotnie stwarzali zagrożenie dla mieszkańców Stalowej Woli. Ten proceder trzeba było uciąć. W miejscu szkieletora powstaną 93 miejsca parkingowe i 6 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Okulickiego boczna będzie liczyć 316 metrów. Po obu jej stronach będzie chodnik z kostki. Powstanie sieć techniczna, wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Przestrzeń hali zostanie odwodniona. Wokół placu i na parkingu pojawi się oświetlenie led. W hali warzywniaka będą dostępne toalety. Całość ma być ukończona we wrześniu 2019 roku (ulica w sierpniu 2019 r.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Dupa

Ale o czym tu mowa. Gdyby budynek funkcjonował nie bylo by tematu. 30 lat stoi ruina w srodku miasta. Ani sklepów ani pozytku . Proste ze wyburzamy. Na co to ma stac ? Zeby dzieci jakies tam sobie krzywde zrobily ? Czy bezdomni tam maja spac ?

~HarryP

jakie to dziwne, od dłuższego czasu był spokój a tu nagle w ciągu kilkunastu dni dwa pożary?

~jandziwanski

Informator zamknij jape bo ci ktos tam zrobi kupe.tAKI JESTES TEPY ,TYLKO JEDNO ZDANIE UŁOZYŁES PACANIE.Do psyhiatryka jak nie wiecsz o co chodzi.

~Informator

Brawo lucek rób tak dalej a osiągniesz 90 procent poparcia

~Pytanie

Dlaczego mieszkańcy nie są informowani o kosztach takiej fanaberii?
Czy odszkodowanie dla właścicieli Galerii Stalowa Wola zostało już wypłacone? Ile to nasz razem będzie kosztowało?
Nowa pisowska specustawa umożliwia zabranie komuś prawa do nieruchomości, która koliduje z drogą. Dlatego wymyślono drogę akurat w tym miejscu i akurat teraz zdarzyły się pożary.
Zastanawiające.
Właściciel budynku jest chory, nie kombinujcie. Nie jest w stanie kontynuować swojej budowy, ani nie zdecydował jej nikomu odsprzedać. Robił w budynku tylko tyle, aby przedłużać legalnie budowę.
To dwie kolejne,po Fracu, conajmniej kontrowersyjne decyzje.
Trudno też zapomnieć z jaką łatwością Nadbereżny zrezygnował z prawa pierwokupu szkoły w Charzewickim Parku za niewiele ponad pół miliona. To prawo dla miasta Pan Szlęzak wpisał do Ksiąg Wieczystych.
Co tu jest grane?

wyborca

Skoro można podpalić budkę przy ambasadzie... dalej sobie dopowiedzcie.

~kiks

bravoooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!

~Informator

Ja jestem za bo wiele osób które odwiedzają nasze miasto to łażą po hali i widzą komunę a teraz wszystko nabierze wyglądu nowe parkingi fontanna

~Polak

Rozumiem że nowy targ nie potrzebny z jupiterami ledowymi dotychczasową błotna kostka zostanie wymieniona

~ububum

Pisiory z przedszkolakiem Luckiem robia nam za podatki cyrk.Za budynek i tak trzeba zaplacic,chyba ,ze wroci komuna i wtedy mozna zabrac budynek za darmo, a wlasciciela na syberie.Podejrzewam ze Lucek to tylko taki obrazek przekazujacy mediom co chca zrobi jego kolesie partyjni.Przeciez mamy tutaj wielkie marnowanie dochodow miasta na jakis parking zamiast szkieletora.Zostawic ten szkieletor i mozna kupe kasy zaoszczedzic i zbudowac parking kilku poziomowy.Bedzie napewno tanszy.

~toż to szok

Przepraszam - ja bez trybu. Niektórym wolno.

~toż to szok

Panie prezydencie - jaja sobie robicie? W trybie administracyjnym próbuję wymeldować gościa, który nie mieszka od roku. Urzędnicy piszą pisma, marnując czas i papier. Wzywają sąsiadów (Bogu ducha winnych ludzi), którzy muszą łazić po mieście "wyjaśniać". A wystarczyłoby, żeby urzędniczyna podszedł do miejsca jego zamieszkania (podane w zgłoszeniu) i do miejsca z którego ma być wymeldowany. No ale po co? Urzędnik pan i władca.

~Polak

Wysadzać prochu nie żałować

~narcyz

Czy bez dogadania się z właścicielem można zniszczyć jego majątek,przecież to kosztowało ogromny majątek,a że stało bezużyteczne to może właściciel był chory,a może nie żyje kto to wie.Przykre to jest że nie chce. się dogadać z właścicielem.

~jasio

i jaka swiatowa slawa dla władzy ze zamiast niszczyc wszystko przes 3 kadencje zniszczono by razz a dobrze w jeden wieczor

~jasio

a mnie siem wszystkie prawie bydynki niepodobajom i gdyby tak w trybie demokratyczno administracyjnoszybkim wszystko wyburzyć wnp sylwestra petardami ale bylaby impreska

~rzeszofiak33

Zaraz będzie sprawa w sądzie o wyburzenie tego budynku z powodu zagrożenia które sprawia. Jako główny powód będą podane częste pożary.Te pożary to kolesie Lucjusza ,brzydko się bawią. Oby nikt nie zginął.Oby Lucek zapłacił kare za ten cyrk ale z własnej pensji,nie z naszych podatków.

~Polak

Czlowieku spod znaku kod to co ten budynek ma nadal stać o tu widzę że widzisz zorze na niebie Jarek płaci za rozbiórkę a pozatym będzie nowy plac z ledowym oświetleniem i kanalizacja deszczowa

~ech

Mieszkańcy trzymajcie się za portfele. Lucek z waszych teraz zapłaci nie tylko odszkodowanie za budynek, ale utracone zyski i zadośćuczynienie. Będzie parę baniek z kieszonki podatnika. Tak to jest w tych 3 miastach Polski, które wybrały na prezydenta specjalistę z PiZ.

~Polak

Lucek chciał zapłacić 1,5 miliona ale gościu chciał 10 podobno a teraz sąd za darmo nam przekaże ten budynek

~Aaa

Miasto nic nie zapłaci bo sąd tak zdecyduje w stw a ten budynek sam był strzelił z RPG

~bezdomny60

Ha,ha,ha.Wiedzialem ze Lucek straci cierpliwosc,chciał zapłacic ponizej 100 tys za ten budynek bo kasa miasta jest pusta.A wlasciciel nie zgodzil sie i teraz sąd bedzie wyceniał.Oby Lucek dostał kare do zapłaty za ta błazenade.Juz nie ma komuny ze mozna tak sobie zabierac domy bez zapłaty.Dodatko Lucek wkurzony bo pozary, nie przyniosły skutku.Miał budynek popekać i zawalic sie podłoga,a tu nic takiego nie było.Trzeba było dac podpalaczowi na benzyne i jakies deski ,moze wtedy podłoga zawaliła by sie.Powinni zabadac kto to podpalał i kto dał temu podpalaczowi pieniadze za to.

~Aaa

Podpalenia były dlatego że bezdomni robili pożaru w formie protestu ale teraz przez płot nie przeskocza hip hip hurrrra urrra

~Ekspert

A ktoś mu zabroni podczas takich konferencji można pogadać z mieszkańcami ja nie patrzę na jego konferencje tylko na robotę która robi kapitalna najlepszy w historii tego miasta wszystko się da zrobić a co mógł Shrek nic bye bye straszydlo

~asads

ta seria pożarów była uzasadnieniem działania w przekazie dla suwerenów? czy to za pisu bezdomni stali się bardziej niegrzeczni?

~csa

czy te konferencje, które są niczym innym jak pijarem człowieka, który musi się dowartościować kiedyś się skończą? to nie tylko żenujące i pokazujące jakim maluczkim jest nadbereżny ale i stratą czasu, który można wykorzystać na pracę w urzędzie. zrobiłeś coś nie trąb jak faruzeusze aby wszyscy widzieli. prawda się obroni jeśli jest rzeczywistą prawdą.

~Polak

I to jest gościu z jajami brawo wlepić jeszcze kare temu właścicielowi że nie ogrodził i niech spada z podkulonym ogonem w mieście rządzi suweren a nie jacyś biznesmeni

~Informator

Brawo dni tego bubla policzone a z właścicielem wygra miasta w sądzie spokojna głowa

~Płw

Brawo panie prezydencie!