Wchodzimy w trybie administracyjnym do szkieletora. Bezdomni odcięci od budynku

Image

Prezydent nie dogadał się z właścicielem „ceglaka” z targu. Obiekt otoczono wysokim ogrodzeniem. Bezdomni zostali odcięci od szkieletora. Budynek idzie do rozbiórki. Koniec z pożarami.

W poniedziałek na terenie targu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent ogłosił, że miasto przystąpiło właśnie do budowy ulicy pod nazwą techniczną Okulickiego- boczna. Najważniejszą sprawą będzie likwidacja budynku z cegły, który stoi na środku terenu i nie tylko psuje wizerunek tego miejsca, ale stwarza realne zagrożenie dla mieszkańców. Właściciel od lat 80- tych nie doprowadził jego budowy do końca, nie otworzył w nim tym samym żadnego biznesu. Władza wobec problemu była bezsilna. Budynku nie mogła rozebrać. Jak mówi Lucjusz Nadbereżny on również przed laty, gdy zwrócił uwagę na problem, usłyszał „nie da się”.

- Mam to do siebie, że nie uwierzyłem, powiedziałem, że jednak znajdziemy pomysł, znajdziemy rozwiązania- mówi prezydent.

Udało się. Obiekt zniknie, a przez plac będzie przebiegać droga. Zmiany w obrębie placu targowego stworzą nowe warunki do handlu. Miasto w ciągu ostatnich kilku tygodni uzyskało wszystko pozwolenia na budowę, a także zgodę na rozbiórkę „ceglaka”. Teren został już ogrodzony. W ciągu kilku dni rozpoczną się prace wyburzeniowe. Działania są zgodne z prawem. Pozwolenia na budowę wydano w trybie specustawy drogowej.

- Nie może być tak, że ktoś przez cale lata igra sobie z prawem, dokonuje zabawy z tym jak ma wyglądać miasto. Nie ukrywam, że z mojej strony w ostatnich miesiącach była dobra wola. Prowadziłem rozmowy, które miały doprowadzić do porozumienia z właścicielem tego budynku tak, aby obeszło się bez niepotrzebnych emocji, bez takich wejść w teren. Niestety, nie doszliśmy do porozumienia, dlatego wchodzimy w trybie administracyjnym. Decyzja zapadła, będziemy realizować ten projekt. Miasto w kwestiach administracyjnych musi mieć twardą rękę- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent przypomniał, że w ciągu ostatnich tygodni na terenie „ceglaka” wciąż dochodziło do pożarów. Bezdomni kilkakrotnie stwarzali zagrożenie dla mieszkańców Stalowej Woli. Ten proceder trzeba było uciąć. W miejscu szkieletora powstaną 93 miejsca parkingowe i 6 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Okulickiego boczna będzie liczyć 316 metrów. Po obu jej stronach będzie chodnik z kostki. Powstanie sieć techniczna, wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Przestrzeń hali zostanie odwodniona. Wokół placu i na parkingu pojawi się oświetlenie led. W hali warzywniaka będą dostępne toalety. Całość ma być ukończona we wrześniu 2019 roku (ulica w sierpniu 2019 r.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Dzik

Prymitywny teatrzyk dla slabszych umyslowo.

~Liljana

Straszak płonął ran na kilka lat, a gdy tylko Lucek stwierdził, że go rozbierze trzy pożary pod rząd. Wyjątkowo korzystny zbieg okoliczności umiech

~mieszkaniec

Jak można być przeciwnym WSZYSTKIEMU co się robi w mieście?

Opozycji nawet ta paskuda nie przeszkadza...

jazda

Opozycja jak was boli ten budynek, to mam dla was radę. Marsz do szkieletowa i robić pikiete 🙂haahahah

pl2

~Polak
W końcu to usuną i powstanie droga i parking, czyli na pewno mieszkańcy z tego skorzystają. W właściciel tego szkaradztwa, to musi być bogaty, bo jakby miał kłopoty z pieniędzmi to dawno by się tego pozbył; a nie wołał za to astronomiczną kasę, ale bogaci tak już mają;). Teraz właściciel dostanie realne pieniądze za ten kawałek ziemi i tą ruinę...

~Polak

Pl2 rzeczywiście lucjusz skończył prawo i zna się na rzeczy a rzeczywiście podstępem dopuszczalnym prawnie bo wymyślono specustawę zaorał tego właściciela nikt nie będzie po tej szkaradzie płakał

pl2

W końcu zrobią z tym porządek. Lucek to dobry prezydent, i stalowianie o tym wiedzą, przecież ponad 70% poparcie nie bierze się z nikąd. A trolle opozycyjni są śmieszni. Martwicie się o bezdomnych?? Przecież są odpowiednie miejsca dla nich, ale w nich niestety trzeba być trzeźwym. No chyba że sami zaprosicie ich do swoich domów/mieszkań. Najlepsze że część nie wie nawet jaki tutaj „trik” prawny został zastosowany, podpowiem wam że słowem kluczowym jest „budowa drogi”. Biedni trolle, gdyby Nadbereżny powiedział że nic się nie dam z tym robić, to byście go krytykowali. A gdy w końcu zrobi się w tym porządek, to dalej ujadacie. Ale to jest typowe dla totalnej opozycji (czyt. totalnej głupoty). Zostało wam tylko palenie zniczy pod tą ruiną i krzyczenie „konstytucja” i głoszenie na tym forum że to już koniec PIS-u....

wyborca

A może tak pomóc właścicielowi w trudnej sytuacji? Budynek wydaje się solidny.

~Polak

Może jeśli spełnia określone warunki budynek nie jest ukończony i dlatego że nie ma okien oraz parkingu zalicza go do specustawy z tego roku co wam zależy dzisdyga jakby miał coś wybudować to by dawno to zrobił a takto przynajmniej odkorkuje my trochę miasto bo w sobotę na Rumunach maskara z parkingami

~Ja cie

SZOK Czy w świetle tego co zostało zarejestrowane w Kraśniku ta pani honorowo zrzeczenie się bycia radną?

~nie_kumaty

A moze ktos mi wytlumaczy na czym polega ta specustawa. Czyli jak lucek bedzie chciał miec dojscie do wychodka to moze zastosowac specustawe u sąsiada?

~tola

To nie willa ale ostatecznie cały parter jest wolny i nie ma przeciw wskazań by tam mogło kilka łóżek się zmieścić dla bezdomnych zwlaszcza na zimę. Prezydent chyba nie będzie takim samolubem, by nie udostepnić zbyteczny mu metraż mieszkaniowy!

~kolba

Mnie się wydaje, że co nagle to po diable. Miasto burząc obiekt będzie zmuszone wypłacić odpowiednie do wartości odszkodowanie jego właścicielowi. Nie jest to dobre zważywszy, że są kłopoty z finansami miejskimi. Właściciel z pewnością ubezpieczył się na takie zachowanie i tylko czeka na zniszczenie mu majątku. Niebawem zobaczymy czy p. Nadbereżny nie nadużył swoich kompetencji, już niebawem!

~brezniew

Proponuje bezdomnym udac sie do willi rodzicow Nadbereznego,siła tam wejsc i niech siedza tam dopoki Lucek nie da im darmowego budynku na noclegi.A co urzednicy moga administracyjnie wejsc to czemu nie bezdomni .Niech wchodza i zajmuja wille.

~siwy

dlaczego włąściciel niegdy nie zrobił nic z zakonczeniem budowy tego obiektu? nie mógł sprzedać tego poprostu? przeciez to kasa jego w murach tego jest

~mamat

budynek ponad 30 lat stał ,ani teren nie zabezpieczony był prawidłowo,a melina miała coraz więcej "mieszkańców",libacje były codziennie od rana ,smród okropny, właściciel nic sobie z tego nie robił.Nareszcie z tym koniec!

~omrogd

ba terenie ceglaka wciąż dochodziło do pożarów bo po prostu były to celowe podpalenia i mam nieodparte wrażenie że było to niezwykle na rękę magistratowi i oczywiście olbrzymi zbieg okoliczności sprawił że na przestrzeni 2 ostatnich tygodni było więcej hec pożarów incydentów w szkieletorze niż na przestrzeni ostatnich 15 lat .... no co za dar losu i jakże cudowne zrządzenie losu dla lucka i jego ferajny chyba wymodlone i wybłagane ...aj ajajajaaj i teraz tym jedynie słusznym torem myślenia i oczywiście mając na uwadze wyłącznie dobro radość szczęście mieszkańców tegoż cudnego grodu - nieomylny i zupełnie genialny lucek stosując metody znane z ZSRR wywłaszczy tego ohydnego prywaciarza i kułaka który śmie mieć własność w centrum miasta tego karła reakcji tego badylarza ciemiężyciela mas pracujących - jednym dekretem wymażemy usuniemy przejmiemy my partia i komitet plenarny pis sprawimy że lud stal;owej woli będzie śpiewał i tańczył na gruzach ciemiężycieli i prywaciarzy oraz wrednych posiadaczy ! akur..a co ?? nie możemy ?? kto nie z nami ten jest burżuj ! agent Berlina! kułak ! ciemiężyciel!

~???

Niestety ale mi też takie załatwianie spraw coraz mniej się podoba. Jakby nie było to jest własność prywatna i powinien się z właścicielem urząd dogadać a nie zrobić to w taki sposób. A ci co się tak cieszą niech pomyślą czy gdyby to dotyczyło ich własności to też by byli tacy uradowani i chwalili urzędy a jak widać teraz nikt nie zna dnia ani godziny.

~mieszkanka

A kiedy zostana posprzatane kopy galezi i smieci lezace od kilku misiecy przy bloku nr 5 na ul Koper,na os.Hutnik? Tutaj nie potrzeba zadnych zezwolen.

~tadek55

Budynek przejety siła przez urzednikow to i tak trzeba bedzie zaplacic odszkodowanie.Lucek wezmie oczywiscie kredyt ,a jak to najprosciej.Przyjdzie kryzys drodzy mieszkańcy, odpokutujecie rauty i zabawy z Nadbereżnym.

~Pytanie

To nie jest centrum miasta i nie jest najpilniejszą potrzebą branie kolejnego wielomilionowego kredytu żeby pozbawić kogoś jego własności.

Dlaczego Nadbereżny zablokował budowę Galerii Stalowa Wola koło sądu, poczty i Alcatraz?

Ile to nas kosztowało, czy będzie kosztować?

To miała być galeria naszych stalowowolskich kupców. I co się stało?

Dlaczego nadal jest wstrzymywana budowa galerii na dworcu i co z tunelem pod torami i połączeniem z placem przed MDK?

Budy wyburzone, ktoś nie ma pracy, a miasto nie ma dochodu z dzierżawy i podatku od nieruchomości i podatków dochodowych.

I co dalej i za co?

Będziemy się dalej zadłużać na huśtawki i małpie gaje?

~Pytanie

To nie jest centrum miasta i nie jest najpilniejszą potrzebą branie kolejnego wielomilionowego kredytu żeby pozbawić kogoś jego własności.

Dlaczego Nadbereżny zablokował budowę Galerii Stalowa Wola koło sądu, poczty i Alcatraz?

Ile to nas kosztowało, czy będzie kosztować?

To miała być galeria naszych stalowowolskich kupców. I co się stało?

Dlaczego nadal jest wstrzymywana budowa galerii na dworcu i co z tunelem pod torami i połączeniem z placem przed MDK?

Budy wyburzone, ktoś nie ma pracy, a miasto nie ma dochodu z dzierżawy i podatku od nieruchomości i podatków dochodowych.

I co dalej i za co?

Będziemy się dalej zadłużać na huśtawki i małpie gaje?

~221133

od niektórych głupich i chorych komentarzy można pomyśleć że to bezdomny komentuje bo ukochany SZKIELETOR idzie do piachu i nie będzie miał gdzie poharcować

~bolo

brawo.tak trzymac

e2rds

No to teraz wiecie po co były pożary w budynku.
Ale wrócę do innych tematów, jak to jest panie Lucek z tymi stalowowolskimi inwestycjami, no bo niby było wielkie otwarcie błoni, ale błonia nadal nie dokończone, następnie było wielkie otwarcie sadzawki do taplania z grzybkiem i też nie skończone, następnie parku linowego i też nie skończone, bublowaty maszt bez flagi, chyba dlatego że znowu źle zamocowany i wiatr z flagą znowu go wywali, o przedszkolu przy KEN cisza, o rewitalizacji placu przed MDK cisza. Teraz władował pan się w Sokoła i w rynek, jeśli tak to ma wyglądać jak poprzednie inwestycje, to moje gratulacje.

~Hutnik

Lucek super gość miły i uprzejmy i parcowity młody ma dużo wizji a ludzie 60 plus tylko stare rozwiązania jak Majchrowski czy Adamowicz my mamy wizjonera z fantazją i zarówno go cenimy

~Bankster

Za poprzedniej władzy to nic nie robili.

wopin

Hahahaha przyznaj się ile zapłaciłeś prezydencie
Oczywiście nie powiesz bo to spora suma i nikt nie piśnie słówka bo każdy zadowolony bo kasę dostał , a Ty możesz się cieszyć ze grałeś coś... kolejny kredyt na ceglaka zaciągnięty

DIONIZY79

Brawo Panie prezydencie tak trzymać,twarda ręka musi być!!!

~Polak

Jakby gościu właściciel był zdolny i zapewnił że w rok coś. Zbuduje ale nie chce więc proste przejmujemy siła i wybuzamy a na prawdę jest na hali problem z parkingami