Wchodzimy w trybie administracyjnym do szkieletora. Bezdomni odcięci od budynku
Opublikowano: 5  Listopada  2018

Prezydent nie dogadał się z właścicielem „ceglaka” z targu. Obiekt otoczono wysokim ogrodzeniem. Bezdomni zostali odcięci od szkieletora. Budynek idzie do rozbiórki. Koniec z pożarami.

W poniedziałek na terenie targu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent ogłosił, że miasto przystąpiło właśnie do budowy ulicy pod nazwą techniczną Okulickiego- boczna. Najważniejszą sprawą będzie likwidacja budynku z cegły, który stoi na środku terenu i nie tylko psuje wizerunek tego miejsca, ale stwarza realne zagrożenie dla mieszkańców. Właściciel od lat 80- tych nie doprowadził jego budowy do końca, nie otworzył w nim tym samym żadnego biznesu. Władza wobec problemu była bezsilna. Budynku nie mogła rozebrać. Jak mówi Lucjusz Nadbereżny on również przed laty, gdy zwrócił uwagę na problem, usłyszał „nie da się”.

- Mam to do siebie, że nie uwierzyłem, powiedziałem, że jednak znajdziemy pomysł, znajdziemy rozwiązania- mówi prezydent.

Udało się. Obiekt zniknie, a przez plac będzie przebiegać droga. Zmiany w obrębie placu targowego stworzą nowe warunki do handlu. Miasto w ciągu ostatnich kilku tygodni uzyskało wszystko pozwolenia na budowę, a także zgodę na rozbiórkę „ceglaka”. Teren został już ogrodzony. W ciągu kilku dni rozpoczną się prace wyburzeniowe. Działania są zgodne z prawem. Pozwolenia na budowę wydano w trybie specustawy drogowej.

- Nie może być tak, że ktoś przez cale lata igra sobie z prawem, dokonuje zabawy z tym jak ma wyglądać miasto. Nie ukrywam, że z mojej strony w ostatnich miesiącach była dobra wola. Prowadziłem rozmowy, które miały doprowadzić do porozumienia z właścicielem tego budynku tak, aby obeszło się bez niepotrzebnych emocji, bez takich wejść w teren. Niestety, nie doszliśmy do porozumienia, dlatego wchodzimy w trybie administracyjnym. Decyzja zapadła, będziemy realizować ten projekt. Miasto w kwestiach administracyjnych musi mieć twardą rękę- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent przypomniał, że w ciągu ostatnich tygodni na terenie „ceglaka” wciąż dochodziło do pożarów. Bezdomni kilkakrotnie stwarzali zagrożenie dla mieszkańców Stalowej Woli. Ten proceder trzeba było uciąć. W miejscu szkieletora powstaną 93 miejsca parkingowe i 6 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Okulickiego boczna będzie liczyć 316 metrów. Po obu jej stronach będzie chodnik z kostki. Powstanie sieć techniczna, wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Przestrzeń hali zostanie odwodniona. Wokół placu i na parkingu pojawi się oświetlenie led. W hali warzywniaka będą dostępne toalety. Całość ma być ukończona we wrześniu 2019 roku (ulica w sierpniu 2019 r.).

 


Komentarze
« 1 2 3 4 5 6 »

Strona: 3/6 Wyświetlaj po:

Panie Prezydencie, czy pan wyjaśni z czyjego polecenia radna Miśko roznosiła ulotki szkalujące kandydata w Kraśniku, pańskiego, partyjnego, czy prywatnie, bo jak by nie patrzeć to wrednie rzutuje na Stalową Wolę.
Dodano: 6  Listopada  2018  20:22:32
~Tama
A równie piękny Alcatraz rozkwita za pisu. Przypadek?
Dodano: 6  Listopada  2018  18:01:48
~daczkoslaw
Budynek moze jest w dobrym stanie,ale głowa Lucka juz nie jest.Firma powiazana z pisiorami ma ludzi i sprzet,chce zarobic,wiec Lucek zleca im ta robote czyli wyburzenie .Co na to zwolennicy pis jak by budynek po wyburzeniu, wybudowali by taki sam budynek tylko dodatkowo wstawili by okna i podłogi?I wtedy koszty byly by wieksze jak wykonczenie tego budynku z stanu takiego jak teraz jest.
Dodano: 6  Listopada  2018  17:56:55
~Stw24
Budynek nie zagraża życiu i wygląda solidnie , czemu nie da się go wykorzystać niż go niszczyć i budować w jego miejsce - uwaga "parkingi".

Drogie to będą Parkingi , oj drogie.
Dodano: 6  Listopada  2018  17:46:59
~specustawa
1. Właściciel paskudy popierał budowę drogi, tu chodziło o budowę parkingów. Czy jest sens burzyć budynek o takiej wartości celem kilku miejsc parkingowych?
Mógłby dawać pracę wielu mieszkańcom miasta gdyby miasto chciało się dogadać z właścicielem.
2. Dlaczego buduje się obok budynek o tym samym celu zaraz obok a niszczy coś co jest solidne i już wybudowane w 80%?- nowa hala jak i "paskuda" są budynkami przeznaczonymi do handlu. Można było wykorzystać budynek i zrobić z niego pożytek.
3. Podciągnięcie tego wszystkiego pod specustawę było jedynym wyjściem by móc zniszczyć budynek i dać zlecenie firmom budowlanym by mogły rozpocząć pracę nad drogą i parkingami.

Pożary to też wydaje się być lewe.
Dodano: 6  Listopada  2018  17:41:22
~spec
do pl2 do ~spec
jakby było święte prawo do własności, to w Polsce nie wybudowano by żadnej autostrady, bo zawsze trafiłby się jakiś jeleń, który nie chciał by oddać ziemi pod budowę drogi;)...

Hm, ale to nie autostrada tylko dróżka do WC.
Dodano: 6  Listopada  2018  17:13:35
~ja 2
Zabrać komuś jego własność, zasłaniać się specustawą i uśmiechać się do zdjęć? Naprawdę to dzieje się w cywilizowanym kraju?????? Mówi, że WCIĄŻ dochodzi do pożarów? Przez wiele lat nie dochodziło. Nagle seria pożarów. Może ktoś to sprawdzi.
Dodano: 6  Listopada  2018  17:12:02
~szapołog
Tam zadnego parkingu podziemnego nie bedzie,my tu mamy zacofanie.Takie wynalazki jak parkingi podziemne jeszcze nie dotarły.Luzek sobie moze wchodzic w swoj dom,a nie nachodzic prywatny teren.Prawo własnosci to znaczy chcesz zniszczyc,zabrac to musisz zapłacic za to wlascicielowi.Za Stalina bylo prawo kolektywu, wchodziło sie w teren kułaka ,rodzine wywoziło sie na sybir,a gospodarstwo przejmował przodownik pracy lub lokalny milicjant.
Dodano: 6  Listopada  2018  16:19:15
~pizo
Lepiej bez żadnego trybu, dowiódł skuteczności taki jeden sobie!
Dodano: 6  Listopada  2018  16:17:00
~katolik
parking ma byc na 100 aut bo podziemny jeszcze
Dodano: 6  Listopada  2018  15:32:20
~gasiors
Wydaje mi sie ze Lucek tylko wykonuje polecenia kolegów z pisorstwa.Maja chłopy powiazania z firmami to załatwiaja im robote za nasze podatki.Wiadomo firma wpaci datek na pis,nic za darmo .Tylko jest zła strona tego ,i tak trzeba bedzie zapłacuc za budynek ,za darmo to sobie Lucek moze loda wziasc.Za parking w miejscu szkieletora parking na dwadziescia pare aut,cena to ponad milion PLN. PIS zapłaci naszymi podatkami.
Dodano: 6  Listopada  2018  15:31:16
@benek
Twoje dziecko będzie zachwycone z konieczności spłaty zadłużenia tatusia na place zabaw
Dodano: 6  Listopada  2018  15:19:08
~benek
Dajcie sobie spokoj juz z ta niby wlasnoscia w tym kraju !! nigdy tej prawdziwej nie bylo i nie bedzie !! wyrwac to gowno z korzeniami i nie jatrzyc juz downiki ludzi nie zorietowanych to nie USA zeby mowic o normalnej wlasnosci, to samo z wyborami wiekszosc poszla konkretna osobe wybrac a nie jakies sro-peo albo sris-pis , ludzie chca normalnie spokojnie zyc a nie ciagle ta polska targowica a to be bo za moje podatki a to kudlaty rzadzi ITD ... nie podoba sie to wypad do warszawy albo gdanska tam przednia szulernia ci pokaze kim naprawde jestes ze swoimi podatkami umiech nie znam osobiscie Lucka ( moze szkoda? ) ale widze ze che tchnac zycie w to miasto nawet ryzykujac pewne klimaty zeby jak najwiecej ludzi bylo zadowolonych poniewaz tu zyjemy i mieszkamy a cale zycie nam wmawiano ze nic sie nie da bo kryzys i nie ma kasy !! Ja i wielu innych dajemy mu szanse by to w koncu zmienil a wczesniejsza kadencja juz troche udowodnil niedowiarkom ze sie cos jednak DA zrobic w temacie umiechNatomiast wszystkie zawistne szuje polityczne ktore dla zasadny mowia nie upominamy zeby sobie odpuscily ta nienawisc albo won z miasta ktore chcemy miec ZAJEFAJNE bo cos od zycia tez nam sie nalezy umiech pozdrawiam Prezydenta i mieszkancofff...
Dodano: 6  Listopada  2018  14:58:20
@adas
73% poparcia przy frekwencji poniżej 50% daje raptem 1/3 uprawnionych do głosowania. Z tego większość to rodziny urzędników zatrudnionych za Nadbereżnego - w samym magistracie przybyło ponad 100 etatów. Ile w spółkach miejskich?

W większości miast wygrywają lokalne komitety. W Stalowej Woli - partia. Co z tego mamy?
Dodano: 6  Listopada  2018  14:38:59
pl2
do ~spec
jakby było święte prawo do własności, to w Polsce nie wybudowano by żadnej autostrady, bo zawsze trafiłby się jakiś jeleń, który nie chciał by oddać ziemi pod budowę drogi;)...
Dodano: 6  Listopada  2018  14:35:17
pl2
do
~Kiks
Przestań pisać bzdury, bo się kompromitujesz. Na wybory poszło tylko 50%, bo takim poparciem cieszą się wybory w Polsce od czasu upadku komunizmu; a nie dlatego że o fotel prezydenta starał się Nadbereżny.

A co do porażki Pis-u w tych wyborach, to ja jakoś jej nie dostrzegam.
W wyborach do sejmików wojewódzkich wygrał Pis.
Wyniki wyborów do rad gmin i powiatów jakoś nikt nie analizował, więc trudno o nich coś powiedzieć.
Wy borach na prezydentów miast poległy wszystkie partie, z Pisem na czele, bo tu zdecydowały lokalne układy.
Wybory się skończyły, radzę cieszyć się życiem i piękną jesienną pogodąumiech...
Dodano: 6  Listopada  2018  14:33:52
~spec
A gdzie święte prawo własności , czyżby komuna wraca?
Dodano: 6  Listopada  2018  14:06:28
~Kiks
ulotki w Kraśniku rozniesione to dawaj hejtować na stalowym szajsie.

Gdzie ty głupku widzisz poprarcie 73% mieszkańców jak głosować poszło 50%?

Jakby nie liczyć 2/3 mieszkańców jest przeciwna aborygenii w mieście
Dodano: 6  Listopada  2018  13:54:03
~Adaś
No takiego prezydenta sobie wybraliście. Pewnie jakby Andrzej Sz. wygrał to by szkieletor został, dalej by tam sobie bezdomni siedzieli. Moze nawet trzeba by było wstrzymać budowe Okulickiego - boczną. Moze nawet i budynek tez który obok powstaje by nie powstał. Poźniej odwołano by sylwestra, a dzieciom powiedziano by że Św. Mikołaja nie ma. 73% mieszkańcom się podoba to co robi LN. więc ta garstka nawiedzionych dziwaków, jedynie może sobie tutaj na forum ponarzekać.
Dodano: 6  Listopada  2018  13:12:05
~Olo
~Muas a ja nie byłem, bo nie było na kogo zagłosować, same sekretarki i partyjniacy,, ile ci płacą za to pieprzenie?
Dodano: 6  Listopada  2018  12:35:37
~Muas
Kwiczcie i ujadajcie trolle opozycyjne. Co to dało?
73-27 dla Nadbereżnego.
Ja na niego głosowałem właśnie przez ten OBrzYDLIWY HEJT WASZ!!
Dodano: 6  Listopada  2018  12:03:30
A czyje to było ? Kto jest właścicielem tego budynku. Wie ktoś ?
Dodano: 6  Listopada  2018  11:34:19
~Rosyjski trol
do ~omrogd

koleś takich jak ty nam trzeba w rasi-jji . znajdziesz prace i bedziesz podlewał poljaków fetorem skłucenia. Poljaki wy sie lepiej kłucicie niz inne narody razem wziete. Nic wam nie pasuje - nigdy.
Dodano: 6  Listopada  2018  11:25:42
~Ech
Mieszkańcy trzymajcie się za portfele. Lucek z waszych teraz zapłaci nie tylko odszkodowanie za budynek, ale utracone zyski i zadośćuczynienie. Będzie parę baniek z kieszonki podatnika. Tak to jest w tych 3 miastach Polski, które wybrały na prezydenta specjalistę z PiZ.
Dodano: 6  Listopada  2018  11:09:07
Jeszcze tylko poczekam na sprawozdanie finansowe na sesji i wtedy wyjdzie szydło z wora
Ile wziął i ile spłacił
Dodano: 6  Listopada  2018  10:43:17
Kolejny kredyt za pasem
Dodano: 6  Listopada  2018  10:41:17
pl2
~hehek
Faktycznie, zrobiłem błądumiech. Ale ja nie jestem akurat za PIS-em. Uważam że PIS, PO, SLD czy PSL mieli swój czas w polityce i czas już nich odsunąć od władzy. Pora na nowych ludzi u władzy, którzy nie byli związani z tymi 4-oma partiami...
Dodano: 6  Listopada  2018  10:11:35
pl2
~hehek
Na lokalne układy nie ma rady, tutaj ani PIS, ani PO nie pomoże. Koalicja Obywatelska wpadła na pomysł, by popierać urzędujących prezydentów, zaś PIS wolał wystawiać swoich ludzi i na tym się przejechał. Jednak lokalne wybory nie przekładają się w pełni na wybory do parlamentu. Zresztą równie dobrze można pisać, jak to PIS pokonał KO w wyborach do sejmiku...
Ogólnie te wybory pokazały, ze bardziej liczą się ludzie, niż partie polityczne...
Dodano: 6  Listopada  2018  10:08:21
~hehek
nieważne pisze się razem myślicielu pisowski umiech
Dodano: 6  Listopada  2018  10:05:42
pl2
do ~Liljana:
Weź kobieto trochę pomyśl. Prezydent chciał dogadać się z właścicielem. Niestety właściciel żądał za ruinę astronomicznej kwoty, przez co strony nie doszły do porozumienia. Więc równie dobrze ogień mógł podkładać właściciel, żeby wymóc na mieście wyłożeniu pieniędzy, żeby pozbyć się problemu.
W każdym razie, w końcu problem został rozwiązany, nie ważne w jaki sposób...
Dodano: 6  Listopada  2018  10:02:59
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe