Czy stadion lekkoatletyczny zyska zadaszenie?

Image

Niedługo po tym jak stadion lekkoatletyczny przeszedł modernizację zaczęto mówić o brakach m.in. o konieczności wykonania zadaszenia trybuny dla kibiców. Czy są szanse na zmiany?

Modernizacja stadionu lekkoatletycznego po wielu perypetiach z wykonawcami została ukończona latem 2012 roku. Pierwsza duża impreza sportowa odbyła się 26 września 2012 roku (Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w Lekkiej Atletyce). Od tego czasu minęło kilka lat. Na stadionie za wiele się nie zmieniło, nie wyeliminowano sygnalizowanych od lat problemów. Wciąż nie ma m.in. szatni z prawdziwego zdarzenia, toalety dla kibiców, zadaszenia trybuny czy parkingów dla zawodników.

W temacie stadionu coś się jednak zmieni, bo miasto ogłosiło właśnie przetarg na opracowanie projektu koncepcyjnego - zadaszenia trybuny na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli.

- Nasza trybuna i cały obiekt stadionu lekkoatletycznego musi być dostosowany do wymogów organizacji zawodów o wyższej randze. Tak duży potencjał, który jest w naszej lekkiej atletyce musi być odpowiednio wykorzystany. Ten projekt jest po prostu niedokończony. Oprócz zakrycia trybuny brakuje jeszcze zaplecza socjalnego dla zawodników tak, aby logistyka tych zawodów i warunki były jak najlepsze- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Biorąc pod uwagę ogromne sukcesy naszych zawodników takie zmiany są konieczne. Musimy po prostu nadążyć za sukcesami tych, którzy są dumą miasta.

[p]Wykonawca projektu zadaszenia trybuny będzie miał czas na przygotowanie koncepcji do 20 grudnia 2018 roku.

- Koszty wskaże koncepcja, na pewno będziemy mogli zrealizować te działania tylko i wyłącznie przy wsparciu dotacji z ministerstwa sportu i turystyki. Rozmawialiśmy o tym temacie podczas wizyty w Stalowej Woli ministra Witolda Bańki- mówi prezydent miasta.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
jazda

Stalowa wygrała 4:2 z gryfem Wejherowo.

~BRAWO

Brawo Gdańsk, Kraków, Kielce Radom, Grudziądz, Skarżysko, Przemyśl. BRAWO NISKO... cdn.😊

~jabol33

dO 123.Masz racje ,pisiorstwo tez kradnie ale metodami ktore trudno wykryc.Miedzy innymi robiac cos co juz jest.W miescie sporo rzeczy trzeba naprawic ,ale nie wazniejsze jest budowanie od nowa i z dofinansowaniem unijnym.

~123

może i faktycznie przydałoby się zadaszenie ale po co komu nowy parking, nowa szatnia i nowe toalety? dookoła stadionu są 3 parkingi (nie liczę tego między blokami bo by się zaczęło że mieszkańcy nie mają gdzie zaparkować)jest parking przy samym stadionie, przy kortach i przy skateparku, a jeśli chodzi o szatnie to są dobre i nie rozumiem po co coś w nich zmien9ać (jest normalne pomieszczenie w którym mozna się przebrać, za drzwiami są prysznice i toaleta) ale oczywiście to są złe warunki, musi być sauna, jacuzzi i bufet. A co do toalet dla kibiców są toalety w budynku kązdy może skorzystać a jak komuś nie pasuje to idzie do toitoi'a albo pod drzewko, ale oczywiście trzeba zrobić projekt za grube miliony bo wtedy można więcej nakraść.

~HALO

HALO GDAŃSK, HALO KRAKÓW! POGODNIE U WAS? OBY TAK ZOSTAŁO. SOCZYSTE CAŁUSY ŚLE WAM CAŁA POLSKA!

~katolik

mam dobra wiadomosc nasza stal prowadzi 4-2 z gryfem

~misiokizio

Bardzo spodobało mi sie to co tu PanKrok napisał.Bardzo madre słowa.~
Lucek rzadzi Lucek radzi Lucek w długi nas wprowadzi

~STALOWKA

Do michalek, w kazdych zawodach w ktorych bierze udzial JOANNA JOZWIK ludzie prowadzacy transmisje bez przerwy mowia ze JOZWIK jest wychowanka STALOWKI. Ty chyba gluchy jestes dlatego sie osmieszasz w oczach kibicow STALOWKI.Inna sprawa ze JOZWK nie pochodzi ze STALOWEJ WOLI.

Andrzej_2.0

~Polak obserwuję ją na instagramie i nie pamiętam by kiedykolwiek mówiła o Stalowej Woli. Po za tym On nie jest ze Stalowej Woli. Tylko tu trenowała

~Polak

Michałek mówi w TVP mówiła i często na Instagramie pokazuje zdj z naszego miasta jest też honorową ambasadorką naszego miasta

~michalek

Jozwik czesto mówi o Stalowej Woli ?????? Do kogo.?????Chyba przy piwie do kolezanek.Bo na pewno nie w mediach.

~Katolik

Nie wprowadzi bo największe środki rządowe idą do nas a stw jest stawiana za wzór reform PiSu cieszę się z zakazu aborcji i invitro na Podkarpaciu oraz wpisania katolicyzmu jako jedyna religie w województwie projekt będzie głosowany na najbliższym posiedzeniu sejmiku województwa

~PanKrok

Lucek rzadzi Lucek radzi Lucek w długi nas wprowadzi

~Wwww

I jak zwykle wypowiadaja sie osoby ktore z tematem nie maja nic doczynienia. Jozwik jest bardzo czesto w naszym miescie I czesto o nim mowi.

~Sielaz

A czy jest jakiś kalendarz zawodów na tym stadionie? Ponieważ z tego co słychać to raczej cisza. To po co trybuna?

~{}CC

Co zrobią w tej sprawie lekkoatleci z opozycji?

~jasio

po co komu dach i zaplecze pomigdalic to się najlepiej można w basenie np. . w Bojanowie w budziejiowicach w janowie abo w Ameryce bo tam na karzdem filmie chodzi taki klaciarz i liscie z przydomowego basenu se wyławia i tytlko czeka na ..

~fan

Co z tego ze Jizwik itd jak w Polsce nikt nie wie nawet ze oni sa ze Stalowej Woli .Jaka to inspiracja dla stalowiakow?

~katolik

akurat to popieram mamy wiele talentow w lekkiej u nas w miescie ja bym jescze zrobil zadaszona bieznie bo malo takixch u nas w kraju hitoria pani jozwik czy pani urbanik powinny byc inspracja dla mlodych lekkoatletow

cdn

Ok moze i sa sukcesy zawodnikow ze Stalowej Woli tylko kto o tym wie jesli komentatorzy TV nigdy nie wspominaja o tym ze ci zawodnicy pochodza ze Stalowej Woli a jedynie mowia o klubach jakie aktualnie reprezentuja a nie jest to klub ze Stalowej Woli tylko Warszawa,Krakow itp.Rozumie ze zawodnik zmienil klub ,studiuje itd ale ..na litos ...info o klubie wychowawczym zawsze powinna byc w info dla komentatorow a na koszulkach czy innych rzeczach info o Stalowej Woli.Inaczej jaki to mam sens jesli nikt nie kojarzy Joanny Jóżwik czy innych ze Stalowa Wola.