Get Adobe Flash player

Czy stadion lekkoatletyczny zyska zadaszenie?
Opublikowano: 2  Listopada  2018

Niedługo po tym jak stadion lekkoatletyczny przeszedł modernizację zaczęto mówić o brakach m.in. o konieczności wykonania zadaszenia trybuny dla kibiców. Czy są szanse na zmiany?

Modernizacja stadionu lekkoatletycznego po wielu perypetiach z wykonawcami została ukończona latem 2012 roku. Pierwsza duża impreza sportowa odbyła się 26 września 2012 roku (Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w Lekkiej Atletyce). Od tego czasu minęło kilka lat. Na stadionie za wiele się nie zmieniło, nie wyeliminowano sygnalizowanych od lat problemów. Wciąż nie ma m.in. szatni z prawdziwego zdarzenia, toalety dla kibiców, zadaszenia trybuny czy parkingów dla zawodników.

W temacie stadionu coś się jednak zmieni, bo miasto ogłosiło właśnie przetarg na opracowanie projektu koncepcyjnego - zadaszenia trybuny na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli.

- Nasza trybuna i cały obiekt stadionu lekkoatletycznego musi być dostosowany do wymogów organizacji zawodów o wyższej randze. Tak duży potencjał, który jest w naszej lekkiej atletyce musi być odpowiednio wykorzystany. Ten projekt jest po prostu niedokończony. Oprócz zakrycia trybuny brakuje jeszcze zaplecza socjalnego dla zawodników tak, aby logistyka tych zawodów i warunki były jak najlepsze- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Biorąc pod uwagę ogromne sukcesy naszych zawodników takie zmiany są konieczne. Musimy po prostu nadążyć za sukcesami tych, którzy są dumą miasta.

[p]Wykonawca projektu zadaszenia trybuny będzie miał czas na przygotowanie koncepcji do 20 grudnia 2018 roku.

- Koszty wskaże koncepcja, na pewno będziemy mogli zrealizować te działania tylko i wyłącznie przy wsparciu dotacji z ministerstwa sportu i turystyki. Rozmawialiśmy o tym temacie podczas wizyty w Stalowej Woli ministra Witolda Bańki- mówi prezydent miasta.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Stalowa wygrała 4:2 z gryfem Wejherowo.
Dodano: 5  Listopada  2018  06:58:32
~BRAWO
Brawo Gdańsk, Kraków, Kielce Radom, Grudziądz, Skarżysko, Przemyśl. BRAWO NISKO... cdn.😊
Dodano: 4  Listopada  2018  23:25:36
~jabol33
dO 123.Masz racje ,pisiorstwo tez kradnie ale metodami ktore trudno wykryc.Miedzy innymi robiac cos co juz jest.W miescie sporo rzeczy trzeba naprawic ,ale nie wazniejsze jest budowanie od nowa i z dofinansowaniem unijnym.
Dodano: 4  Listopada  2018  17:03:03
~123
może i faktycznie przydałoby się zadaszenie ale po co komu nowy parking, nowa szatnia i nowe toalety? dookoła stadionu są 3 parkingi (nie liczę tego między blokami bo by się zaczęło że mieszkańcy nie mają gdzie zaparkować)jest parking przy samym stadionie, przy kortach i przy skateparku, a jeśli chodzi o szatnie to są dobre i nie rozumiem po co coś w nich zmien9ać (jest normalne pomieszczenie w którym mozna się przebrać, za drzwiami są prysznice i toaleta) ale oczywiście to są złe warunki, musi być sauna, jacuzzi i bufet. A co do toalet dla kibiców są toalety w budynku kązdy może skorzystać a jak komuś nie pasuje to idzie do toitoi'a albo pod drzewko, ale oczywiście trzeba zrobić projekt za grube miliony bo wtedy można więcej nakraść.
Dodano: 4  Listopada  2018  16:46:55
~HALO
HALO GDAŃSK, HALO KRAKÓW! POGODNIE U WAS? OBY TAK ZOSTAŁO. SOCZYSTE CAŁUSY ŚLE WAM CAŁA POLSKA!
Dodano: 4  Listopada  2018  14:46:02
~katolik
mam dobra wiadomosc nasza stal prowadzi 4-2 z gryfem
Dodano: 4  Listopada  2018  14:32:18
~misiokizio
Bardzo spodobało mi sie to co tu PanKrok napisał.Bardzo madre słowa.~
Lucek rzadzi Lucek radzi Lucek w długi nas wprowadzi
Dodano: 4  Listopada  2018  14:15:37
~STALOWKA
Do michalek, w kazdych zawodach w ktorych bierze udzial JOANNA JOZWIK ludzie prowadzacy transmisje bez przerwy mowia ze JOZWIK jest wychowanka STALOWKI. Ty chyba gluchy jestes dlatego sie osmieszasz w oczach kibicow STALOWKI.Inna sprawa ze JOZWK nie pochodzi ze STALOWEJ WOLI.
Dodano: 4  Listopada  2018  14:08:53
~Polak obserwuję ją na instagramie i nie pamiętam by kiedykolwiek mówiła o Stalowej Woli. Po za tym On nie jest ze Stalowej Woli. Tylko tu trenowała
Dodano: 4  Listopada  2018  14:08:00
~Polak
Michałek mówi w TVP mówiła i często na Instagramie pokazuje zdj z naszego miasta jest też honorową ambasadorką naszego miasta
Dodano: 4  Listopada  2018  13:59:45
~michalek
Jozwik czesto mówi o Stalowej Woli ?????? Do kogo.?????Chyba przy piwie do kolezanek.Bo na pewno nie w mediach.
Dodano: 4  Listopada  2018  13:52:56
~Katolik
Nie wprowadzi bo największe środki rządowe idą do nas a stw jest stawiana za wzór reform PiSu cieszę się z zakazu aborcji i invitro na Podkarpaciu oraz wpisania katolicyzmu jako jedyna religie w województwie projekt będzie głosowany na najbliższym posiedzeniu sejmiku województwa
Dodano: 4  Listopada  2018  13:50:22
~PanKrok
Lucek rzadzi Lucek radzi Lucek w długi nas wprowadzi
Dodano: 4  Listopada  2018  13:43:08
~Wwww
I jak zwykle wypowiadaja sie osoby ktore z tematem nie maja nic doczynienia. Jozwik jest bardzo czesto w naszym miescie I czesto o nim mowi.
Dodano: 4  Listopada  2018  10:10:17
~Sielaz
A czy jest jakiś kalendarz zawodów na tym stadionie? Ponieważ z tego co słychać to raczej cisza. To po co trybuna?
Dodano: 3  Listopada  2018  00:37:13
~{}CC
Co zrobią w tej sprawie lekkoatleci z opozycji?
Dodano: 2  Listopada  2018  17:57:27
~jasio
po co komu dach i zaplecze pomigdalic to się najlepiej można w basenie np. . w Bojanowie w budziejiowicach w janowie abo w Ameryce bo tam na karzdem filmie chodzi taki klaciarz i liscie z przydomowego basenu se wyławia i tytlko czeka na ..
Dodano: 2  Listopada  2018  17:34:57
~fan
Co z tego ze Jizwik itd jak w Polsce nikt nie wie nawet ze oni sa ze Stalowej Woli .Jaka to inspiracja dla stalowiakow?
Dodano: 2  Listopada  2018  13:50:06
~katolik
akurat to popieram mamy wiele talentow w lekkiej u nas w miescie ja bym jescze zrobil zadaszona bieznie bo malo takixch u nas w kraju hitoria pani jozwik czy pani urbanik powinny byc inspracja dla mlodych lekkoatletow
Dodano: 2  Listopada  2018  11:43:44
cdn
Ok moze i sa sukcesy zawodnikow ze Stalowej Woli tylko kto o tym wie jesli komentatorzy TV nigdy nie wspominaja o tym ze ci zawodnicy pochodza ze Stalowej Woli a jedynie mowia o klubach jakie aktualnie reprezentuja a nie jest to klub ze Stalowej Woli tylko Warszawa,Krakow itp.Rozumie ze zawodnik zmienil klub ,studiuje itd ale ..na litos ...info o klubie wychowawczym zawsze powinna byc w info dla komentatorow a na koszulkach czy innych rzeczach info o Stalowej Woli.Inaczej jaki to mam sens jesli nikt nie kojarzy Joanny Jóżwik czy innych ze Stalowa Wola.
Dodano: 2  Listopada  2018  11:37:58
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe