W Rozwadowie powstało Miasteczko Ruchu Drogowego

Image

Na parkingu przy farze powstało Miasteczko Ruchu Drogowego. Teraz dzieciaki będą mogły uczyć się prawidłowych zachowań na drodze.

- Jest to bardzo fajne miejsce do nauki jazdy rowerem, do nauki przepisów. Dla dzieci jest to przede wszystkim edukacja, profilaktyka w zakresie ruchu drogowego. Są to niechronieni uczestnicy ruchu, podobnie jak piesi. Wiemy, że jest bardzo dużo kolizji, wypadków z udziałem rowerzystów, ale najważniejsze jest to, by od najmłodszych lat uczyć zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego- mówi Andrzej Kochan, prezes stowarzyszenia "Przyjazna Dłoń".

Miasteczko powstało w ramach konkursu "Mikrogranty dla Rozwadowa". Z taką inicjatywą do stowarzyszenia zgłosili się sami mieszkańcy. Pomysł sam w sobie był ciekawy i wart realizacji. Linie wymalowała za 3 tys. zł firma z Rybnika, 41 znaków drogowych (za 2,3 tys. zł) ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

Miasteczko spodobało się mieszkańcom. Już podczas jego tworzenia wiele osób interesowało się nim i pytało o otwarcie. W miejscu tym będą też odbywać się egzaminy na kartę rowerową dla dzieci, które ukończyły 10 rok życia.

- Cieszę się, że samorząd może również mieć nad tym patronat dzięki środkom z rewitalizacji, wspierać takie projekty. Ta rewitalizacja jest tutaj już widoczna. (…) Gratulujemy naszym najmłodszym, że będą mieli miejsce tak ciekawe, fajne, nie tylko z punktu widzenia Miasteczka Ruchu Drogowego, ale warto podkreślić, że jest tu powrót do takich najciekawszych form gier podwórkowych. My jeszcze pamiętamy te czasy, kiedy bawiliśmy się w klasy i inne tego typu gry. Fajnie, że to wraca do przestrzeni publicznej dzięki takim projektom- mówił podczas otwarcia Miasteczka prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Miasteczko wymalowane zostało w ciągu 2 dni. Do tego celu użyto około 200 rolek taśm malarskich. Inicjatywę pochwalił również Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli Janusz Śnios zapewniając, że policja chętnie włączy się w szkolenia na kartę rowerową.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Damjan

Japierdyle, ruszyła kolejna duża inwestycja między blokowa 😂 😂 😂 😂 😂

~BRAWO

POLSKA BUDZI SIĘ> Brawo Gdańsk, Kraków, Kielce, Radom, Grudziądz, Skarżysko, Przemyśl. BRAWO NISKO... cdn.😊Polska budzi się!

~HALO

HALO GDAŃSK, HALO KRAKÓW! POGODNIE U WAS? OBY TAK ZOSTAŁO. SOCZYSTE CAŁUSY ŚLE WAM CAŁA POLSKA!

~jogibabu33

Rozrywkowy Lucek znowu ma swoje święto by się pokazać, a głupiutki lud chwilę radości i za to płaci w podatkach. Tez tak mysle ze za duzo tych zdjec Lucka.To nie on płaci za te linie na asfalcie czy cos tam,tylko my.

~slimak0

Tu niestety ksiadz nie wyszedł na zdjeciu dobrze,zobaczcie jak wygladaja na szerokosci inni ludzie na zdjeciu w porownaniu do pana w czarnej sutannie.Według mnie ten parking jest za duzy,a miasteczko na cmentarzu to zły pomysł.

e2rds

Lamq, ten pan po prawej skrywa pod długą szatą skromność i ubóstwo, co się czepiasz honorowego gościa, pokropek potrzebny i kosztuje.

e2rds

Rozrywkowy Lucek znowu ma swoje święto by się pokazać, a głupiutki lud chwilę radości i za to płaci w podatkach. Igrzyska jaka to wspaniała rzecz, ciągle wesoło.

~Lamq

co ten pan po prawej skrywa pod długą szatą?

~CoByTuJeszcze

Kancelaria Sejmu z okazji 550-lecia parlamentaryzmu w Polsce wydała okazjonalny kalendarz. Nikt niczemu się nie dziwił, nikt nie komentował do czasu nadejścia miesiąca listopada, kiedy to szczęśliwi posiadacze kalendarza odkryli, że najbardziej jesienny miesiąc ma o jeden dzień więcej, czyli 31, a korki od szampana według kalendarza powinny wystrzelić 30 grudnia. To natychmiast wywołało falę prześmiewczych komentarzy wśród internautów.
„Był kalendarz grecki, juliański, gregoriański a teraz wprowadzili jeszcze kalendarz pisowski” – pisze jeden z internautów, a kolejny ironizuje: „Z ostatniej chwili: Rzecznik Prez. oznajmił, że Prezydent podpisze ustawę o zamianie 31 grudnia na 31 listopada jak tylko Sejm i Senat uchwalą takową. Zamiana ta jest istotnym krokiem w kierunku oczekiwań społecznych i ma istotny wymiar ekonomiczny .”
Trudno się dziwić internautom, że drwią, choć to trochę przerażające, że nawet przygotowanie zwykłego, okolicznościowego kalendarza jest dowodem braku profesjonalizmu.

~denio

Kompromitacja hejterow z pseudo opozycji siega zenitu, frustraci cala POLSKA sie z was smieje.

~@he hee

Twój przypadek jest raczej nieuleczalny. To rodzinne czy nabyte. Żal mi cię ale chyba najlepsze wyjście to eutanazja 😩

~dlaczego

Dlaczego ci z PiSu są tacy mądrzy i piękni INACZEJ?

~he hee

takich czubków ja ty poniżej to faktycznie ubierać tylko w koszule u długich rekawach.....bardzo długich i odizolować trwale od cywilizacji a internet to dla ludzi nie dla kreatur jak ty.

~@buhahaaa

Na ile znowu w Tworkach internet wam włączyli?

~buhahaaa

mam propozycje dla ....oponentów i maruderów na obecna władze (przypominam lemingi LEGALNIE wybraną) aby wszyscy "bohaterowie" zebrali sie pod mostem na Sanie. A nastepnie aby ożeżwili sie kąpielą w nurtach Sanu. Może to was ostudzi( wasze umysły) i doprowadzi do normalności.Jak nie to wycieczka na Syberie( w jedną strone bilet!!!!) a tam wody Leny, Jeniseju czy Amuru was wyleczą na dobre.

~Co?

Opozycja tylko ujadanie?
Dzięki, przeciwko ludziom!

~Żbik

A jak tam podkarpacki garnizon policji na L4 jest już czy się wybiera? Popieram wasz protest podobnie jak pielęgniarek. Brawo !!!

~do:":jan"

w twoim przypadku medycyna jest bezradna...

~jan

...@~jan ... to ze dałeś sobie zryć głowę ideologią bolszewicką nie oznacza że jesteś wykształcony, ty po prostu jesteś UKSZTAŁTOWANY i nie Gazetą Wyborczą tylko Naszym Dziennikiem i TV Prawda.

~jan

Do mieszkaniec, gdzie wyczytales ze ja krytykuje program 500 plus, to ty jestes pewnie jednym z tych z podstawowym wyksztalceniem. Nie wystarczy umiec czytac ale czytac ze zrozumieniem to dla ciebie trudna rzecz. To ze wiecej niz polowa czlonkow pelo jest po podstawowym wyksztalceniu to napisala GAZETA WYBORCZA a chyba ta gazeta jest dla was wiarygodna lemingi.

~Mieszkaniec

~jan otwarcie krytykujesz sztandarowy program partii PiS jakim jest 500+.

~Anna

jan - tak jak przewodniczacy Pisrady i wielu innych?

~Wyborca

Normalne : swoj popiera swojego.

~Mieszkaniec

Niemłodzi, niewykształceni i ze wsi to przeważający elektorat PiS. Prawicowe zauroczenie młodych powoli mija. Poparcie dla PiS w grupie najmniej wykształconych jest dwu-, trzykrotnie wyższe i ta przewaga stopniowo rośnie. Blisko dwie trzecie osób, które zaliczyły tylko obowiązkową edukację, głosuje na PiS.

manukun

I co z tego, że miasto wyda? To pieniądze podatników, nie Nadbereżnego. A ten wydaje je na przyjemności. Poważny gospodarz najpierw inwestuje, a dopiero później wydaje na przyjemności.

~jan

Ponad polowa czonkow i sympatykow parti PATOLOGI OBYWATELSKIEJ to ludzie tylko z wyksztalceniem podstawowym.

~fifek33

Wedlug mnie miejsce jest zle.To dawny teren cmentarza szkielety nie zostaly usuniete.Jak dzieci dowiedza sie to tutaj nie beda jezdzic.Proboszcz wie o tym ale taniej bylo wybudowac tu parking bez wykopywania szkieletow to tak zrobiono.

~Mieszkaniec

Wypociny każdego z Pistrolli wskazują, że jest on niedouczony (jak wszyscy w pis), bez cienia samokrytyki a dla rozumnych ludzi są swą głupotą porażające.

~Pimpek

Dla ludzi zachwalajacy ten pomysł, krótka instrukcja:
Koszt realizacji (dofinansowanie z Przyzanej Dłoni) -> Koszt wynajmu (Szkoła Podstawowa płaci parafii) -> Szkoła nie ma własnych pieniędzy więc pobiera je od urzędu miasta -> urząd miasta tez nie ma własnych pieniędzy(zaskoczenie dla niektórych).
Skąd pieniędze?
Właśnie za to i wiele innych rzeczy zapłacisz właśnie TY!
Jak ?
W podatkach.
*nie neguję działań na rzecz miasta ale powinny byc bardziej przemyślane i.nastawienie na firmy,zakłady a nie na rozrywkę i socjal.
Dziękuję za uwage.
Idźcie na grob!

~Olo

pis działa przeciwko Katolickiej Nauce Społecznej, wbrew zasadzie solidarności i pomocniczości niszcząc samorząd przez jego upolitycznienie... 20 letnie starania o budowę samorządu, społeczeństwa obywatelskiego obraca w perzynę dla swoich partyjnych celów, zamiast liderów społeczności lokalnej mamy partyjnych kacyków, bez doświadczenia, wiedzy, sukcesów, beztalencia a powinni być to liderzy lokalni, którzy działają dla dobra społeczności lokalnej, są naturalnie z nich wyłaniani i wygrywają wybory realizując swój program. Partie polityczne, które u nas zdominowały wybory wprowadzają do samorządu sekretarki zamiast społeczników, powinien być zakaz kandydowania dla członków partii politycznych przez okres 5 lat od zakończenia członkostwa w partii