Ostatnie posiedzenie Rady Powiatu

Image

Ostatnie posiedzenie Rady Powiatu Stalowowolskiego rozpoczęło się od pamiątkowej fotografii przed budynkiem starostwa. Później rajcy przenieśli się do sali obrad, gdzie odbyło się ostatnie w tej kadencji posiedzenie.

29 października 2018 roku Rada Powiatu Stalowowolskiego obradowała po raz ostatni w tej kadencji. Przez 4 lata radni wspólnie spotkali się 42 razy, podjęli łącznie 296 uchwał. Najwięcej, bo 105 dotyczyło spraw związanych z budżetem i finansami. Radni uczestniczyli także w posiedzeniach komisji stałych. Komisja Rewizyjna odbyła 18 posiedzeń, Komisja Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego obradowała 46 razy, Komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi spotkała się 39 razy, Komisja Ochrony Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej- 32 razy, a Komisja Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa- 29 razy.

W tej kadencji Rada Powiatu Stalowowolskiego podejmowała współpracę z samorządami, m.in. powiat wspólnie z miastem i Gminą Pysznica zawarli porozumienie w sprawie połączenia obwodnicy Stalowej Woli i Niska z drogą powiatową nr 1024R, ul. Czarnieckiego w Stalowej Woli. Realizowano też wspólnie z miastem "Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" oraz projekt "Poprawa lokalnego układu komunikacyjnego poprzez rozbudowę drogi gminnej stanowiącej bezpośrednie połączenie z istniejącymi terenami inwestycyjnymi położonymi przy ul. COP w Stalowej Woli”.

Podczas ostatniego posiedzenia nie zabrakło podziękowań. Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Andres wyraził wdzięczność radnym i zarządowi za dobrą, rzetelną i konstruktywną pracę na rzecz samorządu powiatowego. Podziękowania trafiły także do pracowników starostwa, kierowników jednostek organizacyjnych powiatu oraz mediów lokalnych.

Starosta Janusz Zarzeczny podkreślił, że przez minione lata wiele udało się zrobić.

- Chciałem podziękować wszystkim radnym, którzy w tej kadencji pracowali razem ze mną, z zarządem Rady Powiatu. Była to bardzo dobra kadencja. Skupiliśmy się przede wszystkim na pracy. Nie było tutaj żadnych niepotrzebnych uszczypliwości i niepotrzebnych dyskusji- mówił starosta stalowowolski.

Jak podkreślił, aż 11 radnych jeszcze we wtorek zasiadających przy stole obrad, nie będzie w kolejnej kadencji reprezentować mieszkańców powiatu. Na ich miejscach zasiądą nowe osoby, demokratycznie wybrane w ostatnich wyborach. Do podziękowań przyłączyli się radny Marek Ujda oraz radna Grażyna Janik.[/p]

Podczas posiedzenia wręczono pamiątkowe listy gratulacyjne.

Czytelnikom przypominamy, że w kadencji 2014- 2018 w Radzie Powiatu byli: Janusz Zarzeczny, Grażyna Janik, Jaromir Wieprzęć, Leokadia Gugała, Marek Tyza, Andrzej Gargaś, Edward Sulich, Robert Fila, Mariusz Sołtys, Monika Ros, Alfred Rzegocki, Zygmunt Cholewiński, Waldemar Plennikowski, Dariusz Bańka, Stanisław Paleń, Stanisław Anioł, Jan Nowak, Tadeusz Samołyk, Sebastian Nabrzeski, Marek Ujda, Wojciech Korkowski, Ryszard Andres, Marek Kopera.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Andres

Może
mieć błędy w statucie szkoły niezgodne z prawem oświatowym dotyczące oceniania,kłamać prokuraturę.Andres nie otwierał miesiącami , ktoś miał pół roku dowód poczty w dzienniku elektronicznym.Powiedział rozpytany,że to robił
Zatrudnił nielegalnie księdza.
W tym syfie.Stalowej wolno mu sobie robić co chce.A wszystko w imię ojca i syna i ducha świętego
Najzabawniejsza była kontrola kuratorium.Na zarzuty matek pytano się podejrzanych czy to prawda,a oni odpowiadali,że nie prawda.Najśmiesznoejsze,że dwóch doświadczonych wizytatorów z Rzeszowa również nie zauważyło,że wychowawcą jest ksiądz.Rodzice miejcie oczy kuratorium nie
Sprawdzajcie przepisy.KURATORIUM NIE OPUBLIKOWALO PROTOKOŁU KONTROLI NA BIP!!!

~Mateuszek

Mateuszek głupi jak but więc na Dyrektora w Stalowej by się nadawał
Oczywiście jest na szczęście kilka wyjątków.

footbolista

Mam wrażenie , że to jest jego prywatna szkoła , wszystko może i co najgorsze przysposabia do zawodu dyrektora swojego zastępce w cienkich rurkach , namaszczonego przez Webera .

~Kłamstwa

W 2 była kontrola kuratorium z Rzeszowa
Dlaczego nie opublikowała protokołu kontroli na BIP?
Czy nie jest to prawny obowiązek?
A może nauczyciele z 2 powiedzą,że kontroli nie było?
Ludzie czy wy jeszcze cokolwiek myślicie?

~Dyrektor

Dlaczego Nadbereżny pozwolołżeby taki jełop był nadal dyrektorem?
Podobno okłamał prokuraturę,a ta go tylko rozpytała.

~Dyrektor

Dlaczego Nadbereżny pozwolołżeby taki jełop był nadal dyrektorem?
Podobno okłamał prokuraturę,a ta go tylko rozpytała.

~Rodzic

Wychowawcy biorą dodatek
Rozumiem,że ten prawy mąż stanu i przykładny katolik odda pieniądze.To przez pomyłkę go zrobił
Każdy wie,że Andres nie zna prawa oświatowego,potwierdziło to kuratorium z Rzeszowa .Wiedzą również wszyscy nauczyciele z 2.

~@Polak

Widziałeś zdjęcia na internecie jak wyładował głowę w genitalia nastolatka w namiocie???
Na czym ma.polegać jego misja???
Andres zatrudnił go nielegalnie jako wychowawcę.To można akurat sprawdzić

~janek

Widze ze sympatycy pseudo opozycji ciesza sie ze wybory w KRAKOWIE wygral polityk partii SLD. I kto tu jest z bolszewikami, prawda wyszla na jaw.

~Olo

Do brawo Nisko, hejterze mieszkancy aszeg miasta maja w du..pie ze w KRAKOWIE bedzie rzadzil polityk SLD. Jak sie POLSKA budzi to zobaczysz w przyszlorocznych wyborach do sejmu i senatu.W 2 turze wyborow nigdzie nie wygral polityk z PATOLOGII OBYWATELSKIEJ.

~BRAWO NISKO

POLSKA BUDZI SIĘ> Brawo Gdańsk, Kraków, Kielce Radom, Grudziądz, Skarżysko, Przemyśl. BRAWO NISKO... cdn.😊POLSKA BUDZI SIĘ A U NAS PiSOWSKA RZECZYWISTOŚĆ SKRZECZY!

~Polak

Ksiądz Rafał jest przeniesiony podobno na misję pojechał ale nie wiem czy to prawda

footbolista

Grubas wszystko wyciszył ,uważam że za takie dyrektorowanie szkołą powinien odejść ale kto go ruszy 130 kg.

~@Fotbolista

Porozmawiaj z dziećmi których był nielegalnie wychowawcą klasy.Szukamy księdza Chody.Stalowa jest mała .Poradzisz sobie

~HALO

HALO GDAŃSK, HALO KRAKÓW! POGODNIE U WAS? OBY TAK ZOSTAŁO. SOCZYSTE CAŁUSY ŚLE WAM CAŁA POLSKA!

footbolista

do " uśmiech " o co chodzi z tym ks. Chodą ,napisz coś więcej ,zmartwiłem się bo uczył moje dziecko .

~Tumitam

Miejmy nadzieję że wreszcie przewodniczącym nowej rady zostanie ktoś nowy bo dotychczasowy już powinien se dać siana😊😏

~Jacek

Szczególne gratulacje dla Edwarda Sulicha za zajęcie trzeciego miejsca w wyborach w Bojanowie

~aj, jaj

Staszek Paleń będziesz musiał palić gumy z gminy. Czy już spakowałeś papiery i teczki urzędnicze? Lada dzień będzie nowa miotła a ta nie lubi gdy kąty są z pleśnią! Przesiedziałeś jak u mamy za piecem, nie byłeś do ruszenia aż do czasu!

~dola

Dlaczego radni na ostatniej sesji nie podjęli analogicznej uchwały o ograniczeniach czasowych dla radnych nowej kadencji? Przecież jak argumentował Nadbereżny jest to wymóg prawny i on się do tego zastosował! Czy radnych powiatowych to nie tyczy, czy może to jest blef Nadbereżnego? Dobrze, że to była już ostatnia...

~mik

Brawo Andres - dyrektor szkoły odnoszącej "największe" sukcesy.
Chyba powinienem napisać największe "sukcesy".

~Anna

PiS PO – jedno zło

~WHO

Gugała i słoik z tym nagrodzonym napojem?

hehehe mętny ten napój jak księżycówka ale podbarwiony chlorofilem

~Uśmiech

Panie Andres piękny uśmiech.Gdzoe ksiądz Choda?

~siwy

he nie skrócili czasu wypowiedzi radnym przyszłej kadencji? dziwne

~Andrzej

Gdzie Fila i Cholewiński?