Kino Ballada przestaje istnieć, czyli od Paryżanki do Zwyczajnej przysługi

Image

31 października w kinie Ballada zostanie wyświetlony ostatni seans. Kino przestaje istnieć. Właścicielem obiektu jest Miasto, w gestii prezydenta i rady będzie dalsza przyszłość tego budynku.

W grudniu 2015 roku miasto wygrało przetarg na zakup obiektu przy ul. Staszica 14. Transakcja została sfinalizowana w ratach na łączną kwotę 830 tys. zł. Nabyta nieruchomość ma powierzchnię 1151 m2, w tym ok. 135 m2 stanowi lokal użytkowy. Prezydent miasta od początku podkreślał, że działalność kina nie jest zagrożona, ale dzierżawca obiektu z różnych względów wycofuje się jednak z prowadzenia kina.

– Mamy plan, mamy pomysł na ten budynek. Oczywiście, pomimo tego, że miasto jest właścicielem budynku mocno kibicowaliśmy Balladzie. Chcieliśmy, aby kino przetrwało mimo niełatwej sytuacji na rynku, zwłaszcza, że pojawił się kolejny podmiot prywatny o silnej pozycji marketingowej w jednej z galerii handlowych- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Co się stanie z porzuconym obiektem, tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo za to, że prezydent swoje plany dotyczące budynku po kinie Ballada za jakiś czas zaprezentuje na forum Rady Miejskiej. Zanim jednak podjęte zostaną jakiekolwiek działania, pomysły zatwierdzone zostaną przez radnych nowej kadencji.

- Zapewniam, że pomysłów na życie w tej przestrzeni- z punktu widzenia kulturalnego i edukacyjnego potencjału zespołów, grup, które w Stalowej Woli działają- nie brakuje, a więc na pewno ta przestrzeń nie pozostanie pusta. Nie będzie również ta przestrzeń w moim zamyśle wykorzystywana na cele handlowe- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Miasto będzie starało się na pozyskanie środków zewnętrznych na remont obiektu po kinie.

Pierwszy seans w kinie Ballada wyemitowano 20 kwietnia 1958 roku. Widzowie obejrzeli wtedy film z Brigitte Bardot "Paryżanka". Ostatni seans w kinie Ballada zaplanowano na 31 października 2018 roku. Stalowowolskie kino mieszczące się przy ul. Staszica zakończy swoją historię filmem "Zwyczajna przysługa".

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Eleonora

To kara Boska

~POLAK

BYŁ FILM KLER!!!!!!!WIĘC NIE BĘDZIE KINA!!!!

~Jacek

~WEZYREK dajesz doopy za kasę cz dla idei?

~WEZYREK

Hejterowski MARGINES SPOŁECZNY napierdala jak wydymańce których się dyma na lewo i prawo 24 GODZINY NA DOBĘ.Nie podoba się pakować walizki i szukajcie miejsca idealnego dla was.

umarly

Czekam na nowe miejsca pracy w budynku kina dla swoich ludzi.

tatl

szkoda takich klimatycznych starszych, kin. miasto powinno się wstydzić, że traci takie miejsce. mam nadzieję, że pojawi się tam coś związanego z kulturą.

~katolik

niestety 3 kina to zaduzo na razie ale mam nadzieje ze budynek zostanie odpowiednio zagospodarowany naprzyklad muzeum lub zlobek

~marek

Do liliana, takiego oszoloma juz dawno nie czytalem, rachunek jest prosty albo chodzisz do kina i kino zarabia kase albo w kinie BALLADA pustki i kino bankruuje. Przeciez przed tym kinem setki interesow padlo na ryj i co hejterze chcesz mi powiedziec ze SLEZAK wszystkie te upadle intersy powinien byl ratowac? OSZOLOMSTWO HEJTEROW SIEGA ZENITU.

~Liljana

Oj, ludzie ludzie. Heliosa wina! Jasne, jasne. Na pewno nie tych 17 tys. stalowowolan, którzy podpisali się pod wydawaniem pożyczonych pieniędzy na wodne place zabaw, parki linowe, wycinki drzew, sadzenie nowych sadzonek w miejsce wyciętych drzew, grzybki gastronomiczne w cenie domu mieszkalnego, sztuczną trawę wyłożoną na błotnistych błoniach, pół Modern Talking na COPie, Sławomira w strefie kibica i wiele wiele innych tanich rozrywek. Czas dorosnąć i stanąć przed lustrem, popatrzeć sobie w oczy - Oto ja, wyborca pisu, który sprzedał 60-letnie kino za tandetę. To wy pozwoliliście wydawać kasę na pierdoły zamiast wyremontować budynek kina. I to wy pitoloicie, że to wina Heliosa, choć nawet po wypowiedzi Lucka widać, że tylko czekał, kiedy się w końcu kino zwinie. Teraz zrobi remont. Teraz! Rychło czas. Ale beton pisowski 2 do 2 dodać nie potrafi.

~PRAWDA

Nim lemingoza rozpocznie hejt niech odpowie sobie na pytanie:
Kiedy byli ostatnio w Balladzie, a ile w tym czasie w michnikowym multipleksie przy galerii handlowej

KURTYNA!!

~kazio

zemsta Kleru za Kler

~Klepka

No macie swoją UE. I kto jest teraz głupi że flagi ściagał ? za 20 lat nic polskiego nie zostanie. Zaczeło się od aut, sklepy, kina .. itd. Na koniec się tu przebiegną gogusie w turbanach.

~rydzyk

Trzeba było "Kler" puszczać? Trzeba? Na co to komu było?

wyborca

A może coś w tym jest, co pisze kolega !fix.

~kolo

@Prawda- (chyba bardziej G prawda: ostatni raz w Balladzie byłem na Avengersach, w "michnikowym multipleksie" nie byłe i nie mam zamiaru, no chyba że Wrzos też zlikwidują to w ogóle przestne do kina chodzić.
Boli mnie bardzo ze zamyka się kino które od dzieciństwa pamiętam. Ale jak ludzie wola topic kase w śmierdzacym oczyszczalnią kinie to ich wybór.

mark30

pis nawet zniszczy coś co istniało tyle lat... dobra zmiana

milka83

Te "różne względy" z powodu których dzierżawcy zrezygnowali, to oczekiwanie "miasta", że to "Ballada" poniesie koszty remontu. Skoro włodarz naszego miasta jest w stanie pozyskać "zewnętrzne" środki, to wypadałoby przekazać je na ratowanie rodzimego kina istniejącego od 60 lat?!

milka83

Te "różne względy" z powodu których dzierżawcy zrezygnowali, to oczekiwanie "miasta", że to "Ballada" poniesie koszty remontu. Skoro włodarz naszego miasta jest w stanie pozyskać "zewnętrzne" środki, to wypadałoby przekazać je na ratowanie rodzimego kina istniejącego od 60 lat?!

~PRAWDA

Nim lemingoza rozpocznie hejt niech odpowie sobie na pytanie:
Kiedy byli ostatnio w Balladzie, a ile w tym czasie w michnikowym multipleksie przy galerii handlowej

KURTYNA!!

~fix

Kara za wyświetlanie kleru hahah !!!!Typowo chrzescijanskie to jest!!!

~jan

Do mokasyn,podziekuj SLEZAKOWI bo to on za ty wszystkim stoi, chcieliscie U.E. to zostaniecie niewolnikmi i zebrakami.

~jan

Do mokasyn,podziekuj SLEZAKOWI bo to on za ty wszystkim stoi, chcieliscie U.E. to zostaniecie niewolnikmi i zebrakami.

mokasyn

Brawo! Pięknie rozegrany plan upadku miasta. Nie tylko o kino tu chodzi. Wiele innych lokalnych firm doprowadziliście do bankructwa wpuszczając do miasta zagraniczny kapitał, który będzie nas teraz łupił ile wlezie. Prawdziwie patriotyczna postawa. Oj, prezes wam da, oj da...