Kino Ballada przestaje istnieć, czyli od Paryżanki do Zwyczajnej przysługi

Image

31 października w kinie Ballada zostanie wyświetlony ostatni seans. Kino przestaje istnieć. Właścicielem obiektu jest Miasto, w gestii prezydenta i rady będzie dalsza przyszłość tego budynku.

W grudniu 2015 roku miasto wygrało przetarg na zakup obiektu przy ul. Staszica 14. Transakcja została sfinalizowana w ratach na łączną kwotę 830 tys. zł. Nabyta nieruchomość ma powierzchnię 1151 m2, w tym ok. 135 m2 stanowi lokal użytkowy. Prezydent miasta od początku podkreślał, że działalność kina nie jest zagrożona, ale dzierżawca obiektu z różnych względów wycofuje się jednak z prowadzenia kina.

– Mamy plan, mamy pomysł na ten budynek. Oczywiście, pomimo tego, że miasto jest właścicielem budynku mocno kibicowaliśmy Balladzie. Chcieliśmy, aby kino przetrwało mimo niełatwej sytuacji na rynku, zwłaszcza, że pojawił się kolejny podmiot prywatny o silnej pozycji marketingowej w jednej z galerii handlowych- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Co się stanie z porzuconym obiektem, tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo za to, że prezydent swoje plany dotyczące budynku po kinie Ballada za jakiś czas zaprezentuje na forum Rady Miejskiej. Zanim jednak podjęte zostaną jakiekolwiek działania, pomysły zatwierdzone zostaną przez radnych nowej kadencji.

- Zapewniam, że pomysłów na życie w tej przestrzeni- z punktu widzenia kulturalnego i edukacyjnego potencjału zespołów, grup, które w Stalowej Woli działają- nie brakuje, a więc na pewno ta przestrzeń nie pozostanie pusta. Nie będzie również ta przestrzeń w moim zamyśle wykorzystywana na cele handlowe- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Miasto będzie starało się na pozyskanie środków zewnętrznych na remont obiektu po kinie.

Pierwszy seans w kinie Ballada wyemitowano 20 kwietnia 1958 roku. Widzowie obejrzeli wtedy film z Brigitte Bardot "Paryżanka". Ostatni seans w kinie Ballada zaplanowano na 31 października 2018 roku. Stalowowolskie kino mieszczące się przy ul. Staszica zakończy swoją historię filmem "Zwyczajna przysługa".

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.