Czym jest alkoholizm, jakie są jego objawy i powikłania? Jak leczyć uzależnienie od alkoholu?

Image

W dzisiejszych czasach ludzie borykają się z wieloma różnymi uzależnieniami. Ciągły stres, szybkie tempo życia, liczne obowiązki prowadzą ludzi do różnych, zgubnych nałogów. Do najbardziej popularnych można zaliczyć narkotyki, papierosy, seks, ostatnio popularne smartfony, czy alkohol.

O alkoholizmie możemy mówić, kiedy mamy styczność z uzależnieniem od alkoholu etylowego. Spowalnia on pracę układu nerwowego i wywołuje szereg psychicznych i fizycznych objawów. Jest to bardzo ciężka i złożona choroba, która ma podłoże socjalne, środowiskowe, genetyczne, czy psychologiczne.

Uzależnienie od alkoholu często diagnozuje się dopiero w późnym stadium, kiedy znacząco wpływa ono na życie chorego. Jednak do najczęstszych objawów towarzyszących chorobie alkoholowej można zaliczyć m.in:

1. głód alkoholu,
2. brak kontroli- alkoholik sięga po alkohol bez opamiętania, nawet jeżeli początkowo założy, że nie wypije dużo,
3. sięganie po produkty alkoholowe, aby złagodzić skutki wcześniejszego picia,
4. nudności, bezsenność, drżenie mięśni, pot, lęki, szerokie źrenice,
5. większa tolerancja na alkohol- chory ma dużo promili alkoholu we krwi, a nie sprawia wrażenia, że jest pijany,
6. zaniedbywanie rodziny, pracy, codziennych obowiązków, przez picie.

Jeżeli dana osoba dostrzega u siebie przynajmniej trzy z wymienionych symptomów, można mówić o chorobie alkoholowej. Alkoholik zwykle nie przyznaje się do tego, że ma problem i wypiera go ze świadomości.

Alkoholizm przyczynia się do powstania wielu poważnych problemów. Oprócz znacznych zaburzeń więzi rodzinnych, społecznych, powoduje też kłopoty finansowe, doprowadza do przemocy, zwykle względem członków najbliższej rodziny i do łamania prawa. Nieleczona choroba alkoholowa może bardzo negatywnie wpłynąć na rozwój dzieci (mówimy wtedy o syndromie DDA), oraz może negatywnie odbić się na stanie zdrowia chorego. Wśród najczęstszych dolegliwości można wyróżnić: choroby wątroby, nerek, serca, wrzody na żołądku i nadciśnienie.

Jak leczyć alkoholika?

Skuteczne terapia alkoholowa to długotrwały proces, na który składa się wiele etapów. Przede wszystkim zaleca się terapię w ośrodku odwykowym. Zaczyna się ono od dokładnej diagnozy problemu, rozmowy z psychologiem i innymi specjalistami. Ważne jest też przeprowadzenie badań, w celu ustalenia jak bardzo wyniszczony jest organizm. Na podstawie diagnostyki opracowuje się indywidualny plan działania terapeutycznego i farmakologicznego. Często jest to połączone z odtruwaniem organizmu.

Ośrodek terapii uzależnień Nadzieja gwarantuje profesjonalną i fachową pomoc, komfort, przyjazną atmosferę, zrozumienie i poczucie bezpieczeństwa. Wykwalifikowana kadra traktuje każdego pacjenta w indywidualny sposób i dokonuje wnikliwej analizy problemu, a następnie wdraża odpowiednie plany leczenia. Ważne jest też to, że w ośrodku chorzy otrzymują pełne wsparcie na każdej płaszczyźnie i mają pewność, że ich terapia będzie prowadzona, aż do skutku.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Nadzieja

https://www.alkoluz.pl

Najnowsze metody leczenia

Doświadczony personel

Kontakt 27/7

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Nadzieja – główna placówka

05-300 Zalesie Górne

Zadzwoń +48 575 850 530
Napisz na info@alkoluz.pl

Pracujemy codziennie 24h / 7 dni w tygodniu.

Jesteśmy dla Ciebie!

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Nadzieja – Warszawa

Wałbrzyska 19/44
02-739 Warszawa
woj. Mazowieckie

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Nadzieja – Wrocław

Obornicka 86/1
51-114 Wrocław
woj. Dolnośląskie

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Nadzieja - Kraków

Karmelicka 64/9
31-128 Kraków
woj. Małopolskie

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Nadzieja – Gdańsk

Wały Piastowskie 1/1508
80-855 Gdańsk

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.