4 nowych zasłużonych dla Miasta Stalowa Wola

Image

W poniedziałek Rada Miejska nadała zaszczytny tytuł "Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola" 4 sportowcom.

Do grona "Zasłużonych dla Miasta Stalowa Wola" dołącza: Ewa Żerdecka, Marek Karbarz, Bogdan Gajewski oraz Włodzimierz Pikulski.

Ewa Żerdecka urodziła się w Stalowej Woli 27.09.1967 roku. Była zawodniczką ZKS "Stalowa Wola. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, wielokrotnie prezentowała Polskę w tenisie ziemnym. Pięciokrotnie zwyciężała w plebiscycie na "Najpopularniejszego Sportowca Stalowej Woli". Barwy stalowowolskiego klubu reprezentowała ponad sto razy. Obecnie realizuje swoją pasję jako doświadczony szkoleniowiec zajmując się młodzieżą do 15 roku życia w Niemczech.

Marek Karbarz urodził się w 22.07.1950 roku w Charzewicach. Jest to złoty medalista olimpijski związany ze Stalowa Wolą. Był wychowankiem sekcji siatkówki naszego klubu. Był siatkarzem Stali Stalowa Wola, Resovii i Hutnika Nowa Huta (1966- 1984). Największe sukcesy klubowe osiągnął przede wszystkim z Resovią: 4 tytuły Mistrzostwa Polski, 3 wicemistrzostwa. 218 razy reprezentował Polskę, był współtwórcą największych sukcesów drużyny narodowej w Meksyku i Montrealu.

Bogdan Gajewski przyszedł na świat 14 marca 1943 roku w Ostrowie koło Piotrowa Trybunalskiego. W tenisa grał od 6 oku życia. W 1966 roku przeniósł się do Stalowej Woli. Będąc zawodnikiem sekcji tenisowej Zakładowego Klubu Sportowego "Stali Stalowa Wola" rozsławiał hutnicze miasto zdobywając m.in.: I miejsce w grze podwójnej mężczyzn w Mistrzostwach Województwa Rzeszowskiego w 1966 roku, I miejsce na Mistrzostwach Okręgu Rzeszowskiego w grze pojedynczej mężczyzn w Mistrzostwach Województwa Rzeszowskiego w 1966 roku, II miejsce w X Otwartych Mistrzostwach Rzeszowa w grze podwójnej panów w 1970 roku. W kolejnych latach Bogdan Gajewski dał się poznać jako instruktor tenisa. Za swoją pracę trenera był wielokrotnie uhonorowany różnymi tytułami i odznaczeniami m.in.: Srebrną Odznaką "Zasłużony dla Polskiego Związku Tenisowego", Honorowym Tytułem i Odznaką "Zasłużony trener Województwa Rzeszowskiego", Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi rozwoju tenisa w Polsce. Zmarł w 2003 roku. Ku jego pamięci, z inicjatywy córki Agnieszki Gajewskiej od 2003 roku do chwili obecnej na kortach MKT organizowane są turnieje tenisowe amatorów z całej Polski.

Włodzimierz Pikulski urodził się 12.08.1957 w Stalowej Woli. Jest wychowankiem ZKS Stal. Podczas wieloletniej kariery sportowej osiągnął wiele sukcesów. Swoimi wynikami rozsławił Stalową Wolę. Po zakończeniu czynnej kariery sportowej zajął się wychowywaniem młodzieży, która dzięki niemu odniosła znaczące zwycięstwa na kortach w kraju i za granicą. Ma ogromny udział w wychowaniu sportowych pokoleń naszego miasta i popularyzacji tenisa ziemnego. Systematyczna praca i przekazywanie doświadczeń młodszym sprawiły, że cieszy się dużym uznaniem środowiska sportowego.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~olamaasa

Nie mam nic przeciwko nagradzaniu, wpisywaniu(wypisywaniu także!!!) do księgi zasług sportowców czy innych ludzi działających na niwie społecznej w różnych dziedzinach. Mam zastrzeżenia do tzw. "kapituły" cokolwiek ona znaczy. Jej działalność przypomina zamierzchłe czasy sądów kapturowych i nic jej nie przeszkadza by dalej uprawiać bylejakość. Może teraz wraz z obecnością części niezależnie myślących radnych to się trochę zmieni. Dlaczego nie można nagradzać ludzi także niezależnych od czysto ideologicznie wyselekcjonowanych nominantów? Jest w tym mieście szalenie utalentowany fotografik uwieczniający naturę ożywioną i nieożywioną, ludzi i ich pasje. Jakoś do tej pory nie było słychać by go 'kapituła" znalazła i doceniła. Szkoda! Przecież można by zorganizować z jego prac stałą wystawę w holu biblioteki przy ul. Skoczyńskiego. Czy to jest takie trudne?

footbolista

Ewa Żerdecka -pamietam ją ,to było 30 lat temu . Co zrobiła dla tego miasta ? Została niemką i szkoli niemców -zasłużona !

~fakt

~Lasso tępy idiota to ty jesteś taki wniosek się nieodparcie nasuwa po przeczytaniu komentarzy

~JASIO

Dlaczego nie ma pozostalych sportowcow z listy,tylko sami tenisisci? Karbarz nigdy nie gral w Stalowej Woli.Wielu z tych ludzi bezgranicznie oddanych Klubowi juz nie zyje .To co zrobila Kapitula i Rada to granda.Celowo zrobili to po wyborach,ale ludzie i tak to zapamietaja.Jak sie rozmawia o Klubie to moze by tak kogos z Klubu poprosic?

~Szwed

Nawet pod takim artykułem opozycyjny troll musi hejtować. Żałosne...

~z internetu

Co się stało z ludźmi niektórymi że postanowili poprzeć „dobrą zmianę” chociaż jest to partia która ludźmi myślącymi gardzi? Co się dzieje w głowach znacznej części Polaków że uważają życiowego nieudacznika bez rodziny za „wielkiego zbawcę narodu”? Naprawdę tak bardzo uwiera nas wolność?

~kac

Jedną z inicjatorek dania narodowi wolnego 12 listopada była posłanka PiS Elżbieta „coś tam, coś tam” Kruk. Kto jak kto, ale ona doskonale wie, że człowiek po święcie potrzebuje czasu, by dojść do siebie i uciszyć tupot białych myszek. Potrzebne ukojenie, zimne okłady i elektrolity. Może być też kefir albo maślanka.

~student

Albo Polska będzie w cywilizacji europejskiej albo pisowskiej . Taki mamy wybór.

~Romek

Pan od jaj jest za, to ja tesz

~PiS geniusz

-Jak Trzaskowski w Warszawie mógł mieć wygraną 56,67% skoro frekwencja wynosiła 54,87% - zastanawiał się Marek Suski.

~lolo

Radni tylko głosują nawet nie wiedzą i nie zabierają głosu,pewnie boją się konsekwencji jak będą mieć inne zdanie.Powinna być pełna współpraca dyskusja nad różnymi zmianami,a nie bez swojego zdania podpisywać głupie pomysły,które będą powodować zmiany niekorzystne dla mieszkańców Stalowej Woli.W dzisiejszych czasach mamona pieniądza rządzi i dlatego powinno si. to zmienić .Twórcza praca polega na wymianie różnych pomysłów dla rozwoju miasta a nie przytakiwaniu różnym młokosom,którzy nie mają doświadczenua i uważają,że ich pomysły są najlepsze a w najbliższej przyszłości może okazać się to tragiczne w skutkach dla Stalowej Woli.

~!!!

@~Lasso
Radni PiS-u nie zabierają głosu, nie wnoszą poprawek , mnie zadają pytań, głosują. Im wystarczy 3 sekundy.A ograniczać czas do 5 min obywatelom,którzy przyjdą, bo chcą zabrać głos na sesji w ważnych sprawach i przedstawić je radnym to Hańba.

~olek

@olek nie każdy ma facebooka i o to chodzi aby mieszkańcy nic nie wiedzieli co się w mieście dzieje.

~olek

@olek nie każdy ma facebooka i o to chodzi aby mieszkańcy nic nie wiedzieli co się w mieście dzieje.

~olek

@olek nie każdy ma facebooka i o to chodzi aby mieszkańcy nic nie wiedzieli co się w mieście dzieje.

~wyga

a ci co żyją zgodzili się na taki "honor" od pisu?

~@olek

@ olek
Polub Na Facebooku profil miasta stalowa Wola i będziesz sobie live z sesji oglądał jak tak ci brakuje informacji. Zresztą zapis z sesji dzisiejszej, możesz oglądnąć już zapisany. Wystarczy wejść w profil miasta na FB.

~olek

Dlaczego nie ma informacji o sesji rady miasta,chyba o to chodzi aby mieszkańcy nie wiedzieli co się omawia i nie brali udziału.

~Polak

Cypisek są chociażby joasia Jóźwik czy Danuta urbanik

~Cypisek

Szkoda, że nie ma żadnego znanego sportowca ze Stalowej Woli. Przydałby się chociaż jeden z wyższej półki, np. Lewandowski, Lubański, Boniek, Lato, Szarmach, Kapka, Nawałka...

~Lasso

@heca
Tępy idioto właśnie chodzi o to by dostosować wszystko do nowych przepisów. Ograniczenia będą dotyczyły wszystkich, nie tylko wybranych.
Nie kompromitujcie się nieuku

~heca

Dlaczego na tym portalu nie ma ważniejszej info z obrad sesji, a mianowicie wprowadzenie ograniczeń czasowych dla radnych a także dla ludzi z poza rady? Nadbereżny wyciąga kasztany z popieliska cudzymi rękoma! Wrzutka na zakończenie kadencji rady by dla nowej wprowadzić ograniczenia jest samobójczym strzałem. Przecież ten zapis nie może się ostać bo brakuje mu podstawy prawnej! Mamy tu do czynienia ze złamaniem niektórych artykułów Konstytucji dot. praw obywatelskich!

~Krystyna Muc

Paweł miałeś do mnie pomagać a nie rękę podnosić umiech