Lekcja ¦piewania na Rynku w Rozwadowie

Image

W sobotę, 10 listopada o godz. 15.00, na Rynku w Rozwadowie odbędzie się Lekcja ¦piewania najpiękniejszych pie¶ni i piosenek patriotycznych z udziałem krakowskich artystów Teatru Loch Camelot. Na wspólne ¶piewanie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległo¶ci zaprasza Muzeum Regionalne w Stalowej Woli oraz Miasto Stalowa Wola. Na tę szczególn± okazję przygotowane zostały bezpłatne ¶piewniki.

Lekcja ¦piewania to koncerty organizowane cyklicznie w Krakowie, przeważnie na Rynku Głównym, polegaj±ce na wspólnym wykonaniu przez artystów i zgromadzon± publiczno¶ć piosenek, głównie patriotycznych. Tym razem krakowscy arty¶ci zawitaj± do Stalowej Woli, by wspólnie z mieszkańcami ¶więtować 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległo¶ci. Podczas tego wyj±tkowego koncertu, w którym to widownia jest najważniejszym wykonawc±, usłyszeć będzie można najpiękniejsze polskie utwory z epoki. Koncert poprowadz± Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki oraz Ewa Kornecka.

Lekcja ¦piewania to typowy „krakowski produkt”, no bo jak inaczej wytłumaczyć zjawisko, jakim jest ¶piewanie przez tysi±ce ludzi, często na deszczu i mrozie, piosenek na Rynku Głównym w Krakowie. Pierwszy koncert pod hasłem Radosna Niepodległo¶ć odbył się 11 listopada 2002 roku przy Sukiennicach. Rozdano wtedy kilkaset ¶piewników i wspólnie z prawie dwutysięczn± publiczno¶ci± od¶piewano trzydzie¶ci radosnych piosenek patriotycznych. Od tej pory wzruszenie i rado¶ć to typowe emocje wspólnego ¶piewania, nawet całych rodzin. Lekcja ¦piewania – to już ponad 70 koncertów, podczas których publiczno¶ć uczy się ¶piewania polskich piosenek, pie¶ni i kolęd. Wprawdzie wiele utworów ma po kilkadziesi±t i kilkaset lat, ale forma i atmosfera koncertu czyni z nich współczesne „hity”. ¦piewakami bywaj± politycy, bezdomni, Kapucyni, dziennikarze, a nawet egzotyczni tury¶ci z Mauritiusa. Do tej pory rozdano około 450 000 bezpłatnych ¶piewników, których tre¶ć wy¶piewało blisko pół miliona ludzi. Pomysłodawc± projektu jest dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki – Waldemar Domański, który od ponad 15 lat realizuje hasło: „patriotyzm nie musi być cierpieniem!”.

Zapraszamy serdecznie do wspólnego ¶piewania!

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jeste¶ bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
jzm

ala i a nasi- was najlepiej kopn±ć w d... za te głupie komentarze i to tak ze 100 razy żeby bylo ¶wiatecznie

~ABC7

Super. Naprawdę fajne wydarzenie. W Krakowie od lat Loch Camelot gromadzi tłumy. Mam nadzieję,że i w Rozwadowie nareszcie Rynek wypełni się ludĽmi.

~ell

Fantastyczna inicjatywa. Będę.Pozdrawiam wszystkich uczestników

~A nasi?

Przecież mamy prawie 100 letnie chórzystki przy MDK i nie mog± na 100 lat Niepodległej za¶piewać pod dyrekcj± tego faceta co macha rękami jakby się z much opędzał? Po co wydawać kasę innym? Np chyba że te nasze już się opatrzyły?

~A nasi?

Przecież mamy prawie 100 letnie chórzystki przy MDK i nie mog± na 100 lat Niepodległej za¶piewać pod dyrekcj± tego faceta co macha rękami jakby się z much opędzał? Po co wydawać kasę innym? Np chyba że te nasze już się opatrzyły?

~wasz wódz

ale was boli ujadacze że jest tak piekne swięto 100 lecie niepodleglosci smiech2

~ala

Arię z opery "Straszny Dwór" powinien przykładnie od¶piewać miejski tenor Lucjusz Nadbereżny! Po jego występie mog± na scenie pojawić się inni arty¶ci z Krakowa! To będzie rarytas!

~swojak

Piękna inicjatywa ,na pewno będę choćby rzucało żabami
Jak dobrze że Rozwadów ma muzeum.'