Rozmawiali z młodzieżą o cyberprzemocy
Opublikowano: 25  Października  2018

Policjant z niżańskiej komendy spotkał się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Groblach. Tematem spotkania były zagrożenia występujące w Internecie oraz odpowiedzialność nieletnich za czyny karalne.

To kolejne spotkanie w ramach programu profilaktycznego "Cyberbezpieczni". Program ten skierowany jest dla dzieci, młodzieży oraz rodziców, którego zadaniem jest przybliżenie zagrożeń, pojawiających się w Internecie, a które wymierzone są w ludzi młodych. Policjanci przedstawiają uczniom zjawiska cyberprzemocy, przestępczości internetowej, zasady zachowania bezpieczeństwa i prywatności podczas korzystania z komputera i Internetu. Mówią także o odpowiedzialności prawnej, którą ponoszą osoby dopuszczające się przestępstw w sieci.

Ideą spotkań z młodzieżą jest nie tylko wskazywanie, jakie czyny mogą stanowić przestępstwo i za jakie zachowania może grozić odpowiedzialność prawna, ale przede wszystkim, w jaki sposób chronić się przed nimi, jak chronić siebie i swoją prywatność przed internetowymi przestępcami, w jaki sposób zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu. Funkcjonariusz st. asp. Bernard Dul omówił również, co może grozić za popełnienie czynów karalnych niezwiązanych z Internetem.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe