500 kamer Stalowowolskiego Centrum Monitoringu Wizyjnego zadba o bezpieczeństwo

Image

Mieszkańcy będą bardziej bezpieczni. Można powiedzieć, że to na wniosek stalowowolan powstanie najnowocześniejszy i najefektywniejszy monitoring wizyjny. W Polsce ma go zaledwie 3 miasta.

Miasto przystąpiło do wdrażania inteligentnego systemu bezpieczeństwa. Centrum Stalowowolskiego Centrum Monitoringu Wizyjnego mieści się przy ulicy Kwiatkowskiego, w budynku dawnej dyrekcji generalnej. O zadbanie o bezpieczeństwo od lat prosili sami mieszkańcy. W Stalowej Woli mamy wiele miejsc, które powstały w ostatnim czasie, a o które trzeba odpowiednio zadbać, by nie uległy dewastacji. Są to między innymi Park Miejski z szeregiem atrakcji takich jak: Park Wodny, Park Linowy, place zabaw czy siłownie terenowe. Mamy też zagospodarowane błonia nadsańskie, jest skatepark i wiele innych. O to wszystko trzeba odpowiednio zadbać. Chodzi tu również o dobre samopoczucie mieszkańców, którzy chcą czuć się bezpieczni. Sieć kamer na pewno poprawi komfort życia i będzie silnym hamulcem dla chuliganów i dewastatorów mienia wspólnego. Skutki usuwania dewastacji kosztują rokrocznie coraz wiecej.

- Przyjęliśmy najwyższe sztandary co do tego, jak powinien wyglądać monitoring miejski, dlatego wzorowaliśmy się na największych metropoliach świata, tam, gdzie monitoring najlepiej się sprawdził, ale jest również najbardziej efektywnym pod względem inteligentnego systemu zarządzania tym bezpieczeństwem tak, aby minimalizować koszty związane z pracą operatorów, ażeby sam system w inteligentny sposób wspierał prace tych osób, które będą tutaj pracować- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

System, który obecnie jest wdrażany w Stalowej Woli oparty jest na programie Actioni i działa w 3 miastach w Polsce, między innymi w Katowicach. Popularny jest na świecie, „chroni” np. mieszkańców Wiednia. Jest to system inteligentny, obsługiwany przez 3 operatorów. W pomieszczeniu na dużej ścianie wyświetlany jest obraz z kamer. W sytuacji, gdy coś będzie się działo na mieście, sam „wyłapie” niebezpieczną sytuację i „wrzuci” ją na ścianę zwracając uwagę, że trzeba szybko zareagować (np. nagle wstrzymany zostanie ruch na ulicy, dojdzie do szarpaniny, ktoś podrzuci jakiś pakunek i ucieknie). Operator będzie mógł zareagować w sytuacji np. pożaru lub zagrożenie życia ludzkiego, gdy ktoś zasłabnie, ulegnie wypadkowi. Na jednym stanowisku operator będzie mógł na raz oglądać widok z 16 kamer (maksymalna liczba dopuszczana w percepcji do podglądu). Takich stanowisk będzie aż trzy. Konieczna będzie współpraca z policją czy prokuraturą. W wydzielonym pokoju odpowiednie służby będą mogły zapoznawać się z nagraniami.

System będzie mógł również śledzić osobę, która doprowadzi do niebezpiecznego zdarzenia. Posiada możliwość identyfikacji twarzy. Pozwoli to na „współpracę” wszystkich kamer w mieście, które natychmiast po zdarzeniu podejmą próbę odnalezienia na terenie Stalowej Woli sprawcy ustalając trasę, którą przemierzy.

- W tej chwili trwa montaż, podpinanie kamer. Do końca października ten system będzie jeszcze testowany, poprawiane będą jego parametry. W listopadzie zostanie powołany pełnomocnik prezydenta miasta do utworzenia osobowego Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta Stalowej Woli. Planujemy zatrudnienie docelowe 6 operatorów, którzy będą w cyklu całodobowym monitorować sytuację na terenie całego miasta- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Docelowo w mieście ma pojawić się aż 500 kamer. Do sieci wpięte zostaną również jednostki miejskie. W przyszłym natomiast roku kamery 360 stopni pojawią się na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej. Operator będzie miał możliwość zbliżenia twarzy. Pojawią się także kamery podwójne (śledzenie równoczesne dwóch przestrzeni z jednej kamery). Pod okiem kamer będą ulice, skwery, place, skrzyżowania i miejsca uznane przez mieszkańców za niebezpieczne.

- Oczywiście ten system kosztuje, również praca operatorów będzie powodowała koszty budżetowe, ale mam nadzieję, że to zdecydowanie zmniejszy koszty, które ponosimy na tą głupią dewastację, niszczenia mienia, a kwestia zdrowia, życia mieszkańców nie ma tutaj ceny. Stalowa Wola nie ma i nie będzie miała straży miejskiej. Ten rozdział jest już zamknięty, dlatego lepiej inwestować w tego typu systemy, które w sposób inteligentny, wspierający pracę operatorów będą stanowiły o znaczącym bezpieczeństwie naszych mieszkańców- przekonuje Lucjusz Nadbereżny.

System ma kosztować około 4- 5 mln zł i jest rozwojowy. Będzie działał w sieci światłowodowej (stabilny system przesyłu) z zachowaniem przepisów prawa o ochronie danych osobowych.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
sebastal

Ta ale minimum 6 osob trzeba zatrudnicumiech

KRZYSIU

~riko
Ciekawe kto będzie obsługiwał ten monitoring. Coś takiego powinna obsługiwać Straż Miejska lub Policja. Miejmy nadzieję, że synowie i córki działaczy dobrej zmiany, którzy dostaną przy tym pracę będą mieli pojęcie z zakresu KK, KW, KPK i KPW i nie będą na monitorach oglądać youtube. ......... Nie muszą!Wszak pan prezydent oznajmił że to sam system wychwytywał będzie naruszenie prawa!

~riko

Ciekawe kto będzie obsługiwał ten monitoring. Coś takiego powinna obsługiwać Straż Miejska lub Policja. Miejmy nadzieję, że synowie i córki działaczy dobrej zmiany, którzy dostaną przy tym pracę będą mieli pojęcie z zakresu KK, KW, KPK i KPW i nie będą na monitorach oglądać youtube.

~Mieszkaniec

Jestem dymany.

~Mateush

A teraz jesteś przez kogoś dymany czy dupsko masz całe?

~prawdziwy

informat6or nie kradnij nikow bo podam cie na policje

~informator

Kibicom nie potrzeba monitoringu,potem psiarnia bedzie miala nagrane jakies akcje i beda tylko kłopoty.Jak Lucek ma na wszystko kase z kredytu to pytamy kiedy w końcu będzie zakończona ta trybuna na ul. Hutniczej plus instalacja ogrzewania płyty i oświetlenie . Jaki jest plan na budowę trybun za bramkami by w końcu można użyć nazwy Stadion !!!Mamy dość wyjazdow ,stadion miał byc otwarty w pazdzierniku.Ktoś tu okłamał kibiców.

~Leon

Napewno nie czuje sie dymany przez tuska i kopaczowa. A to juz duzo.

~Mateush

Czujesz sie teraz jak hrabia?

~Stacja 2

Strach ma wielkie oczy. Jak widać kazdy pomysł czy to dobry czy zły jak sie chce kogos obsmarowac mozna zdemonizowac. Te czarne proroctwa to klasyczny wrecz ksiązkowy przyklad zdyskredytowania przeciwnika. Ale historia pokazuje ze czasami logika i zdrowe myslenie nijak sie ma do rzeczywistosci. Ostatnie lata ludzie siedzieli w domach bo nic w miescie sie nie dalo. Swiatla pod kosciolami powylaczane chociaz w pl 99% katolikow umiech Bo prezydent komunista ... to oszczedzał. No ale moze lepiej sie kontroluje zastraszony , biedny narod. Ile tak mozna zyc ? Ludzie niechca zastraszeni wiadomosciami w tv siedziec w domach i sluchac jaka to bieda i nedza. Niby bezrobocie najnizsze od wielu lat ... i co dalej bida ? Nie .. tylko poprzednicy tak rzadzili zeby stworzyc wrazenie biedy.

~do Polaka

PolakzPolski2
Odnośnie monitoringu.

"Bo opozycja też ma to w swoim programie. "

W takim razie to powinien być ten punkt, który nie zostanie zrealizowany. Z chybionych inwestycji trzeba się umieć wycofać.

Badania pokazują, że biznesmeni podejmują do 80 % błędnych decyzji. Dlaczego więc nie bankrutują? Bo potrafią się w porę wycofać.

Taki Lucek jest początkującym biznesmenem-showmanem i dlatego odsetek błędnych decyzji jest zapewne w okolicach 90-100 %. Tylko, że on się nie potrafi z niczego wycofać.

Budowa na terenach zalewowych? Sukces.

Park linowy, który nie jest parkiem linowym? Sukces.

Skarpa? Sukces.

Znajoma, która nie widzi nic złego w hitlerowskich pozdrowieniach? Sukces.

Przewrócony maszt "narodowy"? Sukces.

180 000 000 długu i wata i popcorn? Sukces.


Lucek ma mentalność ministranta. Jemu się wydaje, że pieniędzy się nie zarabia tylko dostaje.

Stąd te zachwyty nad dofinansowaniem do tego czy innego szajsu.

On nie rozumie, że aby dostać to dofinansowanie pozaciągał kredyty, które trzeba spłacać.

To jest koleś, który zadłuża spółkę po to, żeby utrzymać sztuczną ceny usług (w komunizmie tak było) i kupić sobie wyborców. Ale w którymś momencie to musi pier...ć. Nie można zadłużać firmy w nieskończoność, bo w końcu zbankrutuje.

Kto będzie ratował zadłużone spółki, jeśli miasto samo jest zadłużone, a Lucek planuje zadłużyć je jeszcze bardziej?


Lucek to koleś, który wypiera się swoich znajomych, bo mogłoby to zaszkodzić jego pozycji. (Przypadek dyrektorki od ONR-u.)

Lucek to koleś, który podkreśla, że nie zatrudnił 2 osób, żeby obniżyć koszty, ale w międzyczasie zatrudnił 70. 70-2 = 68. To nadal jest 68 osób generujących koszty.


Lucek to koleś, który poprzednią kampanię oparł na ochronie mieszkańców przed zanieczyszczeniami i hałasem. Chodzili z Weberem i udawali ekspertów i półbogów, którzy raz na zawsze zrobią z tym porządek.

A co się okazało po wyborach?

Że się nie da.


Nie da się?

To moje pytanie jest takie.

Czy Lucek to zwykły kłamca, który w poprzedniej kampanii świadomie kłamał, żeby dorwać się do koryta?

Czy może Lucek to koleś, któremu wydaje się, że może coś załatwić? Taki cwaniaczek co weźmie kasę i obieca Ci, że wyniesie po kryjomu felgi z Uniwheelsa (Superior Industries), ale potem mówi, że się nie da, ale kasy też nie chce oddać? Od razu mówię, że to zwykłe złodziejstwo jest. Ale tak jakoś mi się skojarzyło z tą sytuacją.

Czy też może Lucek zwyczajnie nie wie o czym mówi? Biorąc pod uwagę, że koleś jechał aż do Czech, żeby zobaczyć park linowy, który na dodatek okazał się nie być parkiem linowym, to jest to wariant bardzo prawdopodobny.


Trzeba przyznać, że Lucek jest dobry w 2 rzeczach.

W lansowaniu. Namiociki, otwieranie nieskończonych obiektów, przebieranki, wata i popcorn.

I w zaciąganiu kredytów na ten lans.


Rozwój? Przyszłość? Komfort życia?

Gówno prawda.

Długi? Odsetki? Zastój? Brak możliwości rozwoju?

Prawda.Nic dodać nic ująć POLAKU

~FAKTY

siwy - zasadnicza różnica polega na tym, że państwo może samodzielnie kreować pieniądz, a Stalowa Wola nie może. Nie dodrukujemy sobie pieniędzy.

Wszystkie nasze wydatki miejskie to nasza krwawica.

Dług miasta prawie potrojono w jedną kadencję.

To jest fakt.

~budowlanka

dokladnie mobilizacja dosc platformy mamy dar od boga w postaci pana nadbereznego i nie stracimy go mlody nowoczesny czlowiek majacy poparcie rzadu na inwestycje

~siwy

macie internet? poczytajcie sobie o długu publicznym Polski i miasta Stalowa Wola. tylko niech was głowa nie rozboli od tych cyferek

~Kbod

Co ma do zaoferowania mieszkańcom opozycja ja się pytam?
Tylko konkrety, a nie te "wizje" z "programu"?
Nadbereżny mówi dokładnie co zrobi a poprzednie obietnice spełnił a nawet dużo więcej zrobił!

~siwy

bolec widze że jestes drugim sprawiedliwym, który widzi przyszłościowo. a ludzie myśla że dostana 500+ to bedzie ok

~Wyborca

Ja głosuję na Nadbereżnego bo widzę ile zrobił dla miasta przez te 4 lata.
A krytykanci co?

~bolec

Brawo siwy,widac ze nie kazdy łyka propagande Nadbereznego cudaka.

~siwy

zobaczymy czy bedziecie tacy weseli jak przyjdzie do spłacania tych kredytów. prąd w górę idzie o 60 % w 2019 r.

~katolik

siwy my mamy stany zjednoczone naszych wiernych kumpli posiadajacych bron nuklearna wiec damy rade po entuzjazmie na miescie wiecie ze przegracie

~siwy

hahaha naród głupi. będzie 2 Grecja u nas jak nic !!!

~katolik

siwy nie twoj problem ja wierze pis i panu prezydentowi mieszkancy chca nowych placow zabaw oraz blokow jak osiedle lesna

~siwy

głosujcie głosujcie, a dług miasta pedzi jak dług Polski ( juz jest ponad bilion zł)

~Bvll

Głosuję na Nadbereżnego, bo widzę że nie ma żadnego dobrego pomysłu na miasto ta nasza "opozycja"

~Olo

wykorzystywanie zwierząt jest nieetyczne, chcę żeby jaki 2018r. nie były wykorzystywane na Syberii

~Olo

są też długi i skraj bankructwa, ale jak się nie wie co to jest budżet zrównoważony to o czym mowa umiech

~budimex

jedno jest pewne pis wygra wybory samorzadowe team lucek 2018 oraz jaki 2018 jest moc

~Olo

świeczek brakło,, wszystkie gromnice wykupiliście, nie nazywaj mnie chamem, bo jesteś niewiarygodny, wszyscy wiedzą kto jest w pisie umiech lachociągi to nie mój elektorat umiech nawet cię nie namawiam a nawet zniechęcam :0

~:-D

Olo, możesz iść wcześniej spać. Nic nie zmienisz swoimi chamskimi wpisami. A! Świeczki pod sąd naszykuj przydadzą się. I chusteczki.
Te wulgaryzmy masz też na plakatach wyborczych?
"Głosujcie na mnie lachociągi"
Ciekawe, powodzenia życzę!
Ciao.

~Olo

wszyscy tac w pisie sprytni jesteście? po jakiejś "specjalnej" szkole umiech