Komu golonka wyborcza, komu miska ryżu, czyli... czy Szlęzak wróci do gry?

Image

Do czego posuną się kandydaci żeby zaistnieć? Czy wszystko można w myśl zasady: nie ważne czy o nas dobrze mówią, ważne, że w ogóle mówią? Ta debata z udziałem Szlęzaka przejdzie do historii.

Rzeszowska telewizja zorganizowała debatę, na którą zaprosiła kandydatów do Sejmiku Województwa Podkarpackiego. W studio usiedli między innymi popularni w Stalowej Woli Daniel Hauser, Lidia Błądek, Bronisław Tofil i Andrzej Szlęzak. Ten ostatni dobrze jest znany stalowowolskim obywatelom, bo przez 12 lat sprawował mandat radnego, a przez kolejne 12 lat był prezydentem Stalowej Woli. Zaczynał od startu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Potem „romansował” ze Stronnictwem Narodowo- Demokratycznym, Przymierzem Prawicy, popierał Janusza Korwin- Mikkego i Nową Prawicę, współpracował kolejno z Ruchem Narodowym i z Polską Razem, PSL. Politycznie więc był zmienny uczuciowo i niestały w partyjnym świecie, choć przyznać należy, że o sobie często mówi, że jest endekiem.

Kończy się czas „oswajania” wyborców ze swoim wizerunkiem. Ostatnia prosta to próba wbicia do głowy wyborcom: Uwaga: jestem! Patrzcie właśnie na mnie! To mnie wybierzcie! Jedni wożą więc ze sobą bannery z hasłami ośmieszającymi politycznych rywali, inni jeżdżą po mieście krzycząc przez megafony, jeszcze inni zaklejają rywalom plakaty wyborcze. Są też tacy, którzy szukają darmowej reklamy wszędzie tam, gdzie tylko się da. Bywa, że ci, którzy przez całą minioną kadencję nie raczyli otworzyć buzi i wyrazić swojego zdania teraz proszą o poparcie. Czy go znajdą po raz kolejny? Wyborcom może już nie wystarczyć, że ich przedstawiciele podniosą rękę i odbiorą comiesięczną gażę „aktorską”. Kolokwialnie mówiąc ich przekonanie, że swoją osobą w ogóle zaszczycili samorząd, mogą mieć w głębokim poważaniu.

Szlęzak powiedział kiedyś: „Odniosłem wielki sukces, cała Polska być powinna mi wdzięczna, ponieważ za moją sprawą Jarosław Kaczyński po raz pierwszy przeprosił za cokolwiek.” – tak było na wiecu wyborczym w Stalowej Woli, kiedy to Jarosław Kaczyński faktycznie przeprosił za poparcie Andrzeja Szlęzaka w wyborach samorządowych. Zabawna sytuacja, która została zapamiętana przez wielu. Zresztą może to i sukces, że sam wódz zapamiętał pewne nazwisko ze Stalowej Woli?

Szlęzak z kretesem przegrał ostatnie wybory prezydenckie. Musiał usunąć się ze świata polityki. Mógł zaszyć się w swoim świecie książek i napisać wspomnienia, ale o ile nam wiadomo, tego nie zrobił. Miał grono swoich wielbicieli politycznych. I choć przez cztery lata mocno się wykruszyli, to jak to bywa w miłości (także tej politycznej) najgorliwsi pozostali. Kiedyś byli tacy, którzy podniecali się tym, że był butny, że miał własne zdanie, ale nie sztuka wojować z całym światem siedząc na najwyższym krzesełku w gminie, trzymając w ręku różnego koloru sznurki. Szlęzak walczył więc z krzyżem, walczył z przedszkolami. Tak oceniał Powstanie Warszawskie: „Kto idzie z gołymi rękami na czołgi, jest szaleńcem. Kto posyła innych z gołymi rękami na czołgi, jest zbrodniarzem. Kto tego nie rozumie, jest głupcem”. Wielu te zdania oburzyły bardzo mocno, bo co komu do oceniania po prawie wieku zrywu tych, którzy mieli już dość cudzego buta nad sobą? Dla obrońców powstania to plucie w twarz nieznanym bohaterom. Historia ocenia ich różnie, ale nie trzeba zapominać, że i dzisiejszych „bohaterów” przyjdzie czas kiedyś ocenić. Nie sztuka z perspektywy lat siedząc za biurkiem na krzesełku wyściełanym atłasowymi poduszkami, mając przed sobą liczne opracowania historyczne, a co za tym idzie, dane godne stratega, bawić się w boga.

Wróćmy do czasów współczesnych. Pamiętamy jak 3 lata temu Andrzej Szlęzak postanowił podziałać w parlamencie, ale i tym razem postawił na niewłaściwego konia, bo partia, która go przygarnęła została przez Polaków potraktowana, oględnie mówiąc, z buta. Podczas rzeszowskiej debaty mówiono wiele o przyszłości. Ale asem z rękawa sypnął Szlęzak wyciągając z teczki „kolację”: golonkę po bawarsku i torebkę ryżu. Wszystko w stanie wprawdzie surowym, no ale jednak. A w tym wszystkim nie chodziło o spożycie, lecz o ukazanie prawdziwego oblicza PiS-u. Szlęzak w ten sposób nawiązał do wypowiedzi premiera Morawieckiego jakoby Podkarpacie miało być drugą Bawarią, choć golonkę po bawarsku jeść według niego będą tylko członkowie PiS i ich rodziny, bo innym zostanie jeno sznur… o przepraszam… miska ryżu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Toska

Do KAROLKA: Widze, ze jesli mowisz na
Ty o Panu szlezaku to jestes jego kolega. Tylko jakim skoro mu obrabiasz tylek w komentarzach. ACH ŚWINKA Z CIEBIE i nalezy uwazac na takich jak Ty.

~Toska

Do KAROLKA: Widze, ze jesli mowisz na
Ty o Panu szlezaku to jestes jego kolega. Tylko jakim skoro mu obrabiasz tylek w komentarzach. ACH ŚWINKA Z CIEBIE i nalezy uwazac na takich jak Ty.

~Toska

Do KAROLKA: Widze, ze jesli mowisz na
Ty o Panu szlezaku to jestes jego kolega. Tylko jakim skoro mu obrabiasz tylek w komentarzach. ACH ŚWINKA Z CIEBIE i nalezy uwazac na takich jak Ty.

~Toska

Do KAROLKA: Widze, ze jesli mowisz na
Ty o Panu szlezaku to jestes jego kolega. Tylko jakim skoro mu obrabiasz tylek w komentarzach. ACH ŚWINKA Z CIEBIE i nalezy uwazac na takich jak Ty.

~jan

...Szlęzak walczył więc z krzyżem ... i wygrał w sądzie, więc kto miał rację, biskup z Nadbereżnym czy Szlęzak. Nie walczył z krzyżem walczył z głupotą i samowolą, na szczęście prawo wygrało.

~Do kolesia

Koleś Komisja Nadzoru Finansowego to nadzoruje banki, ubezpieczycieli, giełdę i jest organem centralnym. Nie ma nic wspólnego z samorządami, a w szczególności z samorządem w Stalowej Woli.

~forever!

Po wysłuchaniu debaty decyzja może być tylko jedna.

Pan Andrzej Szlęzak naszym reprezentantem w sejmiku wojwództwa!

Shrek forever!

~echo

- Panu chodziło tylko o to, aby szczuć jednego na drugiego. To polityczny mobbing. To ubeckie metody, z którymi walczyliśmy za komuny - pienił się na piątkowej sesji Rady Miejskiej Stalowej Woli Janusz Kotulski.

Pan nas nagrał bez naszej wiedzy. Ale ja się nie boję nieczystych chwytów - ciągnął Kotulski, przypominając przy okazji swoją opozycyjną przeszłość z lat 80. Adresatem krytyki był Dariusz Przytuła, który upublicznił w Internecie nagranie radnych dyskutujących o podwyżkach za przedszkola. - To było oficjalne nagranie zrobione dyktafonem Biura Rady Miejskiej - odparował Przytuła Kotulskiemu pokazując triumfalnie w wyciągniętej ręce dyktafon, którym rejestruje się posiedzenia. Był jednym z tych, którzy postanowili zaryzykować i wyciągnąć gorący kartofel swoimi rękami.Na piątkowej sesji radni mieli przegłosować podwyżki, co od pół roku wzbudza silne emocje. Ale nie wyższe stawki, na które w końcu się zgodzili (170 zł za dziecko), stały się kością niezgody. Stała się nią dyskusja kto jest większym przyjacielem przedszkolaków i ich rodziców i kto ma zaproponować podwyżki.

Czytaj więcej: ...echodnia.eu

~debata

rzeszow.tvp.pl/39066641/aktualnosci?page=3

~AntyLewus

Przytuła wyłaź szczurze!!!! Wyłaź. Szanowni państwo większość tych bzdur o długach miasta o tym że obecna władza wydaje na rozrywkę oraz o tym że są nietrafione inwedtycje choć by te drogowe pisze debil skończony ukrywający się pod wieloma nickami ale ten debil to Przytuła!!!! Tak ten chłopczyk od rozfawanis gazet. A taki był grzeczny i co z niego wylazło... Przytuła idę w niedzielę na wybory po to aby takie mendy jak ty i ta cała banda popaprańców komuchów i samozwańczych durnowatych rebeliantów poszła raz na zawsze w Pizzzzduuuu!!!! A niech no tylko spotkam cię Przytuła a niech no..... Koniec! Walcie się komuchy!!!!

~mieszkaniec

aaaaaa jak po wyborach Szymonik pokaże wydatki Nadbereżnego na makijaż to będziesz sobie musiał nową głowę "wytacać".

aaaaaa mieści ci sie w głowie, że miasto sprzedało do MZK autobusy, żeby mieć wiecej kaski i mniejszy dług budżetowy, a MZK długi?

To nie jest normalne, że nie ma rzetelnych informacji o spółkach, na stronie um brakuje nawet niektórych uchwał Rady Miasta.

aaaaaa miała być transparentność poczynań władzy ...

~mieszkaniec

wytacarz, nie powtarzaj już tych kłamstw, bo wszyscy mieszkańcy wiedzą, że to były nie tylko dodatkowe, drewniane ławki, o które prosili mieszkańcy ale i wynagrodzenie dodatkowe wykonawcy, któremu przesunięto termin zakończenia inwestycji i wypłaty z powodu wykopków pod nowe wodociągi i kanalizację na całym osiedlu. Później okazało się, że podatek artystom po nowym roku drastycznie podniesiono i musiałby dołożyć do budowy parku z własnej kieszeni. Była to forma rekompensaty poniesionych kosztów dla wykonawcy. Nie pisz tu zarz o kostce tylko sprawdź sobie ile kosztuje kostka granitowa cięta piłą a ile kostka łupana, a taką zastosowano w parku.
Chyba, że wolisz ławeczkę zakochanych z rurek malowanych na olejno za około 40 tys. jedna sztuka, w podobnej stylistyce są wszystkie nowe założenia.


A co powiesz o dopłacaniu do imprez Kurskiemu?
Wiesz ile nas kosztowała ta impreza? Dopiero po wyborach sie dowiemy, ale przez chwilę była na stronie informacja. Podam za internautą z forum, zastrzegająć, że ja osobiście nie mam dostępu do zweryfikowania tej wiedzy.

Forum SM
Impreza tVP 2 w Stalowej Woli

Ja wiem. Na organizację samego koncertu miasto wydało 1.496.723,74 zł. Są to dane oficjalne z UM. Kwota ta nie zawiera wypłaty wynagrodzenia dla artystów występujących, im płaci TVP. Ale po stronie miasta leżało sfinansowanie sceny, obsługa techniczna, ochrona Cerber z Rzeszowa etc. plus masa innych należności z tytułu "przyspieszonego wykończenia" błoni. Sama sztuczna trawa w rolkach którą w czwartek przywiozły dwa tiry, kosztowała nas mieszkańców ponad 300 tys zł. A w chwili obecnej, zdeptana przez dziesiątki tysięcy ludzi, jest sucha i martwa, nadaje się do wyrzucenia lub zaorania. Pozdrawiam z UM.

wytacarz

Panie Andrzeju jakbys Pan miał honor to bys sobie ta Ławke za chyba 120 000 wykupił i zabrał do domu.

~delta

Tak przyjdzie na gotowe i dalej będzie jeździł i nic nie działał. Biblioteka powstała za jego kadencji a wokół było bagno . Nawet nie poprawił chodnika dla bezpieczeństwa nie mówiąc już o dojazdowej uliczce itp.
Słynne ławeczki też pomysł.Ni w kij ni w oko.

~Zdradziecka m

Za to Nadbereżny włączył na swoim balkonie. Dostał za to dyplom od byłego marszałka Karapyty z PSL, który nakazał włączyć te syreny. Pamiętamy, jak go sobie oprawił w ramki i obnosił się nim z dumą. Nawet na fb długo takie zdjęcie wisiało na przedzie. Do czasu, kiedy Karapytę posądzono o gwałty, a władza się zmieniła. Zmienili się i idole Nadbereżnego.

Teraz Nadbereżny tak urósł i żałuje, że szczelne toitoje nie ochlapują mieszkańców na błoniach. Tak powiedział do dziennikarzy, a co mówi do swoich? Ciekawe byłyby taśmy prawdy...

~Marysienka S.

Zapamietalam na zawsze i nie tylko ja,zakaz wlaczenia syren 1-Sierpnia ,sad nad powstaniem,ublizanie mieszkancom.Nigdy na niego nie zaglosuje ,ani ja ani moja rodzina i znajomi.,,Wali mnie to !,,

~KAROLEK

Ciekawi mnie jak Andrzej bedzie dojezdzal do Rzeszowa,przeciez cierpi na amaskofobie-paniczny lek przed jazda samochodem.W przeszlosci bywalo,ze zwlaszcza w sytuacjach ,, trudnych ,, trzeba go bylo sila wpychac do samochodu.W sejmiku kierowcow nie daja.Lepiej mu oszczedzic tak duzego stresu i zaglosowac na osobe,ktorej ,, sytuacje trudne,, nie dotycza.

~mieszkaniec

~informator
Nie głosujemy na PIS,SIEDZIMY W DOMU PRZED TELEWIZOREM I PIJEMY PIWO.Bez naszych głosow nie ma PIS.

Pisowcy tylko na to czekają żebyś nie poszedł na wybory i pił piwo, a oni pójdą na pewno. Dojna zmiana stawi się z samego rana.
Dlatego właśnie cztery lata temu wygrali o 2 procent.

Teraz wybieramy aż na 5 lat!

Kolejne głosowanie za 5 lat, nie za 4. Trzeba ściągać studentów i wszystko co żyje, bo będzie najdłuższa kadencja.

KRZYSIU

~do ciulaJesteś harcownikiem twoja sprawa.Jesteś Basiorem[co to znaczy panie patrioto]twoja sprawa.Jeśli na rzeź wślesz mych żołnierzy ,będę gryzł twą wątrobę na twych przymkniętych z bólu oczach.A teraz chowaj się ciulu za kobiecymi spódnicami i posyłaj przed sobą dzieci i staruszków.Linda to ten co zgubił pistolet u kochanki gdy wszedł mąż?

~do ciula

Przepraszam, ale sam sobie wybrałeś ten nickname, postaraj się zrozumieć , co powiedział Szlęzak.

Mówił o tych, którzy POSYŁAJĄ INNYCH Z GOŁYMI RĘKAMI NA CZOŁGI - ONI są zbrodniarzami.

Pomijamy, że ci którzy posyłali siedzieli w Londynie, być może w ciepełku i takie tam różne detale.
Powinieneś jeszcze dużo poczytać o powstaniu. Jako Polak jesteś im to winien.
Szlęzak wyraźnie oddzielał prostych żołnierzy, często też dzieci, od osób, które kierowały powstaniem. W swojej opinii nie jest odosobniony. Nawiasem mówiąc, to stara endecka szkoła.

Linda tutaj mówi o czymś zupełnie innym. Mówi o tych, którzy chcieli się bić. Jest to jego prywatne zdanie. Jeżeli ci imponował w filmach to zauważ, że mówił obcym tekstem, który wkuł na pamięć.

KRZYSIU

„Kto idzie z gołymi rękami na czołgi, jest szaleńcem. Kto posyła innych z gołymi rękami na czołgi, jest zbrodniarzem. Kto tego nie rozumie, jest głupcem” - Czego ciulu nie pojmujesz? pyta starszy strzelec chrzczony w boju.

~Koleś

Skrajny głupek czyli Szymonik wysyła listy do mieszkańców w których to NIE PISZE CO ZROBI DLA MIESZKAŃCÓW TYLKO W NIESKOŃCZINOŚĆ PITOLENIE JAK TO MIASTO JEST ZADŁUŻONE. więc głupku Szymoniku dobrze wiesz że w UM jest Komisja Nadzoru Finansowego i to przez tą komisję idą wszelkie kredyty i wszystko co z kasą związane!!!! Gdyvyś był mądry to zaproponowałbyś konkretne rozwiązania w tych tematach. Ale po co debili robić z mieszkańców jest dużo łatwiej szczególnie gdy się ma za sobą komunistyczną bandę która NIGDY NIC DOBREGO DLA KOGOKOLWIEK NIE ZROBIŁA!!!!!!!.... W niedzielę Koniec k.. wa tych bzdur!!!!! MÓJ GŁOS IDZIE NA LUCKA!!!!

~Alfons

LATA MI TO KOŁO ...

manukun

Nazwanie chęci wprowadzenia bonu przedszkolnego "walką z przedszkolami" czy ochronę mienia miejskiego przed bezprawnym zawłaszczeniem przez Frankowskiego - "walką z krzyżem" świadczy jedynie o poziomie rynsztoku tego portalu. Tu nie ma dziennikarstwa, lecz rynsztok. Artykuł zamówiony przez komitet wyborczy partii, ale informacji o sponsorowaniu nie ma.

Nie ma nawet nazwiska autora. Czyżby się wstydził własnych kłamstw?

~uuu

uuu widać autor wstydzi się swojego nazwiska... Czemu? Zdradź nam prawdę, skąd ten wstyd, nazwisko brzydkie?

~jan

Tylko uzyteczni idioci zaglosuja na SZLEZAKA a dlaczego to posluchajcie TASMY PRAWDY co na temat PSL powiedzial polityk pelo nijaki GRAS i tego KOSINIAKA. A przeciez SZLEZAK nalezy do PSL politykow zamieszanych razem z politykami pelo w najwieksze afery w POLSCE.

~maniora

Znam osobiscie kandydata do sejmiku z KUKIZ15 i poiem tak PAN HAUSNER to dusza i bardzo porzadny czlowiek i mimo ze bede glosowal na politykow PIS tak do sejmiku zaglosuje na PANA HAUSNERA. Bo tylko on i PANI PIECH gwarantuja ze beda walczyc o interesy naszego miasta.

~csa

do rady miasta też są kukizowcy. może warto na nich postawić. nowe twarze, bezpartyjne. pisowcy w radzie w ostatnich 4 latach tylko grzecznie podnosili rączki.

~GIGI

do ~siwy. Tak miałem zrobić, ale musisz przyznać kolego, że w tej debacie to kandydat kukizów słabo wypadł. Ruch Kukiza to ciekawa alternatywa choć mam obawy czy nie jest to przystawka do PISU i przed najważniejszymi głosowaniami się dogadują. Ale czas pokaże. Myślę że jest teraz czas na Ruch Kukiza i jak tak dalej te debile POPIS będą się ośmieszać to w wyborach parlamentarnych mogą być wysoko. Byleby tylko nie nadepnęli na odcisk służbom bo pojawią się jakieś taśmy od sowy, lisa czy niedźwiedzia umiech