Sokół ma dwóch chętnych na remont

Image

2 firmy chcą zająć się przebudową i rozbudową budynku Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Stalowej Woli.

Od wielu lat mieszkańcy Rozwadowa, z byłą radną Marią Rehorowską na czele, domagali się remontu Sokoła. Od dawna zamknięty obiekt niszczał tylko i popadał w coraz to większą ruinę. Doprowadzenie go do stanu świetności będzie nie lada orzechem do zgryzienia. Byli nawet tacy, którzy stwierdzili, że najlepszym rozwiązaniem byłaby jego rozbiórka, gdyż obecnie stan techniczny Sokoła zagraża bezpieczeństwu.

Tak się na szczęście nie stanie, gdyż budynek ten to nie tylko cztery ściany, a historia i wspomnienia odległych, dobrych czasów i wspaniałych ludzi, którzy w nim pracowali, bawili się i uczyli. Sokoła czeka gruntowny remont i modernizacja. Duży wpływ na prace będzie tam miał konserwator zabytków.

W magistracie dokonano właśnie otwarcia ofert w ramach przetargu dotyczącego tego zadania. Do postępowania przystąpiły 2 firmy. Pierwsza z nich, Niska, wyceniła swoje usługi na około 2,59 mln zł. Drugą ofertę, na około 3,47 mln zł, złożyła firma z miejscowości Kosowy. Obaj oferenci zaproponowali 60-cio miesięczny okres gwarancji. Według wyliczeń urzędników sfinansowanie modernizacji Sokoła powinno kosztować 2,6 mln zł. W najbliższym czasie obie oferty zostaną zweryfikowane.

Zakończenie modernizacji obiektu powinno nastąpić do końca sierpnia 2020 roku. Za Sokół będzie odpowiedzialny Miejski Dom Kultury, dla którego będzie on stanowił kolejną siedzibę. Dzięki pracownikom MDK w budynku po remoncie będzie można prowadzić szereg działalności społeczno- kulturalnych na rzecz mieszkańców Rozwadowa.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~no pięknie

Oto co się stało za tej kadencji...

Nie trzeba było okien dyktami zabijać!

~Won!

Opozycja ujada bo kolejna inwestycja będzie realizowana. Oj niepasuje to, nie...

~nibykomuch

"PiS przewodnią siłą narodu" ," Niech żyje Towarzysz Prezydent Miasta Stalowej Woli", " Towarzysze pomożecie?" ... czyli komuno wróć. Sokół miał złote lata w tej tak bardzo znienawidzonej komunie. W dzisiejszej dobie rozwoju komunikacji medialnej ten budynek po prostu będzie dalej stał pusty. Po co ładować grube pieniądze w jego remont gdy po przeciwnej stronie ulicy w godzinach popołudniowych świeci pustkami Szkoła Podstawowa, którą też trzeba ogrzać, zabezpieczać monitoringiem itp. Ile jeszcze budynków przejmie miasto / my mieszkańcy- podatnicy/ na swój garnuszek.

Jacek

Spod kościoła do Sokoła kawał drogi, seniorom będzie ciężko i najszybciej przejść koło flamingo :-). Przy samym Sokole brak parkingu

~Stalowka

Jak to, parking to chyba Nadbereżny księdzu wybudował na jakąś uroczystość? To teraz mieszkańcy nie mogą tam parkować?

~Dutki

Bańka by wystarczyła, ale Nadbereżny nie posłuchał Szlęzaka i wpisał Sokoła do rejestru zabytków. Teraz pod nadzorem konserwatora remont kosztuje już więcej niż dwa razy tyle.
Gdyby to była prywatna nieruchomość to za głupotę zapłaciłby właściciel. Za Sokoła zapłacimy my wszyscy.

Jacek

Bez parkingu obok budynku przydatność mocno spadnie. A parkingu nie będzie

manukun

Do czego będzie służył budynek po remoncie? Enigmatyczne "stanie się miejscem spotkań mieszkańców" nie jest odpowiedzią.

~strachsiebać

Zaproście Dowborkę, to zrobi to w tydzień i za darmo.
Ten stan jest całkiem niezły, można go określić jako stan surowy, nie licząc odpadów. Niektórzy taki stan surowy nazywają "deweloperski".
Bańka wystarczy i będzie cacy. Nie ma dramatu.

~Roman

Zdjecie 6 : tymy recami sam to zrobymy.

DobryDzien

Pierwsza z nich, Niska, wyceniła swoje usługi na około 2,59 mln zł.[...] Według wyliczeń urzędników sfinansowanie modernizacji Sokoła powinno kosztować 2,6 mln zł. W najbliższym czasie obie oferty zostaną zweryfikowane.Przypadek? Nie sądzę. Zwłaszcza że kosztorys inwestorski prawdopodobnie robiony był kilka/kilkanaście miesięcy temu, podczas gdy ceny rosną o ok. 10% w skali roku smiech2

~openni

potomkowie jaśnie wielmożnego łaskami i cnotami znamienitego imć hr.ks. Lubomirskiego będą mieli gdzie spożywać wina siarkowo-owocowe..darz dwór !

umarly

Innymi słowy, nowe stanowiska do obsadzenia...niekończąca się opowieść.