Szpitalne prosektorium przejdzie modernizację

Image

W 2019 roku zostanie zmodernizowane prosektorium Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

- Pozyskaliśmy 600 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego, z programu unijnego na prosektorium. Jest to decyzja Sanepidu, żeby prosektorium przeszło gruntowaną przebudowę. Modernizacja będzie wykonywana z udziałem konserwatora zabytku. Budynek zachowa bryłę, wewnątrz wszystko będzie zrobione od nowa- mówi Edward Surmacz, dyrektor Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Budynek prosektorium wymaga modernizacji od dawna. Tak naprawdę od lat 50- tych niewiele się tam zmieniło.

- Wymagania są takie jakie są, potrzebne są nowe chłodnie itd. Pokrycie dachu mamy azbestowe. Nie może tak dalej być, dlatego też wszystko zostanie zrobione od nowa- zapewnia starosta Janusz Zarzeczny.

Planuje się, że prace budowlane w prosektorium rozpoczną się w marcu 2019 roku i potrwają do aż jesieni.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Marta

W końcu bo to jak wyglada wnetrze tego budynku wola o pomstę do nieba. Jeszcze bym zmienila personela ktory tam pracuje albo wyslala na szybki kurs kultury i szacunku do zmarlych i do ich rodzin. Wstydzili by sie miec takie odzywki naprawde.

~Janka

Na wybory nawet prosektorium lansuje pana starostę.

~Qra domowa

Pieniądze pozyskane z "funduszy unijnych" a Lucek przed urzędem nie zawiesi flagi. Nawet jakoś poznikały z miasta tablice informacyjne o unijnych inwestycjach. Żok przed hotelem Stal wywiesił jakieś flagi obok polskiej a przed każdym luksusowym hotelem w Polsce powiewa unijna flaga witając zagranicznych gości. Brunek to nie są Kołodzieje tylko Stalowa Wola i dorośnij do miejskości czas ku temu!

~OLA

Mam nadzieję,że zmarli będą w godnych warunkach czekać na ostatnią podróż...nie tak jak moja Mama 4 lata temu....nigdy tego widoku nie zapomnę....

elvis18

Prosektorium powinno być pomalowane na rozowo powinny byc duze telewizory led oraz striptizerki niech trupy tez sobie uzyja

~dojna zmiana+

Wreszcie ktoś o ludziach pomyślał.

~nieumarły

Najwyższa pora, bo ten budynek to nawet umarłych straszy.