Koenzym q10 – rola w organizmie i występowanie

Image

Mało kto zna termin ubichinon, który odnosi się właśnie do substancji zwanej koenzymem Q10, tak bardzo potrzebnym organizmowi do należytej pracy komórek. Dzięki temu składnikowi możliwe jest czerpanie energii oraz zapewnienie właściwego dotlenienia. Opisywany koenzym odpowiada także za niszczenie wolnych rodników, ale aby utrzymać jego odpowiedni poziom, koniecznie trzeba dbać o właściwą dietę, która poza wartościowymi artykułami żywnościowymi powinna się również składać z solidnej suplementacji.

Mnogość właściwości

Charakteryzowany koenzym q10 okazuje się podstawą należytego działania organów wewnętrznych, a zwłaszcza serca oraz mięśni szkieletowych. Jest silnym antyoksydantem, dlatego słynie z tworzenia bariery antyrakowej. Nie dopuszcza do rodzenia się nowotworów, ale też hamuje powstawanie złogów cholesterolowych, przez co zabezpiecza tętnice, właściwie je udrażniając. Jest polecany u pacjentów z niewydolnością krążenia, parodontozą, miażdżycą, cukrzycą typu II, chorobą Parkinsona, niedokrwienną chorobą serca, nadciśnieniem tętniczym, Alzheimerem. Wszyscy cierpiący na powyższe schorzenia i dolegliwości powinni zaopatrzyć się w odpowiednio skompletowane preparaty na bazie koenzymu q10, jakie dostępne są nierzadko online, a jednym z renomowanych sklepów je proponujących okazuje się chociażby serwis WitaminySwanson, za pośrednictwem którego dystrybuowane są rozmaite specyfiki w wielorakich opakowaniach, zróżnicowanych pojemnościowo- od 30 do ponad 100 kapsułek, w zależności od preferencji konsumenta.[/p]

Najczęstsze powody

Przeważnie, za zbyt niskim poziomem koenzymu q10 stoi chroniczne zmęczenie, wyczerpanie organizmu, wyniszczenie ciągłymi infekcjami, a przez to obniżona odporność. Jeżeli szwankuje nasza ogólna kondycja zdrowotna, trzeba mieć pod kontrolą także poziom ubichinonu. Warto wiedzieć, że bagatelizowanie niedoborów omawianego składnika może prowadzić do zaburzeń pracy serca oraz zmniejszenia jego wydolności. Ponadto, ilość koenzymu q10 w ludzkim organizmie jest ograniczona, a jego produkcja zmniejsza się po trzydziestym piątym roku życia. Nierzadko, na niski poziom owej cennej substancji uskarżają się sportowcy, którzy intensywnie trenują, albo osoby pracujące fizycznie. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie wprowadzenie suplementacji, jak ta od WitaminySwanson. Nie zapominajmy jednakże, że podstawą dostarczania organizmowi stosownej porcji koenzymu q10 jest dobra dieta bazująca na produktach pełnoziarnistych, szpinaku, brokułach, rybach, olejach, podrobach.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.