Witaminy i multiwitaminy. Skarbnica wiedzy

Image

Zastanawiasz się, czy to, co na co dzień wkładasz do garnka, przygotowując obiad to wystarczająco dobre składniki, abyś mógł zapewnić sobie i żywionej przez Ciebie rodzinie odpowiednią dawkę cennych dla organizmu witamin? Nierzadko, nawet pieczołowicie komponowane obiady, bazujące na urozmaiconych ingredientach, niestety nie zapewniają pełnego zestawu wszystkich potrzebnych do zdrowego funkcjonowania minerałów. Co wówczas? Najlepszym rozwiązaniem okazuje się suplementacja wysokiej jakości preparatami bazującymi na stosownie dobranych stężeniach multiwitamin. Szereg z nich proponuje SklepSwanson. Pytanie tylko- jak spośród rozmaitości dostępnych wyrobów wybrać ten jeden konkretny, optymalny właśnie dla nas?

Nie szata zdobi

Popularne polskie powiedzenie „nie szata zdobi człowieka” jak najbardziej ma tu swoje odniesienie w omawianym temacie suplementów diety. Nie dajmy się zwieść kolorowym opakowaniom, marketingowym hasłom promocyjnym, chwytliwym reklamom. Nauczmy się natomiast wnikliwie czytać etykiety zawarte na opakowaniach produktów farmaceutycznych. Obecnie można pogubić się wśród tak rozległej gamy wyrobów bez recepty, jakie wszystkie razem wrzuca się do jednego, wspólnego wora z napisem „suplementy”. Pamiętajmy jednakże, że suplement suplementowi nierówny, a zatem warto zgłębiać informacje na ulotkach obowiązkowo dołączanych przez producentów. Przykładowo, wspomniany we wstępie SklepSwanson gwarantuje bardzo rozległy wachlarz specyfików multiwitaminowych, ale wszystkie są certyfikowanymi i atestowanymi wyrobami najlepszej klasy. W trosce o własne zdrowie i aby nie wyrządzić, co często dzieje się zupełnie nieświadomie, więcej szkód aniżeli pożytku, warto kupować tylko pewne suplementy, z wiarygodnych i rekomendowanych źródeł dystrybucji. Nie ulegaj tanim trikom specjalistów od PR i nie daj się złapać na łatwo wpadające w ucho slogany, czy trend, a skoncentruj swą uwagę na składzie multiwitaminy. Istotne jest również to, jaką ilość danych substancji proponuje wypuszczający je na rynek producent.

Wariant optymalny

O solidności preparatów multiwitaminowych świadczy przede wszystkim bogaty skład specyfiku. Kluczowe składniki, których nie powinno zabraknąć w dobrej jakości suplemencie to między innymi komplet witamin z grupy B, a zatem niacyna, czyli witamina B3, tiamina – witamina B1, ryboflawina – witamina B2, witamina B12, witamina B6, witamina C, D, E, A, a także kwas foliowy. Kompleksowe produkty zawierające wszystkie powyższe składniki dostępne są między innymi w bogatej ofercie SklepSwanson. Wielu ekspertów radzi również, aby zestawy multiwitaminowe były uzupełniane witaminą K, gdyż warunkuje ona właściwy proces krzepnięcia krwi. Dodatkowo, świetnie jeżeli wyliczonym wyżej witaminom towarzyszą żelazo i wapń, cynk oraz fosfor.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.