"Kłamstwa Morawieckiego - kolejny Konwój Wstydu"

Image

Pod takim hasłem na Podkarpaciu odbywają się konferencje prasowe. Platforma Obywatelska przywozi na nie na lawecie billboard przedstawiający cytat z wypowiedzi premiera RP i prezesa PiS.

To nie ma być kampania wyborcza, a kampania informacyjna. Tak przynajmniej mówią jej inicjatorzy. Podobne spotkania organizowane są na całym Podkarpaciu, pierwsze odbyło się już w Sanoku. PO odnosi się do wypowiedzi przypisanej premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu, którą rzekomo nagrano w warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele ("Jak ludzie ci zapier...ją za miskę ryżu(...)to wtedy gospodarka cała się odbudowała") i słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego wypowiedzianych podczas regionalnej konwencji PiS w Łodzi ("Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy"). Hasła umieszczone są obok podobizn Morawieckiego i Kaczyńskiego.

W Stalowej Woli billboard stanął przed wieżowcami, na drodze osiedlowej, nieopodal Patrioty. Podczas konferencji obecni byli: posłanka Joanna Frydrych z PO i Zdzisław Gawlik, Przewodniczący Regionu Platformy Obywatelskiej RP.

- Chcemy mówić o faktach, o zdarzeniach, które miały miejsce, których nie pokazuje telewizja publiczna, która jest dedykowana dla ludzi i powinna o tych sprawach mówić. Mówimy o zdarzeniach, które w historii Polski nie miały jeszcze miejsca. Po raz pierwszy w historii Polski, w tych czasach nowoczesnych, premierem Polski jest ktoś, kto został skazany za kłamstwo, premierem Polski jest ktoś, kto traktuje ludzi, Polaków jako ludzi głupich. Głupi jestem ja, głupia jest moja koleżanka, głupi jesteśmy wszyscy. Tylko pewnie wąska grupa ludzi na tę wolność zasługuje. Bo Polakowi można powiedzieć wszystko i we wszystko uwierzy. Premierem Polski jest ktoś, kto każe nam pracować za drobne, a sam w międzyczasie stracił majątek blisko 35 mln zł. Premierem Polski jest ktoś, kto śmieje się z cudzego nieszczęścia, ciesząc się, że ktoś łamie sobie rękę, a przez to problemy innych znikają- mówił podczas spotkania Zdzisław Gawlik.

Przewodniczący Regionu zarzucił Telewizji Polskiej stronniczość i wybiórcze pokazywanie faktów, zatajanie niewygodnych spraw, stąd akcja informacyjna i próba dotarcia do jak największej rzeszy ludzi. O tym, że politycy PiS źle traktują rodaków przekonywała Joanna Frydrych.

- Pozwolę sobie podać kilka cytatów: 14.10.2005 r., już wtedy Jacek Kurski przed nagraniem w TOK FM: „Ciemny lud to kupi”, Koziegłowy: „Niektórzy zdają sobie sprawę z tego, że przekaz TVP Info razi ludzi inteligentnych, ale trzeba wiedzieć, że ten przekaz powinien trafić do wszystkich, do jak najszerszej ilości Polaków”- Stanisław Piotrowicz. To skandaliczne słowa i można z nich wywnioskować, że Polacy są nieinteligentni. I wreszcie Mateusz Morawiecki na sali plenarnej w tym roku: „W tym roku w marcu podnieśliśmy emeryturę o kwotę jakiej jeszcze nie było, tj. o 5,5 mld zł, a ja przypomnę, rok 2008- 5,6 mld zł, rok 2009- 7,7 mld zł, rok 2010- 6 mld zł, 2012 rok- 8 mld zł, 2013- 6 mld zł i wreszcie konwencja PiS w Łodzi, Jarosław Kaczyński: „Nie można pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy”. W tym jednym zdaniu zawarta jest cała obłuda władzy. Tą wypowiedź powinni znać wszyscy wyborcy. - mówi Joanna Frydrych.

Posłanka zaapelowała do wszystkich wyborców Prawa i Sprawiedliwości prosząc by się zastanowili nad tym, czy chcą żyć w prawdzie, czy w kłamstwie.

Oprócz Sanoka i Stalowej Woli billboardy pojawić się mają w Rzeszowie, Mielcu i Tarnobrzegu.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~777

tutaj kontekst wypowiedzi Kaczynskiego https://www.youtu(...)iNcuBssA

wygląda na to , że ten pan i pani na zdjęciu to zwyczajna kłamliwa chołota i manipulatorzy nie mający się już czego złapać, szukający ostatnich głupich

~!!!

To jest reguła jak w zegarku, że złodzieje i karierowicze są zawsze z PO, do PiS nie maja szans się dostać ze względu na silną wewnętrzną dyscyplinę. W PiS na szczeblu krajowym jak i miejskim mają radar na złodziei , cwaniaków i karierowiczów chcących się podpiąć pod popularność partii. Za to szanuje te partie, bez względu na jej wady. Tego co się teraz dzieje teraz potrzebuje Polska, żeby oddzielić w końcu tak oczywiste jeszcze stare PRLowskie układy grubą krechą.

~Złodzieje won

Społeczeństwo i tak w większości jest głupie więc nie ma wyboru i trzeba grać na tej głupocie. Jedno wiadomo na pewno: fakty są takie że PiS nie kradnie, PO tak. Wolę to nawet za cenę PiSowskiego folkloru.

~hehe

Precz z komuną pisowska i propaganda która w TVPis zamienia każdą porażkę w sukces. Precz z ogłupianiem społeczeństwa

~Lepszy

„Niektórzy zdają sobie sprawę z tego, że przekaz TVP Info razi ludzi inteligentnych, ale trzeba wiedzieć, że ten przekaz powinien trafić do wszystkich, do jak najszerszej ilości Polaków”- Stanisław Piotrowicz.

Każde zdanie wyrwane z kontekstu można skomentować nagannie. Podsumowanie pani poseł jest proste, żeby nie powiedzieć .. głupawe.
Pokazuję, że to ona myśli że ma do czynienie z tumanami.
- jak TVN komentował kiedy wnioski obywatelskie lądowały w koszu ?
- Robią "afere" z synem Czarneckiego a o synu Tuska zupełnie zapomnieli kiedy robił karierę w OLT-AmberGold?
Wtedy cisza ... Nie można pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy .
POwska Obłuda.


I całe to PO

~Stw

Ta brunetka całkiem fajna. Miła.

~Marysienka S.

Zgadzam sie z wami w 100%.Zmadrzalam,wyciagnelam wnioski i zaglosuje z cala rodzina i przyjaciolmi na pewno na PIS.

e2rds

marian, nie przejmuj się, zagłosujemy, zagłosujemy, nie koniecznie na jak powiadasz na pelo, ale już na pewno nie na PiS.

~marian

Juz chocby za to ze poslowie pelo w E.P. glosowali za ACTA2 nikt z mieszkancow naszego miasta na politykow z pseudo opozycji nie zaglosuje.

~Zbawca

Ponoć Mateuszek negocjował z bogiem 10’przykazań 😁?

art2deco

Dyktatura i Konstytucja Pawlaka.

~wiechu

~janek PiSopachołku,wszyscy emeryci dostali po 500 zł,moja mama nie,wszyscy 75+ mają darmowe leki,moja mama płaci po 250 zł.miesięcznie.Emeryci dostali godne podwyżki,moja mama 28 zł.,to ma być godna podwyżka?W moim domu zawsze było co do garnka włożyć.Rządzący bardzo dbają o emerytów podczas kampanii wyborczej.Trzy lata wstecz prezydent obiecywał 8000 zł.kwoty wolnej od podatku.Jakoś tego nie widzę.Zarzucali poprzednikom podniesienie VAT-u.Minęło trzy lata,obniżyli?Tamci kradli(chociaż nikt nie usłyszał zarzutów),ci sobie biorą,bo ciężko pracują ,to im się należy.Na czele z prezydentem łamią Konstytucję,premier perfidnie kłamie(co potwierdził sąd)czyli po trupach,byle do celu,jakim jest spełnienie chorych wizji "zwykłego posła".Jeszcze ta wredna UE bruździ,ale po to powstała "dobra zmiana",żeby stawić czoła wszelkim przeciwnościom.

~Lipa

Jan przecież w Sądzie Najwyższym siedzą sami bolszewicy to o jakiej Ty rzeczywistości prawisz? Jak bolszewik z legitymacja PZPR może bronic się przed zalewem bolszewizmu....

~jan

....@~stalowiak+... pewnie tak będzie ze nikt nie będzie pamiętał... komunistom z PZPR wystarczył jeden rok by naród stał się ,,jednolity", towarzysze z pis chyba nie będą gorsi i pewnie tez uwiną się w rok,temu służy przekształcanie prokuratury w pisowską bezpiekę, sędziowie jeszcze się bronią przed zalewem bolszewizmu, ale z takimi też władza ludowa umie sobie poradzić.... a towarzysz stalowiak pewnie będzie zasłużonym utrwalaczem władzy ludowej i demaskatorem zaplutych karłów reakcji

~Edward

Na szczescie ludzie przejzeli na oczy.

~janusz

gdzie te tłumy zwolenników po

e2rds

kamil, gdybyś był w jednej dziesiątej taki jak ja, to miałbyś wspaniałe życie, ale jesteś po prostu gnojkiem bez rozumu tylko zdolnym do ubliżania bo tego w życiu cię uczono i nie zamierzam z tobą polemizować więcej, po prostu z bezmózgiem nie warto. Życzę zdrowia.

~alfi

~`Dojna zmiana, a ta opnia to tych "sendziów" od wiertarek była czy od tych ze stacji benzynowej czy od tych co z Lisem chcieli obalać rząd? Panna Wasserman np. też jest córką byłego działacza Pis i nie widzę w jej osobie nic złego.

~stalowiak+

Za 2 lata nikt nie będzie pamiętał,że takie cudo jak peło istniało.Nie pomoże soros,berlin,moskwa,bruksela czy inni frajerzy.Za 2 lata Stalowa Wola,Polska i Świat będą już wolne od wszelkich zdrajców i dewiantów.Zyczę wszystkim mieszkańcom Stalowej Woli aby te wybory uwolniły Nasze Miasto i nasz Kraj od resztek patologii raz na zawsze.

~Mariusz

Afera reprywatyzacyjna z udziałem PiS. Śpiewak: Patryk Jaki jest ślepy na jedno oko
Tym razem w bezprawne przejęcie kamienicy na Bielanach mieli być zaangażowani działacze PiS, wciąż czerpiący z tego korzyści. Mimo dwukrotnych wniosków, komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji na razie nie zajęła się sprawą. Zarząd Budynków Komunalnych Bielany, którego szefem był wówczas Edmund Świderski, lider bielańskiego PiS i radny miasta, oddał klucze do kamienicy rzekomym spadkobiercom jedynie na podstawie protokołu przekazania nieruchomości, czyli bez decyzji reprywatyzacyjnej i bez aktu notarialnego. Natomiast władze dzielnicy porzuciły miejską własność, zostawiając lokatorów samych -Tymczasem żona Edmunda Świderskiego w 2001 roku założyła firmę zarządzającą nieruchomościami na Bielanach. I dzisiaj ta firma zarządzą tą kamienicą w imieniu tych rzekomych spadkobierców. Pracują w niej także synowie Świderskich - Łukasz i Michał - którzy równocześnie zasiadają w radzie dzielnicy Bielany z ramienia PiS. Tak więc Edmund Świderski najpierw bezprawnie przekazał budynek rzekomym spadkobiercom, a firma stworzona przez członków jego najbliższej rodziny przejęła nad nim zarząd. Czy klan radnych PiS-u z Bielan czerpie korzyści majątkowe z dzikiej reprywatyzacji

~dojnazmiana

Narodzie i ciemny ludzie obudżcie się póki nie jest za póżno bo dyktatura zbliża się wielkimi krokami. Dla każdego myślącego jest oczywiste,że program Pisu to typowy narodowy socjalizm, wypisz wymaluj wprowadzony w życie w latach XXX za naszą zachodnią granicą. Amerykański naukowiec prof.Zimbardo nawiązując do obecnej sytuacji w Polsce tak mówił podczas wykładu we Wrocławiu o różnych obliczach zła, w tym, jak podkreślił, o jego najokrutniejszej postaci jaką jest zło generowane przez systemy władzy. 'Totalitaryzm to eliminacja indywidualnej godności. To jest sposób myślenia, którego istotą jest ekstremalne nadużycie władzy. Zło zawsze rozpoczynało się od propagandy, od kształtowania umysłów ludzkich za czymś lub przeciw czemuś. Badania prowadzone nad systemami totalitarnymi dowodzą, że wszystkie dyktatury rodziły się od małych kroków. Na początku jest ograniczenie wolności słowa, później kontrola mediów, następnie kontrola sądownictwa, później politycy zastępują wybieralnych przedstawicieli, następnie więzieni są krytycy reżimu, kolejny krok to odwoływanie wyborów, później władza wojskowa bądź religijna i w ostateczności całkowita dominacja polityczna' .

~dojnazmiana

Kto mi wytłumaczy. Jakim sposobem sądy będą działać lepiej tylko dlatego, że usunie się z zawodu doświadczonych prawników i w to miejsce zerowy powoła dyletantów po przyśpieszonych kursach w Toruniu? Jakim sposobem sądy będą działać szybciej przy wyznaczaniu sędziów wg losowania. Przeciez da to tyle samo jakby w szpitalu operacje wykonywali lekarze wg losowania bez wzgledu na posiadane specjalizacje i doświadczenie zawodowe, okulista, dermatolog, proktolog itd , kto tam akurat jest wolny. Dlaczego Pis blokuje 700 etatów w sądach rejonowych skoro sądy działają zbyt wolno? Dlaczego Pis nie zmienia zasad immunitetu skoro do zawodu, tak jak i do kazdego innego, trafiło kilku drobnych cwaniaków o lepkich rękach? Dlaczego Pis nie zmienia żadnych procedur w sądach powszechnych, co usprawniło by działanie sądów dla zwykłych ludzi, ale zabrał się do obsadzenia dyspozycyjnymi kolesiami KRS i Sądu Najwyzszego, które to instytucje nie mają żadnego związku z orzekaniem????

~dojnazmiana

Jak trzeba mieć nierówno pod sufitem aby nadal chcieć żyć w takim kraju:
Gdzie twarzą praworządności jest PRLowski prokurator stanu wojennego,
Gdzie misję w telewizji publicznej wprowadza alimenciarz wielokrotnie skazany za
kłamstwa, który kieruje mediami pod hasłem 'ciemny lud wszystko kupi'
i 'kłamstwo powtórzone milion razy staje się faktem',
Gdzie stadionowych bandytów kreuje się na patriotów i bohaterów narodowych,
Gdzie ułaskawia sie kolesi jeszcze przed ogłoszeniem wyroku,
Gdzie wymiar sprawiedliwości działa zgodnie z bolszewicką zasadą 'dajcie mi człowieka a my znajdziemy na niego paragraf',
Gdzie na posiedzeniach rządu ministrowie przy kamerach przekazują sobie koperty z danymi pociotków do zatrudnienia na intratnych stołkach,
Gdzie zwykły emeryt otrzymuje 7 zł podwyżki emerytury, a zamiatacz z apteki dostaje fuchę w państwowj spółce 50 tyś,
Gdzie generałowie i wyżsi dowódcy masowo odchodzą z wojska bo nie chcą jakiemuś chłystkowi salutować 'czołem panie ministrze' i trzymać nad nim parasolki,
Gdzie wizyty notabli odbywają się z udziałem policji która rozsypuje konfetti z helikopterów,
Gdzie najważniejsze funkcje w państwie obejmują pociotki, kuzyni, wizażystki, masażyści, byli kierowcy i sprzedawcy kebabów!!!

~dojnazmiana

Córka polityka PiS została wiceprezesem sądu, mimo miażdżąco negatywnej opinii sędziów
Minister Zbigniew Ziobro powołał na wiceprezesa Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej córkę posła i wiceministra w rządzie PiS. Anna Szwed-Szczygieł objęła stanowisko, mimo negatywnej opinii sędziów.

gogi

Ciekawe,kto to sponsoruje- czyżby któraś z fundacji Sorosa ????

~NIE

starczy na ceny popatrzec za tuska wam zle bylo?

~wyborca

Ci mniej kumaci i Ci przekupni na pewno beda za zlodziejstwem i klamstwami

~wsx

Jestem za PIS

~jasio

a gde dajom emertom te 500 bo mi potrzeba pilnie na rozwadow

~jasio

a morze to już babcia abobabajaga