Będą mieć Ławkę Niepodległości

Image

Ministerstwo Obrony Narodowej rozstrzygnęło konkurs ofert na budowę Ławek Niepodległości. Do MON wpłynęło 262 wnioski, od samorządów, które ubiegały się o pozyskanie środków na postawienie Ławki Niepodległości. Ostatecznie dotacje na budowę wraz z gotowym projektem multimedialnej ławki otrzyma 136 samorządów. Jednym z nich jest Powiat Niżański.

Program budowy Ławek Niepodległości, to jedna z form upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ławka Niepodległości ma uczcić pamięć polskich patriotów, dowódców i żołnierzy. Ławki staną w większych i mniejszych miastach Polski, w miejscach najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców. Każdy siedzący na ławce, będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Oprócz Powiatu Niżańskiego Ławki Niepodległości będą zamontowane na terenie Podkarpacia w dwunastu gminach: w Gminie Łańcut, Miejsce Piastowe, Zaleszany, Jedlicze, Baranów Sandomierski, Wielopole Skrzyńskie, Rakszawa, Zagórz, Besko, Hyżne, Łukawcu oraz w Trzebownisko.

Zgodnie z wytycznymi Ławki Niepodległości powinny powstać do 31 grudnia 2018 r.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Cinko

Postawi sie sygnaliste obok i kazdy pierd w takim miejscu bedzie publicznie pietnowany.

~Huciany

Co będzie jak na takiej Niepodległej siądzie osobnik,który wcześniej pojadł sobie kapusty z grochem?Nie dość,że posadzi d..ę na jakimś wyklętym a nie daj co na Marszałku,to jeszcze będzie smrodził na Niepodległą.Toż to profanacja czystej wody.

~toż to szok

To już nawet nie jest śmieszne. W Nisku będzie ławka, a w Stalowej nie docenili prezydenta? Dlaczego??????????????????????

~żenada

Teraz widzicie kto nami rządzi i jakie ma pomysły

~podatnicy

A u nas jest lawka zakochanych hahahah !!!!a nie jakies badziewie lawki niepodleglosci to jest dopiero inwestycja stulecia !!!

~WHO

W każdym mieście prawdziwi patrioci, z PiS-owskimi władzami na czele powinny zakasać rękawy i samodzielnie usypywać Kopce Niepodległości o wysokości 100 metrów....

...a tak to tylko widać letkowcy że tak naprawdę nie rozumiecie ile krwi kosztowały nas zabory,

ławki - śmieszne

truskawka1

Hm, ale czy to uchodzi, żeby siadać doopskiem na niepodległości? Czy to aby nie podpada pod obrazę uczuć patriotycznych "prawdziwych Polaków"?

~TW POlek

Ja proponuję ławkami niePOdległości nazwać ławki Ślęzaka w parku miejskim.

~mEDIAK

Obecne czasy wymagają nowatorskich form przekazu. Gimbaza nie zrozumie mosiężnego pomnika. A pamięć trzeba jakoś przekazywac. Za 20 lat będzie hologram. Proste.

madras

Ławki Błaszczaka za ponad 4 miliony zł.

~cst

Popieram ideę pamięci o bohaterach, tylko... czy NAPRAWDĘ nie ma ważniejszych rzeczy, które wymagają inwestycji?