Jak wybrać album na zdjęcia?

Image

) Dziś żyjemy szybko i intensywnie. Aby uchwycić mijające chwile i piękne wspomnienia, warto utrwalać je na zdjęciach. Do pięknych fotografii chętnie wrócimy i jeden rzut oka pozwoli nam przenieść się do miłych momentów. Pomimo tego, że żyjemy w cyfrowym świecie, nadal najlepszą formą przechowywania i przeglądania zdjęć są tradycyjne albumy.

Jak jednak wybrać ten idealny?

Warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów, jednym z nich jest sposób wykonania albumu i również sposób rozmieszczenia w nim zdjęć.

Rodzaje albumów fotograficznych

1. Rodzaje albumów pod względem umieszczenia zdjęć.

- Albumy-wkładki – są to produkty, w których zdjęcia umieszczane są w specjalnie do tego przygotowanych wkładkach.

- Albumy do przyklejania zdjęć – tradycyjne albumy, w których zdjęcia są wklejane za pomocą kleju lub taśmy.

- Albumy na zdjęcia z koszulkami – fotografie umieszczamy w specjalnych koszulkach, pomaga to chronić zdjęcia przed uszkodzeniem.

- Albumy na zdjęcia kieszeniowe – wyposażone w specjalne kieszenie, do których wsuwamy zdjęcia.

- Albumy fotograficzne na folię – umieszczanie zdjęć wygląda podobnie jak w przypadku modeli do przyklejania z tą różnicą, że zdjęcia układamy na karcie, a następnie nakładamy na nie specjalną, samoprzylepną folę, mającą na celu ochronę zdjęć i utrzymanie ich we właściwych miejscach.

- Album na zdjęcia typu jamnik – są to specjalne, rozkładane konstrukcje. Często ten model wykorzystywany jest do fotografii ślubnych, albo związanych z jednym, konkretnym wydarzeniem.

2. Kolejnym kryterium są wymiary albumu. W przypadku egzemplarzy klasycznych, można pokusić się o modele bardzo szerokie i wysokie, uzyskamy w ten sposób prawdziwą książkę i to naprawdę sporych rozmiarów.

3. Liczba zdjęć, jaką jest w stanie album pomieścić również jest istotnym kryterium przy wyborze albumu. Nie ma większych problemów, by znaleźć albumy na kilkadziesiąt zdjęć, 100, 200, 300, a nawet ponad 500 jednak należy sobie odpowiedzieć na pytanie czy będzie się go wygodnie oglądało.

4. Wielkość zdjęcia to bardzo ważna informacja, dotyczyć ona będzie przede wszystkim albumów kieszeniowych, z koszulkami i wkładkami. Oferta na rynku jest bardzo zróżnicowana i dostępne są albumy w wymiarach 9 x 13 cm, 13 x 18 cm, a nawet 30 x 30 cm. Zależnie od naszych potrzeb.

5. Wreszcie okładka, bardzo ważna bo przecież album do zdjęć musi się nam podobać. Obecnie dużą popularnością cieszą się modele szyte, zdobione ręcznie oraz urozmaicane specjalnymi, dedykowanymi grafikami. Dużą popularnością cieszą się też modele w formie książek. Na rynku dostępnych jest tak wiele grafik i modeli, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Źródło: Fotosklep55.pl

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.