OSP Kłyżów ma nowy samochód ratowniczo- gaśniczy

Image

13 października 2018 roku w Kłyżowie miało miejsce uroczyste przekazanie nowego wozu strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Sobotnie uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Kłyżowie. Obchodzono 90. rocznicę istnienia OSP w tej miejscowości. Następnie nastąpił przemarsz pocztu flagowego, pocztów sztandarowych, orkiestry, kompani honorowej, przybyłych gości na parking przy remizie, gdzie został poświęcony i przekazany fabrycznie nowy samochód ratowniczo- gaśniczy dla OSP Kłyżów.

- Zaangażowanie strażaków ochotników, władz gminy Pysznica przy poparciu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli zaowocowało opracowaniem odpowiedniego wniosku aplikacyjnego. Z radością przyjąłem zapewnienie starosty stalowowolskiego o dofinansowaniu zakupu samochodu w wysokości 50 tys. zł. Środki, które gmina Pysznica wydała na zakup samochód ratowniczo- gaśniczego przedstawiają się następująco: ministerstwo sprawiedliwości- ok. 457 tys. zł, środki powiatu stalowowolskiego- 50 tys. zł, środki własne z budżetu gminy- ok. 277 tys. zł. Łączna wartość zakupionego samochodu to kwota ok. 778 tys. zł- mówił podczas uroczystości Tadeusz Bąk, wójt gminy Pysznica.

W uroczystościach udział wzięli samorządowcy, lokalna władza, a także strażacy z OSP, PSP Stalowa Wola, minister Jerzy Kwieciński, podsekretarz stanu Marcin Warchoł i parlamentarzyści.

Materiał video


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Klwjeba...

Wiesniaki klyzowiaki zaorac wiocha i wyświetlić patologię z tej wsi cpuny dilerzy i czubki ze stazackiej

~1234567890

A ten pan w białej koszuli z kropidłem to naczelnik straży?

~Kodi

Panie od siania buraków Kłyrzów sie pisze przez "ż" a jescze jedno buraki lubią wilgoć i dobrą ziemie a wiekszość wsi leży na terenie piaszczystym także wymyśl jakąś inna rosline bo widzę ze dobry rolnik i """gozpodaż s ćebie"""

~jasio

ja tez chce taki

~pik

Fajna impreza zacni goście to się chwali niech samochód służy strażakom, oby jak najmniej wyjazdów.

~Klw

Do pejs bujaj się wiesniaku

~Mieszkaniec

Matko!!! Poseł został ministrantem??
Jest psl i jest pis
Obłuda!!!

~Sarah

Ja piernicze, taki cyrk bo kupili ciężarówkę, nie można było, nią po prostu przyjechać i zaparkować w garażu, bez tej całej pompy?

~Pejs

Zabrać to w pizdu oddać potrzebującym A ten cały patologiczny kłyrzów za orać i burakami obsiać.

~Załęże

To Stępień już jest tam?

~Jony11

Będą mieli z czego spuszczac ropę i licznik kręcić 😁

~Jony11

Będą mieli z czego spuszczac ropę i licznik kręcić 😁

~szoook

Super. Gratulacje.

~piotr

Nie będą ich z lasu wyciągać po akcji koparkoładowarkami jak chłopaków z OSP Jastkowice hehehehehehehheh

~siwy

super pogoda była. pieknie że dzięki pisowi przynajmniej taka mała miejscowość dostanie wóz za tyle kasy

~~on

Wszystko pięknie ładnie, tylko dlaczego ten redaktorek z kitą na głowie tak wchodził kadr jak ktoś również wykonywał swoją prace, widać że u tego pana z gazetki brak kultury, i jak również jak u tej lalki w żakeciku.

~kłyżów

ten wóz strażacki jest bardzo łasny ok haha