Spotkanie z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem

Image

Na rozwadowskim rynku miało miejsce spotkanie z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. Minister dziękował samorządowi za dobrą współpracę i pracę na rzecz małej Ojczyzny.

Podczas konferencji Minister przedstawił plany budowy strategicznych dróg w naszym mieście i regionie oraz nowy rządowy program budowy dróg lokalnych. Andrzej Adamczyk przede wszystkim chwalił dobrą współpracę na linii samorząd- rząd.

- Nikt tak jak rząd w chwili obecnej nie otwiera się na potrzeby samorządów i nie współpracował z samorządami. Jestem w miejscu, które może być takim swoistym wzorcem, w miejscu, w którym współpraca rządu i samorządu, Rządu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, w którym mam zaszczyt zasiadać, być członkiem, jest wzorcowa- mówił dziś w Rozwadowie minister Andrzej Adamczyk.

Minister mówił o dodatkowym węźle komunikacyjnym w Stalowej Woli, nowej obwodnicy Stalowej Woli i Niska, która jest jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w regionie. Walczył o nią także poseł Rafał Weber.

- Daj Boże innym takich włodarzy, daj Boże innym takiej chęci woli i współpracy samorządu z rządem i to bez względu na to, jakie ktokolwiek miałby z włodarzy, wójtów, burmistrzów, prezydentów sympatie polityczne, bo nie o nie tutaj chodzi, nie chodzi tutaj o to, aby kreować tylko i wyłącznie osoby o podobnym sposobie myślenia, podobnych wartościach. Chodzi o to, aby pomagać mieszkańcom samorządów, którymi oni zarządzają, bo tak naprawdę to, z czym wychodzą samorządowcy w większości przepadków jest emanacją potrzeb społeczności lokalnej- mówił na spotkaniu z mieszkańcami minister.

Andrzej Adamczyk w Stalowej Woli był nie po raz pierwszy. Przyjeżdżał by rozmawiać z samorządowcami o infrastrukturze drogowej. Podkreślał, że lokalnie liczą się te drogi, z których korzystają sami mieszkańcy, dlatego tak ważne jest dbanie o własną infrastrukturę drogową, tą w małych Ojczyznach.

- I taką jest zapewne obwodnica Stalowej Woli, takim jest zapewne dworzec PKP w Stalowej Woli Rozwadowie- mówił minister.

Jak ważny jest ten dworzec z punktu widzenia mieszkańca przekonał się dużo wcześniej podczas spotkania z lokalnymi samorządowcami. Dlatego też powstał Program Dworcowy realizowany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości przewidujący remont 200 polskich dworców, na który przewidziano przeznaczyć ok. 1,4 mld zł do 2023 roku. Jak zapewnił minister obecny rząd chce rozmawiać z każdym samorządem, który tylko wyrazi wolę współpracy. Jako przykład przedstawiciel rządu podał Świnoujście, gdzie ta współpraca układa się dobrze, choć prezydent nie należy do PiS.

- Stalowa Wola zasługuje na to, żeby być dostępnym miastem nie tylko tutaj, w mikroregionie, ale dostępnym miastem w Polsce i Europie, dlatego też Via Carpatia, droga ekspresowa S19, Nisko, dostęp do Stalowej Woli, dlatego Via Carpatia, która otworzy nas na południe Europy i otworzy drogę naszym regionom do dróg autostradowych, autostrady A2, A4, ale też jakże niezbędna droga ekspresowa S74- mówił minister Andrzej Adamczyk.

Jeśli chodzi o S74, rozpoczyna się właśnie postępowanie dokumentacyjne. Droga ma być realizowana w przyszłej perspektywie unijnej. Minister wspomniał o Funduszu Dróg Samorządowych zachęcając by samorządowcy często z niego korzystali, bo można z niego uzyskać dofinansowanie do realizacji zadań w wysokości aż 80%. Program głównie dedykowany jest gminom o mniejszych dochodach.

- Mam nadzieję, że te wybory zakończą się sukcesem przede wszystkim dla mieszkańców gmin, powiatów i województw. To nie są zawody sportowe. To nie jest turniej sportowy, gdzie liczy się kto zajmie pierwsze, drugie, trzecie miejsce. Wybory samorządowe powinny i mam nadzieje, przyniosą rozstrzygnięcia, które pozwolą stwierdzić, że wszyscy jesteśmy wygrani w tych wyborach samorządowych. Wybraliśmy najlepiej. I tego państwu życzę- mówił w Rozwadowie minister.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny podkreślił, że stalowowolskiemu samorządowi w mijającej kadencji bardzo dobrze współpracowało się z rządem.

- Nie tylko wywalczyliśmy podpisanie umowy i realizację obwodnicy Stalowej Woli i Niska, poprawiliśmy również znacząco jej funkcjonalność, co ma znaczenie dla naszego bezpieczeństwa, dla komfortu życia naszych mieszkańców poprzez dodatkowy zjazd w ul. Czarnieckiego. Można powiedzieć, że tą merytoryczną walkę o tą inwestycję mamy już zakończoną, bo w marcu 2019 roku wjadą maszyny, które rozpoczną budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Włodarz miasta podkreślił, że dla nas bardzo ważna jest także droga S74, otworzy nas na świat i lepiej skomunikuje z całą siecią dróg krajowych. Do tej pory Stalowa Wola przegrywała z dużymi miastami. Teraz to się zmieniło. Jest to dla nas okno na świat. Powiększy się też strefa ekonomiczna o 140 ha. To wszystko razem napędzi lokalną gospodarkę. Prezydent wspomniał, że w tej kadencji samorządy wspólnie zainwestowały w infrastrukturę drogową aż 120 mln zł. Wyremontowane drogi stanowią długą listę. Przed samorządami kolejne zadania, również te drogowe.

Dyrektor Wydziału Infrastruktury w UW Kamila Piech podkreśliła, że Stalowa Wola składa bardzo dobre wnioski o dofinansowanie otrzymując na remont dróg 50% dotacji (ul. Lipowa, Sandomierska, Klasztorna, Poniatowskiego, Ofiar Katynia).

- Z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na województwo podkarpackie wpłynęło 150 mln zł. Z tych środków zostało wybudowanych, przebudowanych i wyremontowanych ponad 250 kilometrów dróg powiatowych i gminnych, a kolejnych blisko 100 km dróg jest w trakcie realizacji z podkreśleniem, że w tym roku muszą być ukończone, z czego ponad 20 km dróg jest na terenie naszego powiatu i naszej gminy- mówiła podczas spotkania w Rozwadowie Kamila Piech.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~hutnik

@mieszkaniec, Nieprawda! Proszę najpierw zapoznać się z tym programem. Materiał wyborczy powinien wręcz krzyczeć nazwą sponsora a tu tylko w stopce na końcu maleńką czcionką jest informacja o sponsorze.

~mieszkaniec

@ hutnik, wszystko oficjalnie jest KWW PiS, to Porozumienie Samorzadowe ukrywa ludzi z PO , N, SLD i takich tam

~hutnik

Kto mi odpowie na takie pytanie. Przeczytałem w miarę dokładnie program wyborczy p. Prezydenta Nadbereżnego i jego ekipy do Rady Miasta. Dlaczego ten program nie został opatrzony znakiem (logo) PIS. Co się nagle stało, że ci sami ludzie, którzy w poprzednich wyborach weszli do Rady z listy PiS-u nagle zaczęli się wstydzić swojej Matki?

~Maoam

Polityka, showbiznes dla brzydkich ludzi. smiech2

~Benek

Jeden opozycyjny trol pisze komentarze pod różnymi loginami, widać wyraznie po stylu pisowni.

~z internetu

Rząd PiS ogłosił, że w 2025 roku po polskich drogach będzie jeździć milion elektrycznych samochodów, a Mateusz Morawiecki zapewnił osobiście, że prototyp rodzimego samochodu elektrycznego pojawi się jeszcze jesienią. Tymczasem liście z drzew opadają i nic się nie dzieje…, a spółce budującej auto skończyły się ponoć pieniądze

~EBO

Skoro mogę tu jeszcze pisać, to zapytam tylko, czy Nadbereżny podpisał Adamczykowi sponsoring chyba dworca rozwadowskiego z miejskiej kasy?
Ostatnio jak była ustawka na tym dworcu, to minister w wypowiedzi do mediów był uprzejmy zauważyć i pochwalić inicjatywę urzędującego jeszcze prezydenta.
Ktoś może pamięta dokładnie do czego to miasto ma dopłacić?

~EBO

A tu mogę pisać komentarze, czy mnie zablokowali na amen?

~z internetu

Ręce opadają:
„Nie chcę, kur... pięć dych co roku płacić. Spier...laj” - tak Morawiecki mówił o potencjalnym kontrakcie Kubicy z BZ WBK.
„Na szczęście złamał rękę, raz, drugi” - komentował z ulgą dramatyczny wypadek kierowcy

~Karolina

A ta baba z ufarbowaną czarną kopą na głowie to wszędzie się pcha gdzie się tylko da.

~dobre

Jeśli na "wykopki" w niedzielę ruszymy tak jak na film "Kler" to PiS dostanie takiego kopa, że im się odbije oranżadą z Pierwszej Komunii!

~Yeti

@e2rds, a co ze sztucznie rozbuchanym budzetem? Odejmij dotacje na 500+, programy unijne i inne i zobacz ile faktycznie wynosi budzet Stalowej Woli. To jest piekna manipulacja Nadbereznego o rzekonym wzrocie budzetu! O tym powinno sie mowic mieszkancom miasta.

e2rds

Chcę tylko przypomnieć co nam zaserwował Lucjusz, sami wyciągnijcie wnioski.
Finanse miasta nie są takie wesołe jak się komuś wydaje. Stalowa mała budżet na 2018 rok w wysokości około 380 mil. zł, wg statystyk w lipcu liczyło 59 tys. mieszkańców zameldowanych co nie jest oczywiście prawdą. Zadłużenie na koniec roku wyniesie 170 mil.zł co daje zadłużenie 2880 zł na statystycznego mieszkańca, a to nie mało, bo to jest 44% rocznego budżetu i to jest niepokojące. Jeśli co niektórzy mówią o 200 mil. zadłużenia, a nawet o 300 mil. to może być to prawdą w tak zwanym ukrytym zadłużeniu, które dotyczy zadłużenia spółek zależnych od miasta i patrzcie na to trzeźwo, bo to nie jest wesołe. Pozdrawiam rozsądnie myślących, tych innych też, tylko niech to co napisałem rozważą.
Chciałem jeszcze dodać, że zadłużenie miasta w chwili obięcia władzy przez obecnego prezydenta wynosiło 72 mil. zł i do takiej kwoty urosło po 12 latach rządów poprzednika i miało być spłacane po 10 mil. zł, czyli maleć, natomiast urosło w cztery lata, zaznaczam w cztery lata o dalsze 100 mil zł zamiast zmaleć. Istnieje jakaś granica której takimi rządami przekroczyć nie wolno i nie wolno nieskończenie brać kredytów.

~fikimiki

Mam poważne obawy czy jedna z tych aktywnych aktywistek partyjnych nie ... zawróci w głowie ministrowi? To tylko jeden szczebel w karierze ich dzieli, wszystko jest możliwe. Suweren patrzy i ocenia!

~Tomek

Mam nadzieję że Stalowa Wola wyróżni się w podkarpackim ciemnogrodzie i wybierze Europę.

~B17

Obstawiam że PIS w skali kraju dostanie 43%, nie kłamiąc jest szansa że nawet więcej.

~Benek

Nadchodzi piękny dzień, opozycja dostanie następnego wielkiego kopa od społeczeństwa umiech

~Olo

konstytucja konstytucja

~Mieszkaniec

...... CZY KOMUNA WRACA??? ..... PO+PiS= POPiS
Prezydent " ZAŁATWIŁ ", Poseł " ZAŁATWIŁ ", Senator " ZAŁATWIŁA "..... itd. .......
Co to znaczy " ZAŁATWĆ "??? Lektura peanów pochwalnych przygotowanych przez hejterów PIS wprawia w osłupienie. Polska dobrej zmiany urasta w nim do rangi bastionu praw człowieka. Niemal każdy z punktów, mający poświadczać poprawę sytuacji, jest oderwany od rzeczywistości i faktycznej polityki PIS.
Pis jak PO WSZYSTKO fałszuje. Ta partia nie ma NIC wspólnego z prawem, ani tym bardziej ze sprawiedliwością. Jak można tak bezczelnie oszukiwać ludzi? Żadnej moralności ani uczciwości. TVP INFO stosuje sowieckie socjotechniki wobec mniej zorientowanej chłopsko-robotniczej warstwy, jak za dawnych lat, a w tych ich materiałach inteligencja przedstawiana jest jako mniej patriotyczna, wrogo podchodząca do Narodu i Państwa.
Komuna wraca z większą siłą oddziaływania na społeczeństwo bo zaprzęgnęła religie do swego rydwanu.

~ja bez trybu

Jeśli na "wykopki" w niedzielę ruszymy tak jak na film "Kler" to PiS dostanie takiego kopa, że im się odbije oranżadą z Pierwszej Komunii!

~@Tylko PiS

Wyprane mózgi to prawdziwy fundament "dobrej zmiany" czego jesteś dowodem!

~Ej PiSmatoły

Mamy rządy Dyzmów. Chociaż i to nie, bo Dyzma przynajmniej słuchał, co maja do powiedzenia mądrzejsi i próbował się uczyć angielskiego.

~tylkoPIS

Do wpisdu, juz sam nick pokazuje ze jestes frustratem hejterem bez zielonego pojecia o czymkolwiek. To nasze miasto jet przykladem dla calej POLSKI i wszystkich POLAKOW jak sie powinno glosowac w wyborach samorzadowych. Po za tym STALOWA WOLA to wielkie miasto drugie pod wzgledem wielkosci na PODKARPACIU. A po tych wyborach w calej POLSCE tak zmieni sie uklad wladzy ze PIS wszedzie bedzie rzadzil.

~wPiSdu+

OGÓLNOPOLSKI SONDAŻ POKAZUJE JEDNO - PIS CIESZY SIĘ POPARCIEM TYLKO NA KOMPLETNYCH WIOCHACH I MIASTECZKACH. IM WIĘKSZE MIASTO, IM WYŻSZY POZIOM EDUKACJI, IM WYŻSZY POZIOM KULTURY... TYM NIŻSZE POPARCIE DLA PIS. DLACZEGO TAK JEST???

~Jaba

@oburzony a pod wszystkimi artykułami ze spotkań z całą watachą ministrów, która nas tak gromadnie nawiedza, czy ze spotkań z mieszkańcami pod namiotem takowa zgoda wszystkich obecnych na zdjęciach jest? Czy z otwarcia błoni i pozostałych parków zgoda mieszkańców była lub jest? Bądź „oburzony” sprawiedliwie!!! Żal ścisnął....?

~1234

Wojtek ciemniakiem to moze jestes Ty wierząc Partii Oszustów bo akurat Pis co obiecuje to robi. Zabrali emeryturke Sbecką i żal?

~Kalina

A Ryszarda na zdjęciach nie ma? Popsułby wizerunek PiS?

~jozek

Do Wojtka. Czlowieku obudz sie ,prztrzej oczy,umyj uszy i zdejm klapki z oczu .bo niewidzisz ile zostalo zrobionych np.terenow rekreacyjnych w Stalowej Woli.Wczoraj przy pieknej slonecznej pogodzie byly setki rodzin z dziecmi na bloniach plus kolejne setki indywidualnych.Tak samo bylo w parku linowym po prostu tlumy.A Ty zapewne jestes za tym aby nic niezmieniac nic niebudowac i zeby bylo tak jak bylo.

~Barbara

lona Kaczmarek stratuje do rady miasta? Hahaha przecież ta dziewczyna nie ma porządnego wykształcenia, skończyła zaoczne liceum "twoja szkoła", w którym to, nie trzeba nawet specjalnie się uczyć, wystarczy jedynie płacić i mieć frekwencję na poziomie 50%.

~Mieszkaniec

Taki wpis wiele mówi o inteligencji piszącego.
Najwspanialszy Kwiat PISu.
Skad oni was wszystkich biora i czy może być tylu ludzi z tak wielkim deficytem umysłowym? To jakis ogólno krajowy niekończący sie festiwal głupoty. Nie każdy kretyn to pisior,ale kazdy pisior to kretyn i codziennie dajecie tego dowody.
To wszystko co się dzieje, to taki teatrzyk dla tych nierozgarniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami. Posługują się sprawdzonymi mechanizmami socjalizmu i piękną frazeologią po to, by zdobyć pełnię władzy Teraz już wiecie wyborcy zwani Suwerenem – głosujecie przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa ich ( niby nasze ) państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat zaciskaniem pasa to jeszcze sprzedaje w niewolę obciążonych nie swoimi długami.