Spotkanie z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem
Opublikowano: 12  Października  2018

Na rozwadowskim rynku miało miejsce spotkanie z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. Minister dziękował samorządowi za dobrą współpracę i pracę na rzecz małej Ojczyzny.

Podczas konferencji Minister przedstawił plany budowy strategicznych dróg w naszym mieście i regionie oraz nowy rządowy program budowy dróg lokalnych. Andrzej Adamczyk przede wszystkim chwalił dobrą współpracę na linii samorząd- rząd.

- Nikt tak jak rząd w chwili obecnej nie otwiera się na potrzeby samorządów i nie współpracował z samorządami. Jestem w miejscu, które może być takim swoistym wzorcem, w miejscu, w którym współpraca rządu i samorządu, Rządu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, w którym mam zaszczyt zasiadać, być członkiem, jest wzorcowa- mówił dziś w Rozwadowie minister Andrzej Adamczyk.

Minister mówił o dodatkowym węźle komunikacyjnym w Stalowej Woli, nowej obwodnicy Stalowej Woli i Niska, która jest jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w regionie. Walczył o nią także poseł Rafał Weber.

- Daj Boże innym takich włodarzy, daj Boże innym takiej chęci woli i współpracy samorządu z rządem i to bez względu na to, jakie ktokolwiek miałby z włodarzy, wójtów, burmistrzów, prezydentów sympatie polityczne, bo nie o nie tutaj chodzi, nie chodzi tutaj o to, aby kreować tylko i wyłącznie osoby o podobnym sposobie myślenia, podobnych wartościach. Chodzi o to, aby pomagać mieszkańcom samorządów, którymi oni zarządzają, bo tak naprawdę to, z czym wychodzą samorządowcy w większości przepadków jest emanacją potrzeb społeczności lokalnej- mówił na spotkaniu z mieszkańcami minister.

Andrzej Adamczyk w Stalowej Woli był nie po raz pierwszy. Przyjeżdżał by rozmawiać z samorządowcami o infrastrukturze drogowej. Podkreślał, że lokalnie liczą się te drogi, z których korzystają sami mieszkańcy, dlatego tak ważne jest dbanie o własną infrastrukturę drogową, tą w małych Ojczyznach.

- I taką jest zapewne obwodnica Stalowej Woli, takim jest zapewne dworzec PKP w Stalowej Woli Rozwadowie- mówił minister.

Jak ważny jest ten dworzec z punktu widzenia mieszkańca przekonał się dużo wcześniej podczas spotkania z lokalnymi samorządowcami. Dlatego też powstał Program Dworcowy realizowany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości przewidujący remont 200 polskich dworców, na który przewidziano przeznaczyć ok. 1,4 mld zł do 2023 roku. Jak zapewnił minister obecny rząd chce rozmawiać z każdym samorządem, który tylko wyrazi wolę współpracy. Jako przykład przedstawiciel rządu podał Świnoujście, gdzie ta współpraca układa się dobrze, choć prezydent nie należy do PiS.

- Stalowa Wola zasługuje na to, żeby być dostępnym miastem nie tylko tutaj, w mikroregionie, ale dostępnym miastem w Polsce i Europie, dlatego też Via Carpatia, droga ekspresowa S19, Nisko, dostęp do Stalowej Woli, dlatego Via Carpatia, która otworzy nas na południe Europy i otworzy drogę naszym regionom do dróg autostradowych, autostrady A2, A4, ale też jakże niezbędna droga ekspresowa S74- mówił minister Andrzej Adamczyk.

Jeśli chodzi o S74, rozpoczyna się właśnie postępowanie dokumentacyjne. Droga ma być realizowana w przyszłej perspektywie unijnej. Minister wspomniał o Funduszu Dróg Samorządowych zachęcając by samorządowcy często z niego korzystali, bo można z niego uzyskać dofinansowanie do realizacji zadań w wysokości aż 80%. Program głównie dedykowany jest gminom o mniejszych dochodach.

- Mam nadzieję, że te wybory zakończą się sukcesem przede wszystkim dla mieszkańców gmin, powiatów i województw. To nie są zawody sportowe. To nie jest turniej sportowy, gdzie liczy się kto zajmie pierwsze, drugie, trzecie miejsce. Wybory samorządowe powinny i mam nadzieje, przyniosą rozstrzygnięcia, które pozwolą stwierdzić, że wszyscy jesteśmy wygrani w tych wyborach samorządowych. Wybraliśmy najlepiej. I tego państwu życzę- mówił w Rozwadowie minister.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny podkreślił, że stalowowolskiemu samorządowi w mijającej kadencji bardzo dobrze współpracowało się z rządem.

- Nie tylko wywalczyliśmy podpisanie umowy i realizację obwodnicy Stalowej Woli i Niska, poprawiliśmy również znacząco jej funkcjonalność, co ma znaczenie dla naszego bezpieczeństwa, dla komfortu życia naszych mieszkańców poprzez dodatkowy zjazd w ul. Czarnieckiego. Można powiedzieć, że tą merytoryczną walkę o tą inwestycję mamy już zakończoną, bo w marcu 2019 roku wjadą maszyny, które rozpoczną budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Włodarz miasta podkreślił, że dla nas bardzo ważna jest także droga S74, otworzy nas na świat i lepiej skomunikuje z całą siecią dróg krajowych. Do tej pory Stalowa Wola przegrywała z dużymi miastami. Teraz to się zmieniło. Jest to dla nas okno na świat. Powiększy się też strefa ekonomiczna o 140 ha. To wszystko razem napędzi lokalną gospodarkę. Prezydent wspomniał, że w tej kadencji samorządy wspólnie zainwestowały w infrastrukturę drogową aż 120 mln zł. Wyremontowane drogi stanowią długą listę. Przed samorządami kolejne zadania, również te drogowe.

Dyrektor Wydziału Infrastruktury w UW Kamila Piech podkreśliła, że Stalowa Wola składa bardzo dobre wnioski o dofinansowanie otrzymując na remont dróg 50% dotacji (ul. Lipowa, Sandomierska, Klasztorna, Poniatowskiego, Ofiar Katynia).

- Z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na województwo podkarpackie wpłynęło 150 mln zł. Z tych środków zostało wybudowanych, przebudowanych i wyremontowanych ponad 250 kilometrów dróg powiatowych i gminnych, a kolejnych blisko 100 km dróg jest w trakcie realizacji z podkreśleniem, że w tym roku muszą być ukończone, z czego ponad 20 km dróg jest na terenie naszego powiatu i naszej gminy- mówiła podczas spotkania w Rozwadowie Kamila Piech.

 


Komentarze
1 2 3 »

Strona: 1/3 Wyświetlaj po:

~hutnik
@mieszkaniec, Nieprawda! Proszę najpierw zapoznać się z tym programem. Materiał wyborczy powinien wręcz krzyczeć nazwą sponsora a tu tylko w stopce na końcu maleńką czcionką jest informacja o sponsorze.
Dodano: 16  Października  2018  09:17:48
~mieszkaniec
@ hutnik, wszystko oficjalnie jest KWW PiS, to Porozumienie Samorzadowe ukrywa ludzi z PO , N, SLD i takich tam
Dodano: 16  Października  2018  09:11:00
~hutnik
Kto mi odpowie na takie pytanie. Przeczytałem w miarę dokładnie program wyborczy p. Prezydenta Nadbereżnego i jego ekipy do Rady Miasta. Dlaczego ten program nie został opatrzony znakiem (logo) PIS. Co się nagle stało, że ci sami ludzie, którzy w poprzednich wyborach weszli do Rady z listy PiS-u nagle zaczęli się wstydzić swojej Matki?
Dodano: 16  Października  2018  08:37:50
~Maoam
Polityka, showbiznes dla brzydkich ludzi. smiech2
Dodano: 16  Października  2018  07:16:57
~Benek
Jeden opozycyjny trol pisze komentarze pod różnymi loginami, widać wyraznie po stylu pisowni.
Dodano: 16  Października  2018  07:00:10
~z internetu
Rząd PiS ogłosił, że w 2025 roku po polskich drogach będzie jeździć milion elektrycznych samochodów, a Mateusz Morawiecki zapewnił osobiście, że prototyp rodzimego samochodu elektrycznego pojawi się jeszcze jesienią. Tymczasem liście z drzew opadają i nic się nie dzieje…, a spółce budującej auto skończyły się ponoć pieniądze
Dodano: 16  Października  2018  00:25:06
~EBO
Skoro mogę tu jeszcze pisać, to zapytam tylko, czy Nadbereżny podpisał Adamczykowi sponsoring chyba dworca rozwadowskiego z miejskiej kasy?
Ostatnio jak była ustawka na tym dworcu, to minister w wypowiedzi do mediów był uprzejmy zauważyć i pochwalić inicjatywę urzędującego jeszcze prezydenta.
Ktoś może pamięta dokładnie do czego to miasto ma dopłacić?
Dodano: 16  Października  2018  00:01:52
~EBO
A tu mogę pisać komentarze, czy mnie zablokowali na amen?
Dodano: 15  Października  2018  23:55:23
~z internetu
Ręce opadają:
„Nie chcę, kur... pięć dych co roku płacić. Spier...laj” - tak Morawiecki mówił o potencjalnym kontrakcie Kubicy z BZ WBK.
„Na szczęście złamał rękę, raz, drugi” - komentował z ulgą dramatyczny wypadek kierowcy
Dodano: 15  Października  2018  23:32:35
~Karolina
A ta baba z ufarbowaną czarną kopą na głowie to wszędzie się pcha gdzie się tylko da.
Dodano: 15  Października  2018  23:18:39
~dobre
Jeśli na "wykopki" w niedzielę ruszymy tak jak na film "Kler" to PiS dostanie takiego kopa, że im się odbije oranżadą z Pierwszej Komunii!
Dodano: 15  Października  2018  23:16:46
~Yeti
@e2rds, a co ze sztucznie rozbuchanym budzetem? Odejmij dotacje na 500+, programy unijne i inne i zobacz ile faktycznie wynosi budzet Stalowej Woli. To jest piekna manipulacja Nadbereznego o rzekonym wzrocie budzetu! O tym powinno sie mowic mieszkancom miasta.
Dodano: 15  Października  2018  23:03:25
Chcę tylko przypomnieć co nam zaserwował Lucjusz, sami wyciągnijcie wnioski.
Finanse miasta nie są takie wesołe jak się komuś wydaje. Stalowa mała budżet na 2018 rok w wysokości około 380 mil. zł, wg statystyk w lipcu liczyło 59 tys. mieszkańców zameldowanych co nie jest oczywiście prawdą. Zadłużenie na koniec roku wyniesie 170 mil.zł co daje zadłużenie 2880 zł na statystycznego mieszkańca, a to nie mało, bo to jest 44% rocznego budżetu i to jest niepokojące. Jeśli co niektórzy mówią o 200 mil. zadłużenia, a nawet o 300 mil. to może być to prawdą w tak zwanym ukrytym zadłużeniu, które dotyczy zadłużenia spółek zależnych od miasta i patrzcie na to trzeźwo, bo to nie jest wesołe. Pozdrawiam rozsądnie myślących, tych innych też, tylko niech to co napisałem rozważą.
Chciałem jeszcze dodać, że zadłużenie miasta w chwili obięcia władzy przez obecnego prezydenta wynosiło 72 mil. zł i do takiej kwoty urosło po 12 latach rządów poprzednika i miało być spłacane po 10 mil. zł, czyli maleć, natomiast urosło w cztery lata, zaznaczam w cztery lata o dalsze 100 mil zł zamiast zmaleć. Istnieje jakaś granica której takimi rządami przekroczyć nie wolno i nie wolno nieskończenie brać kredytów.
Dodano: 15  Października  2018  22:11:35
~fikimiki
Mam poważne obawy czy jedna z tych aktywnych aktywistek partyjnych nie ... zawróci w głowie ministrowi? To tylko jeden szczebel w karierze ich dzieli, wszystko jest możliwe. Suweren patrzy i ocenia!
Dodano: 15  Października  2018  19:33:35
~Tomek
Mam nadzieję że Stalowa Wola wyróżni się w podkarpackim ciemnogrodzie i wybierze Europę.
Dodano: 15  Października  2018  18:51:33
~B17
Obstawiam że PIS w skali kraju dostanie 43%, nie kłamiąc jest szansa że nawet więcej.
Dodano: 15  Października  2018  16:23:21
~Benek
Nadchodzi piękny dzień, opozycja dostanie następnego wielkiego kopa od społeczeństwa umiech
Dodano: 15  Października  2018  16:21:40
~Olo
konstytucja konstytucja
Dodano: 15  Października  2018  16:19:37
~Mieszkaniec
...... CZY KOMUNA WRACA??? ..... PO+PiS= POPiS
Prezydent " ZAŁATWIŁ ", Poseł " ZAŁATWIŁ ", Senator " ZAŁATWIŁA "..... itd. .......
Co to znaczy " ZAŁATWĆ "??? Lektura peanów pochwalnych przygotowanych przez hejterów PIS wprawia w osłupienie. Polska dobrej zmiany urasta w nim do rangi bastionu praw człowieka. Niemal każdy z punktów, mający poświadczać poprawę sytuacji, jest oderwany od rzeczywistości i faktycznej polityki PIS.
Pis jak PO WSZYSTKO fałszuje. Ta partia nie ma NIC wspólnego z prawem, ani tym bardziej ze sprawiedliwością. Jak można tak bezczelnie oszukiwać ludzi? Żadnej moralności ani uczciwości. TVP INFO stosuje sowieckie socjotechniki wobec mniej zorientowanej chłopsko-robotniczej warstwy, jak za dawnych lat, a w tych ich materiałach inteligencja przedstawiana jest jako mniej patriotyczna, wrogo podchodząca do Narodu i Państwa.
Komuna wraca z większą siłą oddziaływania na społeczeństwo bo zaprzęgnęła religie do swego rydwanu.
Dodano: 15  Października  2018  14:41:50
~ja bez trybu
Jeśli na "wykopki" w niedzielę ruszymy tak jak na film "Kler" to PiS dostanie takiego kopa, że im się odbije oranżadą z Pierwszej Komunii!
Dodano: 15  Października  2018  14:40:25
~@Tylko PiS
Wyprane mózgi to prawdziwy fundament "dobrej zmiany" czego jesteś dowodem!
Dodano: 15  Października  2018  14:37:29
~Ej PiSmatoły
Mamy rządy Dyzmów. Chociaż i to nie, bo Dyzma przynajmniej słuchał, co maja do powiedzenia mądrzejsi i próbował się uczyć angielskiego.
Dodano: 15  Października  2018  14:24:45
~tylkoPIS
Do wpisdu, juz sam nick pokazuje ze jestes frustratem hejterem bez zielonego pojecia o czymkolwiek. To nasze miasto jet przykladem dla calej POLSKI i wszystkich POLAKOW jak sie powinno glosowac w wyborach samorzadowych. Po za tym STALOWA WOLA to wielkie miasto drugie pod wzgledem wielkosci na PODKARPACIU. A po tych wyborach w calej POLSCE tak zmieni sie uklad wladzy ze PIS wszedzie bedzie rzadzil.
Dodano: 15  Października  2018  14:18:30
~wPiSdu+
OGÓLNOPOLSKI SONDAŻ POKAZUJE JEDNO - PIS CIESZY SIĘ POPARCIEM TYLKO NA KOMPLETNYCH WIOCHACH I MIASTECZKACH. IM WIĘKSZE MIASTO, IM WYŻSZY POZIOM EDUKACJI, IM WYŻSZY POZIOM KULTURY... TYM NIŻSZE POPARCIE DLA PIS. DLACZEGO TAK JEST???
Dodano: 15  Października  2018  13:59:58
~Jaba
@oburzony a pod wszystkimi artykułami ze spotkań z całą watachą ministrów, która nas tak gromadnie nawiedza, czy ze spotkań z mieszkańcami pod namiotem takowa zgoda wszystkich obecnych na zdjęciach jest? Czy z otwarcia błoni i pozostałych parków zgoda mieszkańców była lub jest? Bądź „oburzony” sprawiedliwie!!! Żal ścisnął....?
Dodano: 15  Października  2018  13:51:43
~1234
Wojtek ciemniakiem to moze jestes Ty wierząc Partii Oszustów bo akurat Pis co obiecuje to robi. Zabrali emeryturke Sbecką i żal?
Dodano: 15  Października  2018  12:36:19
~Kalina
A Ryszarda na zdjęciach nie ma? Popsułby wizerunek PiS?
Dodano: 15  Października  2018  12:33:02
~jozek
Do Wojtka. Czlowieku obudz sie ,prztrzej oczy,umyj uszy i zdejm klapki z oczu .bo niewidzisz ile zostalo zrobionych np.terenow rekreacyjnych w Stalowej Woli.Wczoraj przy pieknej slonecznej pogodzie byly setki rodzin z dziecmi na bloniach plus kolejne setki indywidualnych.Tak samo bylo w parku linowym po prostu tlumy.A Ty zapewne jestes za tym aby nic niezmieniac nic niebudowac i zeby bylo tak jak bylo.
Dodano: 15  Października  2018  12:02:05
~Barbara
lona Kaczmarek stratuje do rady miasta? Hahaha przecież ta dziewczyna nie ma porządnego wykształcenia, skończyła zaoczne liceum "twoja szkoła", w którym to, nie trzeba nawet specjalnie się uczyć, wystarczy jedynie płacić i mieć frekwencję na poziomie 50%.
Dodano: 15  Października  2018  11:10:55
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe