II Filar programu Lucjusza Nadbereżnego- Przyszłość

Image

Lucjusz Nadbereżny przedstawił drugi filar swojego programu wyborczego. Jak zatrzymać mieszkańców w Stalowej Woli? Na co trzeba postawić, by żyło się wygodnie i nowocześnie?

Nie bez powodu spotkanie na temat przyszłości miasta odbyło się na ulicy Orzeszkowej. To właśnie tam, pod lasem powstały nowe bloki dla mieszkańców.

- Najważniejsza rzecz, która dotyczy przyszłości, oferta dla młodych rodzin, dla młodych mieszkańców, którzy mają założyć kotwicę w Stalowej Woli na znaczną część swojego życia, to duży program budownictwa mieszkaniowego. W tej kadencji dotrzymaliśmy słowa- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Mowa tu o 96 mieszkaniach powstałych na ulicy Orzeszkowej, które niedługo przekazane zostaną lokatorom. Umowy notarialne zostały już podpisane. Na terenie budowy trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Trzeba jednak przyznać, że 2 bloki to kropla w morzu potrzeb. Przy składaniu wniosków okazało się, że chętnych na własne M jest znacznie więcej. Podjęto więc decyzję o budowie kolejnego bloku na ul. Orzeszkowej dla 36 rodzin. To będzie ostatni tego typu obiekt w tej lokalizacji.

Z potrzeb mieszkańców zrodził się jednak plan budowy osiedla mieszkaniowego, w dobrej lokalizacji, blisko szkół, marketu, szpitala i przychodni, a także stadionu lekkoatletycznego, w pobliżu drogi krajowej, przy ścianie lasu.

- Przygotowaliśmy nowy, ambitny projekt nowego osiedla na terenie Stalowej Woli, osiedla Leśna, który daje niesamowite możliwości stworzenia pięknego, przyjaznego, nowoczesnego osiedla. Tam łącznie może powstać 17 budynków i blisko 500 mieszkań. Chcielibyśmy, żeby przynajmniej 5 bloków, 250 mieszkań zostało wybudowanych przez miasto w ramach programu podobnego jak na ul. Orzeszkowej, a więc bloków komunalno- czynszowych, kiedy to miasto poręcza kredyt młodym mieszkańcom Stalowej Woli, osobom, których nie stać na zaciągnięcie zwykłego kredytu hipotecznego- mówi prezydent.

Miasto tym razem chciałoby również otworzyć się na potrzeby osób starszych i samotnych, które także poszukują mieszkań. Ten nowy program ma stwarzać takie możliwości.

- Tam również większość budynków będzie przeznaczona do budowy przez deweloperów oraz przez rządowy program Mieszkanie+, a więc te 12 kolejnych budynków będzie przeznaczonych do budowy obiektów komercyjnych, jak również rządowego programu. W ramach tego projektu oczywiście potrzebne jest stworzenie nowych obiektów opiekuńczych, wychowawczych, na terenie PSP nr 2, czy od strony ul. Leśnej, gdzie zostanie wybudowany kompleks żłobko- przedszkolny, natomiast w części budynków będą zlokalizowane powierzchnie komercyjne, które będą też lepiej bilansować cały ten projekt pod względem ekonomicznym- wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny.

Jak mówi prezydent, jeśli chce się myśleć o przyszłości, trzeba budować nowe mieszkania tworząc odpowiednie warunki do życia dla młodych ludzi. Nieopodal nowych bloków na ul. Orzeszkowej powstaje właśnie Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej. To spojrzenie na nową Stalową Wolę, która poprzez sport i edukację myśli o zdrowiu mieszkańców oferując im aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Prezydent zapewnia, że również w przyszłej kadencji będą użyte znaczne środki na edukację. Wkrótce czeka nas rozbudowa PSP nr 3 (nowoczesna hala sportowa, zaplecze), PSP nr 7, ale też innych obiektów infrastruktury sportowej po to, by zachęcać dzieci i młodzież do aktywnego trybu życia.

- Trzeba też zwiększyć dostępność do naszych żłobków. Potrzeba tu większych jeszcze nakładów. W tej kadencji wybudowaliśmy jeden żłobek, drugi w Stalowej Woli, stworzyliśmy 167 nowych miejsc w przedszkolach, to tak jakbyśmy wybudowali 2 nowe przedszkola. Ale to wciąż za mało na potrzeby miasta, dlatego w przyszłej kadencji na pewno wybudujemy żłobko- przedszkole. Powstanie również przedszkole na Piaskach- mówi prezydent.

Miasto musi podążać z duchem czasu. Trzeba więc stawiać na nowe technologie i rozwiązania. Przykładem jest powstający właśnie nowoczesny monitoring miejski, system zarządzania bezpieczeństwem. Program analizujący sytuację na kamerach miejskich będzie programem inteligentnym, uczącym się, który będzie wychwytywał niebezpieczne zachowania na terenie Stalowej Woli. Zmienia się również magistrat, który obecnie jest w procesie cyfryzacji. Pozwoli to bez wychodzenia z domu na skorzystanie z elektronicznej obsługi klienta i załatwienie spraw urzędowych wygodnie, w domu, bez stania w kolejkach.

- Sprawą wybiegającą w przyszłość jest Karta Mieszkańca, która będzie integrować usługi miejskie, przede wszystkim te związane z komunikacją publiczną, ale również inne, dotyczące korzystania z basenu, z naszych jednostek kultury, a więc również nowoczesne technologie, które będą sprawiały, że Stalowa Wola będzie miejscem bardziej przyjaznym- wyjaśnia prezydent.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~stefan

Piekne te bloki na tych zdjeciach a juz konca cala otoczke koo tych blokow.

manukun

@tylkopis
Słyszeliśmy już o rakotwórczych topolach.
Teraz Szlęzak jest winien, że Nadbereżny wycina drzewa na mieście? Co zrobił nowy prezydent, żeby zapobiec tej wycince?

Zorganizował konferencję prasową podczas której tłumaczył konieczność wycinki drzew pod budowę parku i placu zabaw.

manukun

@tylkopis
Słyszeliśmy już o rakotwórczych topolach.
Teraz Szlęzak jest winien, że Nadbereżny wycina drzewa na mieście? Co zrobił nowy prezydent, żeby zapobiec tej wycince?

Zorganizował konferencję prasową podczas której tłumaczył konieczność wycinki drzew pod budowę parku i placu zabaw.

~Wave

Dostęp do morza ? To było by trochę ciężkie do wykonania. Ale czy nie udało by się zrobić jakiegoś kąpieliska gdzieś bliżej Stalowej żeby nie zapierdzielac do Janowa lub Tarnobrzega ? Zapytacie gdzie ? No może gdzieś okolice ul. Pszennej albo Sochy.

~obserwator

LN nawet gestykulować sam nie potrafi. Powtarza te same wyuczone gesty co wszyscy pisowcy . Po staropolsku tacy ludzie to łątki.

~do roboty

Lucek, my chcemy dostępu do morza jeszcze.

~Rosyjski trol

do Carpet
u nas juz zwalniaja bo Poljaki sami na siebie tak s..ją , ze jest za dużo rąk do pracy :(

~Rosyjski trol

do Carpet
u nas juz zwalniaja bo Poljaki sami na siebie tak s..ją , ze jest za dużo rąk do pracy :(

~Carpet

Masowa wycinka drzew umiech Manekin ile ci rosjanie płaca za sianie defetyzmu na forach ? Mozna sie gdzies zapisac ? Opłacalne chyba nie ?

~hutnik

Akurat te dwa bloki wymagały wycięcia nie jakichś tam drzew, tylko drzew rosnących w strefie ochronnej, chroniącej miasto od negatywnego wpływu huty. Za chwilę będzie tak samo jak z Kronospanem pod Mielcem. Zacznie przeszkadzać hałas, zapylenie, być może niezbyt przyjemne zapachy. Tym, którzy będą w przyszłości narzekać z tego powodu przypominam, że huta była najpierw. Dzisiaj podobna zadyma jest z Kronospanem pod Mielcem i tam również Kronospan był najpierw.

~żenada

Nadbereżny jakby dostał sraczki konferencja po konferencji przed samymi wyborami żenujące to jest

~żenada

Nadbereżny jakby dostał sraczki konferencja po konferencji przed samymi wyborami żenujące to jest

~tylkoPIS

Do arek, jesli ci szkoda tych drzew to podziekuj SZLEZAKOWI bo to on sprowadzil do nas ten tartak IKEA i zobacz ile tam drzew bez przerwy zwoza. Wlasnie dzieki temu tartakowi PUSZCZA SANDOMIERSKA zniknie. A ja pamietam jak sie lemingi cieszyli ze IKEA otwiera swoj zaklad w STALOWEJ. Mialo tam pracowac 300 mieszkancow a pracuje ponad 30 ludzi tak was SZLEZAK oszukiwal. Do tego zazyczyli sobie doprowadzenie torow do swojego zakladu za kilka milionow zlotych.

~Rosyjski trol

ale wy tu pier...olicie nawet nam tu w st.peters.burgu nie chce sie juz nic pisac bo sami Polacy sie juz pokłucili

~arek

sZAJMON nie ma już Puszczy Sandomierskiej jest rabunkowa polityka,unikatowych drzew można ze świeczką szukać a już niedługo to ani jednej rodzimej sosny nie znajdziesz,bo wszystko wytną.My nie jesteśmy ekoterrorystami tylko katolikami,którzy dbają o swoje środowisko naturalne i wzięło sobie do serca list biskupów o ekologii.

~EBO

do oburzony - co powiesz w takim razie o artykule powyżej? Promuje on program wyborczy Nadbereżnego. Nie zawiera informacji, że został sfinansowany przez komitet wyborczy. Podobnie z poprzednim filarem. Artykuł nawet rozpoczynał się słowami "Obecnie urzędujący prezydent Stalowej Woli ubiega się o reelekcję. Z tej okazji zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową, by omówić pierwszy z trzech filarów jego programu.".

manukun

Mam pytanie do wszystkich przyklaskującym wycince drzew: ilu emerytów schroni się przed upałem w cieniu drzewa?

Odpowiedź brzmi: żaden. Bo trwa masowa wycinka drzew, a sadzonki urosną za co najmniej kilkanaście lat - o ile patryjoci ich nie zdewastują.

~Maciej

W dawnej Polsce pospolite ruszenie szlacheckie nieraz przegrywało wojny, bo zamiast zwierać szyki, rozłazili się do wsiach okolicznych, a to za babamy, za okowitą, za rabunkiem wreszcie. Trudno porównać PiS do szlachty, ale rozłażą się i owszem.

~@Geniusz PiS+

Mamy rządy Dyzmów. Chociaż i to nie, bo Dyzma przynajmniej słuchał, co maja do powiedzenia mądrzejsi i próbował się uczyć angielskiego. A sam naczelnik zna dwa obce języki - przy butach!

~Geniusz PiS+

Suski jako fryzjer-perukarz) przekonuje, że port lotniczy musi być w Radomiu bo jest bardziej na południe od Warszawy a Polacy wyjeżdżają na wakacje do południowych krajów więc będą mieli bliżej!
I POMYŚLEĆ ŻE TAKIE PÓŁGŁÓWKI MAJĄ WIELE DO POWIEDZENIA W RZĄDZIE?

~@Oburzony

OGÓLNOPOLSKI SONDAŻ POKAZUJE JEDNO - PIS CIESZY SIĘ POPARCIEM TYLKO NA KOMPLETNYCH WIOCHACH. IM WIĘKSZE MIASTO, IM WYŻSZY POZIOM EDUKACJI, IM WYŻSZY POZIOM KULTURY... TYM NIŻSZE POPARCIE DLA PIS. POMYŚL DLACZEGO TAK JEST???

~jan

Do ekoterrorystow, w naszym miescie co roku przybywa kilka milionow drzew tzw. samosiejek. Tak ze z natura nikt nie wygra bo na kazde jedno wyciete drzewo rodzi sie tzw. samosiejek kilka tysiecy.

~sZAJMON

Idąć tropem niektórych znawców z gimbazy, Stalowa Wola by nie powstała, ani teraz się nie może rozwijać bo są drzewa. Jedno - dwa - sto drzewek Ci coś zmieni ? Nie nie zmieni, bo wokoło Stalowej jest Puszcza Sandomierska w której jest sporo drzew. No szkoda wycinać, bo fajnie jak w mieście sa drzewa, ale nie dajmy się zwariowac terrorystoekologom .

~jan

do fix, ciemniaku dyskutujesz z gosciem co przy wycince tych drzew na ulicy GRABSKIEGO [i nie tylko] pracowal. Tych drzew ja skomentowalem ze bylo 500 tysiecy ale wcale nie powiedziano ze bylo duzo wiecej bo ja wszystkich nie liczylem. Ulica GRABSKIEGO to okolo 6 kilometrow sie ciagnie o szerokosci hektara to sobie policz znawco od niczeo. Do polo, powtorze jeszcze raz w naszym miescie mamy pare milionow drzew [w olo miasta PUSZCZA SANDOMIERSKA].Moze naogladales sie filmow gdzie mieszkancy walcza o kazde drzewo ale z jednego powodu bo maja tych drzew kilkadziesiat [szczegolnie widac to w Europie zachodniej]. Wielokrotnie kmentowalem ze jestem najwiekszym obronca drzew ale bloki musimy budowac bo mieszkncy czekaja a mieszkania [osiedle LESNE]. A nie da ie wybudowac blokow bez zadnej wycinki bo nawet te bloki na ORZESZKOWEJ wymgaly wycinki drzew. Jedyna glupota jest wyciecie zdrowych drzew jezeli e drzea niczemu nie przeszkadzaja.

~polo

Do jan chyba nie wiesz jaką rolę spełniają drzewa to nasze płuca.Czy człowiek miże funkcjonować bez płuc?Może jesteś "Bogiem"i chcesz stworzyć świat bez środowiska naturalnego,przyrody i może stworzysz człowieka który by żył wiecznie.Takie Twoje rozumowanie,że drzewa nie mają wattości i człowiek może wg.Twojej teorii żyć bez przyrody może i bez jedzenia?Jesteś w dużym błędzie,a Ty nie zmienisz tego.

~Lotos eater

Kościuszko to był prawdziwy patriota. Przydał by się ktoś taki teraz, kto złapał by, te czarne ścierwa w sutannach za łby i pogonił z tego kraju do Watykanu.

~fix

jan ciemniaku czytaj Polsce na jednym hektarze sadzi się 10–16 tys. sadzonek sosny. W ciągu następnych 100–120
lat są one stopniowo usuwane w wyniku tzw. cięć pielęgnacyjnych, zwanych czyszczeniami i trzebieżami. Docelowo na takim hektarze pozostaje 300–600 dorodnych drzew. Tak naprawdę w tym miejscu nie było lasu tylko nieużytki !!!wiec jesteś durnowaty troll !!!

~jan

Do polo, daj sobie siana chcesz mi powiedziec ze drzewa wazniejsze od ludzi a moze pieski i kotki wazniejsze niz mieszkancy STALOWEJ. Nie mam nic przeciwko drzewom ale jezeli przezkadzaja inwestycjom to musza byc usuniete tak jak SZLEZAK wycial 500 tysiecy drzew aby zrobic ulice GRABSKIEGO.Przy okazji te drzewa na placu PILSUDSKIEGO niszcza ta kostke ktora zrobil RZEGOCKI bo korzenie rosna i podnosza ta kostke do gory. Wybierzsie na ten plac i zobacz jakie zniszczenia robia te drzewa kolo domu kultury. Ja pamietam jak SZLEZAK wycial wszystkie drzewa na ulicy BEMA i ulicy OKRZEI i zasadzono tam piekne mlode drzewa ktore tam pieknie wygladaja.

~bolek

Prezydent Nadbereżny to Prezydent od wycinki zdrowych drzew i brania kredytów wielka szkoda że Warszawa nie reaguje,chyba że oni tak samo chcą wyciąć wszystkie drzewa w Polsce już lepiej jak by sprzedali lasy to właściciel przynajmniej dbałby o przyrodę a tak to tylko wycinać,wycinać następcy Szyszko i jacy dumni.

~blokskarpa

Ja tam nie chce ogladac Nadbereznego jak tak dalej pojdzie to wyskoczy mi z lodówki.Najgorszy kandydat w histori miasta.Najgorszy jego bład to wyciete drzewa na skarpie,tam jest pustynia.Dla wyjasnienia nic tam nie beda budowac wiec drzewa wyciete niepotrzebnie.Podobno ceny mieszkan na skarpie bardzo spadły bo nie ma zieleni i bedzie droga budowana.Czy Nadberezny chociaz raz pracował normalnie za minimum na miesiac?