Miasto otrzymało dotację na modernizację Ogródka Jordanowskiego

Image

W czwartek w Stalowej Woli gościł minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, który ogłosił, że miastu przyznano dofinansowanie na modernizację Ogródka Jordanowskiego. Z pięknego ogrodu będzie można korzystać już jesienią 2018 roku.

Ogródek Jordanowski wielu kojarzy się z zabawą z dzieciństwa. Stalowowolanie wspominają, że kiedyś można było bawić się tam na placu zabaw, huśtać, biegać, zjeżdżać na sankach. Dziś to miejsce jest całkowicie opuszczone i zdewastowane. Wkrótce ma się to zmienić, bo miasto pozyskało dofinansowanie na rewitalizację Ogródka Jordanowskiego. Stosowny przetarg został już ogłoszony.

- Mam zaszczyt ogłosić kolejną decyzję dotyczącą modernizacji Ogródka Jordanowskiego, pięknego obiektu sportowo- rekreacyjnego, który będzie służył mieszkańcom. Ministerstwo Sportu i Turystyki przekaże ponad 2 mln zł dotacji, dofinansowania na budowę takiego centrum rekreacyjno- sportowego, które będzie służyło mieszkańcom Stalowej Woli, ale też regionu- mówi Witold Bańka, minister Sportu i Turystyki.

Ministerstwo Sportu i Turystyki w latach 2016- 2018 dofinansowało wiele inwestycji w Stalowej Woli na łączną kwotę ponad 24 mln zł (w tym m.in. wodny plac zabaw, park linowy, skatepark, PCPN).

- To kolejna bardzo dobra wiadomość, są to środki rządowe, które płyną do naszego regionu. Stalowa Wola inwestuje w sport, inwestuje w dzieci, w ciekawe i aktywne formy spędzania czasu, nie tylko w tak wielkiej inwestycji jak Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej, ale jest to tworzenie również ciekawych miejsc na naszych osiedlach tak, aby Stalowa Wola była miejscem dobrym do życia, gdzie ciekawie można spędzić czas całymi rodzinami. Są to inwestycje dla całych pokoleń- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Ogródek Jordanowski będzie podzielony na 2 strefy. Pierwsza z nich, strefa aktywna będzie dedykowana dla dzieci i młodzieży. Jak podkreśla prezydent znajdą się tam ciekawe rozwiązania niespotykane dotąd nie tylko w mieście, ale również w całym regionie. Znajdzie się tam np. fontanna połączona z elementem edukacyjnym gdzie dzieci będą mogły zapoznać się z zasadami fizyki. Nie zabraknie dużego placu zabaw. W jej centrum znajdzie się duża wieża, z której będzie można zjechać zjeżdżalnią. Pojawią się także tory przeszkód, ścieżki biegowe.

W drugiej części parku (bliżej ulicy Hutniczej) znajdować się będzie strefa cicha. Największą atrakcją tego miejsca będzie tężnia solankowa. Będzie można tam usiąść wśród kwiatów i odpocząć.

- Do jesieni przyszłego roku będziemy mieć tutaj piękne miejsce, a to jest istotne, że w ramach tego projektu przywracamy górkę saneczkową. Na pewno na przyszłą zimę będzie ona wielką atrakcją dla dzieci i młodzieży. W podziemiu górki będzie „schowana” toaleta, część sanitarna. Będzie to zintegrowany projekt objęty również monitoringiem miejskim- mówi Lucjusz Nadbereżny.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Informator

Manukun budżet ma być zwiększony w tym roku to znaczy że pieniądze są nie tak jak to powiedziała opozycja a odnośnie opłat to one nie wzrosną bo lucek podpisał umowę prawną która to gwarantuje zachowanie cen wody i ścieków na Terenie miasta

manukun

@tylkopis
Jaki są planowane dochody bieżące na rok 2018?

Celowo nie wliczam 500+ ani dochodu ze sprzedaży miejskiego majątku

manukun

@tylkopis
Wiedzą tylko ci, którzy czytają projekt budżetu. Jeszcze raz powtórzę - czytaj budżety miasta Stalowej Woli, nie kieruj się słowami polityków w roku wyborczym.

Stałe dochody się liczą, nie jednorazowe dotacje i kredyty w roku wyborczym.

~Aja

@tylkoPIS, liczysz ten budżet w jedynej znanej ci walucie czyli w rublach transferowych?

~tylkoPIS

Do manekin, lemingu ciagle klamiesz bo wszyscy mieszkancy wiedza ze udzet miasta to ponad 500 milionow zlotych. Gdyby bylo tak jak wypociles to juz bysmy mieli komisarza w urzedzie miasta.

~marek

Kolejne drzewa do wycinki i to wszystki bo Pan Sobek dendrolog przeprowadził inwentaryzację i wszystkie drzewa mu przeszkadzają a nasz włodarz bez wahania wyrazi zgodę na tą wycinkę jako ochrona przyrody i zwierząt.Powstanie tylko górka saneczkiwa,tężnia,fontanna,dla dzieci plac zabaw,wszystko w otwartym słońcu bez cienia.Same innowacje i beton.Gratulacje za durne pomysły.Stare drzewa zastępować młodymi.Starych ludzi zastępować młodymi,niszczyć przyrodę to krótsze ich życie.

~sierioza60

Brawo Manukum,tylko niech ktos powie zeby Nadberezny czytał to co piszesz.Jak by czytał to nie było by takiego zadłuzenia i głupich placów zabaw.

manukun

@informator
Misiu kolorowy, tobie się chyba miasta pomyliły. Budżet Stalowej Woli to około 220 mln zł, z czego nadwyżki jest raptem kilkanaście milionów. Sama obsługa zadłużenia pochłonie jakieś 20 mln zł.

Dlatego też zaplanowano podwyżki podatków i opłat lokalnych, żeby budżet wzrósł o te 12 mln zł.

~Leon

kwik kwik kwik

~jurek60

Nadberezny zostaw ten park,znowu podpisze wycinki bo jakis idiota zobaczy hubę .Nie chcemy kostki brukowej bo dzieci przewracaja sie i sa stłuczenia.

~Luiss

@kwiczopozycjo, czy pani senator sagatowska i prezes PEC to rodzina? Od kiedy jest prezesem PEC? Wykwiczysz odpowiedź na te dwa pytania?

~Kwiczopozycjo

20 lat park się degradował, opozycja olewała. Wystarczyło, że przyszedł Nadbereżny załatwił kasę na odnowienie parku, to wyją opozycyjni ekoterroryści, że źle, że niedobrze.
NIEZŁY BUL DU*Y MAJĄ

Persymona

zróbcie ten plac wśród drzew,i na TRAWIE! nie chcemy kostki betonowej i gumy na każdym placu!!!!

e2rds

Informator, nie pisz głupot, chyba że zakładasz dalsze zadłużenie miasta na kolejnych 100 mln zł, czyli kolejna pożyczkę. W 2018 też był budżet około 450 min. tylko w tym była pożyczka 71 mln, wiec nie pisz głupot, bo żaden z ciebie informator.

~jurek60

Kazde miejsce gdzie pojawia sie pisiory z dzieciakiem mozna uznac za stracone.Na pewno przyroda ucierpi,zostanie wyciete troche drzew.Lucka plac zabaw bez wycinki drzew to niemozliwe.Tak samo Luckowy plac zabaw z duzą ilosci betonowej kostki to norma.A na koniec zeby odstraszyć mieszkańców to musi być monitoring.

~Informator

Manukun budżet miasta wynosi ponad 500 mln także stać nas na wszystko nie martw się

manukun

@jan
Twoja "prawda" nie zgadza się z oficjalnymi dokumentami podpisanymi przez prezydenta. W szczególności mówię o projekcie budżetu, zakładajacego ponad 186 mln zł zadłużenia na koniec 2018 roku.

~Pupa

Czasami sie zastanawiam jak widze ile wokolo Lucka sie dzieje, co poprzednicy poza siedzeniem za biurkiem i w romie robili ?

~jan

Ja do hejterow pisze prawde i fakty a hejterzy atakuja mnie propaganda ale nikogo partia PIS nie przestraszycie bo POLACY boja sie pelo.

~koniecZsitwą

Na zdjęciu Stanisław Sobieraj - człowiek PiS bez matury !! wstyd - a pokazuje jaki z niego VIP


Na zdjęciu Stanisław Sobieraj - człowiek PiS bez matury !! wstyd - a pokazuje jaki z niego VIP


Na zdjęciu Stanisław Sobieraj - człowiek PiS bez matury !! wstyd - a pokazuje jaki z niego VIP

e2rds

franio, z tobą nie ma co dyskutować, zjadłeś wszystkie rozumy, więc teraz tylko modlitwa o zdrowie pozostała.
smok,piszesz "
Prezydent Nadbereżny ma konkretny plan i do zrealizowania, co zresztą pokazał w mijającej kadencji. I zwiększył zadłużenie o 100 mln. zł za cztery lata do 170 mln. Jak tak dalej pójdzie to po następnej kadencji zadłużenie będzie większe niż budżet Stalowej Woli, gratuluję myślenia. Zadłuż się i licz, że ci ktoś długi anuluje. W niedługim czasie trzeba to spłacać, z twoich pieniędzy między innymi, na razie wasz długu wobec miasta 2880 zł, tylko ty sam, jeśli masz rodzinę to każdy członek tej rodziny również, bez względu na wiek.

~Niesiołowski

Dobrze widziałem i słyszałem? Szymonik chwalił Nadbereżnego!!!

~smok

Prezydent Nadbereżny ma konkretny plan i do zrealizowania, co zresztą pokazał w mijającej kadencji.
A opozycja co?
Tylko hejtują!
Ich kandydat poległ w dwóch debatach, dzisiaj polegnie po raz trzeci w debacie w Stelli. Warto oglądnąć o 20.30

~koniecZsitwą

Na zdjęciu Stanisław Sobieraj - człowiek PiS bez matury !! wstyd - a pokazuje jaki z niego VIP

~koniecZsitwą

Na zdjęciu Stanisław Sobieraj - człowiek PiS bez matury !! wstyd - a pokazuje jaki z niego VIP

~Marta

Kolejne drzewa do wycinki !!!

~NIEdlaPIS

Trzy razy już obiecał Nadbereżny środki zewnętrzne teraz już 4 raz. 2014, 2017, 2018. Taki kiepski z ciebie prezydent, że musisz ministra sprowadzać, aby ci pomógł w kampanii. A ludność Stalowej Woli coraz mniejsza. 47 tysięcy z deklaracji śmieciowej, a 59 tysięcy z zameldowania na stałe.

~Adam

~franio poczekaj jeszcze troche i bedzie choinka, mozesz wtedy urywac sie do woli.

~sasiadwidzi

Co im te drzewa przeszkadzaja,mozna wstawic wiecej ławek,nowe karuzele,hustawki.Po co powiekszac betonowy chodnik.Moze zeby producent kostki zarobił?Moze urzedasy nie słyszeli o takim wynalazku jak farba,stare hustawki zamienia na nowe bez dofinansowania mozna wszystko odnowic.Urzedasom chtba o wysokie koszty,tak jak to było w ,,MISIU" Bareji.

~Antykomuszy

@jan, trudno dyskutować z takim jak ty nieukami i bolszewikami. Zacytuje ci słowa pieśni „Mówiła mi mama by nie bać się chama, bo cham jest cham i boi się sam”. 27:1 -kwiaty, wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy,:-)) Nawet kumpel Putina i wasz bratanek madziar was olał i zagłosował za Polakiem. Jesteście najbardziej antypolskim rządem III RP.