Debata Prezydencka StaloweMiasto.pl

Image

Zapraszamy na Debatę Prezydencką, która odbyła się w naszym studiu telewizyjnym z udziałem kandydata na prezydenta Andrzeja Szymonika i ubiegającego się o reelekcję Lucjusza Nadbereżnego. VIDEO!

21 października 2018 roku odbędą się wybory samorządowe. W Stalowej Woli o urząd prezydenta zawalczą: obecny włodarz miasta Lucjusz Nadbereżny (Prawo i Sprawiedliwość) i Andrzej Szymonik reprezentujący Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe.

W naszym studiu telewizyjnym, w czwartek 11 października 2018 roku gościliśmy obydwu kandydatów. Pytania, na które odpowiadali dotyczyły rozwoju gospodarczego i społecznego, a także społeczeństwa i rodziny, kultury i rozrywki.

Organizatorem debaty był Portal StaloweMiasto.pl. Debatę poprowadził Jacek Marchewka.Materiał video

ObrazekObrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Lipa

Zapytaj rudego złodzieja kiedy odda mi kasę z Ofe to mnie interesuje bardziej niż budka dla jezyków. A jesli chodzi o wygraną to Lucek dawno juz wygrał, a to dlatego że ma olbrzymie poparcie w mieszkańcach Stw ,co słychać na każdym kroku. Ale Ty nie chodzisz na błonia, do Parków, nie jeżdzisz nowym rondem, nie bywasz na poniatowskiego, koło stadionu, w Parku linowym itd. to skąd to mógłbyś wiedzieć. Słyszałem ,że pod "sondem" mam zerowe.

~EBO

do lipa- skoro masz dostęp do ważnych informacji, to jeszcze zapytam jak tam jerzyki? Przyleciały? Gniazdowały i zjadały komary? Może nam przypomnisz ile kosztowała jedna budka dla jerzyków?
Czy zostały jeszcze jakieś pajacyki, które Nadbereżny przymierzał na ściance promocyjnej w UM? Nie wiem, czy warto się fatygować i próbować rozmnażać, skoro nie byłoby pewności czy pajacyki dla nowych mieszkańców jeszcze są.

~EBO

Czyżbyście pomajstrowali przy liczbie wyborców, meldując po kilkaset osób w jednej kawalerce? Czy może coś gorszego?
Święto demokracji będzie dopiero w niedzielę, a ty piszesz, że wybory rozstrzygnięte...
Co zrobiono, albo co zamierzacie zrobić, że tak twierdzisz?

~EBO

Czyżbyście pomajstrowali przy liczbie wyborców, meldując po kilkaset osób w jednej kawalerce? Czy może coś gorszego?
Święto demokracji będzie dopiero w niedzielę, a ty piszesz, że wybory rozstrzygnięte...
Co zrobiono, albo co zamierzacie zrobić, że tak twierdzisz?

~Lipa

Ebo po co to człowieku piszesz. Wybory już rozstrzygnięte. A wykopki tak wam sie odbiją czkawką, ze do bazgrania na klawiaturze nie siądziecie nawet po miesiącu. Żal mi Waszych ciasnych umysłów.

~EBO

Odniosę się jeszcze do poruszonej tu kwestii odsetek od długu miejskiego. Skoro obecnie odsetki od długu naszego miasta wynoszą około 3,5 miliona złotych rocznie, to znaczy, że co roku moglibyśmy za nie wybudować na przykład nowy żłobek. Tyle właśnie kosztował miasto nowy żłobek, w którym podobno nadal dyrektorem jest ciocia małżonki Nadbereżnego. Nie wiem, czy to prawda, ale były chyba dwa konkursy na dyrektora i chyba nie wyłoniono nikogo w drodze konkursu?
Teraz dług miasta po rekordowych inwestycjach z pewnością wygeneruje koszty odsetek na poziomie 5 milionów złotych rocznie, jak słusznie szacuje Pan Szymonik.
Słuszne jest stwierdzenie Pana Szymonika, że brakuje informacji publicznej. Mamy tylko propagandę i ładne, sympatyczne nawet zdjęcia.
Ciekawi byśmy wiedzieć, ile dopłacamy do komunikacji miejskiej. Za Szlęzaka to było około 3,5 mln złotych rocznie, Nadbereżny ponad rok temu mówił już o ponad 5 milionach, a ile to będzie kosztowało po zmianie floty? Ile dopłacamy do rowerów miejskich? Czy Inkubator Technologiczny przemianowany na Kuźnię jest rentowny?
Ilu więcej pracowników liczy Urząd Miasta i ile to kosztuje podatników? Czy prawdą jest, jak piszą internauci, że teraz UM urzęduje w 8 budynkach? O ile więcej nas to kosztuje?
Jaka jest sytuacja finansowa i plany rozwoju spółek miejskich? Czy miasto ma długi wobec spółek? Co dalej z hospicjum, cmentarzem komunalnym, czy nie daj Boże Nadbereżny zamierza go poszerzać i przenosić ujęcie wody? Czy ktoś go uświadomił dlaczego likwidujemy stawy osadowe i jak ogromny jest zbiornik, z którego czerpiemy wodę? Co z byłą szkołą specjalną pod hutą? Jakim cudem MZK ogłaszało przetarg na jej zbycie? Czy Nadbereżny przyzna, że Szlęzak miał rację przenosząc uczniów tej szkoły do centrum miasta? Czy miasto robiło chociaż kontrolę wydawania pokwitowań na opłatę targową pobieraną przez klub? Ile płacimy spółdzielni odszkodowania za brak lokali socjalnych? Czy w końcu nie czas na deszczówkę? Jak długo mieszkańcy Poniatowskiego będą czekać remont drogi i kolektora ściekowego w stronę VIVO? Czy smród jest jeszcze niewystarczający? Jakie są plany budowy trzeciej przeprawy przez San oraz połączenia Chopina z Przemysłową, co uwolniłoby nas od wdychania spalin? Czy kamery na rondzie zostają? Nadal będzie po 500 zł? Brak znajomości w partii rządzącej? Czy dojazd do MOSIR-u zaplanowany w budżecie Szlęzaka i wyrzucony od razu po objęciu władzy przez obecnie urzędującego prezydenta i nową radę miejską będzie nadal tak wyglądał? Co dalej z placem pod MDK, po co kupowano projekty chociaż najlepszy projekt (Szlęzakowy zapewne) miasto już miało? Co z oświetleniem miasta? Proszę porównać informacje z budżetu Szlęzaka i obecne. Jak to możliwe? Dlaczego w mieście jest ciemno? Czy zabraknie kasy na oświetlenie po wyborach? Czy zabraknie pieniędzy na niebieskie migające ozdoby świąteczne, których żadne miasto nie chciało u siebie, ze względu na niebezpieczeństwo związane z podobieństwem do świateł policyjnych? Czy to prawda, że nasze ozdoby sprzedano do Niska?
Czy przekroczono budżet na reklamę zaplanowany w wyborczym roku na rekordową kwotę 2 milionów złotych? Dla przypomnienia zobaczcie artykuły, jak był atakowany Szlęzak za półmilionowy budżet reklamowy.
Czy ktoś ma "anonimowe" ulotki z poprzedniej kampanii, które roznoszono po domach w czasie ciszy wyborczej?
Pouczająca lektura.
Co ze Stowarzyszeniem Moje Miasto i Panem Szymańskim oraz Stowarzyszeniem Kibiców? Czy tym razem wyborcze potyczki będą fair? Czy to prawda, że IPN bada teczki Sagatowskiej i Majgiera?
Czy wszyscy członkowie rządu, zamiast zajmować się pracą będą nadal wykonywać partyjne zadania popierania kandydatów PiS w wyborach samorządowych? Czy mieszkańcy naszego miasta przebiją w swoich pomysłach Morawieckiego promującego sierotkę smoleńską w wyborach na prezydenta Krakowa?
Liczę na kreatywność.

~bgcv

Ten gość z ostatniego zdjęcia jest jakiś wyobcowany; myśli (o ile to możliwe) o innych rzeczach!

~EBO

No brawo Szymonik!!!
Bardzo grzecznie pokazał, że Nadbereżny nie zna nawet tak podstawowych pojęć jak budżet zrównoważony. Mieliśmy kiedyś ubaw, gdy Nadbereżny chwalił się, że "wypracował nadwyżkę budżetową" - podczas gdy wiele inwestycji nie zakończyło się w terminie i nie można było zapłacić wykonawcom, a zarazem wydać pieniędzy z budżetu. Żałosna jest znajomość prawa spółek i prawa w ogóle. Pojawiające się wypowiedzi świadczą o tym, że decyzja o likwidacji prawa na KUL-u w Stalowej Woli z powodu zbyt niskiego poziomu absolwentów była słuszna. Mówił o tym rektor, a szczegóły są w artykułach zamieszczonych na lokalnych portalach.

Nadbereżny nie rozumie efektu cenowego zmiany taryf na ciepło.
Kłamie, że woda stanieje, podczas gdy zatwierdzone przez nowy organ taryfowy na kolejne trzy lata pokazują podwyżkę, no chyba, że Nadbereżny nie zauważył, że w ogłoszeniu o nowych zatwierdzonych taryfach brakuje vatu. Patrz - Decyzja RZGW w Rzeszowie z dnia 27.04.2018 w sprawie zatwierdzenia taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Taryfy zależą jedynie od rachunku ekonomicznego. Jeżeli spółka nie planuje inwestycji, tylko niejako "przejada amortyzację" to rzeczywiście, taryfy można nawet obniżyć. Jakie są inwestycje w MZK i w PEC-u niestety nie wiemy. O tym, i o wielu innych sprawach społeczeństwo nie jest informowane. Ostatnie sprawozdanie MZK, wykazujące stratę na działalności operacyjnej jest z 2015 roku. Wszystkie pozostałe są na stronie, chociaż w BIP i w archiwum. Z informacji wynika wysoki poziom inwestycji, wręcz przeinwestowanie zarówno przez spółkę, jak i gminę, która regularnie podwyższała kapitał zakładowy.
O kosztach imprezy na błoniach mamy się dowiedzieć w trybie ustawowym po wyborach...
Sama trawa z rolki podobno 300 tysięcy.
Brak wielu informacji: o wypłaconych odszkodowaniach (niedoszła Galeria Stal, czy dla właściciela szkieletora), wpływach w wyprzedaży majątku, być może leasingu zwrotnego ustanowionego na majątku miejskim, być może zobowiązaniach umownych wynikających z otrzymanych dofinansowań?.

Sprawa masztu toczy się w Kolbuszowej. Podaję za Radiem Rzeszów "Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej prowadzi postępowanie w sprawie przewrócenia się 18-metrowego masztu flagowego w Stalowej Woli.
Maszt umieszczony na trawniku na jednym ze skrzyżowań w centrum miasta runął 31 lipca w trakcie nawałnicy, która przechodziła nad Stalową Wolą. Nikt nie ucierpiał. Prezydent miasta nie wykluczał wtedy, że maszt mógł przewrócić się nie z powodu sił natury. Policja przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia. Jak informuje prokuratura nie stwierdzono tam żadnych śladów świadczących o działaniu osób trzecich.
Kolbuszowska prokuratura prowadzi też postępowanie w sprawie legalności postawienia masztu flagowego przez miasto. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów. Trwają m.in. przesłuchania świadków.
18-metrowy maszt umieszczono w błyskawicznym tempie na zielonej wysepce na skrzyżowaniu ulicy Komisji Edukacji Narodowej i Alei Jana Pawła II przed majowymi uroczystościami Święta Flagi połączonymi z 80-leciem Stalowej Woli i stuleciem Niepodległości. Uczestniczył w nich premier Mateusz Morawiecki.".
Impreza była cudacznie zorganizowana, aby przesłonić Patriotę. Andrzej Pityński, rzeźbiarz, który jest autorem Patrioty został odznaczony przez Prezydenta Dudę Orderem Orła Białego, a później przecież sam Duda z Małżonką osobiście złożył kwiaty pod Pomnikiem Katyński autorstwa Andrzeja Pityńskiego w USA, oraz wykupił od Jersey City nowe, lepsze miejsce. Naszego Patriotę zasłoniono, ponieważ za bardzo kojarzy się ze Szlęzakiem.

Po co trolle piszą, że Nadbereżny wygrał jakąkolwiek debatę? Wzór z góry! Szydło też wygrała 1:27, jak mogliśmy się "oficjalnie" dowiedzieć.

~EBO

No brawo Szymonik!!!
Bardzo grzecznie pokazał, że Nadbereżny nie zna nawet tak podstawowych pojęć jak budżet zrównoważony. Mieliśmy kiedyś ubaw, gdy Nadbereżny chwalił się, że "wypracował nadwyżkę budżetową" - podczas gdy wiele inwestycji nie zakończyło się w terminie i nie można było zapłacić wykonawcom, a zarazem wydać pieniędzy z budżetu. Żałosna jest znajomość prawa spółek i prawa w ogóle. Pojawiające się wypowiedzi świadczą o tym, że decyzja o likwidacji prawa na KUL-u w Stalowej Woli z powodu zbyt niskiego poziomu absolwentów była słuszna. Mówił o tym rektor, a szczegóły są w artykułach zamieszczonych na lokalnych portalach.

Nadbereżny nie rozumie efektu cenowego zmiany taryf na ciepło.
Kłamie, że woda stanieje, podczas gdy zatwierdzone przez nowy organ taryfowy na kolejne trzy lata pokazują podwyżkę, no chyba, że Nadbereżny nie zauważył, że w ogłoszeniu o nowych zatwierdzonych taryfach brakuje vatu. Patrz - Decyzja RZGW w Rzeszowie z dnia 27.04.2018 w sprawie zatwierdzenia taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Taryfy zależą jedynie od rachunku ekonomicznego. Jeżeli spółka nie planuje inwestycji, tylko niejako "przejada amortyzację" to rzeczywiście, taryfy można nawet obniżyć. Jakie są inwestycje w MZK i w PEC-u niestety nie wiemy. O tym, i o wielu innych sprawach społeczeństwo nie jest informowane. Ostatnie sprawozdanie MZK, wykazujące stratę na działalności operacyjnej jest z 2015 roku. Wszystkie pozostałe są na stronie, chociaż w BIP i w archiwum. Z informacji wynika wysoki poziom inwestycji, wręcz przeinwestowanie zarówno przez spółkę, jak i gminę, która regularnie podwyższała kapitał zakładowy.
O kosztach imprezy na błoniach mamy się dowiedzieć w trybie ustawowym po wyborach...
Sama trawa z rolki podobno 300 tysięcy.
Brak wielu informacji: o wypłaconych odszkodowaniach (niedoszła Galeria Stal, czy dla właściciela szkieletora), wpływach w wyprzedaży majątku, być może leasingu zwrotnego ustanowionego na majątku miejskim, być może zobowiązaniach umownych wynikających z otrzymanych dofinansowań?.

Sprawa masztu toczy się w Kolbuszowej. Podaję za Radiem Rzeszów "Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej prowadzi postępowanie w sprawie przewrócenia się 18-metrowego masztu flagowego w Stalowej Woli.
Maszt umieszczony na trawniku na jednym ze skrzyżowań w centrum miasta runął 31 lipca w trakcie nawałnicy, która przechodziła nad Stalową Wolą. Nikt nie ucierpiał. Prezydent miasta nie wykluczał wtedy, że maszt mógł przewrócić się nie z powodu sił natury. Policja przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia. Jak informuje prokuratura nie stwierdzono tam żadnych śladów świadczących o działaniu osób trzecich.
Kolbuszowska prokuratura prowadzi też postępowanie w sprawie legalności postawienia masztu flagowego przez miasto. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów. Trwają m.in. przesłuchania świadków.
18-metrowy maszt umieszczono w błyskawicznym tempie na zielonej wysepce na skrzyżowaniu ulicy Komisji Edukacji Narodowej i Alei Jana Pawła II przed majowymi uroczystościami Święta Flagi połączonymi z 80-leciem Stalowej Woli i stuleciem Niepodległości. Uczestniczył w nich premier Mateusz Morawiecki.".
Impreza była cudacznie zorganizowana, aby przesłonić Patriotę. Andrzej Pityński, rzeźbiarz, który jest autorem Patrioty został odznaczony przez Prezydenta Dudę Orderem Orła Białego, a później przecież sam Duda z Małżonką osobiście złożył kwiaty pod Pomnikiem Katyński autorstwa Andrzeja Pityńskiego w USA, oraz wykupił od Jersey City nowe, lepsze miejsce. Naszego Patriotę zasłoniono, ponieważ za bardzo kojarzy się ze Szlęzakiem.

Po co trolle piszą, że Nadbereżny wygrał jakąkolwiek debatę? Wzór z góry! Szydło też wygrała 1:27, jak mogliśmy się "oficjalnie" dowiedzieć.

~ORANŻADA

Jeśli na "wykopki" w niedzielę ruszymy tak jak na film "Kler" to PiS dostanie takiego kopa, że im się odbije oranżadą z Pierwszej Komunii!

~Polak

~Polak
Szymonik nie przestawił ani jednego konkretu,może tylko most na Sanie ? gdzie? po co ? za ile? na kredyt? przecież kredyty to samo zło cz tez nie szanowny Panie?Zero pomysłów na miasto. Okazało się że zapytał o trzy rzeczy : przy drugim i trzecim pytaniu po prostu się skompromitował...Lucjusz zatrzymał podwyżki ogrzewania a ten podniósł odpowiednio o 27% i 29% ...chwali się że załatwił przeniesienie części miast, zresztą małej części do tańszej taryfy czyli do tej przy której sam podniósł opłaty o jedyne 27%.. co zrobił żeby zatrzymać podwyżki nie odpowiedział..Pytanie o flagę jest typowym pytaniem opozycji PO,Nowoczesnej,PSL czy SLD jeżdżącej na skargi do niemca o sens istnienia Polski bo do tego się sprowadzało pytanie czyli po co ta flaga..? myślę że nie wymaga to komentarza...i dobrze pokazuje z kim będzie rywalizował Prezydent Lucjusz Nadbereżny.

~Inny

Do końca miałem nadzieję że do wyborów stanie, jakiś wykształcony, zdrowo myślący człowiek nie powiązany z żadną partią. Niestety nie ma takiego kandydata, a więc znowu będę musiał, oddać głos nie ważny. Ehh :(

~Jupik

No jasne piso-adasiu. Ciezko zauwazyc ze jestes pisior niemyty 😂

Sam Szymonik jest ok, daje nadzieje na powrot rozwoju miasta jak za Szlezaka. TYLKO NA LITOSC BOSKA OD KOGO ON STARTUJE???

~Barbara

Ilona Kaczmarek stratuje do rady miasta? Hahaha przecież ta dziewczyna nie ma porządnego wykształcenia, skończyła zaoczne liceum "twoja szkoła", w którym to, nie trzeba nawet specjalnie się uczyć, wystarczy jedynie płacić i mieć frekwencję na poziomie 50%.

~Adam

Nadbereżny nie jest z mojej bajki, ale to co pokazał Szymonik to jakaś żenada. Z takim drewnem to nawet dziecko wygrałoby wybory. Jeśli wszyscy są tacy kandydaci totalnej opozycji to w niedziele poniosą klęskę, na własne życzenie.

~Polak

Szymonik nie przestawił ani jednego konkretu,może tylko most na Sanie ? gdzie? po co ? za ile? na kredyt? przecież kredyty to samo zło cz tez nie szanowny Panie?Zero pomysłów na miasto. Okazało się że zapytał o trzy rzeczy : przy drugim i trzecim pytaniu po prostu się skompromitował...Lucjusz zatrzymał podwyżki ogrzewania a ten podniósł odpowiednio o 27% i 29% ...chwali się że załatwił przeniesienie części miast, zresztą małej części do tańszej taryfy czyli do tej przy której sam podniósł opłaty o jedyne 27%.. co zrobił żeby zatrzymać podwyżki nie odpowiedział..Pytanie o flagę jest typowym pytaniem opozycji PO,Nowoczesnej,PSL czy SLD jeżdżącej na skargi do niemca o sens istnienia Polski bo do tego się sprowadzało pytanie czyli po co ta flaga..? myślę że nie wymaga to komentarza...i dobrze pokazuje z kim będzie rywalizował Prezydent Lucjusz Nadbereżny.

~Lotos eater

Drodzy obywatele, zachęcam was, do wyboru kandydata za pomocą kostki do gry, lub innej formy losowego wyboru. To o wiele uczciwszy sposób głosowania, niż wybór na podstawie emocji wzbudzonych przez spoty wyborcze. Bo jak powszechnie wiadomo, emocje są złym doradcą, a te spoty to tylko i wyłącznie zwykła reklama.

~podsluchalem

Ja tam nie zagłosuje na cudaka Nadbereznego,mam dosyc jego cudów.Zona Zbereznego wygoniła go na ponowne kandydowanie,bo chce dalej ciagnac duza kase przez 5 lat.Ja oni wyzyli by za 4 tys PLN na miesiac?Ona 2 tys i Lucek 2 tys .HA,ha.

~Ha ha ha

Donoszą?To była samowola budowlana.

~Co to?

Jak to się stało,że ten Nadbereżny został Nadberezny?Przecież to jakieś jaja

~Co to?

Jak to się stało,że ten Nadbereżny został Nadberezny?Przecież to jakieś jaja

~Ha ha ha

Najpierw parki próżniej osiedla.Mi się to chyba śni

~Ha ha ha

Jesteś super Panie Nadbereżny tylko.Tylko ludzie zwiali

~Św.Franxiszek

Pan Nadbereżny nie patrzy z miłością i pokojem.

~Ha ha ha

Strasznie fajne te zdjęcia. Wyraz twarzy,mowa ciała.Pan Nadberezny musi bardzo ,ale to bardzo pracować nad swoim wizerunkiem.

~cekol

Mądrzy zrozumieli ze start w tych wyborach to utopia.

~Informator

Artur sondaż robił portal na którym bardzo aktywni są działacze opozycji jak w samym necie lucek wygrywa 70 do 30 dołączając armię emerytów wiernych PiS to naprawdę może się skończyć 90 do 10

~Elżbieta

Oglądając jak Pan Szymonik duka,zacina, jąkąc się jestem pełna podziwu jak taka osoba chce startować na tak odpowiedzialne stanowisko jakim jest urząd prezysenta miasta. Takiego dukającego, niekompentnego, kandydata nie zatrudniła bym na żadne odpowiedzialne stanowisko. Magazynier..? Pracownik solarium... być może....

~artur

O masz,następny,a kto robił sondaż???

~jan

Do manekin daj spokoj wstydu oszczedz bo juz cale miasto sie z ciebie smieje.