Debata Prezydencka StaloweMiasto.pl

Image

Zapraszamy na Debatę Prezydencką, która odbyła się w naszym studiu telewizyjnym z udziałem kandydata na prezydenta Andrzeja Szymonika i ubiegającego się o reelekcję Lucjusza Nadbereżnego. VIDEO!

21 października 2018 roku odbędą się wybory samorządowe. W Stalowej Woli o urząd prezydenta zawalczą: obecny włodarz miasta Lucjusz Nadbereżny (Prawo i Sprawiedliwość) i Andrzej Szymonik reprezentujący Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe.

W naszym studiu telewizyjnym, w czwartek 11 października 2018 roku gościliśmy obydwu kandydatów. Pytania, na które odpowiadali dotyczyły rozwoju gospodarczego i społecznego, a także społeczeństwa i rodziny, kultury i rozrywki.

Organizatorem debaty był Portal StaloweMiasto.pl. Debatę poprowadził Jacek Marchewka.Materiał video

ObrazekObrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~EBO

Pani Zych też była niezła, ale jedynkę z PiS Ewę Draus było stać tylko na wydeklamowanie wkutych tekstów. Aż przykro...
A Szlęzak wiadomo, szkoda, że go nie można klonować.
Jak to się u nas mówi-jaka głowa, taka mowa...
Reszta mówiła o sprawach ważkich, ale niestety nie mieszczących się w kompetencjach sejmiku wojewódzkiego, jak na przykład pisowska reforma oświaty.

~Olek

@EBO

Niech sie ludzie dowiedza. Nadberezny nie ma w swoich szeregach nikogo wartego dluzszej uwagi. Problem w tym, ze u konkurencji nie lepiej, ale cos by sie tam znalazlo.

Debata ciekawa. Szlezak ich rozlozyl na lopatki. Hausner slabiutko. Tofil troche lepiej. Reszta nie wymaga komentarza.

~EBO

Do @Olek- ja już mam swoich faworytów.
Wykluczam absolutnie oddanie głosu na Chodorka.
Bądź spokojny😉.
A jak się wam podobali nasi kandydaci do sejmiku wojewódzkiego w debacie Telewizji Rzeszów?

~EBO

Oczywiście. Masz rację @Informator!
Generalnie ta zasada obowiązuje, ale liczy się również liczba głosów na listę.
Nie odmawiaj jednak innym internautom prawa do dyskusji i oceny kandydatów, szczególnie jeżeli są im dobrze znani.

~Olek

@EBO

Takich kwiatkow jak Sagatowski, Gunia, Sobieraj jest znacznie wiecej. Do powiatu startuje Chodorek. Chlopiec na posylki Nadbereznego, ktoremu roznosil ulotki wyborcze. Jakie on reprezentuje cechy? Bedzie kontrolnym Nadbereznego w powiecie?

~Majster

Szymonik=Kononowicz nie będzie niczego :-)

~Informator

EBO masz takie prawo wygra ten który zdobędzie większość głosów demos Kratos

~EBO

Kim ty jesteś @informator, że rozdajesz ostatnie ostrzeżenia?
Jakie naruszenie prawa tu widzisz?
Ktoś ma zastrzeżenia do wykształcenia kandydatki, ktoś może nie akceptować braku matury albo faktu powtarzania klasy przez Przewodniczącego Rady Miejskiej, czy podobno również wiceprezesa PEC-u, syna senator Sagatowskiej (teraz z PiS).
Może ktoś jednak wolałby na tym miejscu osoby mniej kontrowersyjne.
Poprzedni Prezes Szymonik jest inżynierem ciepłownikiem, po porządnej uczelni. Skończył też MBA i jakoś się nie nadawał na prezesa w PEC-u? Nie nadawał się do dobrej zmiany?
Nie dziwię się Mariuszowi, że nienawidzi polityków i nie wierzy w ich uczciwość. Poprzednia kampania wyborcza w naszym mieście była wyjątkowo brutalna. W zamian za zasługi w niej nawet jeden socjolog Pan Gunia został prezesem w MZB. Czy się sprawdził?
To ocenią mieszkańcy. Najgorzej, gdy tak jak Mariusz, nie planują oddać ważnego głosu.
Ta kadencja będzie znacznie dłuższa, bo aż pięcioletnia.
Niewątpliwie bezpośredni wybór prezydenta uatrakcyjnia wybory, ale to nie prezydent jest najważniejszy. Prezydent jest tylko organem wykonawczym gminy, ale organem stanowiącym gminy jest rada. Powinniśmy spośród kandydatów wybrać osoby cieszące się autorytetem, o zróżnicowanych poglądach, reprezentujące różnorodne środowiska i różnorodne potrzeby.
Starosty bezpośrednio nie wybierzemy, ale radnych do powiatu już tak. Podobnie warto się przyjrzeć kandydatom do sejmiku wojewódzkiego.
Pamiętajmy : mamy 4 głosy.
Zanim pójdziemy na wybory wiedzmy dokładnie, co chcemy zrobić, na kogo zagłosować.
To nasze prawo i zarazem patriotyczny obowiązek.

~Prawda

Ludzie powinni wiedziec na kogo glosuja. Co ta pani niby soba chce reprezentowac w radzie miejskiej? Jakie ona ma sukcesy na polu prywatnym osiagniete ciezka praca?

Zdaje sie wydawac, ze Nadberezny nie mial kogo wziac albo wzial takich, ktorzy beda robic to co im powie. To jest wybor? Do rady miejskiej powinny kandydowac osoby rzeczywiscie warto oddanego na nich glosu. Kazda kolejna rada jest gorsza i ta na lata 2018-2023 tylko to potwierdzi. Bardzo smutne jest to jak bardzo Nadberezny wypral ludziom mozgi w tym miescie. Balagan po tym panu bedzie sprzatany latami.

~Informator

Okej Basia ale jeśli wiesz coś to zachowaj dla siebie następnym razem

~Basia

Informator, akurat informacje mam z pierwszej ręki, chodziłam do tej samej szkoły, a nawet do tej samej klasy co ona. Z tym że ja, wiem gdzie jest moje miejsce i nie pcham się tam gdzie się nie nadaje, a ona chce zrobić karierę, w partii, jest po prostu "misiewiczem" czy jak tam się teraz zwie takich, karierowiczów. smiech2 Ilona wstydu oszczędź i nie pchaj się na świecznik.

~Informator

Kaczkis nie jestem nim zapewniam cię ale nie pozwolę na obrażanie kogo kolwiek na tym forum

~kaczkis55

Informator to może być sam Lucjusz N. może ukrywać się pod tym pseudonimem.

~Informator

Mariusz uważaj bo za groźby można odpowiadać a po IP łatwo cię znaleźć daje ci ostatnie ostrzeżenie tak samo Basia nie oczernia się innych jak nie ma się sprawdzonych informacji

~EBO

Taki mamy klimat?
Czasy Misiewiczów?

~Basia

~Barbara
Ilona Kaczmarek stratuje do rady miasta? Hahaha przecież ta dziewczyna nie ma porządnego wykształcenia, skończyła zaoczne liceum "twoja szkoła", w którym to, nie trzeba nawet specjalnie się uczyć, wystarczy jedynie płacić i mieć frekwencję na poziomie 50%. Jednym słowem ta tępa dzida, chcę robić karierę, nie mając do tego odpowiednich kompetencji. smiech2

~Mariusz

Lipa tak gotuje się, a wybory mam gdzieś, nie chodzę na nie, bo i tak nie ma uczciwych polityków. Zrozum że ja szczerze nienawidzę wszystkich polityków bez wyjątku, palił bym ich żywcem na oczach ich rodzin. Zrozumiałeś/aś urzędnicza szmato?

~EBO

Lipa - dobre pytanie.
Dlaczego łabądek na rondzie wygrał z rzeźbą Patriota Andrzeja Pityńskiego?
Albo dlaczego część parku stworzona przez profesora Magdziaka przegrała z małpim gajem, ławeczką zakochanych, śmietnikoławką, czy kiczowatymi, malowanymi na olejno, przewracającymi się spryskiwaczami zwanymi parkiem wodnym?
Zgodnie z zasadą, że zły pieniądz wypiera dobry pieniądz?
Czy Stalowa Wola na tym wygrała?
Czy spadł na nas obiecany deszcz unijnych i rządowych pieniędzy?
Według GUS mamy zaledwie chyba ósme miejsce w województwie.
Wyprzedziły nas wszysckie co większe miasta w województwie.
Pozyskane środki przeznaczyliśmy na przykład na okładanie MOSIR-u styropianem, co zwróciłoby się po ponad 30 latach, gdyby środki były włąsne. Niestety mamy kredyt i odsetki.
Dlatego stawiam dolary przeciw orzechom, że podatki na kolejne lata będą podniesione.

~Lipa

Mariusz juz się gotujesz , a co bedzie po wyborach, zastrzelisz pół Stalowej?

~Lipa

Ebo Skoro został to może . Powiem więcej może nawet zostać Prezydentem miasta w pierwszej turze pokonując gościa ,który rządził przez 12 lat, a w następnych wyborach po 4 latach rządzenia ponownie pokonać kandydata opozycji w pierwszej turze (tu sobie wstawisz po wyborach odpowiednie pary cyfr). I tu dochodzimy do tego że w głowie wam sie nie mieści , że mogł być po prostu dobry....

~EBO

Dzisiaj o 19.30 w TVP Rzeszów zobaczymy kandydatów do sejmiku.
Konkrety i opinie: Kandydaci z listy do Sejmiku okręg mielecki nr 2
Warto mieć własną opinię o kandydatach. I wybrać mądrze, czego wszystkim i sobie szczerze życzę.

~EBO

Dzisiaj o 19.30 w TVP Rzeszów zobaczymy kandydatów do sejmiku.
Konkrety i opinie: Kandydaci z listy do Sejmiku okręg mielecki nr 2
Warto mieć własną opinię o kandydatach. I wybrać mądrze, czego wszystkim i sobie szczerze życzę.

~EBO

Dzisiaj o 19.30 w TVP Rzeszów zobaczymy kandydatów do sejmiku.
Konkrety i opinie: Kandydaci z listy do Sejmiku okręg mielecki nr 2
Warto mieć własną opinię o kandydatach. I wybrać mądrze, czego wszystkim i sobie szczerze życzę.

~EBO

Dzisiaj o 19.30 w TVP Rzeszów zobaczymy kandydatów do sejmiku.
Konkrety i opinie: Kandydaci z listy do Sejmiku okręg mielecki nr 2
Warto mieć własną opinię o kandydatach. I wybrać mądrze, czego wszystkim i sobie szczerze życzę.

~EBO

Pusta propaganda Polaku. Jeżeli niczego nie zrozumiałeś, to zobacz w historii swojego rachunku bankowego, ile płaciłeś za ogrzewanie cztery lata temu, a ile teraz płacisz. Żeby przenieść odbiorców do tańszej grupy taryfowej to trzeba najpierw ponieść koszty na inwestycje. Szymonik tak zrobił, ale nie zdążył tego zrobić z mieszkańcami spółdzielni mieszkaniowej. Teraz o inwestycjach w PEC-u albo MZK zapomnij. Przejada się to co jest na majątku i eksploatuje bez nakładów inwestycyjnych. Tylko tam gdzie infrastruktura koliduje z drogami lub innymi obiektami, gdzie przebudowa jest konieczna. Podwyżki były na sfinansowanie rozwoju, na konkretne inwestycje, które zostały zrealizowane. Jakoś niczego złego nie znaleziono w spółkach po Szlęzaku, jak zapowiadano. Miało być rozliczenie niedociągnięć. I co ? Nie było się do czego przyczepić. Taryf na ciepło nie obniżono, jak zaznaczył Szymonik. Czyli miał jednak rację! A inwestycji nie ma ! Z flagą, albo z masztem jest nieco inaczej niż piszesz. Osoba skazana prawomocnym wyrokiem (jak Zdanowska w Łodzi) nie będzie mogła pełnić funkcji prezydenta miasta. Prokuratura uzna, czy maszt narażał użytkowników ruchu drogowego na rondzie na uszczerbek na zdrowiu i kto za to odpowiada. Sprawa jest w toku. To ważne. Całe szczęście, że się nikomu nic nie stało. Niebezpieczne jest dla nas słabe oświetlenie miasta. Pieniądze miasta winny być przeznaczane w pierwszej kolejności na inne przedsięwzięcia niż małpi gaj czy wynajęcie ślizgawki.
Przez lata wystarczała woda wylana na kortach, albo przy szkołach. Zaniechanao projektu, który Szlęzak przygotował - na dofinansowanie całorocznego lodowiska na terenie MOSIR-u. Spryskiwacze, moim zdaniem powinny być zlokalizowane również na terenie MOSIR-u. Obok otwartych basenów. Czy to nie jest logiczne i roztropne?

~Mariusz

Polak spierdalaj z Polski, wybaczcie ale inaczej do tego debila-dupowłaza, inaczej mówić nie można. Z przyjemnością się z tobą spotkam i obije ci ryj szmato urzędnicza. Napisz tylko gdzie i kiedy.

~Polak

Szymonik nie przestawił ani jednego konkretu,może tylko most na Sanie ? gdzie? po co ? za ile? na kredyt? przecież kredyty to samo zło cz tez nie szanowny Panie?Zero pomysłów na miasto. Okazało się że zapytał o trzy rzeczy : przy drugim i trzecim pytaniu po prostu się skompromitował...Lucjusz zatrzymał podwyżki ogrzewania a ten podniósł odpowiednio o 27% i 29% ...chwali się że załatwił przeniesienie części miast, zresztą małej części do tańszej taryfy czyli do tej przy której sam podniósł opłaty o jedyne 27%.. co zrobił żeby zatrzymać podwyżki nie odpowiedział..Pytanie o flagę jest typowym pytaniem opozycji PO,Nowoczesnej,PSL czy SLD jeżdżącej na skargi do niemca o sens istnienia Polski bo do tego się sprowadzało pytanie czyli po co ta flaga..? myślę że nie wymaga to komentarza...i dobrze pokazuje z kim będzie rywalizował Prezydent Lucjusz Nadbereżny.

~EBO

Nie każdy może z dyrektora biura posła Błądka i Sagatowskiej zostać dyrektorem WORD-u , a potem dyrektorem ...
cytuję fragmenty za Nowinami24 "Lucjusz Nadbereżny, stalowowolski działacz PiS, będzie nowym dyrektorem departamentu organizacyjno-prawnego urzędu marszałkowskiego. Wygrał konkurs, niektórzy sugerują jednak, że był pewniakiem.
Oficjalnie konkurs na dyrektora departamentu organizacyjno-prawnego został rozstrzygnięty 23 maja. Tymczasem, jak się dowiedzieliśmy, Lucjusz Nadbereżny już 15 maja pożegnał się ze swoimi podwładnymi z WORD-u.

W konkursie wystartowały dwie osoby. Pierwszą był Tadeusz Krzosek z Rzeszowa, druga ukryła się pod pseudonimem Ebo 123 ze Stalowej Woli. Kiedy kilka dni temu, sprawdzając dochodzące do nas sygnały, pytaliśmy marszałka Ortyla, czy ów Ebo 123, to dyrektor Nadbereżny, był mocno zdziwiony pytaniem.
Co o całej sprawie sądzi jego kontrkandydat w konkursie? - Proszę pani, to już chyba czwarty konkurs, w którym biorę udział. Nic mnie już nie zdziwi - odpowiedział zrezygnowany Tadeusz Krzosek.

Czytaj więcej: https:..nowiny24.pl

~Lipa

Andrzej i tu mnie masz, przebiegły magazynierze z pensją prezesa umiech

~EBO

--"Słyszałem ,że pod "sondem" mam zerowe."
Nadbereżny ! To ty?