Debata Prezydencka StaloweMiasto.pl

Image

Zapraszamy na Debatę Prezydencką, która odbyła się w naszym studiu telewizyjnym z udziałem kandydata na prezydenta Andrzeja Szymonika i ubiegającego się o reelekcję Lucjusza Nadbereżnego. VIDEO!

21 października 2018 roku odbędą się wybory samorządowe. W Stalowej Woli o urząd prezydenta zawalczą: obecny włodarz miasta Lucjusz Nadbereżny (Prawo i Sprawiedliwość) i Andrzej Szymonik reprezentujący Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe.

W naszym studiu telewizyjnym, w czwartek 11 października 2018 roku gościliśmy obydwu kandydatów. Pytania, na które odpowiadali dotyczyły rozwoju gospodarczego i społecznego, a także społeczeństwa i rodziny, kultury i rozrywki.

Organizatorem debaty był Portal StaloweMiasto.pl. Debatę poprowadził Jacek Marchewka.Materiał video

ObrazekObrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~:,.,

Drogi Janie,
Nadbereżny ma na razie maszt w prokuraturze.

~Olo

co z napisem się stało sprzed UM? gospodarz 100-lecia? umiech Bareja mógłby to nakręcić, ośmiesza nas na całą Polskę ten prezio

~jan

MAM DOBRA WIADOMOSC DLA MIESZKANCOW NASZEGO MIASTA JUZ ZA 5 LAT PAN PREZYDENT NADBEREZNY ZOSTANIE PREZYDENTEM POLSKI NA MIEJSCE PANA PREZYDENTA DOKTORA ANDRZEJA DUDY. A MOZE I NIE DOBRA BO JA CHCE ZEBY OBECNY PREZYDENT RZADZIL NASZYM MIASTEM JESZCZE PRZYNAJMNIEJ 10 LAT.

~Adi

Moja rodzina również zagłosuje na Szymonika.

~Jack

Nadbereżny to polityk, a nie samorządowiec. Nadbereżny ma ogromne poparcie w mieście, daje ludziom igrzyska, place, skwery, ławki, parki itp. Dużo obiecuje,a to wszystko przy poparciu władzy centralnej. Robi zawrotną karierę. Tak sobie myślę, że ktoś kto ma odpowiednią wiedzę, wykształcenie i doświadczenie raczej nigdy nie zostanie np. szefem departamentu organizacyjno-prawnego w Urzędzie Marszałkowskim, chyba że będzie miał odpowiednią przynależność partyjną i wkupi się w łaski partii. Ja zagłosuję na Andrzeja Szymonika

~vampits6

Lucek sam smieje sie z tych obietnic co obiecuje jak go wybiora.Wiadomo ze miasto w długach i to nie bedzie zrealizowane.Ale Lucek musi obiecywac zeby tylko wygrac.Ktos pisał zeby w miescie powstało metro,ktos inny lotnisko.Lucek moze to obiecac,ale nie musi juz wykonac.

~EBO

Głos oddany na Kamilę Piech to wybranie Ewy Draus. Gdyby jednak jakimś cudem zdobyła mandat to Stalowa Wola i tak nie miałaby z tego żadnego pożytku. Takie osoby zawsze postawią na swoją osobistą karierę partyjną zamiast wybrać interes Stalowej Woli.
Masz już przykład Webera, który zawsze głosuję, jak mu każą, a obecny prezydent za partyjną karierę zrobiłby wszystko.
Po co nam taka reprezentacja?

~franek

Do ebo, po o powtarzasz te bzdziny i sie podniecasz do sejmiku z naszego miasta ostanie sie pan HAUSNER i ta ladna pani z PIS.

~EBO

Nie zastraszycie wszystkich. Nadbereżny został w tej debacie wręcz upokorzony. Pomimo tego, że przez 8 lat był radnym i przez 4 lata prezydentem, nie nauczył się niczego. Chociaż bywał, a nawet przemawiał na wielu konferencjach, ocierał się o pisowskie gwiazdy i bywał na panelach w Krynicy, to jednak chyba po prostu nie ma takich kwalifikacji intelektualnych. Zastraszanie ludzi, zawłaszczanie władzy i prawa do informacji oraz wypowiedzi to najgorsze komunistyczne metody. Do tego poklepywanie i zachwalanie partyjnych towarzyszy. Kiedy uświadomimy sobie, że to osoby, które mają dostęp do golonki po bawarsku za nasze pieniądze i przez nas nadany im mandat to ogarnia przerażenie. Komu daliśmy władzę w Stalowej Woli/ Jacy Misiewicze, czy Pisiewicze zawłaszczyli nasze instytucje, kto nosi nasz sztandar?!
Czy dostaliśmy za to chociaż jakieś obiecane "z góry" pieniądze? Nie! Stalowa Wola w pozyskiwaniu środków unijnych według GUS została wyprzedzone przez wszystkie miasta, nawet te dużo od niej mniejsze. Dlaczego? To nieuctwo i wiara, że partyjny pracownik jest lepszy od Szlęzakowego. Unijne wnioski gminne i powiatowe (szpital) były po prostu źle napisane. Zrealizowane dofinansowania mają skandalicznie wysoki udział środków własnych, skutkiem czego, całkowity dług miasta potroił się w zaledwie jedną kadencję! Spółki miejskie zostały zarżnięte. Po wyborach, z nowym prezydentem i nowymi radnymi dowiemy się jaka jest naprawdę sytuacja ekonomiczna miasta. Dowiemy się do działo się w powiecie. Ile już teraz zapłacimy za odsetki od długu? Obecnie odsetki od długu miasta płacimy w wysokości 3,5 mln(według słów Nadbereżnego w tej debacie) to nowy żłobek. Tyle kosztował nowy żłobek hucznie otwierany w najbardziej smrodliwej okolicy miasta. Co roku nie będziemy mieli żłobka, tylko zapłacimy odsetki od zbędnych, drogich zabawek niespełnionego wodzireja. Po obecnym rekordowym roku wydatków odsetki wzrosną do 5 mln zł, jak mówił Pan Szymonik.

Czy ciemny naprawdę wszystko kupi? Jestem świeżo pod wrażeniem spotu reklamowego Pani Ewy Draus - pisowskiej jedynki w naszym 3 okręgu tarnobrzeskim do sejmiku wojewódzkiego. Popiera ją posłanka PiS Pani Krystyna Wróblewska. Musicie zobaczyć tę deklamację. Bareja jako żywo!

Za jakich idiotów mają nas w gronie pisowskich kacyków, że wystawiają nam takie persony? Nasuwa mi się też postać "naszego europosła" Pana Poręby, na którego to podkarpacie głosowało dwukrotnie, dając mu mandat. Państwo pamiętają, to ten, który biegał z wędzonką, u którego terminował obecny poseł PiS Pan Weber. Czy państwo go kojarzą?


Dlatego głosujmy na kandydatów ze Stalowej Woli, ktorych znamy i szanujemy, którzy pomimo wielu róznic zjednoczyli się, żeby się przeciwstawić pisowskiej fali propagandy, hejtu i spektaktu nienawiści.

Nie mieliśmy w poprzedniej kadencji żadnego przedstawiciela w sejmiku wojwódzkim, nie dopuśćmy do tego, aby i tym razem tak się stało. Spowodowałoby to dalszą marginalizację naszego miasta w województwie i utrudniło dostęp do stanowienia w sprawach leżących w komepetencjach tego organu.

TRICK

Jeden gadał głupoty...
A drugi bal się poprzeć kimś mówiąc o nanych...
Lucek 8:1
1 za odwagę.
A czemu nie ma z miasta kandydata tylko poszkodowanego prezesa pracujacego gdzieś na wygnaniu... Strach o leciał wszystkich... 😂😂😂😂

~wambik

Po spotkaniu przedwyborczym, przy namiocie mogę napisać śmiało, że Lucjuszek to kłamczuszek. Obiecanki... i temat zapisany... Efektów ze owego spotkania - brak! Nie zagłosuję na Nadbereznego...Kiedy bedzie maszt z flaga na 100 lecie niepodległosci.

~Polon

Szymonik przegrał debatę z kretesem! Zastanawia mnie tylko, jak taki cienki bolek mógł kierować stalowowolskim PEC-em.

~EBO

W którym banku trzymałeś lokaty Janku?
średnie oprocentowanie lokat- zawsze były banki, które dają więcej
rok 2010 = 4,1%. Zysk w ciągu 1 roku = 4,1%
rok 2009 = 5,9%. Zysk w 2 lata = 10,2% (średniorocznie: 5,0%)
rok 2008 = 3,8%. Zysk w 3 lata = 14,4% (średniorocznie: 4,6%)
rok 2007 = 3,5%. Zysk w 4 lata = 18,4% (średniorocznie: 4,3%)
rok 2006 = 3,7%. Zysk w 5 lat = 22,8% (średniorocznie: 4,2%)
rok 2005 = 5,2%. Zysk w 6 lat = 29,2% (średniorocznie: 4,4%)
rok 2004 = 3,5%. Zysk w 7 lat = 33,7% (średniorocznie: 4,2%)
rok 2003 = 4,5%. Zysk w 8 lat = 39,7% (średniorocznie: 4,3%)
rok 2002 = 7,9%. Zysk w 9 lat = 50,8% (średniorocznie: 4,7%)
rok 2001 = 15,0%. Zysk w 10 lat = 73,4% (średniorocznie: 5,7%)
rok 2000 = 13,3%. Zysk w 11 lat = 96,5% (średniorocznie: 6,3%)
rok 1999 = 11,8%. Zysk w 12 lat = 119,6% (średniorocznie: 6,8%)
rok 1998 = 19,7%. Zysk w 13 lat = 162,9% (średniorocznie: 7,7%)
rok 1997 = 18,9%. Zysk w 14 lat = 212,6% (średniorocznie: 8,5%)
rok 1996 = 29,0%. Zysk w 15 lat = 303,3% (średniorocznie: 9,7%)
rok 1995 = 33,0%. Zysk w 16 lat = 436,3% (średniorocznie: 11,1%)
rok 1994 = 35,0%. Zysk w 17 lat = 624,1% (średniorocznie: 12,4%)
rok 1993 = 38,0%. Zysk w 18 lat = 899,2% (średniorocznie: 13,6%)
rok 1992 = 40,0%. Zysk w 19 lat = 1298,9% (średniorocznie: 14,9%)

~janek

Do ebo, lemingu nie osmieszaj sie bo takiegom szoloma dawno ne czytalem. Prawisz ze za SZYMONIKA na lokacie mozna bylo dostac od 7 do 10 procent, no to ja ci gratuluje wiedzy akurat ja mialem i mam lokate i od roku 2002 nigdy nawet 4 procent nie dostalem. A przypomne nie zorientowanym ze jeszcze odprowadzalem podatek BELKI [SLD]. Na 7 procent to mozna bylo od banku pozyczyc pieniadze, czyli wedlug twojej sciemy banki nic nie zarabialy na to z czego placili odsetki lokujacym.

~AsfalT

Piekne słownictwo opozycyjnego trolla.
Juz mu nerwy puszczają, już ciśnienia nie wytrzymuje,,,
Spokojnie jeszcze 5 dni i znowu zielona trawka
Tym razem 5 lat

~siwy

Po spotkaniu przedwyborczym, przy namiocie mogę napisać śmiało, że Lucjuszek to kłamczuszek. Obiecanki... i temat zapisany... Efektów ze owego spotkania - brak! Nie zagłosuję na kłamczuszka...

~EBO

@rywal- zbliżasz się do prawdy, jesteś już bardzo blisko...hehe…

Uwzględnienie zmiany wartości pieniądza w czasie jest bardzo ważnym aspektem na korzyść Szymonika. Kiedy był Prezesem w PEC-u na lokatach dużych kwot można było dostać 7 do 10 procent rocznie. Na lokatach indywidualnych znacznie więcej bo kilkanaście procent. Wiadomo, banki zawsze liczą na osad. Ktoś, kto zrobił raz lokatę w banku, szybko tego nie wypłaci, a nawet zostawi na koncie bez oprocentowania. Biorąc pod uwagę obecne oprocentowanie lokat dla firm w wysokości poniżej 1 procenta, można powiedzieć, że podwyżki Szymonika były takie jak obecnie twoim zdaniem "obniżki" ceny wody.
Warto pamiętać w jakim otoczeniu prawnym działała wtedy spółka PEC. Pamiętam, że wtedy weszły w życie opłaty za służebność gruntową. PEC płaci taki parapodatek do Gminy Stalowa Wola i Nisko, bo tam ma sieci. Dodatkowo za umieszczenie urządzeń w pasie drogowym, zajęcie pasa drogowego na czas inwestycji. Były jeszcze jakieś obciążenia związane z utrzymaniem rezerw energetycznych, ale już nie pamiętam.
Idąc tokiem twojego rozumowania u Szymonika podwyżek nie było.
A w dodatku te pieniądze wystarczały na pokaźne inwestycje, które pozwoliły na zmianę grupy taryfowej dla części miasta a nam dały większą pewność dostaw ciepła. Szybko zapominamy, ale za Szymonika zmodernizowano wiele a przerw w dostarczaniu ciepła i ciepłej wody zrobiło się jakoś mniej. Samo się to jednak nie zrobiło...Wymagało to nakładów pieniężnych na inwestycje.

~wyga

konkurencja opisała MZK prezes zarobiła miliona, pięknie nadbereżny a ile w PEC ile MZB?

~lol

Mariusz widzę ze elektorat Szymonika to Tobie podobni. Az strach ilu takich psycholi chodzi po mieście. Mam nadzieje ze jestes jednym z tych 8 od prostytucji pod sądem. Taki tłum to nakryjemy czapkami.

~Mariusz

Janek, ty urzędnicza szmato, radzę ci żebyś stanął przed lustrem i poderżnął sobie gardło. Zrobisz tym przysługę sobie, swojej rodzinie i reszcie społeczństwa.

~Rywal

Tak cymbale to obniżka bo inflacja jest ok. 2 proc. Zrozumiał beton ?

~EBO

@janek-nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, prawdopodobnie nie potrafisz też liczyć i szacować.
Przeczytaj uważnie jeszcze raz fragment mojego postu:

Myślenie dziś nie jest w cenie.
Kurski powiedział "ciemny lud wszystko kupi".


Widzisz, że poniżej jest tak samo?


Podobnie z taryfami za wodę, obecnie cena brutto wynosi 3,06 zł za m3,


zatwierdzona cena na kolejne dwanaście miesięcy według tabeli 2,86 zł, pod tabelą jest informacja, że należy do nich doliczyć vat w aktualnie obowiązującej stawce, teraz to 8 procent. Cena brutto za wodę wyniesie więc 2,86 zł x 1,08= 3.09zł

weźmy kolejny rok - stawka 2,84zł x 1,08= 3,07zł


spójrzmy teraz: obecna stawka 3.06 zł, będzie 3.09 zł, a później 3,07 zł, czy to jest obniżka ceny wody?

~janek

Do ebe, lemingu jedyne co madrze napisales to to ze myslenie jest w cenie. Gdybys umial myslec takich wypocin i bredni ys nie produkowal bo sie strasznie kompromitujesz.

~Karr

Pan Szymonik niestety cieniutki. W zasadzie zero konkretnych pomysłów na Stalową Wolę, w większości prawidła u utarte slogany.
Po trzech debatach 3:0 dla Nadbereżnego.
Co ważniejsze widać, ze jemu się chce i to co proponuje zrealizuje.

~Polak

Szymonik nie przestawił ani jednego konkretu,może tylko most na Sanie ? gdzie? po co ? za ile? na kredyt? przecież kredyty to samo zło cz tez nie szanowny Panie?Zero pomysłów na miasto. Okazało się że zapytał o trzy rzeczy : przy drugim i trzecim pytaniu po prostu się skompromitował...Lucjusz zatrzymał podwyżki ogrzewania a ten podniósł odpowiednio o 27% i 29% ...chwali się że załatwił przeniesienie części miast, zresztą małej części do tańszej taryfy czyli do tej przy której sam podniósł opłaty o jedyne 27%.. co zrobił żeby zatrzymać podwyżki nie odpowiedział..Pytanie o flagę jest typowym pytaniem opozycji PO,Nowoczesnej,PSL czy SLD jeżdżącej na skargi do niemca o sens istnienia Polski bo do tego się sprowadzało pytanie czyli po co ta flaga..? myślę że nie wymaga to komentarza...i dobrze pokazuje z kim będzie rywalizował Prezydent Lucjusz Nadbereżny.

~EBO

@art2deco
BTW hazard w Polsce jest legalny, tylko licencjonowany i pod monopolem państwa. Reguluje go specjalna ustawa.

~EBO

Po co ci badanie słupków poparcia i co to wspólnego z myśleniem? To efekt fali, jak na przejściu dla pieszych. Ktoś zrobi krok na czerwonym, a reszta za nim. Otrzeźwienie przychodzi później.
Myślenie dziś nie jest w cenie.
Kurski powiedział "ciemny lud wszystko kupi".
Teraz jest szefem państwowej telewizji.
Przykro trochę, że go cytuję, bo znam i cenię lepszych klasyków, ale ta jego wypowiedź jest niejako odzwierciedleniem ducha naszych czasów.

art2deco

Gdyby hazard był legalny to portal mógłby zorganizować zakłady. Każdy forumowicz musiałby postawić po stówie na swojego zwycięzce. To najlepsze badanie słupków poparcia i parę groszy za myślenie.

~EBO

Pani Zych też była niezła, ale jedynkę z PiS Ewę Draus było stać tylko na wydeklamowanie wkutych tekstów. Aż przykro...
A Szlęzak wiadomo, szkoda, że go nie można klonować.
Jak to się u nas mówi-jaka głowa, taka mowa...
Reszta mówiła o sprawach ważkich, ale niestety nie mieszczących się w kompetencjach sejmiku wojewódzkiego, jak na przykład pisowska reforma oświaty.

~EBO

Pani Zych też była niezła, ale jedynkę z PiS Ewę Draus było stać tylko na wydeklamowanie wkutych tekstów. Aż przykro...
A Szlęzak wiadomo, szkoda, że go nie można klonować.
Jak to się u nas mówi-jaka głowa, taka mowa...
Reszta mówiła o sprawach ważkich, ale niestety nie mieszczących się w kompetencjach sejmiku wojewódzkiego, jak na przykład pisowska reforma oświaty.