Nowe boisko dla szkoły

Image

Rada Powiatu Stalowowolskiego zabezpieczyła środki na poczet budowy boiska wielofunkcyjnego dla ZSP Nr 1. Inwestycja będzie realizowana w 2019 roku.

W marcu 2018 r. Powiat Stalowowolski złożył wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie projektu pn. ,,Boisko wielofunkcyjne wraz z niezbędnym wyposażeniem przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Stalowej Woli” w ramach Programu ,,Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”.

Plany były takie, że realizacja tego zadania zostanie wykonana w tym roku, a boisko zostanie wybudowane do końca października. Ze względu na przedłużającą się ocenę projektów dopiero we wrześniu Powiat Stalowowolski otrzymał informację o wybraniu projektu do dofinansowania.

Zgodę na zapisanie środków w wieloletniej prognozie finansowej na poczet budowy boiska dla ZSP Nr 1 wyraziła Rada Powiatu Stalowowolskiego 1 października. Było to działanie niezbędne do podpisania umowy o dofinansowanie. Uda się ją podpisać jeszcze w tym miesiącu. Wymaga to wcześniejszego przedłożenia dokumentów potwierdzających zabezpieczenie środków własnych.

Nowy obiekt ma powstać na bazie istniejącego boiska do piłki siatkowej, plażowej. Przerobiony zostanie na boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni syntetycznej wraz z niezbędnym wyposażeniem. Znajdzie się na nim boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do piłki koszykowej, dwa boiska do piłki siatkowej oraz kort do tenisa.

Całkowita wartość inwestycji wynosi około 808 tys. zł. Zadanie zostanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie około 400 tys. zł.

Prace związane z tą inwestycją zostaną wykonane w 2019 roku. ZSP Nr 1 jest jednostką nieposiadającą boiska zewnętrznego, dlatego realizacja inwestycji jest bardzo potrzebna i oczekiwana przez uczniów i nauczycieli.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.