Kradł rowery - zatrzymał go policjant po służbie
Opublikowano: 11  Października  2018

30-letni mężczyzna usłyszał osiem zarzutów kradzieży rowerów z terenu Stalowej Woli. Prokurator wobec 30-latka zastosował policyjny dozór. Mężczyznę zatrzymał będący po służbie stalowowolski policjant.

We wrześniu br. do stalowowolskiej komendy zgłaszali się mieszkańcy miasta zawiadamiając o kradzieżach jednośladów. Z ustaleń policjantów wynikało, że złodziej najprawdopodobniej przy użyciu nożyc przecinał linki zabezpieczające rowery i kradł jednoślady. Podejmowane bezpośrednio po kradzieżach czynności nie doprowadzały do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

Pomimo tego funkcjonariusze nadal prowadzili działania, których celem było ustalenie osoby kradnącej rowery. Policjanci kryminalni zbierali informacje, przesłuchiwali świadków, sprawdzali zapisy monitoringu oraz na bieżąco weryfikowali zgromadzone w tej sprawie materiały. W działania zaangażowani byli również policjanci prewencji, którzy prowadzili obserwacje, kontrole, sprawdzenia i inne działania prewencyjne.

W poniedziałek po godz. 20, będący po służbie policjant z referatu patrolowo-interwencyjnego, przy jednym z bloków w Stalowej Woli zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Funkcjonariusz zaczął go obserwować i powiadomił dyżurnego stalowowolskiej komendy. Na miejsce udał się policyjny patrol. W trakcie prowadzonej obserwacji, mężczyzna wszedł do klatki schodowej i po chwili wyszedł z rowerem. Obserwujący go policjant natychmiast podjął interwencję, zatrzymał go i przekazał w ręce funkcjonariuszy, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia.

Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 30-letni bezdomny mężczyzna, który przyjechał do Stalowej Woli z południa Polski. 30-latek był pod wpływem alkoholu, przeprowadzone badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci odzyskali skradziony jednoślad, którego wartość pokrzywdzony oszacował na blisko 1900 złotych. Zatrzymany 30-latek trafił do policyjnego aresztu.

Dalsze czynności przeprowadzone przez kryminalnych ze Stalowej Woli pozwoliły na zebranie materiału dowodowego, na podstawie którego 30-latkowi przedstawiono osiem zarzutów kradzieży rowerów. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Straty, jakie spowodował kradzieżami, oszacowano na blisko 10 tys. złotych.

Wczoraj 30-latek został doprowadzony do stalowowolskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Obecnie policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie jeszcze innych przestępstw. Postępowanie w tej sprawie prowadzi stalowowolska Policja.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~xyz
Zima za pasem trzeba gdzieś "przezimować"
Dodano: 16  PaĄdziernika  2018  10:31:32
~Toto
Ja też, mam kradziony rower, kupiłem dwa dni temu od jednego chłopaczka, za 600 zł, ukradł go w Holandii. Cena sklepowa 3000 zł.
Dodano: 16  PaĄdziernika  2018  07:44:32
~Wiesław
Wiem że to prowokacja ale .. kupując kradziony stajesz sie paserem i za to też mozesz beknąć. Juz pomijam to że to tak jak ze kebabem .. kupujesz jebaba osiedlasz .... Kupujac kradziony zachecasz złodzieji.
Dodano: 15  PaĄdziernika  2018  14:26:50
~Rowerzysta
Ja rok temu kupiłem fajny, kradziony rower, w sklepie 2500 zł, u złodzieja zapłaciłem za niego 1000 zł. Śmigam do dziś bez najmniejszej awarii, musiałem go tylko przemalować i usunąłem numer z ramy.
Dodano: 13  PaĄdziernika  2018  08:07:59
~emil
greg trafny komentarz
Dodano: 11  PaĄdziernika  2018  18:31:50
~Greg
Brawa dla policji, a w szczególności dla policjanta po cywilnemu. Mam nadzieję, że dostał odpowiednią nagrodę i awans go nie minie. Łapanie prawdziwych przestępców zamiast działalności fiskalnej (wysokie mandaty za byle co) to zawsze powód do chwały.
Dodano: 11  PaĄdziernika  2018  17:51:24
~wiem
Środek zapobiegawczy to jest np.obcięcie rączki.
Dodano: 11  PaĄdziernika  2018  15:49:49
~no nie wiem
policyjny dozór wobec bezdomnego,-kpina czy to może już amnestia?ogólnie mówiąc jest to jakiś rodzaj przyzwolenia.
Dodano: 11  PaĄdziernika  2018  13:46:30
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe