Kradł rowery - zatrzymał go policjant po służbie

Image

30-letni mężczyzna usłyszał osiem zarzutów kradzieży rowerów z terenu Stalowej Woli. Prokurator wobec 30-latka zastosował policyjny dozór. Mężczyznę zatrzymał będący po służbie stalowowolski policjant.

We wrześniu br. do stalowowolskiej komendy zgłaszali się mieszkańcy miasta zawiadamiając o kradzieżach jednośladów. Z ustaleń policjantów wynikało, że złodziej najprawdopodobniej przy użyciu nożyc przecinał linki zabezpieczające rowery i kradł jednoślady. Podejmowane bezpośrednio po kradzieżach czynności nie doprowadzały do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

Pomimo tego funkcjonariusze nadal prowadzili działania, których celem było ustalenie osoby kradnącej rowery. Policjanci kryminalni zbierali informacje, przesłuchiwali świadków, sprawdzali zapisy monitoringu oraz na bieżąco weryfikowali zgromadzone w tej sprawie materiały. W działania zaangażowani byli również policjanci prewencji, którzy prowadzili obserwacje, kontrole, sprawdzenia i inne działania prewencyjne.

W poniedziałek po godz. 20, będący po służbie policjant z referatu patrolowo-interwencyjnego, przy jednym z bloków w Stalowej Woli zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Funkcjonariusz zaczął go obserwować i powiadomił dyżurnego stalowowolskiej komendy. Na miejsce udał się policyjny patrol. W trakcie prowadzonej obserwacji, mężczyzna wszedł do klatki schodowej i po chwili wyszedł z rowerem. Obserwujący go policjant natychmiast podjął interwencję, zatrzymał go i przekazał w ręce funkcjonariuszy, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia.

Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 30-letni bezdomny mężczyzna, który przyjechał do Stalowej Woli z południa Polski. 30-latek był pod wpływem alkoholu, przeprowadzone badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci odzyskali skradziony jednoślad, którego wartość pokrzywdzony oszacował na blisko 1900 złotych. Zatrzymany 30-latek trafił do policyjnego aresztu.

Dalsze czynności przeprowadzone przez kryminalnych ze Stalowej Woli pozwoliły na zebranie materiału dowodowego, na podstawie którego 30-latkowi przedstawiono osiem zarzutów kradzieży rowerów. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Straty, jakie spowodował kradzieżami, oszacowano na blisko 10 tys. złotych.

Wczoraj 30-latek został doprowadzony do stalowowolskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Obecnie policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie jeszcze innych przestępstw. Postępowanie w tej sprawie prowadzi stalowowolska Policja.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny.

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~xyz

Zima za pasem trzeba gdzieś "przezimować"

~Toto

Ja też, mam kradziony rower, kupiłem dwa dni temu od jednego chłopaczka, za 600 zł, ukradł go w Holandii. Cena sklepowa 3000 zł.

~Wiesław

Wiem że to prowokacja ale .. kupując kradziony stajesz sie paserem i za to też mozesz beknąć. Juz pomijam to że to tak jak ze kebabem .. kupujesz jebaba osiedlasz .... Kupujac kradziony zachecasz złodzieji.

~Rowerzysta

Ja rok temu kupiłem fajny, kradziony rower, w sklepie 2500 zł, u złodzieja zapłaciłem za niego 1000 zł. Śmigam do dziś bez najmniejszej awarii, musiałem go tylko przemalować i usunąłem numer z ramy.

~emil

greg trafny komentarz

~Greg

Brawa dla policji, a w szczególności dla policjanta po cywilnemu. Mam nadzieję, że dostał odpowiednią nagrodę i awans go nie minie. Łapanie prawdziwych przestępców zamiast działalności fiskalnej (wysokie mandaty za byle co) to zawsze powód do chwały.

~wiem

Środek zapobiegawczy to jest np.obcięcie rączki.

~no nie wiem

policyjny dozór wobec bezdomnego,-kpina czy to może już amnestia?ogólnie mówiąc jest to jakiś rodzaj przyzwolenia.