W marcu 2019 roku ruszy budowa obwodnicy

Image

W 2021 roku ma powstać obwodnica Stalowej Woli i Niska. Pierwsze prace ziemne mają ruszyć w marcu przyszłego roku.

- Budowa rozpocznie się w marcu 2019 roku. W tej chwili zostały złożone wszystkie pozwolenia na budowę do wojewody podkarpackiej. Wojewoda ma pół roku na wydanie decyzji. Spodziewamy się, że decyzja przyjdzie początkiem przyszłego roku. Ruszy wtedy proces wywłaszczenia, wypłaty odszkodowania dla nieruchomości i działek, które będą zajęte pod budowę obwodnicy- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W ramach tej długo wyczekiwanej inwestycji powstanie 15,3 km drogi. Obwodnica będzie miała swój początek na skrzyżowaniu Podskarpowej z Chopina w Stalowej Woli. Jej koniec stanowi włączenie obwodnicy do istniejącej DK77 w Przędzelu, przed węzłem "Rudnik" stanowiącym połączenie z drogą ekspresową S19.

- W marcu 2019 roku powinny wjechać na budowę maszyny budowlane, w 2021 roku ma nastąpić zakończenie realizacji. Będzie to jednocześnie tożsame z zakończeniem odcinka S19 na wysokości gdzie złączy się z budową obwodnicy Stalowej Woli i Niska. W międzyczasie od przyszłego roku rozpoczniemy budowę łącznika, który za rondem (ul. Energetyków- Solidarności) będzie prowadził bezpośrednio do tej obwodnicy- wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent podkreśla, że za kwotę 20 mln zł udało się wywalczyć dodatkową funkcjonalność w obwodnicy Stalowej Woli i Niska - zjazd na ul. Czarnieckiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kitty

alex ma rację - skaczecie na niego a przecież On nie jest przeciw obowodnicy tylko przeciw jej przebiegowi (podobnie jak wielu). zwalacie na szlęzaka ale nadbereżny jak taki mocny to jej przebieg powinien zmienić skoro ładuje miliony w atrakcje na błoniach. albo rybki albo akwarium

~Skandal

obwodnica przez dzialki to skanda;. extra bloniai droga zaraz obok nich !!!!! ku........ kto to wymyslil zeby tedy droga szla

~jasnowidz

Jest rok 2040 widzę początek budowy obwodnicy ale w innym miejscu

~junior

Nic nie powstanie ! Kolejna ściema. Już od kilku lat to w czasie wyborczym maglują. Podobnie było z galerią koło PKSu - gdy wybory mieli budować a tuz po cisza i tak jest do dnia dzisiejszego.

~wera

Alex ty może flisakiem jesteś jak potrzebujesz dostępu do rzeki codziennie. Prawda jest taka że błonia sa odwiedzane tylko w sezonie i to tylko przez głosujących na Pis bo opozycja tam nie chodzi bo pis "zagraza demokracji", a ruch na drodze z Niska do Stalowej wzrósł 3 krotnie w ciagu ostatnich 10 lat. Jesli droga w Nisku sie pozapada to drogi alex nie bedzie miał co kupić w swoim Lydlu, bo tir nie dojedzie. Są rzeczy wazne i wazniejsze itaką jest jakakolwiek alternetywna droga do Stw z Niska lub obok Niska, czy ona bedzie miała 2 pasy czy 4 to jest bez znaczenia bo skoro teraz cału ruch odbywa sie na tej zwyczajnej krajówce to każda droga ją w duzym stopniu odciąży. Bajanie na temat 4 pasów lub dostępu do rzeki uwazam za mało istotne prz tym ogromnym problemie na juz. 12 lat zmarnowane szkoda teraz kazdego roku. Wywłaszczanie już następuje dla niepoinformowanych. Zainteresowani sa doskonale wiedza co i jak . Firma geodezyjna juz robiła spotkania i kazdy wie co i jak.

~fred

Nadbereżny niech wraca do przedszkola rysować domki i słoneczka.

~tylkoPIS

Do alex, jak zwykle chciales zablysnac a wyszlo jak zawsze totalnie sie skompromitowales. Jesli lokacja tej obwodnicy ci sie nie podoba to podziekuj SZLEZAKOWI bo to on ustalil przebieg tej obwodnicy.Po za tym to jest tez obwodnica NISKA i burmistrzowi tego miasta panu OZIMKOWI chodzilo o to zeby wyprowadzic ruch ze strefy przemyslowej NISKA. Gdybys mial choc podstawowa wiedze to bys wiedzial ze ulice w tym miescie sie zapadaja pod ciezarem 40 tonowych tirow. Najwiecej tiry niszcza ulice SANDOMIERSKA przyjezdzjace do zakladu NIMET. Kazdy hejter leming w czasie kampanii wyborczej nie ma za gosza wstydu i sie osmieszaja.

~Alex

Do ~Rywal - Twoja argumentacja jest na bardzo wysokim poziomie. Odpowiem w Twoim stylu - wybuduj sobie dom przy zakładzie pracy i nie będziesz musiał dojeżdżać Nisko-Stalowa Wola. Albo wyjedź sobie za URAL nie będziesz się męczył w korkach.

~Alex

To nie jest obwodnica miasta, ale obwodnica Pysznicy. To Pseudoobwodnica!! Obwodnica miasta nie powinna być przecież dodatkową miejską, wąską ulicą, i oddzielać miasto od rzeki i rekreacji!! Powinna być za Sanem i tyle w temacie.

~Rywal

Kretynom którzy wypowiadaja sie w temacie obwodnicy proponuje przejechac sie z niska do stw przed 7 rano i po 15. A jak marzy wam sie wyprowadzania sobie psa na błonia w ciszy to proponje kupic dom za miastem a nie klite przy glownej w centrum.

~mieszkaniec

Brawo Panie Nadbereżny, po tylu latach w końcu wyprowadzimy TiRy z miasta!

~ela

obwodnica za san! inaczej te wszystkie parki na błoniach i skarpie oraz działki tracą zupełnie sens.

e2rds

Informator, czy ty uważnie czytasz co jest napisane, zostały złożone papiery na obwodnicę, mamy październik 2018, wojewoda ma pół roku na akceptację, jest marzec 2019, wywłaszczenie terenów to co najmniej pół roku, jest wrzesień 2019 i co wtedy wejdzie sprzęt ciężki do rozpoczęcia budowy przed zimą, bzdura z rozpoczęciem budowy w 2019 roku. Chyba, że rozpoczęcie będzie takie jak z przedszkolem przy KEN, gdzie naprawiono ogrodzenie w postaci 2 słupków i postawienie baneru informacyjnego, a budowę przesunięto o dwa lata, a praktycznie to nie wiadomo na który rok.

~Informator

Ja bym wybudował dwie obwodnicę ta koło VIVO i ta z drugiej strony miasta trzeba się zapytać prezydenta czy da rade

~pisior7

Ta dodatkowa droga zwana obwodnica to strata pieniedzy,unia rzadała takiej drogi dla tirów i trzeba zrobic.Nikt nie bedzie nadkładał kilometrow zeby przejechac sie obwodnica .Nadberezny musi cos dorzucic na ta droge wiec podwyzszy podatki,bo tak najprosciej.

~olo

Zauwazylem jedna paskudna rzecz im blizej samorzadowych wyborow tym bardziej hejterzy z pseudo opozycji obrazaja mieszkancow naszego miasta.

~wyborca

Myślicie moi drodzy że pseudoobwodnica (oby w projektowanym przebiegu nigdy nie powstała) odciąży ruch lokalny po mieście i na drodze Stalowa Wola - Nisko.....hehe...w najmniejszym nawet stopniu nie....ludzie z okolicy dojeźdżają do szkół zakładów pracy sklepów urzędów.....zawsze będą jeździć po mieście....a lokalna mentalność jest taka że nikt nie będzie dokładał sobie dodatkowych kilometrów żeby się 5 minut obwodnicą przejechać...zaś ruch tranzytowy jest u nas taki że od 20.00 do 06.00 zamiera...dojdzie tylko huk i syf dla odpoczywających na błoniach i dla połowy miasta...jedna pozytywna rzecz ale tylko dla kupujących heh....że wartość mieszkań na skarpie spadnie.....

~Qra domowa

21 PAŹDZIERNIKA CZAS NA WYKOPKI!

~Informator

Do co wy na to a szrek ile obiecywał nawet papierów nie podpisał wszystko jest gotowe z obwodnicą podpis wojewody na początku roku i startujemy z budowa

~Aga

No wreszcie, nie da się czytać tych obłudnych komentarzy, wszystko nie pasuje, co zrobiliście prze tyle lat pajace, brawo P. prezydencie i oby szybko z ta obwodnica bo nie da się żyć prz ul. Poniatowskiego, tak trzymac, brawo

~co wy na to?

sobie jak niejaki Weber opowiadał przed wyborami do sejmu że obwodnica zostanie oddana w 2017 roku. Teraz PiSiory obiecują że będzie w 2019 budowana! A głupi ludek łyka wszystko jak pelikan!

~tere fere

Do mieszkańca- Ty to lepiej nie pisz tych inteligentnych wypocin.
Masz pracę ?,zapewne z dobrą płacą. dzieci się szkolą ? nieruchomości zapewne też.Więc nie podpowiadaj co ma ktoś robić żeby wyjątkowo Tobie dogodzić.
A wazelinę to sobie sam zastosuj jak jeszcze jej nie użyłeś a zapewne już to zrobiłeś niejednokrotnie (tak myślę)

manukun

Tłumaczę komunikat partii: jeśli nie wybierzecie naszego kandydata na prezydenta miasta, nasz wojewoda nie wyda pozwolenia na budowę obwodnicy.

Rzeszów już został w ten sposób rozegrany. Polityczną decyzją wojewody należącej do partii rządzącej zablokowano budowę obwodnicy południowej i utratę ponad 270 mln zł dofinansowania.

Zwracam uwagę, że prezydent w blasku fleszy podpisuje mnóstwo deklaracji i listów intencyjnych. To nie są umowy i nie ma żadnej pewności, że którykolwiek z tych obietnic zostanie zrealizowana. Bez umowy miasto nie może sądownie domagać się swoich racji z instytucjami rządowymi.

~Aaa

Dokładnie pan prezydent zapowiedział że będzie upiększał osiedla poprzez pomysły lokatorów naprawdę gość robi dużo jakoś nic ten Szymonik się o stali i stadionie nie wypowiada czyli wiecie co najprawdopodobniej się stanie

~Lipa

po wyborach bedzie tu jak makiem zasiał. Zanim sie łopozycja otrząsnie po przegranej to beda nastepne wybory. Nic tu wasze ujadanie pod 10 nickami nie pomoże.

~1233

Mieszkaniec poroniny to ty jestes a nie obwodnica. Tak to jest jak sie jezdzi tylko rowerem i to do pracy w tesco. Tyle ile jedzie samochodów z niska do stw i w przeciwna strone to tylko Ci wiedza co tam mieszkają i jeżdza ta drogą tak więc nie pierdziel głupot o tej obwodnicy bo takich filozofów nie chce mi sie nawet słuchać.

~jasio

a tem łacznik za 20 milionow to będzie pozałcany czy że szczerygo srebra

~Informator

Bambo 8 bo projekt ma byc poszerzony o nowości jutro podpisać ma wszystko minister sportu który wpadnie z wizytą na teren budowy

~jasio

wyborco kosmodrom musi być jak nadalyj łod zwrotnika raka i kozioroszca a stalowea lezy za blisko raka a za daleko łod terenu koziorożcy i najlepyj bo najblizyj byłoby zlobic platfore na kasprowym bo byłoby blizyj na piwo w słowacji