W marcu 2019 roku ruszy budowa obwodnicy

Image

W 2021 roku ma powstać obwodnica Stalowej Woli i Niska. Pierwsze prace ziemne mają ruszyć w marcu przyszłego roku.

- Budowa rozpocznie się w marcu 2019 roku. W tej chwili zostały złożone wszystkie pozwolenia na budowę do wojewody podkarpackiej. Wojewoda ma pół roku na wydanie decyzji. Spodziewamy się, że decyzja przyjdzie początkiem przyszłego roku. Ruszy wtedy proces wywłaszczenia, wypłaty odszkodowania dla nieruchomości i działek, które będą zajęte pod budowę obwodnicy- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W ramach tej długo wyczekiwanej inwestycji powstanie 15,3 km drogi. Obwodnica będzie miała swój początek na skrzyżowaniu Podskarpowej z Chopina w Stalowej Woli. Jej koniec stanowi włączenie obwodnicy do istniejącej DK77 w Przędzelu, przed węzłem "Rudnik" stanowiącym połączenie z drogą ekspresową S19.

- W marcu 2019 roku powinny wjechać na budowę maszyny budowlane, w 2021 roku ma nastąpić zakończenie realizacji. Będzie to jednocześnie tożsame z zakończeniem odcinka S19 na wysokości gdzie złączy się z budową obwodnicy Stalowej Woli i Niska. W międzyczasie od przyszłego roku rozpoczniemy budowę łącznika, który za rondem (ul. Energetyków- Solidarności) będzie prowadził bezpośrednio do tej obwodnicy- wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent podkreśla, że za kwotę 20 mln zł udało się wywalczyć dodatkową funkcjonalność w obwodnicy Stalowej Woli i Niska - zjazd na ul. Czarnieckiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny.

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Liljana

11 dni do wyborów - na wiosnę będzie obwodnica! Miesiąc po wyborach - obwodnicy jednak nie będzie. Gratulacje wyborcy pisu! Tak łatwo was kupić!

manukun

Mieszkańcy pracują na swoje utrzymanie. Na takie zbiegowiska chodzą tylko urzędnicy i bezrobotni.

~olek

Juz w piatek oficjalne otwarcie tego tunelu zapraszam wszystkich mieszkancow.

manukun

@Jaguar
Most na Sanie do być budowany głównie z budżetu województwa. Obwodnica - z budżetu państwa. Strefa przemysłowa - nie do końca wiadomo, najpewniej z budżetu miasta.

Jak widzisz, rezygnacja ze 150 mln zł dotacji z funduszy województwa na budowę mostu na Sanie w ciągu nowego fragmentu drogi wojewódzkiej z brandwicy do vivo nie wpłynęłaby na inne projekty, które będą finansowane z innych źródeł.

~csa

czyli zgadzasz się, że jedni i drudzy są identyczni. a miało być inaczej. lepiej. a wyszło jak zawsze.

~edek

Do csa, a pamietasz jak plitycy pelo otwierali po pare razy te same drogi najpierw w polowie budowy a potem przy koncu aby 3 raz sie zalansowac i przeciac wstege po skonczeniu inwestycji. Tak bylo bez przerwy POLACY na to patrzec nie mogli bo POLAK nie jest wbrew pozorom glupi.

~jAGUAR

No zrezygnował zapewne na rzecz obownicnicy lub powiekszenia strefy. Most jest fajny, ale czy taki niezbędny na obecną chwilę ?

~csa

macie coś z głową z tymi otwarciami. nie można otworzyć normalnie po cichu??? ale tu nie chodzi o otwarcie tylko o lans i pijar. no ale partyjniacy tak mają.umiech muszą się dowartościować.

~olo

Mam wspaniala informacje dla wszystkich mieszkancow naszego miasta. Juz w ten piatek nastapi oficjlne otwarcie tego przejazdu. Bedzie telewizja narodowa i wszyscy politycy ze STALOWEJ i nie tylko. Mieszkancy beda mieli okazje pokazac sie w telewizji, bo ta uroczystosc bedzie pokazana w calej POLSCE.Bylem tam wczoraj z bliska zobaczyc ten piekny tunel przy okazji zobaczylem jakie korki panuja w godinach szczytu.

~Witold

Boze nie w tym miejscu... Wczesniejsza propozycja byla 100 razy lepsza.....

~Informator

Chodzi o to że będzie zjazd z tej obwodnicy na Czarnieckiego i on kosztuje 20 milionów extra które sfinansuje nam rząd

~kris35

Panie prezydencie . Proszę aby nam wyjaśniono precyzyjnie co to znaczy ''wywalczyć za 20 milionów złotych '' ??? Bo nic z tego nie rozumiem . Łapówka? Przekręt? Nabijanie komuś kasy? Wylewanie kasy w błoto? O co chodzi?

janek82

ok, znalazłem mapę na gddkia. Obecnie do Vivo można dostać się z dwóch rond, dużego od obwodnicy i małego od Poniatowskiego. Czy ktoś wie, jak będzie połączony zjazd do Vivo, który jest z małego ronda? Czy ja dobrze widzę, że będzie ono połączone jako dojazdówka do ronda dużego przy vivo?

janek82

Czy ktoś może podesłać link do mapy z dokładnym przebiegiem planowanej obwodnicy?

~edek

Jeszcze raz wszystich madrych forumowiczow informuje nigdy na most na SANIE w naszym miescie nie bylo nawet zlotowki To byla kielbasa wyborcza SZLEZAKA ktora miala pomoc szrkowi utrzymac sie przy korycie.

~Informator

Manukun po ciul nam kolejny most jak obecne nie są przepełnione wole wydać pieniądze na obwodnicę która sprawi będziemy skomunikowani z centrum kraju a Szymonik pewnie obwodnicy nie chce budować bo po co

manukun

@jaguar
Jak na razie Nadbereżny zrezygnował z hojnej dotacji na budowę mostu na Sanie.

~Jaguar

Manekinie , jesli kiedykolwiek most na Sanie kolo vivo powstanie to powstanie za Lucka. Inni tylko beda bili piane i snuli plany i kij z tego wyjdzie.

manukun

@jan
"wam" pewnie nie jest. Ale miastu jest potrzebny, bo brakuje terenów budowlanych, a most umożliwi uzbrojenie nieużytków po drugiej stronie Sanu.

~Taśmy prawd

@katolik o miskę ryżu co najwyżej. Tyle właśnie według Mateusza warta jest praca, a ludzie są głupi.

~jan

Do manekin paranoiku skoncz z tym mostem wstydu oszczedz, nam zaden most nie jest potrzebny.

manukun

@3znaki
Przebieg obecny może być optymalny dla wszystkich oprócz mieszkańców Stalowej Woli.

To nie mój projekt, tylko rządowy plan budowy dróg ekspresowych i autostrad. Nie rozumiem, po co wjeżdżać do jakiś Racławic czy Woliny, skoro można będzie ominąć je ciągiem węzeł Rudnik-S19-Zarzecze-S74 Jastkowice-nowy most na Sanie-Vivo.

~Katolik

Do taśmy prawdy zobaczysz że będzie zakład o 100 zł wchodzisz

~Taśmy prawd

Panie prezydencie kolejna kampania i kolejna obietnica obwodnicy? Te obietnice to odgrzewany kotlet i miska ryżu!!!!

~mały

Obwodnica jednopasmowa Stalowej Woli to katastrofa.Od razu bedzie zakorkowana,tylko pisowiec wyksztalcony na kulu moze tego nie wiedziec.Po co wybierac taka osobe na prezydenta??????????

~toż to szok

Mnie interesuje coś innego. Przyszła pani, mówi, że jest z Urzędu Miasta i przynosi jakąś decyzję. Mówi, że podatkową. Koperta zaadresowana na męża. Słyszę, że powinnam odebrać. Mówię, że męża nie ma. Pytam kobiety, Bogu ducha winnej, o co w tym chodzi. Mówi, że jest pracownikiem Urzędu Miasta i roznosi jakieś decyzje. Na zlecenie. Teraz ciekawiej. Mąż wraca i otwiera pismo. A w nim decyzja zmieniająca decyzję(???????cokolwiek to znaczy). Nie dotycząca męża. Koperta zaadersowana na męża, z nieczytelną pieczątką, bez znaczka, chociażby sygnatury. Można mieć aż taki burdel? Toż to szok.

~toż to szok

Mnie interesuje coś innego. Przyszła pani, mówi, że jest z Urzędu Miasta i przynosi jakąś decyzję. Mówi, że podatkową. Koperta zaadresowana na męża. Słyszę, że powinnam odebrać. Mówię, że męża nie ma. Pytam kobiety, Bogu ducha winnej, o co w tym chodzi. Mówi, że jest pracownikiem Urzędu Miasta i roznosi jakieś decyzje. Na zlecenie. Teraz ciekawiej. Mąż wraca i otwiera pismo. A w nim decyzja zmieniająca decyzję(???????cokolwiek to znaczy). Nie dotycząca męża. Koperta zaadersowana na męża, z nieczytelną pieczątką, bez znaczka, chociażby sygnatury. Można mieć aż taki burdel? Toż to szok.

~3 znaki

"prawdziwa obwodnica powinna przebiegać tak, jak zaprojektowano w 2013: od vivo do Jastkowic mostem na Sanie w ciągu nowego fragmentu drogi wojewódzkiej, następnie S74 z Jastkowic do Zarzecza. Niestety Nadbereżny zrezygnował ze 150 mln zł dotacji z funduszy województwa na budowę mostu na Sanie w ciągu nowego fragmentu drogi wojewódzkiej z brandwicy do vivo."

Bzdury kolego wielkie. Wiesz dlaczego? Bo to obwodnica Stalowej Woli i NISKA. Dwóch miast, dwóch gmin. Wyjaśnij mi, w jaki sposób obwodnica według Twojego "projektu", za Sanem do Zarzecza odciążyłaby miejscowości:

- Racławice
- Wolina

W ciągu drogi krajowej DK77.

Jak nie wiesz, to wychyl nosa ze Stalowej Woli i sprawdź - ja wiem, że dla niektórych świat się kończy za Niskiem, ale to Was nie upoważnia do plecenia bzdur.

Obecny przebieg obwodnicy jest OPTYMALNY. Odciąża zarówno gminę Nisko jak i Stalową Wolę.

~Zofia

Brak myslenia obecnej wladzy...

manukun

@wera
Do odciążenia dk77 trzeba zbudować 2 odcinki: łącznik Kasprzyckiego - Sosnowa (1,5km) i Sosnowa-DW872 w Nisku obok cmentarza (4km). Obwodnica tego problemu nie rozwiąże, bo na krytycznym odcinku ruch nie zmaleje. Jedynym efektem obwodnicy będzie przeniesienie ruchu z 4-pasmowych Alej na drogę biegnącą z środkiem błoni.

prawdziwa obwodnica powinna przebiegać tak, jak zaprojektowano w 2013: od vivo do Jastkowic mostem na Sanie w ciągu nowego fragmentu drogi wojewódzkiej, następnie S74 z Jastkowic do Zarzecza. Niestety Nadbereżny zrezygnował ze 150 mln zł dotacji z funduszy województwa na budowę mostu na Sanie w ciągu nowego fragmentu drogi wojewódzkiej z brandwicy do vivo.

Zamiast tego mamy zaplanowaną uliczkę pod skarpą, huczne nazywaną obwodnicą.