Droga i parkingi - Okulickiego Boczna

Image

Obok trwających prac przy budowie hali owocowo- warzywnej będzie niebawem mogła ruszyć budowa bocznej ulicy od Okulickiego.

- W tej chwili trwa przebudowa targowiska miejskiego, tak istotnego z punktu widzenia tradycyjnego kupiectwa, ale również możliwości zakupu ekologicznej żywności. Będziemy ten projekt konsekwentnie kontynuować, również pod względem zmian funkcjonalnych i estetycznych. W tym tygodniu na moje biuro powinna trafić decyzja o pozwoleniu na budowę na projekcie nowej drogi Okulickiego Bocznej, która stworzy kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych, ale też dokona ważnej zmiany estetycznej- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Nowa ulica Okulickiego Boczna ma przebiegać od Hali Targowej, równolegle do ulicy Okulickiego, w kierunku PSS Społem i wychodzić z powrotem między budynkiem po sklepie Tesco a PSS-em. W miejscu tzw. szkieletora powstaną parkingi dla samochodów osobowych. Utworzony zostanie również teren do odpoczynku dla seniorów dokonujących zakupów na terenie targu.

Przetarg na realizację tej inwestycji wygrała firma ze Stalowej Woli. Budowa ulicy Okulickiego Bocznej będzie kosztowała prawie 3,48 mln zł. Wykonawca na to zadanie ma udzielić 3 letniego okresu gwarancji i rękojmi.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.