Proces dyrektora i nauczyciela odroczony do stycznia

Image

Sąd Rejonowy w Stalowej Woli zajmie się sprawą Rafała, ucznia, który został ciężko ranny na zajęciach prowadzonych na szkolnej strzelnicy. Chłopak stracił wzrok w jednym oku.

W Sądzie Rejonowym w Stalowej Woli 9 października 2018 roku miał rozpocząć się proces byłego dyrektora ZSP nr 2 64- letniego Włodzimierza S. i nauczyciela, emerytowanego majora, 54- letniego Krzysztofa S. Sprawa ciągnie się od maja 2016 roku, kiedy to podczas zajęć lekcyjnych w Budowlance jeden z uczniów został ciężko ranny. Do końca życia pozostanie kaleką.

Proces nie mógł się odbyć ze względu na stan zdrowia poszkodowanego. Stosowne zwolnienie lekarskie wpłynęło do sądu. Wynika z niego, że Rafał na razie nie jest w stanie stanąć przed wymiarem sprawiedliwości. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 8 stycznia 2019 roku. Sprawą zajmowała się Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu. Decyzję wyda Sąd Rejonowy w Stalowej Woli. W akcie oskarżenia prokuratura uznała, że zarówno Włodzimierz S., jak i Krzysztof S. umyślnie narazili 78 uczniów ZSP nr 2 na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także nieumyślne doprowadzenie do ciężkiego uszczerbku ciała.

Strzelnicę kontrolowała Najwyższa Izba Kontroli. Raport wskazywał na samowolkę budowlaną i wykazał szereg nieprawidłowości. Strzelnica przerobiona była z dawnej biblioteki, brakowało w niej choćby odpowiednich kulochwytów. Rafał został ranny właśnie dlatego, że śrut odbił się od ściany i wbił w jego lewe oko.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~@Adam

Zmień psychiatrę nieszczęśliwy człowieku

~@Uwaga

Widzisz kretynie nikt nie chce problemów w tej wsi ,gdzie Swętovliwy Lucjusz nam panujący

~@Uwaga

Za pogodę nie
Za strzelnicę tak Masz coś z głową?
Wstyd przeogromny

~Agrafka

Piotr W. pewnie chodzi o tego samego, nauczyciela który proponował mi kiedyś w pokoju nauczycielskim, żebym wybrała się z nim na wycieczkę samochodem. Złapał mnie za tyłek i powiedział że jak z nim pojadę to nie muszę się już martwić o oceny, do końca roku.

~-------------

Print screen.

~Piotr W

Co do szkoły to macie rację jeden nauczyciel chciał moją dziewczyne puknąć w kakao za zaliczenie przedmiotu ta szkoła to żenada!!!

~Gugu

Niech Allah ma w opiece odbyt dyrektora. ;D

~Uwaga

Fakty czyli Nadia, na szczęście osadzi to sędzia a nie Wasi redaktorzy, tendencyjne artykuły i kiepski prokurator. Dzieci na rozprawie było zero Was też nie było, o co Wam chodzi? Koniec tych bujd i klamania. Jest SĄD.

~Fakty

Tak myśle jakim trzeba być kretynem by przeczytać iż poza raniony w oko jest naście dzieciaków umyślnie narażonych i jeszcze dyskutować . Prokurator oskarża i wierze w sprawiedliwość dla dzieci a nie układu dyrektora innych rządzących

~Uwaga

Tak Misiek bardzo merytoryczna uwaga, tak mniej więcej na poziomie tego artykułu i zarzutów prokuratorskich umiech

~Uwaga

Tak Misiek bardzo merytoryczna uwaga, tak mniej więcej na poziomie tego artykułu i zarzutów prokuratorskich umiech

~Huaping

Juchuuuuuuu uaaaaaaaa ŁAŁ!

~Misiek

Pchał się WS na stołek na siłe a powierzał go starostw to teraz niech odpowiadała za bajzer którego są współorganizatorami .

~Uwaga

Tak wstyd wiem, za pogodę na boisku szkolnym też odpowiada dyrektor.

~jkl

Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie.

~Uwaga

Czy redakcja zabezpiecza IP tych wypocin typu uzytkownik fałsz, balbinka, ordoprawda, itp.? Chyba niektórzy będą chcieli zgłaszać to do prokuratury.

~Uwaga

Czy redakcja zabezpiecza IP tych wypocin typu uzytkownik fałsz, balbinka, ordoprawda, itp.? Chyba niektórzy będą chcieli zgłaszać to do prokuratury.

~Uwaga

Czy redakcja zabezpiecza IP tych wypocin typu uzytkownik fałsz, balbinka, ordoprawda, itp.? Chyba niektórzy będą chcieli zgłaszać to do prokuratury.

~Współtwórca

Starosta jest współodpowiedzialny za ten wypadek!

~tolaxa

Wszyscy skupili uwagę na dwóch dżentelmenach a przecież nie bez winy był w tym temacie ówczesny wicestarosta Januszek Zarzeczny. On był pierwszym, który na siłę tworzył w 2009 roku klasy wojskowe u kolegi dyrektora, wbrew stanowisku pani radnej Grażyny Janik. Kobieta wykazywała rozsądek pytając po co tam klasy wojskowe? To po pierwsze. Po drugie, gdyby z budżetu powiatu nie popłynęły pieniądze na adaptację pomieszczeń bibliotecznych na strzelnicę to nieszczęścia w takim wymiarze by nie było. To oczywista oczywistość. Niebanalną rolę odegrał nadzór budowlany, który wszystko widział i słyszał ale jak przyszło co do czego on nic nie widział a głuchy był jak pień sosny! W moim przekonaniu ta ławka oskarżonych powinna być nieco dłuższa, chociażby za mówienie nieprawdy! Uważacie, że jest inaczej?

~Adam

Jednooki podrywa teraz laski, metodą na pirata. smiech2

~Zabawa

Koncerty - w NY nie ma takich słabych klubów . Uważaj żeby cię żółć zgryzoty nie zalała

~Fałsz

Dyrektor to naprawdę zdolny wbrew prawu strzelnica a do tego broń z bazaru a major jaki zdolny bez pozwoleń broń dzieciakom przerabiał . A dziś za 5 obrońców się chowają by ich zdolności zakład karny nie poznał .

~koncerty

a na chodzenie do klubów typu SKR, RST to jest w stanie zdrowia? umiech

~rodzic

Szkoda zdolnego nauczyciela,.Jako dyrektor czegoś nie dopatrzył,albo komuś zaufał.

~heniutek

oj wydaje mi się ze ktoś tu chce kaskę wydoić, gdzie medialna pani prawnik poszkodowanego??

~Uwaga

Adi ile tych "poszkodowanych" dzieci przyszlo na rozprawę?
Zero!
Nikt nie czuje się poszkodowany po za Rafi,Adi,Nadi.
Właściwie Wy chyba też nie, bo nie przyszliście, tylko dzień przed rozprawa zwolnionko... masakra.

~Adi

78 uczniów poszkodowanych , powinni siedzieć za kratkami a nie żyć spokojnie .

~Trans

Nadia teraz nick oko? umiech

~Biała.B.

W głowie się nie mieści! Niedbałość, lekceważenie zniszczyło chłopaka!