Get Adobe Flash player

ARP wraz z Miastem tworzy Fabrykę
Opublikowano: 9  Października  2018

W budynku Mostostalu podpisano list intencyjny pomiędzy Miastem Stalowa Wola a Agencją Rozwoju Przemysłu dot. realizacji programu rządowego o nazwie Fabryka. Nie chodzi tu jednak o produkcję.

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (inaczej zwana Planem Morawieckiego) daje szansę takim średnim miastom jak Stalowa Wola. Budynek Mostostalu, który w tej chwili zasiedlony jest w 70% przez najemców ma stać się miejscem, gdzie będą rozwijać się, gdzie będą też pracować firmy z sektora IT i firmy outsourcingowe. Do tej pory znalezienie miejsca w atrakcyjnych biurowcach dla małych i średnich przedsiębiorstw było poza zasięgiem. Dzięki rządowemu programowi ma się to zmienić. Program Fabryka ma działać, jeśli chodzi o Podkarpacie, tylko w Stalowej Woli i Mielcu.

List intencyjny dotyczący projektu Fabryka Mostostal podpisał 9 października 2018 roku z prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym Sebastian Murawski, pełnomocnik zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.

- Chcielibyśmy dla tego wielkiego budynku, dla tego potencjału stworzyć jeszcze dodatkowe możliwości, stąd nasza współpraca- wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny.

- Program Fabryka stanowi narzędzie wsparcia dla miast średnich. Wciągu ostatnich lat działań polityki polaryzacyjno- dyfuzyjnej rozwijały się głównie duże aglomeracje, niestety, ze startą dla miast średnich. Cały potencjał rozwojowy, gospodarczy skupiał się w dużych miastach, głównie wojewódzkich. Miasta średnie, jak Stalowa Wola, odnotowywały odpływ potencjału gospodarczego, odpływ przede wszystkim kadr. Program Fabryka ma na celu m.in. zatrzymanie odpływu mieszkańców i zaoferowanie im atrakcyjnych miejsc pracy w sektorze nowoczesnych usług biznesowych- mówił podczas wtorkowego spotkania Sebastian Murawski z Agencją Rozwoju Przemysłu.

Firmy z sektora IT i firmy outsourcingowe potrzebują dobrze wykształconej kadry, biur na wysokim poziomie. Lokują swoje biznesy właśnie w miastach średnich, które proponują coraz lepszą jakość życia bez uciążliwości jakie niesie za sobą działanie w dużych aglomeracjach.

- Agencja Rozwoju Przemysłu to sprawdzony partner dla Stalowej Woli, bo wspólnie od lat rozwijamy Specjalną Strefę Ekonomiczną, ARP inwestuje w naszym mieście- mówił prezydent.

W mieście od lat brakuje pracy biurowej, w centrach usług biznesowych. Dzięki Fabryce ma się to zmienić. Prezydent za sukces uznał działanie Kuźni Przedsiębiorczości. Kolejny projekt pomoże w rozszerzeniu oferty zatrudnienia w dziale administracyjno- biurowym.

Budynek Mostostalu został przejęty przez miejską spółkę. Jak mówi prezydent inaczej gmach dziś byłby zamknięty, a firmy w nim się mieszczące straciłyby swoje lokale. W planach jest jeszcze przejęcie sąsiadujących z Mostostalem budynków i „przerobienie ich” na centrum biznesu. Obok znalazłby się kilkupoziomowy parking. Inne tego typu biurowce mogłyby powstać na działce naprzeciwko Ambulatorium przy HSW.

 


Komentarze
« 1 2 3

Strona: 3/3 Wyświetlaj po:

~8969
Hejter, hejtuje tymczasem jest juz po pierwszej debacie kandydatów i naprawdę różnica w kompetencjach, podejściu do Stalowej WOli i merytorycznej wiedzy pomiędzy panami Nadbereżny i Szymonik jest duża. na korzyść Nadbereżnego, który wygrał debatę w telewizji mimo zaczepek i cwaniackich uśmieszków przeciwnika.
Kto chce zobaczyć jak niewiele opozycja ma do zaproponowania niech obejrzy debatę: goo.gl/AQppjy
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  07:52:32
~Bzdura
Jest to kolejna bzdura Nadbereznego. Ratowanie tonacego statku pod nazwa "Stalowa Wola pod moimi rzadami". List intencyjny nie ma zadnej mocy prawnej. Ot, taki sam swistek jak te wstepne ustalenia pod niby budowa blokow z programu Mieszkanie+. Nieladnie panie Nadberezny. Kolejna wtopa.
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  07:02:06
~Hutnik
Andrzej akurat teraz podpisane zostały papiery a nie tylko słowa
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  06:46:45
Znowu IT umiech Raz sie dali nabrać mieszkańcy więc powiela obietnice umiech
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  06:41:46
~Do hejtera
@manuukun
Ja ciebie pytam co cię tak Stalowa Wola interesuje jak mieszkasz tak daleko od niej?
Hejt za hejtem ma dwóch portalach. Całymi dniami od kilku tygodni wstawiasz te swoje nienawistne posty.
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  02:08:49
~Do hejtera
@manuukun
Ja ciebie pytam co cię tak Stalowa Wola interesuje jak mieszkasz tak daleko od niej?
Hejt za hejtem ma dwóch portalach. Całymi dniami dod kilku tygodni wstawiasz te swoje nienawistne posty.
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  02:06:27
~to ja
hahaha
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  00:19:21
~to ja
@manukum bo to jest pomoc inaczej kiełbasa wyborcza Nadbereżnemu z samej góry. Pisowcy nie chcą stracić miasta.
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  00:09:51
~niezalogowany
Informator - coś za bardzo najarany jesteś przyszłymi inwestycjami. Z twoich wpisów wynika, że nie masz równo pod kopułą. Widać albo jesteś przez kogoś nakręcony albo przeczytaj moje drugie zdanie. Czytaj mój wpis 30 razy dziennie od początku do końca.
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  23:47:39
~35proc.
Teleman vel. Telewidz:...debata?
35 proc. i wszystko jasne umiech
A.Szymonik jest moc! Brawo!
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  23:44:34
O czym jest ten artykuł? Coś mają zrobić z Mostostalem, ale konkretów żadnych nie przedstawiono. Kolejna konferencja pod publiczkę i wybory?

Fajnie, że rząd pamięta o miastach powiatowych. Fajnie, że Stalowa Wola będzie beneficjentem tego programu. Ale za cholerę nie wiadomo, o co chodzi. W Zamościu ARP zbuduje biurowiec o powierzchni 5000 m2. A co w Stalowej Woli?
Remont? Rozbudowa? Jakie zasady finansowania? Jaki podział ryzyka? Przecież cały biurowiec wymaga na dzień dobry wymiany instalacji elektrycznej i dostosowania do wymogów przeciwpożarowych.

O tym ani słowa.
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  23:31:01
~Teleman
Ogladalem i oczom nie wierzylem jak ten szymonik byl nieprzygotowany. Nic nie wiedzial. A na koniec to cos bredzil o trzecim,czwartym kandydacie. Szymonik po tej debacie chyba wroci do Augustowa. Ha ha ha
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  21:54:30
~Telewidz
Polecam debatę Nadbereżny - Szymonik w telewizji Rzeszów.
Nadbereżny rozłożył na łopatki konkurenta.
Jest w internecie zapis całej dyskusji.
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  21:43:04
~to ja
CYTAT
Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (inaczej zwana Planem Morawieckiego)

Jak można wierzyć w coś co nazwane jest nazwiskiem kłamcy morawieckiego skazanego prawomocnym wyrokiem sądowym?
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  21:41:29
~informator
drogi mieszkancu akurat to jest powazna inwestycja powstanie biurowiec z polaczeniem p5rzejsciem nadziemnym z mostostalem rownierz w miejscu dworca koo huty powstanie kolejny biorowiec wraz ze wzrostem zapotrzebowania obecne budynki huty zostana zmodernizowane mam na mysli hale produkcujne i reszte co pachnie prlem powstanie 140 ha na ktorych chetnych jest ponad 100 firm z branzy it i przemyslu samochodowego wiesz ile osob tam znajdzie prace z 10 tys grubo to pozwoli sciagac nowych mieszkancow z kielc czy tbg
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  21:29:16
~Mieszkaniec
... roznoszenie ulotek skończone ?- to teraz pseudo urzędasy do pisania bzdur w ramach relaksu po ciężkiej " pracy ".
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  21:18:01
~tenta
Ten gość z agencji widać, że państwowym wikcie utrzymywany. Znowu g... znaczący dokument a flesze aparatów w użyciu.
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  19:57:20
zatkao kakao pisoskie trole
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  19:57:16
zatkao kakao pisoskie trole
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  19:57:11
~preczzkomuną
pseudoprawicowy troll już zarabia?
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  19:49:44
~Licznik
Hejt opozycyjnego trolla za 3, 2, 1....
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  19:12:21
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe