ARP wraz z Miastem tworzy Fabrykę

Image

W budynku Mostostalu podpisano list intencyjny pomiędzy Miastem Stalowa Wola a Agencją Rozwoju Przemysłu dot. realizacji programu rządowego o nazwie Fabryka. Nie chodzi tu jednak o produkcję.

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (inaczej zwana Planem Morawieckiego) daje szansę takim średnim miastom jak Stalowa Wola. Budynek Mostostalu, który w tej chwili zasiedlony jest w 70% przez najemców ma stać się miejscem, gdzie będą rozwijać się, gdzie będą też pracować firmy z sektora IT i firmy outsourcingowe. Do tej pory znalezienie miejsca w atrakcyjnych biurowcach dla małych i średnich przedsiębiorstw było poza zasięgiem. Dzięki rządowemu programowi ma się to zmienić. Program Fabryka ma działać, jeśli chodzi o Podkarpacie, tylko w Stalowej Woli i Mielcu.

List intencyjny dotyczący projektu Fabryka Mostostal podpisał 9 października 2018 roku z prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym Sebastian Murawski, pełnomocnik zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.

- Chcielibyśmy dla tego wielkiego budynku, dla tego potencjału stworzyć jeszcze dodatkowe możliwości, stąd nasza współpraca- wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny.

- Program Fabryka stanowi narzędzie wsparcia dla miast średnich. Wciągu ostatnich lat działań polityki polaryzacyjno- dyfuzyjnej rozwijały się głównie duże aglomeracje, niestety, ze startą dla miast średnich. Cały potencjał rozwojowy, gospodarczy skupiał się w dużych miastach, głównie wojewódzkich. Miasta średnie, jak Stalowa Wola, odnotowywały odpływ potencjału gospodarczego, odpływ przede wszystkim kadr. Program Fabryka ma na celu m.in. zatrzymanie odpływu mieszkańców i zaoferowanie im atrakcyjnych miejsc pracy w sektorze nowoczesnych usług biznesowych- mówił podczas wtorkowego spotkania Sebastian Murawski z Agencją Rozwoju Przemysłu.

Firmy z sektora IT i firmy outsourcingowe potrzebują dobrze wykształconej kadry, biur na wysokim poziomie. Lokują swoje biznesy właśnie w miastach średnich, które proponują coraz lepszą jakość życia bez uciążliwości jakie niesie za sobą działanie w dużych aglomeracjach.

- Agencja Rozwoju Przemysłu to sprawdzony partner dla Stalowej Woli, bo wspólnie od lat rozwijamy Specjalną Strefę Ekonomiczną, ARP inwestuje w naszym mieście- mówił prezydent.

W mieście od lat brakuje pracy biurowej, w centrach usług biznesowych. Dzięki Fabryce ma się to zmienić. Prezydent za sukces uznał działanie Kuźni Przedsiębiorczości. Kolejny projekt pomoże w rozszerzeniu oferty zatrudnienia w dziale administracyjno- biurowym.

Budynek Mostostalu został przejęty przez miejską spółkę. Jak mówi prezydent inaczej gmach dziś byłby zamknięty, a firmy w nim się mieszczące straciłyby swoje lokale. W planach jest jeszcze przejęcie sąsiadujących z Mostostalem budynków i „przerobienie ich” na centrum biznesu. Obok znalazłby się kilkupoziomowy parking. Inne tego typu biurowce mogłyby powstać na działce naprzeciwko Ambulatorium przy HSW.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Bzdura

Jest to kolejna bzdura Nadbereznego. Ratowanie tonacego statku pod nazwa "Stalowa Wola pod moimi rzadami". List intencyjny nie ma zadnej mocy prawnej. Ot, taki sam swistek jak te wstepne ustalenia pod niby budowa blokow z programu Mieszkanie+. Nieladnie panie Nadberezny. Kolejna wtopa.

~Hutnik

Andrzej akurat teraz podpisane zostały papiery a nie tylko słowa

Andrzej_2.0

Znowu IT umiech Raz sie dali nabrać mieszkańcy więc powiela obietnice umiech

~Do hejtera

@manuukun
Ja ciebie pytam co cię tak Stalowa Wola interesuje jak mieszkasz tak daleko od niej?
Hejt za hejtem ma dwóch portalach. Całymi dniami od kilku tygodni wstawiasz te swoje nienawistne posty.

~Do hejtera

@manuukun
Ja ciebie pytam co cię tak Stalowa Wola interesuje jak mieszkasz tak daleko od niej?
Hejt za hejtem ma dwóch portalach. Całymi dniami dod kilku tygodni wstawiasz te swoje nienawistne posty.

~to ja

hahaha

~to ja

@manukum bo to jest pomoc inaczej kiełbasa wyborcza Nadbereżnemu z samej góry. Pisowcy nie chcą stracić miasta.

~niezalogowany

Informator - coś za bardzo najarany jesteś przyszłymi inwestycjami. Z twoich wpisów wynika, że nie masz równo pod kopułą. Widać albo jesteś przez kogoś nakręcony albo przeczytaj moje drugie zdanie. Czytaj mój wpis 30 razy dziennie od początku do końca.

~35proc.

Teleman vel. Telewidz:...debata?
35 proc. i wszystko jasne umiech
A.Szymonik jest moc! Brawo!

manukun

O czym jest ten artykuł? Coś mają zrobić z Mostostalem, ale konkretów żadnych nie przedstawiono. Kolejna konferencja pod publiczkę i wybory?

Fajnie, że rząd pamięta o miastach powiatowych. Fajnie, że Stalowa Wola będzie beneficjentem tego programu. Ale za cholerę nie wiadomo, o co chodzi. W Zamościu ARP zbuduje biurowiec o powierzchni 5000 m2. A co w Stalowej Woli?
Remont? Rozbudowa? Jakie zasady finansowania? Jaki podział ryzyka? Przecież cały biurowiec wymaga na dzień dobry wymiany instalacji elektrycznej i dostosowania do wymogów przeciwpożarowych.

O tym ani słowa.

~Teleman

Ogladalem i oczom nie wierzylem jak ten szymonik byl nieprzygotowany. Nic nie wiedzial. A na koniec to cos bredzil o trzecim,czwartym kandydacie. Szymonik po tej debacie chyba wroci do Augustowa. Ha ha ha

~Telewidz

Polecam debatę Nadbereżny - Szymonik w telewizji Rzeszów.
Nadbereżny rozłożył na łopatki konkurenta.
Jest w internecie zapis całej dyskusji.

~to ja

CYTAT
Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (inaczej zwana Planem Morawieckiego)

Jak można wierzyć w coś co nazwane jest nazwiskiem kłamcy morawieckiego skazanego prawomocnym wyrokiem sądowym?

~informator

drogi mieszkancu akurat to jest powazna inwestycja powstanie biurowiec z polaczeniem p5rzejsciem nadziemnym z mostostalem rownierz w miejscu dworca koo huty powstanie kolejny biorowiec wraz ze wzrostem zapotrzebowania obecne budynki huty zostana zmodernizowane mam na mysli hale produkcujne i reszte co pachnie prlem powstanie 140 ha na ktorych chetnych jest ponad 100 firm z branzy it i przemyslu samochodowego wiesz ile osob tam znajdzie prace z 10 tys grubo to pozwoli sciagac nowych mieszkancow z kielc czy tbg

~Mieszkaniec

... roznoszenie ulotek skończone ?- to teraz pseudo urzędasy do pisania bzdur w ramach relaksu po ciężkiej " pracy ".

~tenta

Ten gość z agencji widać, że państwowym wikcie utrzymywany. Znowu g... znaczący dokument a flesze aparatów w użyciu.

EUGENIUSZ

zatkao kakao pisoskie trole

EUGENIUSZ

zatkao kakao pisoskie trole

~preczzkomuną

pseudoprawicowy troll już zarabia?

~Licznik

Hejt opozycyjnego trolla za 3, 2, 1....