Get Adobe Flash player

ARP wraz z Miastem tworzy Fabrykę
Opublikowano: 9  Października  2018

W budynku Mostostalu podpisano list intencyjny pomiędzy Miastem Stalowa Wola a Agencją Rozwoju Przemysłu dot. realizacji programu rządowego o nazwie Fabryka. Nie chodzi tu jednak o produkcję.

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (inaczej zwana Planem Morawieckiego) daje szansę takim średnim miastom jak Stalowa Wola. Budynek Mostostalu, który w tej chwili zasiedlony jest w 70% przez najemców ma stać się miejscem, gdzie będą rozwijać się, gdzie będą też pracować firmy z sektora IT i firmy outsourcingowe. Do tej pory znalezienie miejsca w atrakcyjnych biurowcach dla małych i średnich przedsiębiorstw było poza zasięgiem. Dzięki rządowemu programowi ma się to zmienić. Program Fabryka ma działać, jeśli chodzi o Podkarpacie, tylko w Stalowej Woli i Mielcu.

List intencyjny dotyczący projektu Fabryka Mostostal podpisał 9 października 2018 roku z prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym Sebastian Murawski, pełnomocnik zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.

- Chcielibyśmy dla tego wielkiego budynku, dla tego potencjału stworzyć jeszcze dodatkowe możliwości, stąd nasza współpraca- wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny.

- Program Fabryka stanowi narzędzie wsparcia dla miast średnich. Wciągu ostatnich lat działań polityki polaryzacyjno- dyfuzyjnej rozwijały się głównie duże aglomeracje, niestety, ze startą dla miast średnich. Cały potencjał rozwojowy, gospodarczy skupiał się w dużych miastach, głównie wojewódzkich. Miasta średnie, jak Stalowa Wola, odnotowywały odpływ potencjału gospodarczego, odpływ przede wszystkim kadr. Program Fabryka ma na celu m.in. zatrzymanie odpływu mieszkańców i zaoferowanie im atrakcyjnych miejsc pracy w sektorze nowoczesnych usług biznesowych- mówił podczas wtorkowego spotkania Sebastian Murawski z Agencją Rozwoju Przemysłu.

Firmy z sektora IT i firmy outsourcingowe potrzebują dobrze wykształconej kadry, biur na wysokim poziomie. Lokują swoje biznesy właśnie w miastach średnich, które proponują coraz lepszą jakość życia bez uciążliwości jakie niesie za sobą działanie w dużych aglomeracjach.

- Agencja Rozwoju Przemysłu to sprawdzony partner dla Stalowej Woli, bo wspólnie od lat rozwijamy Specjalną Strefę Ekonomiczną, ARP inwestuje w naszym mieście- mówił prezydent.

W mieście od lat brakuje pracy biurowej, w centrach usług biznesowych. Dzięki Fabryce ma się to zmienić. Prezydent za sukces uznał działanie Kuźni Przedsiębiorczości. Kolejny projekt pomoże w rozszerzeniu oferty zatrudnienia w dziale administracyjno- biurowym.

Budynek Mostostalu został przejęty przez miejską spółkę. Jak mówi prezydent inaczej gmach dziś byłby zamknięty, a firmy w nim się mieszczące straciłyby swoje lokale. W planach jest jeszcze przejęcie sąsiadujących z Mostostalem budynków i „przerobienie ich” na centrum biznesu. Obok znalazłby się kilkupoziomowy parking. Inne tego typu biurowce mogłyby powstać na działce naprzeciwko Ambulatorium przy HSW.

 


Komentarze
« 1 2 3 »

Strona: 2/3 Wyświetlaj po:

~Informator
TVP PiS bo nie będzie bo nie wygracie opozycjoniści tyle w temacie
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  20:33:33
~TVPis kłamie
Ja też oglądałem debatę.Mam już dość tej obłudy najważniejszego.Stop zadłużania miasta.Szymonik na prezydenta.Nie będą nas pisiory szantażowac,że jak nie wybierzemy prezydenta z pisu to nie będzie dotacji z nierządu
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  19:27:43
~csa
Oglądałem przed chwila debatę nadbereżny-szymonik i powiem jedno. szacun dla Szymonika, że nie roześmiał się z tych głupot i propagandy jaka wypływała od nadbereżnego. a sztuczny uśmieszek i ciągłe dziękowanie mieszkańcom aż kipiało obłudą i fałszem.
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  17:06:05
~siwy
powiem wam że się boje a wiecie czego: że jak otworze lodówkę to tam też będzie prezydent.
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  17:03:41
~ooo
Lider grupy U2 Bono spotkał i przywitał się z D.Tuskiem.Kiedy jarek kaczyński spotkał i przywitał się z jakąś postacią z Show bisnesu lub z jakąś miłą sympatyczną osobą?
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  16:20:04
~Jarek
Stalowa Wole tak zadluzyl obecny Prezydent ,ze nie ma chetnych by startowac w dtartuja tylko ci co maja parcie na koryto i kase a los miasta jest nie wazny... Czym sie cieszyc ,ze wygra obecny Prezydent?
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  16:16:12
~Jacek
Kiedy w Stalowej Woli skonczy sie zatrudnianie fachowcow a nie misiewiczow Panie Prezydencie?
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  16:09:26
Dlaczego o debacie dowiaduję się dopiero od czytelnika? Żaden portal nie napisał. Cenzura?
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  14:28:09
~spawacz
to prawda że przyspawałem pis do koryta, spaw są dobre nie oderwiecie sitwy pisowskiej przez długie lata, przypominam o rzucaniu tez kasy na tacę
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  13:37:11
~flisak kill
wygrał debatę z weberem i sobieRajem i jak tylko przypłyniemy będziemy głosować cały dzień co 5 min bo wszystkie my jesteśmy na tak i chcemy żeby przeszedł do kolejnego etapu
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  13:27:47
~madka
o madce, ktura zagłosowała i będzie głosować z 500+ razy jak nie więcej
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  13:21:41
Proponuję jeszcze stworzyć w mieście spółkę która będzie zarządzać tym biurowcem, najlepiej niech zajmie ona cale piętro. Oczywiście z osobnymi biurami dla prezesa, jego zastępcy, zastępcę zastępcy i oczywiście dla każdego po sekretarce. Do tego bez głównej księgowej się nie obędzie. Nie zapominajmy o specjaliście ds. technicznych, techniczno-ekonomicznych, specjaliście ds. rozliczeń, ds. analiz, ds. zapotrzebowania rynku, ds. kontaktu z mediami. Niezbędni będą konserwatorzy tego budynku. Byłbym zapomniał o samochodach służbowych dla prezesa i jego zastępcy. Skoda Superb, kolor czarny, napęd 4x4, min. 200 km, oczywiście z fotelami z funkcją masażu z tyłu i wentylacją. O czymś jeszcze zapomniałem?
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  13:18:44
~cugle prezia
poświadczamy że z nami prezdent wygra a nawet wygra dwa razy z każdym i o wszystko
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  13:15:42
~madka
nasz prezydent dostał nowy tel z naszych podatków dziękujemy mu za to bo bedzie się można łatwiej do niego dodzwonić a i on będzie miał szybiej wybierane numery umiech wzywam matki z jednym dwma i więcej dzieci do głosowania na nowy telefon prezydenta
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  13:14:10
~prawda
Manekin rozumiem ze mamy głosować na Szymonika bo odpowiedział na pytanie prowadzącego. Nie miał się czym pochwalić to nie było monologu. Lucek ma sie czym pochwalić to opowiadał zeby wszyscy wiedzili co zrobił. Tak czy inaczej Lucek wygra w cuglach, a ty pare groszy przytniesz za posty.
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  13:13:48
~piłkarka
dziekujemy nadbereżnemu za załatwienie naszych rywali bo do Boguchwały mają dalej a nam przez to łatwo wygrać, cała druzyna i nasi kibice głosują przez to na nadbereżnego i jego rodzinę pisowskąumiech
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  13:05:24
Ktoś wspomniał o debacie. Zauważcie, jak bardzo Nadbereżny się zestresował. Głos załamany, ręce drżały. Najgorsze, że nie odpowiadał na zadawane pytania, tylko chwalił się wydanymi pieniędzmi.

Na litość! Smart City nie polega na kupowaniu biletomatów do elektrycznych autobusów. Inteligentne miasto opiera się na transparentości zarządzania miastem, którą umożliwią nowoczesne technologie. Gadżety nie są celem, lecz środkiem. Nadbereżny tymczasem nie potrafi sobie poradzić z udzieleniem informacji publicznej o kosztach imprez organizowanych przez miasto.

Przy pierwszym pytaniu prezydent poległ. Szymonik przynajmniej udzielił odpowiedzi na pytanie prowadzącego. Nadbereżny prowadzi pochwalny monolog o swoich osiągnięciach zamiast rozmowy na temat. Nic dziwnego, że nie ma nowych inwestorów w Stalowej Woli.

To są niuanse. Ale te niuanse mają krytyczne znaczenie w zarządzaniu miastem.
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  13:03:31
~robiący focha
u nas wszyscy w pracy mówią że nadbereżny to zmiażdżył wszystkich a siebie najbardziej i wygrał już ze 20 lat temu te wybory umiech
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  13:02:51
~kosmonautka
ja i moje koleżanki uważamy, że nadbereżny wygrał debatę bo był bardziej uczesany i mówił płynnie bez kartki umiech
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  13:01:22
~???
No cóż w każdym bądź razie tworzenie coraz bardziej bzdetnych stołków urzędniczych w tym kraju idzie w ekspresowym tempie. Jeszcze trochę i uczciwie pracujący ludzie, faktycznie płacący podatki nie wyrobią na tak rozbuchaną administrację.
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  12:38:09
Podoba mi się początek artykułu "...Nie chodzi tu jednak o produkcję." i jednocześnie wcale nie dziwi. Przecież Aborygen potrafi jedynie zajmować się pierdołami. Coś tak poważnego jak produkcja, ściągnięcie inwestora do miasta, walczenie o poszerzenie jego granic to dla niego jak wyprawa na Marsa.
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  10:38:32
~spoko
Ludzie! Nie podniecajcie się tym tematem, bo przecież podpisano tylko list intencyjny, który stanowi pisemną, wstępną deklarację zamierzeń dotyczących swoich działań. W odróżnieniu od oferty czy umowy list intencyjny nie wiąże składającego ani przyjmującego.
Jest to tylko kolejny fragment kampanii wyborczej, następnym będzie otwarcie łącznika drogi.
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  10:26:42
~wYBOrca
Warto obejrzeć debatę pomiędzy obydwoma panami.
Nadbereżny zdecydowanie wygrał, ale co najważniejsze był konkretniejszy i widać, że to on ma pomysł na Stalową Wolę.
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  09:49:10
~popular
Jak w dawnych czasach komisarz partyjny leczył problemy za pomocą jednego ruchu ręką. Tak samo nasz LN rozwiązuje nasze - hydrozagadka dla Januszy i Grażyn.
A dług rośnie i rośnie .... - Janusze i Grażyny spłacać będziecie pokoleniami.
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  09:24:09
~aborygen
To zwykłe zagrywki przedwyborcze jak to już wcześniej ktoś napisał dla Januszy i Grażyn - idealne określenie dla wyborców LN.
Czy Wy naprawdę liczycie że pieniądze biorą się z bankomatu !!!
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  09:20:23
~MottodlaElyty
Tłumaczenie treści artykułu dla Januszów i Grażyn czyli dla wyborców głosujących na Lucka: agonia finansów miasta wymusza szukanie pomocy albo w parabankach (bo żaden normalny bank nie pożyczy już Luckowi kasy przy zadłużeniu miasta na 200 mln zł) albo szukanie wsparcia u kolegów z Warszawki czyli za pieniądze podatników. Ta pseudo Fabryka to jest taka kroplówka dla pacjenta w agonalnym stanie.
PS. Uprasza się urzędników miejskich o powstrzymanie się od plucia na mieszkańców miasta na tym forum w trakcie godzin ich urzędowania.
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  08:53:18
~Lekarz
Oglądałem debatę i Nadbereżny zdecydowanie wygrał, co było do przewidzenia.
Podobnie będzie w wyborach. Mój głos ma
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  08:46:21
~mieszkaniec
Hejterzy opluwajacy prezydenta Nadbereżnego nie hejtujcie już, nic nie zmienicie, a wręcz odwrotny skutek tymi kłamstwami i nienawiscią odniesiecie
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  08:32:20
~U$A
Wystarczy że suweren dostanie przekaz że za płezydęta powstaje w mieście fabryka i już jest git. I już chodzi po mieście i plecie że za Szlęzaka panie to nic nie było a tero tyle się w mieście dzieje, że lucek coś robi i tak dalej i tym podobne.
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  08:15:43
~Obiecanki
Obiecanki a w kasie pusto panie Nadberezny !
Już pan ze swoją świtą podpisywał taknlost na MIESZKANIA +
O co z tego wyszło ? A no wielkie NIC !!!!!!
Czy pan musisz robić pompę z każdej poerdoły ?
Lawirujesz, obiecujesz, jakieś listy podpisujesz, wyjeżdzasz do Chin, Niemiec ze swoimi radnymi i po co ?
Wycieczkbtonse pańska rób za swoje a nie za nasze !
Zejdź pan ze sceny politycznej bo nienwyrosles pan jeszcze z piaskownicy
Dodano: 10  PaĄdziernika  2018  07:59:51
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe