ARP wraz z Miastem tworzy Fabrykę

Image

W budynku Mostostalu podpisano list intencyjny pomiędzy Miastem Stalowa Wola a Agencją Rozwoju Przemysłu dot. realizacji programu rządowego o nazwie Fabryka. Nie chodzi tu jednak o produkcję.

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (inaczej zwana Planem Morawieckiego) daje szansę takim średnim miastom jak Stalowa Wola. Budynek Mostostalu, który w tej chwili zasiedlony jest w 70% przez najemców ma stać się miejscem, gdzie będą rozwijać się, gdzie będą też pracować firmy z sektora IT i firmy outsourcingowe. Do tej pory znalezienie miejsca w atrakcyjnych biurowcach dla małych i średnich przedsiębiorstw było poza zasięgiem. Dzięki rządowemu programowi ma się to zmienić. Program Fabryka ma działać, jeśli chodzi o Podkarpacie, tylko w Stalowej Woli i Mielcu.

List intencyjny dotyczący projektu Fabryka Mostostal podpisał 9 października 2018 roku z prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym Sebastian Murawski, pełnomocnik zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.

- Chcielibyśmy dla tego wielkiego budynku, dla tego potencjału stworzyć jeszcze dodatkowe możliwości, stąd nasza współpraca- wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny.

- Program Fabryka stanowi narzędzie wsparcia dla miast średnich. Wciągu ostatnich lat działań polityki polaryzacyjno- dyfuzyjnej rozwijały się głównie duże aglomeracje, niestety, ze startą dla miast średnich. Cały potencjał rozwojowy, gospodarczy skupiał się w dużych miastach, głównie wojewódzkich. Miasta średnie, jak Stalowa Wola, odnotowywały odpływ potencjału gospodarczego, odpływ przede wszystkim kadr. Program Fabryka ma na celu m.in. zatrzymanie odpływu mieszkańców i zaoferowanie im atrakcyjnych miejsc pracy w sektorze nowoczesnych usług biznesowych- mówił podczas wtorkowego spotkania Sebastian Murawski z Agencją Rozwoju Przemysłu.

Firmy z sektora IT i firmy outsourcingowe potrzebują dobrze wykształconej kadry, biur na wysokim poziomie. Lokują swoje biznesy właśnie w miastach średnich, które proponują coraz lepszą jakość życia bez uciążliwości jakie niesie za sobą działanie w dużych aglomeracjach.

- Agencja Rozwoju Przemysłu to sprawdzony partner dla Stalowej Woli, bo wspólnie od lat rozwijamy Specjalną Strefę Ekonomiczną, ARP inwestuje w naszym mieście- mówił prezydent.

W mieście od lat brakuje pracy biurowej, w centrach usług biznesowych. Dzięki Fabryce ma się to zmienić. Prezydent za sukces uznał działanie Kuźni Przedsiębiorczości. Kolejny projekt pomoże w rozszerzeniu oferty zatrudnienia w dziale administracyjno- biurowym.

Budynek Mostostalu został przejęty przez miejską spółkę. Jak mówi prezydent inaczej gmach dziś byłby zamknięty, a firmy w nim się mieszczące straciłyby swoje lokale. W planach jest jeszcze przejęcie sąsiadujących z Mostostalem budynków i „przerobienie ich” na centrum biznesu. Obok znalazłby się kilkupoziomowy parking. Inne tego typu biurowce mogłyby powstać na działce naprzeciwko Ambulatorium przy HSW.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny.

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~olo

Do ddsa, hejterze wywolales mnie do tablicy wiec ci odpowiadam, jak pelo odchodzilo od koryta za cytryny placilem 15 zlotych za kilogram. A wcziraj robilem zakupy w niemieckim hipermarkecie i za te cytryny zaplacilem 4 lotych 79 groszy, tak lemingi wszystk podrozalo.

~tylkoPIS

Tak ;;Olo'' wruci to ty wracaj o podstawowki uczyc sie ortografii. Do ''manekin'' tak finanse sa w coraz gorszym staie jak mamy w budzecie 500 milionow zlotych a SZLEZAK sie cieszyl jak mial niecale 200.

~WHO

Cuda, Panie cuda...

~Basia N.

tylkoPIS każdy polityk który nie spełnił, choćby jednej obietnicy, powinien odejść z życia politycznego i nie ważne z jakiej jest partii.

~hehe

I bedzie kolejny pisowski bublel jak tak nedzny jak prezydentura na kredyt

~tylkoPIS

Do basia n, hejterze lemingu jesli naprawde tak uwazasz ze kto nie spelnia obietnic wyborczych powinien zrezygnowac z kandydowania na stanowiska. To ja powiem tak partia pelo powinna byc rozwiazana i przejsc do smietnika polityczego bo przez 8 lat swego nierzadu nie spelelnili ani jednej wyborczej obietnicy. Po za tym nasi reprezentanci to najprzystojniejsi politycy w POLSCE, gdzie ty masz oczy trollu internetowy.

~PRAWDA

Opozycyjny troll hejtuje, że beda nowe miejsca pracy?

~Basia N.

A co z hałasem i zanieczyszczeniem? Cztery lata temu, pamiętam jak te dwa brzydale, Nadbereżny i Weber(dupogęby gównopluj), lansowali się na tym temacie, pompując baloniki. Co zrobili w tej sprawie? Już sam fakt nie spełnienia choćby jednej obietnicy, dyskwalifikuje ich w mojej opinii z życia politycznego. Ktoś kto nie spełnia, wszystkich danych obietnic, nie ma prawa ponownie kandydować.

~Olo

Przyjdzie czas że PO wruci do władzy, wtedy pisowskie mendy beda kwiczec KONSTYTUCJA KONSTYTUCJA umiech

~Olo

W dupie mam wasze cytryny KONSTYTUCJA KONSTYTUCJA

~Olo

KONSTYTUCJA KONSTYTUCJA

~ddsa

a jak sprawa cen cytryn olo / informator? umiech

piket

@informator. Paryż? porównujesz nasze miasto do Paryża? przecież ma on 100razy więcej mieszkańców nie licząc milionów turystów co roku odwiedzających to miasto. a my co mamy? niedokończone błonia i pseudo park linowy. jeśli myślisz, że dzięki temu będą nas odwiedzać turyści zostawiając pieniądze jak w Paryżu to współczuję.

~Olo

~Informator nicki ci się pomieszały znowu pisowski lachociągu umiech

~Informator

Manukun zapisane jest w papierach które podpisał prezydent że nie podwyzszy podatków dla mieszkańców jedynie dla aluteca i stalchmidta bo są bogaci dzisiaj potężna dotacja z rządu zostanie podpisana w obecności ministra sportu odnośnie długów to Paryż ma ich 8 razy więcej i żyje

manukun

@olo
Przecież podatki zostały podniesione, a finanse miasta są w coraz gorszym stanie. Gdzie tu zakłamywanie rzeczywistości? Może czas się ocknąć?

manukun

@informator
Ależ ja nie mam zbyt wiele zastrzeżeń do pomysłów Nadbereżnego. Mam jedynie duże wątpliwości co do finansowania tych pomysłów. Można wszystko obiecać, można wszystko sfotografować i podpisać dowolną liczbę listów intencyjnych. Ale - po pierwsze - kto zapłaci za budowę?. Po drugie - kto będzie utrzymywał nową infrastrukturę?

Niestety, prezydent jest niewiarygodny w swoich obietnicach. Tereny inwestycyjne nie powstały, inwestorów nowych nie ma. Od tego powinniśmy zacząć.

~"U Dwa"

Bez słowa komentarza Donald Tusk umieścił na swoim profilu na Twitterze zdjęcie, na którym razem z liderem zespołu U2 stoją na tle plakatu z napisem „Konstytucja”. Bono był gościem Parlamentu Europejskiego. – „Jestem fanem Europy, moim zadaniem jako artysty jest nadanie nowego blasku pojęciu „bycia Europejczykiem” – mówił w Brukseli.
Kaczyński już kilkanaście lat temu mówił, że lubi zespół za „U Dwa”. To oczywiście aluzja do wypowiedzi prezesa PiS z czerwca 2010 r. , kiedy mówił o swoich gustach muzycznych. Tak właśnie jego zdaniem wymawia się nazwę słynnego irlandzkiego zespołu.

~olo

Do Olo, hejterze ten Szymonik to dostal lomot w tej debacie telewizyjnej. Ale ty jako leming naczelny zaklamujesz fakty tak jak Szymonik probowal zaklamywac rzeczyistosc. Dlatego hejterzy dostaniecie 21 pazdziernika taki lomot ze raz na zawsze odechce sie wam pisac wpociny.

~to są jaja

Polska policja będzie prowadzić śledztwo. Skąd obywatel miał więcej niż jedną miskę ryżu”; – „Biała róża. Biały ryż. Biała kiełbasa będzie zakazana na święta… A Biała Podlaska w ogóle ma przefikane…”; – „Ryż, róże, słowa: „konstytucja”, „Lech Wałęsa” ci „totalni” nie przebierają w środkach. Policja nie cierpi na brak roboty.

~paranoja

Białe róże, napis „Konstytucja”, a najnowsze teraz ryż – zdaje się, że w państwie PiS już niedługo mogą być zakazane. – „Mieszkańcy Augustowa, którzy przynieśli ryż na spotkanie z premierem, zostali po spotkaniu spisani przez policję. Za noszenie oporników za komuny, początkowo też tylko spisywano – Dojdzie do tego, że jak się rzuci ryżem w młodą parę, to też się policja przyp**oli. Kwestia czasu – „Polska staje się krainą absurdów i paradoksów. W czasach słusznie minionych milicja goniła za wpięty opornik w klapę. Obecnie za słowo/wyraz KONSTYTUCJA spisują za obrazę pomnika, za miskę ryżu. Szkoda, że Bareja nie doczekał – bylibyśmy zagłębiem pomysłów dla scenariuszy!

~Qra domowa

21 PAŹDZIERNIKA IDZIEMY NA WYKOPKI!

~Informator

Manukun są nowe pomysły jak hala sportowa ale to później lotnisko w turbi tężnie solankowe które jutro zostaną podpisane wraz z rewitalizacja ogordka jordanowskiego kwiatowe ogrody z fontannami Rozwadów dworzec hala parking wielopoziomowy obwodnica i s 74 wiele podwórek do upiększenia panu prezydentowi nie brakuje pomysłów na ich wiele jak z nim rozmawiałem to zadziwił mnie że zostaje do 20 i pracuje aby czynić miasto lepszym

~wyboraca

heheh lubie czytac te wypociny, silicie sie i silicie a gowno to wam dam ;) odsetek czytajacy te dyrdymaly jest tak niski jak temperatura w nocy przez ostatnie dni ....

ludzi ocenia sie po tym co robia czy zrobili no i pan N. wygral juz wybory

ps. nie jestem pisiorem, hejterem itp, ale smiesza mnie te wasze komentarze wiec tylko dlatego to komentuje

manukun

Nie mam pojęcia, czy Szymonik będzie lepiej zarządzał miastem. Obecnemu włodarzowi wychodzi to średnio. Można zadać sobie pytanie, czy lepszym prezydentem będzie prezes spółki miejskiej, czy dyrektor biura poselskiego?

~Misiewicz

Jeszcze kilka koryt można przytulić . Ciemny ludzie zagłosujecie na nas ?

manukun

@prawda
Naprawdę chcesz ma stanowisku prezydenta człowieka, który nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie? Przecież projekt modernizacji komunikacji miejskiej byłby realizowany bez względu na wybrane władze (nie sądzę żeby ktokolwiek rezygnował z tych 50 mln zł dotacji). Chwalenie się tym nie ma związku z jakością zarządzania. Trzeba zapytać, jakie projekty zostały przygotowane na kolejną perspektywę finansową. Wtedy będziemy mogli dyskutować o pomysłach Nadbereżnego, bo ta kadencja opiera się głównie na pomysłach poprzednich władz.

W tym miejscu warto zapytać, dlaczego prezydent zrezygnował ze 150 mln zł dotacji z funduszy województwa na budowę mostu na Sanie w ciągu nowego fragmentu drogi wojewódzkiej z brandwicy do vivo? W zamian dostaliśmy kilka mln zł dofinansowania do budowy podwórek i placów zabaw. Czy warto było? Co miasto zyskało na rezygnacji budowy mostu przez województwo?

~do manuku

Ale że co przez to rozumiesz ? Lepiej wybrać Szymonika ? On lepiej będzie zarządzał miastem ?

~Olo

ten gruby to utył ze skromności umiech nadbereżny w debacie pokazał porażający brak wiedzy, wyklepał wierszyk a Szymonik się ironicznie uśmiechał, uśmiech to za mało i wykazanie tylko tego, że nadbereżny nie ma pojęcia o finansach, to wiemy, stąd zadłużenie

~Informator

TVP PiS bo nie będzie bo nie wygracie opozycjoniści tyle w temacie