To były 4 lata wielkich inwestycji w powiecie stalowowolskim

Image

W starostwie powiatowym podsumowano mijającą kadencję. Przez 4 lata na szpital, drogi i oświatę wydano 125 mln zł. To rekordowe wydatki na inwestycje.

Inwestycje w liczbach

Podczas kadencji 2014-2018 Powiat Stalowowolski zrealizował wiele oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Najwięcej środków zostało przeznaczonych na szpital- 59 mln 300 tys. zł, na drogi- 52 mln zł i na oświatę- 13 mln 700 tys. zł, co stanowi łącznie 125 mln zł.

- Okres czterolecia był bardzo pracowity. Można powiedzieć, że ponieśliśmy duże wydatki na inwestycje, bo w sumie 125 mln zł. Takich inwestycji w naszym powiecie w ciągu ostatniego 20- lecia jeszcze nie było. To najlepsza kadencja pod względem inwestycji, więc tutaj jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy się przyczynić do rozwoju naszego miasta i powiatu- mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Inwestycje w zdrowie mieszkańców

Do najważniejszych inwestycji, jakie zrealizowano w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli w tej kadencji należą:

- Budowa nowego Bloku Operacyjnego. Wartość tej inwestycji to 24 mln 838 tys. zł, z czego powiat stalowowolski z własnych środków wyłożył około 14 mln 814 tys. zł. Pozostałą kwotę stanowiło dofinansowanie.

- Przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z budową Lądowiska dla śmigłowców Logicznego Pogotowia Ratunkowego. Wartość inwestycji to około 14 mln 838 tys. zł, z czego Powiat Stalowowolski wydał 8 mln 38 tys. zł, 6 mln 800 tys. zł wynosiło dofinansowanie ze środków Ministerstwa Zdrowia.

- Zakup angiografu dla Pracowni Hemodynamiki Oddziału Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii za 2 mln 976 tys. zł, czego 1 mln 977 tys. zł wyłożył szpital, po pół miliona złotych dołożyli: Powiat Stalowowolski i Gmina Stalowa Wola.

- Zakup sprzętu i aparatury medycznej dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii- 1mln 395 tys. zł, z czego 1 mln zł to dofinansowanie.

- Przebudowa pomieszczeń oraz zakup wyposażenia dla Oddziału Pediatrycznego- 428 tys. zł.

- Przebudowa pomieszczeń dla potrzeb nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej ora izby przyjęć w celu utworzenia gabinetów POZ

- 520 tys. zł. Zadanie sfinansowane przez gminy: Stalowa Wola, Radomyśl nad Sanem, Pysznica, Zaklików i Zaleszany.

- Zakup aparatury RTG typu Telekomando- 570 tys. zł. RTG sfinansował Powiat Stalowowolski.

- Zakup aparatów ultrasonograficznych dla Pracowni USG oraz echokardiografu( 750 tys. zł, z czego 600 tys. zł podochodziło z budżetu Powiatu Stalowowolskiego).

Wydatki na rzecz stalowowolskiego szpitalu wyniosły łącznie 59 mln 730 tys. zł, w tym 28 mln 540 zł pochodziło z budżetu Powiatu Stalowowolskiego, dofinansowanie stanowiło 31 mln 190 tys. zł.

Najważniejsze inwestycje drogowe Powiatu Stalowowolskiego

- Rozbudowa drogi powiatowej nr 1025R- ul. Poniatowskiego w Stalowej Woli (11 mln 107 tys. zł, z czego 3 mln 500 tys. zł wyłożyła Gmina Stalowa Wola, 3 mln zł pochodziło z budżetu państwa, 4 mln 600 tys. zł z budżetu Powiatu Stalowowolskiego.

- Przebudowa drogi powiatowej nr 1027R – ul. Klasztorna w Stalowej Woli (1 mln 805 tys. zł, z czego powiat wydał 907 tys. zł, dofinansowanie stanowiło 898 tys. zł).

- Rozbudowa drogi powiatowej nr 1027R – ul. Przemysłowa (6 mln 904 tys. zł, z czego 2 mln 731 373 tys. zł pochodziło z budżetu państwa, gmina Stalowa Wola dołożyła 3 mln 050 660 tys. zł, pozostałe środki wydał Powiat Stalowowolski).

- Przebudowa mostu na rzece San w ciągu drogi powiatowej nr 1006R w Radomyślu nad Sanem (3 mln 261 tys. zł, powiat na ten cel wydał 1 mln 920 tys. zł, pozostałą kwotę stanowiło dofinansowanie).

- 35 km ścieżek rowerowych, 4 stacje obsługi oraz specjalna kładka rowerowa w ramach Wschodniego Szlaku Rowerowego „Green Velo” (13 mln 671 tys. zł).

- Przebudowa mostu na rzece Bukowa w miejscowości Jastkowice (1 mln 700 tys. zł, z czego Powiat Stalowowolski na ten cel wydał 678 tys. zł, pozostałe środki pochodziły z budżetu państwa).

- Przebudowa drogi powiatowej nr 1019R na odcinku Pysznica – Jastkowice- etap I (3 mln 700 tys. zł).

Najważniejsze inwestycje Powiatu Stalowowolskiego w zakresie oświaty:

- Modernizacja energetyczna budynku ZSP nr 1 (3 mln 972 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniosło 2 mln 675 tys. zł).

- Modernizacja energetyczna budynku CEZ (3 mln 857 tys. zł z czego dofinansowanie to 2 mln 370 tys. zł).

- Modernizacja energetyczna budynku CKUiODiDZ a także Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej (1 mln 465 tys. zł, z czego powiat wydał 552 tys. zł).

- Modernizacja energetyczna budynku ZSP nr 3 (763 tys. zł, z czego powiat uzyskał dofinansowanie w wysokości 214 tys. zł).

- Przebudowa boiska sportowego przy LO KEN (589 tys. zł, z czego dofinansowanie to 294 tys. zł).

- Budowa Orlika Lekkoatletycznego przy ZSP nr 2 (565 tys. zł, z czego 282 tys. zł to dofinansowanie).

- Budowa placu zabaw dla dzieci przy ZS Nr 6 Specjalnych (706 tys. zł, z czego 349 tys. zł to dofinansowanie z PPEFRON-u).

- Rozbudowa łącznika i przebudowa pomieszczeń w budynku ZSP nr 3 (283 tys. zł).

- Przebudowa i remont sali gimnastycznej w ZSP Nr 2 (1 mln 560 tys. zł, inwestycja była dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w wysokości 528 tys. zł).

Powiat zadbał też o kulturę i rekreację

Jak podkreśla wicestarosta Mariusz Sołtys powiat realizował również różnego rodzaju wydarzenia z myślą o mieszkańcach powiatu.

- Powiat kontynuował zadania, imprezy, wydarzenia, nazwijmy to społeczne, czyli "Weekend dla Zdrowia", „Powiatowy Rajd Rowerowy”, akcja „Drzewko za makulaturę”, konferencja "Stalowa pszczoła nie istnieje", która wpisała się na trwałe w kalendarz imprez (korzysta z niej każdego roku coraz większa liczba naszych mieszkańców, ale nie tylko, bo konferencja stała się wydarzeniem ogólnopolskim, z czego bardzo się cieszymy)- mówi Mariusz Sołtys.

Rada Powiatu w pigułce

W kadencji 2014- 2018 Rada Powiatu Stalowowolskiego odbyła 41 posiedzeń, podczas których przyjęła 295 uchwał. W tej kadencji odbędą się jeszcze 2 posiedzenia. W ramach pracy radni obradowali również w komisjach stałych. Najwięcej posiedzeń, bo 46, odbyła Komisja Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego, 39 posiedzeń miała Komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, 32 raz spotkali się radni z Komisji Ochrony Zdrowia Rodziny i Pomocy Społecznej, 29 posiedzeń miała Komisja Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, 18 razy obradowała Komisja Rewizyjna.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~mariusz

Wycieli drzewa na skarpie i czy tam maja byc bloki cudaku z PIS?Cztery lata to ochrona przyrody i zwierząt polega na wycinaniu zdrowych drzew.Co to się. ma do listu polskich biskupów o ekologii.Nic.W Stalowej Woli nie dba się. o ekologię środowisko naturalne i przyrodę.Klimat się ociepla,jest tendencja do wycinania drzew zdrowych bo pojawiła się rewitalizacja,a drzewa i przyroda stanowią przeszkodę do jej realizacji to należy się. ich pozbyć.Lucek przyznal sie ze byly potkniecia-niepotrzebne wycinki.Ale co z tego ,trzeba posadzic i dlugo czekac na nowe.

~tylkoPIS

Do mariusz, gdybys siedzial cichutko nie zrobil bys z siebie posmiewiska miales okazje cichutko siedziec a wyszlo jak zawsze kompromitaja. W naszym miescie mamy miliony drzew i jesli dla dobra mieszkancow wytniemy nawet 200 to nic mieszkancy tego nie odczuja. Po za tym co wazniejsze drzewa czy bloki dla tych co czekaja na mieszkania ale skad leming moze cokolwiek wiedziec. Wypoci byle co i mysli ze zaszkodzi PANU PREZYDENTOWI L.N. Co do smogu to jak ci u nas nie pasuje to wyprowadz sie do KRAKOWA i wtedy dowiesz sie co to jest smog. Nasze miasto w 95 procentach jest ogrzewane przez elektro cieplownie i u nas smogu nie ma.W naszym miescie pol miliona drzew wycial SZLEZAK na uluice GRABSKIEGO i dlaczego wtedy hejterze nie gegales o te drzewa.

~papci

Patrząc na jedno ze zdjęć(siedzące towarzystwo pod ścianą z godłem i krzyżem!!), żal mi tylko jednego faceta... Parafrazując słowa piosenki "co ja tutaj robię, co on tam robi?"

~mariusz

Cztery lata to ochrona przyrody i zwierząt polega na wycinaniu zdrowych drzew.Co to się. ma do listu polskich biskupów o ekologii.Nic.W Stalowej Woli nie dba się. o ekologię środowisko naturalne i przyrodę.W Stalowej Woli smog zabija.Klimat się. ociepla,jest tendencja do wycinania drzew zdrowych bo pojawiła się rewitalizacja,a drzewa i przyroda stanowią przeszkodę do jej realizacji to należy się. ich pozbyć.

~edi

Do wojtek, hejterze najgorszy nierzad w naszym miescie byl przez 12 lat WALENIZMU.Ale ty jestes leming i tego nie zrozumiesz.

~Qra domowa

21 PAŹDZIERNIKA IDZIEMY NA WYKOPKI!

~lasowianka

Rzeczywiście ten Rysiek to mógłby wreszcie iść na jakiś odpoczynek. A szwagry takie porządne chłopy!

~mowa

Majstersztykiem było najpierw połączenie dwoch wydziałów w jeden i w ten prosty sposób pozbyto się pani naczelnik(osoba kompetentna, stosownie wykształcona i w dodatku chora!) by potem znowu połączyć ale już ze swoimi 'naczelnikami". Nie powiem, że był to przyczynek do rychłej śmierci pani naczelnik(choroba zebrała żniwo)! ale tak się nie powinno postępować, nawet gdy znajomek mocno przebierał nóżkami. Rzeczywiście starostwo powinno być przewietrzone i to bardzo. Zresztą miny tych bohatyrowiczów nie są za wesołe mimo "sukcesów" jakie notowali przez 4 lata!

~Wojtek

PIS przez cztery lata tak zaluzyl Stalowa Wole ,ze cztery pokolenia przy takich podwzkach Pisu na wszystko nie bedzie w stanie splacic....To jest wasze osiagniecie... Rowineliscie tylko biurokracje dla swoich niedoksztalconych w rodzinie , kolesi .... takiego bylejakiego rzadu Stalowa Wola jeszcze nie miala!!! Stop dla PIS!. wybieramy bezpartjnych a nie miernych ale wiernych guru....

~toudi99

Zarzeczny ma cos do ukrycia bo byly zablokowane komentarze.Moze to ze podpisal zgode na wyburzenie starej wiezy cisnien na stacji w Rozwadowie.Moze cos ktos o tym wie?Ci co podpisywali jakos nie chca tego ujawniac,moze zaszkodzic w wyborach.

~młody

Emeryten party za kase podatnika haha

~Fredek

A ile wyniosła czteroletnia inwestycja w etaty urzędnicze i utrzymanie urzędu?

~do ~wyborca

Nie tylko żonę jak chcesz wiedzieć

wopin

Teraz 4 wielkie lata zaciskania pasa i spłacania

~@aloiz

Należy zlikwidować powiaty bo to tylko strata pieniędzy na utrzymywanie pisowskich wyznawców i ich pociotków.

~Oj Rysiek

Oj Rysiek chyba czas już odpocząć, masz zamiar tak do śmierci?

~Ytrew

Z tego co wiem to pan ms po wyborach pójdzie do prokuratury! Oj ktoś będzie miał ciepło bo on jak się za coś bierze noe odpuszcza!😁
Swoją drogą napisz kto kto jest zatrudniony jako „swój”. Bo coś mi tu pachnie walką wyborczą😁😁😁

~wyborca

oj, ile "swoich" upchnął w Starostwie Sołtys to chyba nawet on sam nie wie. Przecież nawet specjalnie po to były tworzone stanowiska środowisku i komunikacji.
W komunikacji przyjął żone swojego radnego Wieprzęcia, II pięto to przecież "piętro Sołtysa"

~MottodlaElyty

Niech się wpisze choć jeden fanatyk ekipy Luckowej, który zaprzeczy, że te leśne dziadki są bezużyteczne. W swej żenadzie nie osiągnęli nawet poziomu Grażyny i Janusza. To dlatego Lucek tak łatwo nimi manipuluje - w końcu to ciemny lud (cyt. za Kurskim).

~Xyz

Nie rozśmieszajcie mnie 520tyś. na przebudowę pomieszczeń dla potrzeb nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W gabinetach stare szafy, prywatne łóżka. Nie ma nawet stolików do badania małych dzieci, żenada!!!

~brew

Żadne pożegnanie nie jest trudniejsze od pożegnania z władzą

~omrogd

polska wymaga gruntownej naprawy systemu podziału władzy na lokalnym szczeblu - przecież to patologia żeby takie Nisko i Stalowa mieszczące się przy jednej ulicy miały dwa gmachy z nierobami i armią pociotków biurw i rozmaitych obiboków pod szumną nazwą starostwa powiatowe - natychmiast włączyć to w struktury miejskie czyli miasta na prawach powiatu i w magistratach wydzielić 5-6 pokoi na pion spraw powiatowych i to powinno być pod luckiem -bo tak to mamy rozbuchany twór rozrastający się jak rak kosztujący podatnika setki milionów i zajmujący się klaskaniem na defiladach i parzeniem kaw czy cięciem wstęg - to czysta bezprzykładna patologia...

~aloiz

uważam że istnienie takich synekur i układów wzajemnej adoracji jak powiaty - powinno być uzależnione od woli mieszkańców danego terenu - związku gmin - jeśli chcą utrzymywać hordę pierdzistołków i zagłosują za - proszę bardzo please welcome ...natomiast jeśli nie - dowidzenia - ciekawe ile takich radosnych klubów rodzinnych by się ostało w kraju ..

andy4life

dane wprost fascynujące a małe pytanko ..ile kosztowało utrzymanie pierdzistółków powiatowych ?? ile szanowne towarzystwo "przeżarło" pracując w znoju trudzie i pocie czoła ???

~popis

Skoro jest tak cudownie to dlaczego macie takie zasępione twarze? Kłamstwo ma krótkie nogi? Na stole tylko woda, paluszki,ciasteczko a na esspresso już brakło kasy? Narobiliście tyle co kot napłakał. Kończy się czas kolesi, to widać i czuć, tej jesieni się wszystko odmieni.

~dojna zmiana+

Starostwo to taka jak ktoś napisał rodzina na swoim.

~AntyForum

Stołu im brakło hahaha

~AntyForum

Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle? Powiat bez finansowej prezydenta Lucjusza nie dali by rady. Efektywność pozyskiwania środków z UE jest ŻADNA. Powiat to siedlisko ludzi Sołtysa,upycha ich oknami i drzwiami,trzeba zrobić wszystko żeby uniemożliwić robienie tego samego przez kolejne 5 lat...