Minister Jadwiga Emilewicz przyjechała wesprzeć lokalną drużynę PiS

Image

W Stalowej Woli gościła minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz. Wcześniej pracowała w Ministerstwie Rozwoju. W obu przypadkach współpracowała z naszym miastem.

Z tej współpracy zrodziły się dwa programy. W obu nasze miasto było liderem.

- Mam nadzieję, że korzyści z tych programów odczują państwo niebawem na własnej skórze. Pierwszy z nich to program, który ja nadzorowałam- Rozwój elektromobilności. Ma to dużo wspólnego z jakością życia w mieście i zanieczyszczeniem powietrza- mówi minister Jadwiga Emilewicz.

Zanieczyszczenie w miastach wynika między innymi z tzw. niskiej emisji (zależy od tego, czym i w czym palimy ogrzewając dom), a także z emisji komunikacyjnej. Po naszym mieście jeżdżą już elektryczne autobusy. Minister namawiała więc mieszkańców do tego, by zostawiali w domach swoje samochody i korzystali z takiej komunikacji chroniąc środowisko.

Drugi program (na rozwój przedsiębiorczości i infrastruktury), w którym Stalowa Wola również wiodła prym skierowany był do miast średnich, które dotychczas z wielu programów były wykluczane. Program ułatwia korzystanie ze środków europejskich.

Minister Przedsiębiorczości i Technologii mówiła też o ułatwieniach dla osób zakładających firmy. W ministerstwie opracowano m.in. Konstytucję dla biznesu. Dzięki nowym rozwiązaniom cała Polska stała się specjalną strefa ekonomiczną.

– Dzisiaj specjalne strefy ekonomiczne przestają być klubem dla wybranych dużych. To jest ustawa, dzięki której mały i średni przedsiębiorca decydując się na jakąś inwestycję może skorzystać z przywileju strefowego, a co za tym idzie, podatkowego- mówiłą minister.

Jadwiga Emilewicz przypomniała, że środki z Unii Europejskiej nie będą płynąć już takim strumieniem jak dotychczas. Teraz przyszedł czas na stworzenie dobrych warunków rozwoju dla mieszkańców, by ci nie chcieli uciekać do wielkich miast. I takie warunki powstają właśnie w Stalowej Woli.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~tola

@
~tylkoPIS
Szczególnie mieszkańcy Wojska Polskiego prosili o betonowe donice, a ze ścieżki rowerowej wypadły kawałki asfaltu i można sobie zęby wybić! Kicz i fuszerka na kazdym kroku. tak jak z masztem.

~Czyżyk

Drogi Janie- gdybyś dostał 100 tysięcy dopłaty do porsche, to kupiłbyś sobie, pomimo tego, że nie pachniesz gotówką?


Najważniejszą kwestą jest zawsze zasadność i opłacalność inwestycji. Nie mniej ważny jest procent dofinansowania. Za Szlęzaka było to nawet 85procent i więcej.

Zobacz na jakie projekty postawiono w tej mijającej kadencji i w jakim procencie dostaliśmy na nie dofinansowanie.


Pieniądze z tak zwane unijne, to także nasze podatki. Teraz wpłacamy prawie tyle ile otrzymujemy. Widziałeś zapewne w mediach ile straciliśmy, bo z powodu braku porozumienia z rządem w zakresie zmian prawa, jako kraj nie budzący zaufania, dostaniemy wiele miliardów mniej.

No, ale podobno wygraliśmy 1:27 😂?


Taka propaganda w Warszawie, jak i w Stalowej Woli.

~jan

Dopoki ida do nas pieniadze stumieniem z U.E. powinnismy sie jak najbardziej zadluzac zeby wykorzystac kazda zlotowke. A kiedy skoncza sie piniadze z U.E. to bedziemy spokojnie splacac te dlugi bo juz nasze miasto bedzie zrewitalizowane.

~WHO

Kampania PiS-u to też imponujący budżet, "forsa leje się strumieniami" a "aktywność" imponująca

manukun

@jan
Zadłużenie miasta na koniec 2018 ma wynieść 186 mln zł. Zwrotu podatku VAT z budowy stadionu - o ile zostanie oddany do użytku - będzie ok. 10 mln zł.

Ty się nie śmiej, tylko szykuj portfel na podwyżki podatków i opłat lokalnych już od stycznia 2019.

manukun

@andrzej
A kto ten dług będzie spłacać, jak podatnicy masowo opuszczają Stalową Wolę?

~Żenada

Więcej tych działaczy, aktywistów PISowskich niż tych mieszkańców umiech

~andrzej

do pieniaczy z opozycji!!! ja słyszałem o że mamy dług 218 mln zł ,no i co z tego ,obliczyłem że to licząc na przy 50 tyś mieszkańców ,wynosi na jednego mieszkańca 3633 zł , więc nie rozśmieszajcie mnie z tym niby dużym długiem ,ja wiem że dla jednego człowieka taka suma to jest kosmos ,ale dla całego miasta to jest pikuś.nie wykorzystujcie inwestycji prezydenta do swojej propagandy w kampanii wyborczej,bo ktoś kto umie sobie wykonać pewne obliczenia nie da się omotać taką propagandą, że to niby jest dług nie do spłacenia.

~mmopio

Ludzie czy nie macie dosc ogladania tych pisiorow i tego pedu do władzy?Wszedzie Lucek,w radiu tez jego głos.Dzieciak nie zna sie na niczym oprocz wydawaniu kasy na place zabaw i parkingi .Meczył nas 4 lata a teraz podobno bedzie przy korycie rok dłuzej.Co najwazniejsze to PIS dało najgorszego kandydata na stanowisko,dlatego ja nie wybioro niko z tej parti.Na debacie Nadberezny bełkotał cos o przyszłosci tak ogolnie ze nic z tego nie zrozumielismy.Musze przyznac ma talen do bełkotania o niczym .Panu Szymonikowi nie wypadało nic innego jak litościwie się uśmiechać. Wie co czeka miasto gdy ministrant nie opuści magistratu!

~jan

Smiesza mnie te zaklamane dlugi naszego miasta owszem mamy ponad 100 milionow dlugu ale kiedy dostaniemy pieniadze z VAT z budowy tego pieknego CENTRUM SPORTOWEGO to sie okaze ze obecny prezydent nie zrobil zadnego dlugu.

manukun

@tylkopis
Rzegocki zrobił 10 mln zł. Szlęzaka kolejne 62 mln zł. Nadbereżny przejął miasto z długiem w wysokości ok. 72 mln zł. Spółki miejskie w dobrej kondycji finansowej.

Planowane zadłużenie po 4 latach Nadbereżnego wynosi 186 mln zł. Do tego 14 mln zł poręczenia dla MZB na budowę bloków i blisko 10 mln zł poręczenia dla MZK na zakup biurowca. Dodatkowo MZK notuje 3,5 mln zł straty, gdy jeszcze w 2014 r. było 2 mln zysku.

~tylkoPIS

Do mpomio, hejterze lemingu bez zielonego pojecia to obecny prezydent przejal prawie 80 milionow dlugow po SZLEZAKU. A obecnie dlug masta to ponad 100 milionow zlotych ale ile cudnych inwestycji powstalo w naszym miescie przez te 4 lata na prosbe mieszkancow.

~mpomio

W moim odczuciu to Nadbereżny ze studia w Rzeszowie wyszedł na... tarczy! Nie odniósł się ani raz do długów jakie zdołał uczynić w ciągu całej kadencji i możliwości dalszego zadłużania. Nie powiedział ile wynoszą stałe wydatki miesięczne a jakie są przychody do budżetu. Potem w swoim zwyczaju zaczął nawijać makaron na uszy co ma do zrobienia i trzeba powiedzieć, że to nad wyraz mu gładko poszło. Jest tylko jeden problem skąd weźmie na gigantyczne inwestycje kasy skoro ok. 200 mln już przeznaczył na bzdety? Nie mniej poszedł na całość jak zwykle to robił. Panu Szymonikowi nie wypadało nic innego jak litościwie się uśmiechać. Wie co czeka miasto gdy populista nie opuści magistratu!

~sebastal

Ludzie czy nie macie dosc ogladania tych pisiorow i tego pedu do władzy?Wszedzie Lucek,w radiu tez jego głos.Dzieciak nie zna sie na niczym oprocz wydawaniu kasy na place zabaw i parkingi .Meczył nas 4 lata a teraz podobno bedzie przy korycie rok dłuzej.Co najwazniejsze to PIS dało najgorszego kandydata na stanowisko,dlatego ja nie wybioro niko z tej parti.Nie słuchaja ludzi ze chca miec kogos innego na tym stanowiski.Załuzanie grozi przyjazdem komornika.

~praczka

poparcie pani minister Emilii się przyda, ale jest niepotrzebne, bo już dawno nadbereżny przekroczył 100 procent poparcia ja już z tego poparcia dwa tygodnie majtek nie zakładam, dobrze że ciepło a i wygoda jest wielka, bo skoro nie ma miejskich szaletów wszędzie można przycupnąć na chwilkę, wszystkie my są za pissem w pralni całej

~jan

Do podatnicy, lemingu kosztem najlepszego obecnie programu w telewizji WIADOMOSCI obejrzalem wczoraj ta debate w TWP3.Ten Szymonik zostal rozniesiony w drobny mak, probowal sciemniac ale w koncu sam z siebie i swojej glupoty sie smial. PAN PREZYDENT LUCJUSZ NADBEREZNY wygra te wybory w stosunku 90 procent do 10 procent. A to bedzie kara dla tych hejterow co na tym portal ujadali i bez przerwy klamali.

~podatnicy

Szymonik pozamiatal lucjusza w każdym temacie!!!!!

~1234

LUcek tylko Lucek !!! Bedzie masakra w pierwsze turze. 90 porc. do 10 proc. dla LUcka

~8969

Tymczasem jest już po pierwszej debacie kandydatów i naprawdę różnica w kompetencjach, podejściu do Stalowej Woli i merytorycznej wiedzy pomiędzy panami Nadbereżny i Szymonik jest duża.
Na korzyść Nadbereżnego, który wygrał debatę w telewizji mimo zaczepek i cwaniackich uśmieszków przeciwnika.
Kto chce zobaczyć jak niewiele opozycja ma do zaproponowania niech obejrzy debatę wklejając ten link do przeglądarki: goo.gl/AQppjy

~bgcv

Co ta wizyta dała Stalowej Woli?

wytacarz

za to jedna z liderem opozycji pani Renata Butryn głosowało za praca dla swoich rodaków do 67 roku życia i krzyczała razem z Po jak to 500+ znajduje budżet naszego kraju.PAMIETAJCIE TO PRZY URNACH WYBORCZYCH

~lidka

Można się dowiedzieć jakimi kwalifikacjami legitymuje się pani minister? Chyba to nie jest tajemnicą? Podobnie chcielibyśmy dowiedzieć się jakie studia posiada minister Adamczyk gdzie i kiedy je konczył? Ważne to dla nas bowiem ten pan czuje się bardzo zagubiony w tym co ma robić!

~Dekarz

Droga opozycjo przecież miałaś nie hejtować, tak babcia nakazała!

A wy co robicie?

Hejt hejt hejt

~rozum

Gdy czyta się komentarz niejakiego/ej "Biały" odnosi się wrażenie że do cyt."21 października znowu do koryta się nie załapią..."(CHODZI O OPOZYCJĘ!)bo przy korycie nadal są nasze... świnie? Czy to chciał zawrzeć w swoim komentarzu "Biały"? Chciał dobrze ale wyszło jak zwykle szydło z worka!

~Olo

rzygaj (tak się pisze) do waszego koryta, zmiany nie zauważycie będzie to dalej dobra zmiana+ a wasze chciwe wieprze zeżrą przecież wszystko umiech

~Biały

Kwiczą kwiczą trolle 2 opozycji pod różnymi nickami. I co wykwiczą? 21 października znowu do koryta się nie złapią, bo tylko hejt i hejt. Aż do pożygania.

~podatnicy

A co z hałasem w Stalowej ? sztandarowe haslo ubiegłych wyborow nadbereznego !!!!!!!!!!jest ciszej czy nie bardzo???????

KRZYSIU

Zdjęcie drugie od góry; Pani minister oni na prawdę wierzą że jesteśmy kompetentni Prawi i Sprawiedliwi i działamy w ich imieniu.:Rzucił dla żartu pan nadbereżny.DByłby popcorn i wata cukrowa za darmo to i frekwencja by dopisała.Po za tym panią minister na centralnym placu zabaw dla dzieci prezentować?Ja sam się z tym zgadzam tylko było jeszcze wziąść łopatki i wiadereczka.Tak zacną osobę przy maszcie patriotycznym należałoby witać,bez obaw że Pracujący mieszkańcy was na nim powiesząDo zdjęcia na powalonej rurze [przez stonkę zrzuconą przez Sorosa] moglibyście zasiąść.Tytuł owego nieistniejącego dzieła fotografii nazwałbym;Rząd Stalowej Woli i jego osiągnięcia. [Zapraszam do tworzenia komiksu]

~xyz

Tworzy się fikcyjne ministerstwo i jest praca dla swoich ? jest! A pan premier Mateusz "Pinokio" Morawiecki zrobi resztę

~enedue

A sztandarowemu UM STW tak bardzo pachną stołki w Warszawie ,że zrobił sobie zdjęcie z Emilewicz!!!!!!