Łącznikiem przejedziemy z Grabskiego na Energetyków

Image

W przyszły piątek nastąpi finał prac związanych z budową łącznika, który połączy strefę ekonomiczną z ulicą Energetyków, a docelowo z obwodnicą.

- Wykonawca ma małe opóźnienie, które wynosi niecały miesiąc, ale patrząc na skalę zaangażowania, trudność realizacji tego zadania, m.in. wykonania dwóch rond, podziemnego przejazdu, to trzeba ocenić, że jest to wykonanie, które nie budzi wątpliwości z naszej strony. Do końca tygodnia wykonawca powinien zgłosić cały plac budowy do odebrania. W przyszłym tygodniu będą trwały odbiory przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, w najbliższym czasie do ukończenia zostały warstwy wierzchnie, chociażby ścieżki asfaltowe- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Realizacja tej inwestycji ułatwi komunikację kilkudziesięciu firmom ze strefy ekonomicznej, które zatrudniają blisko 20 tysięcy pracowników. Jak zaznacza prezydent łącznik jest budowany z myślą o perspektywie rozszerzenia strefy o 140 hektarów.

- Patrząc na obecną przestrzeń strefy ekonomicznej, to rozszerzenie o 140 hektarów, to jakbyśmy rozszerzyli starą i nową część strefy o jedną trzecią. Jest to gigantyczny projekt w perspektywie lat. Jest to stworzenie warunków do rozwoju strefy ekonomicznej na przynajmniej dekadę- mówi prezydent miasta.

Potencjalni inwestorzy, którzy już dziś mogliby wejść do Stalowej Woli nie znajdują dla siebie odpowiednich terenów. W obszarze ich zainteresowań są obszary o powierzchni powyżej 30 hektarów. Tymczasem miasto dysponuje kilkoma działkami o wielkości około 1,5 - 2 hektarów.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.