Pierwszy Filar Programu Lucjusza Nadbereżnego- ROZWÓJ

Image

Obecnie urzędujący prezydent Stalowej Woli ubiega się o reelekcję. Z tej okazji zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową, by omówić pierwszy z trzech filarów jego programu.

To, co powstało jest bazą dla tego, co jeszcze powstanie

Program działania Lucjusza Nadbereżnego na lata 2018- 2023 składa się z trzech filarów: Rozwój, Przyszłość, Komfort z życia. W poniedziałek, podczas konferencji prasowej, zorganizowanej na nowym łączniku drogowym scalającym ul. Energetyków z ul. Grabskiego dziennikarze mieli okazję zapoznać się z pomysłami na nową kadencję. Łącznik, który już w zasadzie powstał w przyszłym tygodniu przejdzie odbiór PINB. Będzie on stanowił duże udogodnienie dla przyszłych i obecnych inwestorów. Spotkanie było okazją do podsumowania tych działań, które miały miejsce w mijającej kadencji.

- To przede wszystkim decyzja o rozgrodzeniu terenów Huty Stalowa Wola. Oprócz codziennego komfortu życia, oprócz codziennego komfortu pracowników, przedsiębiorców przynosi konkretne rezultaty gospodarcze oparte chociażby na tym, że hala Zakładów Mechanicznych, przez całe lata opuszczona, po tej decyzji znalazła inwestora, który zainwestował w nią kilkanaście milionów złotych. Już za niedługo będzie ona przynosić konkretne podatki dla miasta, ale również miejsca pracy- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Budowane są też nowe hale i rozbudowywane zakłady pracy. To wszystko jest siłą napędową gospodarki.

140 ha ziemi pod inwestycje gwarancją rozwoju gospodarczego

Ubiegający się o reelekcję prezydent ma już opracowany plan pracy na kolejne 5 lat. Przede wszystkim zamierza poszerzyć strefę ekonomiczną i to aż o 140 hektarów. To podstawa do tego, by w ogóle miasto miało szansę na dynamiczny rozwój gospodarczy, nowe miejsca pracy.

- Ten projekt od lat jest dyskutowany w Stalowej Woli. Nigdy nikomu wcześniej nie udało się tego zrealizować. My mamy zielone światło na rozszerzenie strefy ekonomicznej o 140 ha z dedykacją dla firm z branży motoryzacyjnej, dla firm z branży nowoczesnych technologii, z branży elektronicznej. Będzie to najważniejsze zadanie przyszłej kadencji samorządu- - mówi Lucjusz Nadbereżny.

Bez infrastruktury drogowej nie byłoby inwestorów

Prezydent zauważa, że konieczne są nowe rozwiązania komunikacyjne, dzięki którym miasto otworzy się na świat. Takim oknem ma być trasa ekspresowa S-74 przebiegające nieopodal Stalowej Woli, a także obwodnica. Dobra komunikacja do dużych terenów mieszczących się w poszerzonej strefie gospodarczej jest gwarancją szybkiego rozwoju całego regionu.

Prezydent ma również duże plany co do lotniska w Turbi. Modernizacja tego obszaru przy udziale środków rządowych otworzy możliwości dla działań zarówno biznesowych, jak i sportowych. Otwarcie lotniska będzie wymagało współpracy miasta z aeroklubem i gminą.

Czas na wyznaczenie nowych szlaków gospodarczych

Gospodarka lokalna to nie tylko miejsca pracy w przemyśle. Prezydent przypomniał o rekordowo niskim bezrobociu nie tylko w Polsce, ale i powiecie i uznał, że czas wyznaczyć nowe kierunki tworzenia miejsc pracy w regionie. Chodzi o lokowanie nowych branż na terenie Stalowej Woli.

- Na bazie sukcesu, który miały miejsce w Kuźni Przedsiębiorczości, gdzie na tej nowoczesnej powierzchni biurowej powstały nowe miejsca pracy, firmy, korporacje, które tutaj, w Stalowej Woli tworzą etaty administracyjne, czas na jeszcze większy projekt, dlatego wspólnie z Miejskim Zakładem Komunalnym, przy poręczeniu przez miasto, został przejęty budynek Mostostalu. W tym tygodniu zostaną podpisane ważne umowy z Agencją Rozwoju Przemysłu, która tutaj, w Stalowej Woli będzie realizować rządowy projekt Fabryka, który polega na stworzeniu profesjonalnych, nowoczesnych powierzchni biurowych dedykowanych dla korporacji krajowych, które tutaj, w Stalowej Woli tworzą centra biznesowe, miejsca dedykowane dla outsourcing, miejsca, które będą wspierać nowoczesny, młody biznes. To kolejne ważne zadanie, które zmienić ma gospodarkę i rynek pracy w Stalowej Woli- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Małe biznesy i duże zmiany- rozwój miasta na wielu polach

Rozwój miasta to także działania lokalne. Prezydent wśród ważnych zadań wymienił modernizację targowiska co odnosi się do tradycyjnego kupiectwa, budowę ulicy Okulickiego (boczna), rewitalizację Osiedla Fabrycznego (głównie okolice MDK i zmiany w obrębie ul. 1 Sierpnia) i przywrócenie dawnej świetności Rozwadowa (remont budynku PKP, Sokoła, Sądu, modernizacja Rynku). Wszystko to z dużym udziałem środków zewnętrznych.

- Rozwadów stanie się perełką historyczną Stalowej Woli, ale także gospodarczą. Pod względem wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców, którzy tam również będą realizować lokalne kupiectwo, tradycyjne rzemiosło- mówi prezydent.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Lucjusz nie jest w stanie nic zrobić co przyniesie miastu rozwój i wymierne korzyści. Ma jedynie doświadczenie w parkach rozrywki i niech bzdur nie opowiada, bo nikt się na to nie nabierze. Jest jeszcze jedna sprawa, na takie zapowiadane inwestycje potrzeba ogromną ilość pieniędzy, a miasto jest już wysoko zadłużone, no chyba, że mieszkańcy się opodatkują dodatkowo.
Do Emeryt.
Emeryt, ja też jestem emeryt, ale tak głupio nie myślę, pozdrawiam.

~Wolności

Tylko że na tych 140 ha pracę znajdzie 20 tys osob mówiliście o braku miejsc pracy teraz je dostaliście to kwiczecie mieszkańcy są zadowoleni z prezydenta i nic tego nie zmieni

~marek

140 ha lasów wytnie i wprowadzi swoich kolesiów da im pracę i będzie się mówiło,że stworzył miejsca pracy.Wytnie wszystkie drzewa i nasadzi klony z Chin,a jary za zanieczyszczone powietrze to będziemy mieszkańcy płacić,a jak grunt będzie się. walił pod nigami to czmychnie do Warszawy a zostawi po sobie wielki bałagan.

~Informator

Są inwestorzy naprzyklad kto zrobił rlektryzacje huty w 5 lat było przygotowywane wszystko teraz czas na działania

~Prawda

Hejter opozycji wrzuca te swoje nienawistne kłamstwa, te inwektywy. Co konkretnie opozycja proponuje?

Słowa słowa słowa...

~Informator

Manukun podpisywał papiery teraz robi miejsce za 5 lat poznamy efekty

manukun

Obiecał 80 ha pod inwestycje i ściągnięcie do miasta branży IT. Ilu nowych inwestorów indywidualnych ściągnął do miasta? Ile spośród nich jest przedsiębiorstw z branży IT? Pytam, bo od 2016 roku minęło sporo czasu, a nic nie zostało zrobione.

~Emeryt

Auka będzie galeria oraz hala nowy dworzec trzeba było oglądać w tv konferencje a nie ja wraz z moją rodzinom głosujemy na najlepszego prezydenta miasta lepszego od Kwiatkowskiego tyle w temacie

auka

A CO Z CENTRUM MIASTA ?!

~xyz

To przykład patologii, nepotyzmu w ekstra wydaniu i kto to serwuje na taśmach prawdy "Odgrzewany Kotlet" tak wszyscy o tym mówią. Dzięki stawiennictwu różnych notabli Czarnecki jr został politykiem. A mówili, że z układami będą walczyć i nie z nimi takie rzeczy? Obłuda!

~z internetu

W taśmach prawdy wzruszający jest wątek pracy syna Ryszarda Czarneckiego w POK BP w CV napisanym przez prezesa banku. Syn Ryszarda Czarneckiego:

"Zmęczył się, że dużo pracy i że on chciałby czym innym zajmować się w życiu"
NO I ZOSTAŁ POSŁEM PiS ;D

~zenon

Napewno wygra bo narobil tyle dlugow ,ze nie ma odwaznego byc startowac na Przydenta... Po drugiej kadencji to z lapanek bedzie Prezydent....TRAGEDIA!!!

~jojo

Do "jeje" - bardzo dużo, bardzeńko duuużżżooo długów, że trzej poprzednicy razem wzięci nie byli w stanie go przebić. Za to należą mu się ogromne brawa i uznanie w imieniu tych co będą kaprysy szanownego L.N spłacać przez pokolenia, co najmniej dwa!

~jeje

Co hejterzy mało w 4 lata zrobił dla miasta??. Albo jesteście slepi lub robicie z siebie debili.

cdn

A dlaczego to lotnisko nie nazywa sie Lotnisko Stalowa Wola Turbia ?tak jak np.Lotnisko Rzeszow Jasionka czy Krakow Balice.Juz nie mowie ze Turbia juz dawno powinna byc dzielnica Stalowej Woli .Tak jak Pysznica czy Jastkowice ,Brandwica czy Pilchów.

~ulita

Achtung, wnimanie, atention, uwaga, uwaga bo mitoman nadaje! Chłop nie traci animuszu chociaż woda mu sięga powyżej uszu! Kto w bajki na poważnie opowiadane wierzy, no pytam się...?

~mlodzik

i co da sie da sie lotnisko fabryka samochodow brawo glosujemy na ciebie lucek

~jajaJakBerety

Rodzicom zaniepokojonych tym, ze pojazdy rządowe delikatnie potrącają ich dzieci przypomnę, że za rządów PO ludzie głodowali bo zbiory ryżu były zbyt niskie a dzieci chodziły nago bez ubrania narażając pedofilów na pokusę!

~wPiSdu+

21 października ogólnopolskie wykopki ...

~NOŻ QRWA MAĆ

Lucek, to jest początek Bawarii obiecanej przez Kaczora? A Browarnia gdzie?

~szok

Cieszy mnie że prezydent mówi o konkretach, bo z planu opozycji na rozwój miasta to ja nic nie rozumiem.
Opozycjoniści w ramach rozwoju mają: wprowadzenie biznesowego modelu zarządzania we wszystkich instytucjach podległych gminie, reorganizacja spółek miejskich, analizę możliwości wykorzystania i zasadności utrzymywania majątku gminnego... I podobne takie

Ktoś wie o co im chodzi?

~mieszkaniec

I to ja rozumiem plan na rozwój miasta, a nie "pobożna lista życzeń" jak u konkurencji...