Pierwszy Filar Programu Lucjusza Nadbereżnego- ROZWÓJ
Opublikowano: 8  Października  2018

Obecnie urzędujący prezydent Stalowej Woli ubiega się o reelekcję. Z tej okazji zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową, by omówić pierwszy z trzech filarów jego programu.

To, co powstało jest bazą dla tego, co jeszcze powstanie

Program działania Lucjusza Nadbereżnego na lata 2018- 2023 składa się z trzech filarów: Rozwój, Przyszłość, Komfort z życia. W poniedziałek, podczas konferencji prasowej, zorganizowanej na nowym łączniku drogowym scalającym ul. Energetyków z ul. Grabskiego dziennikarze mieli okazję zapoznać się z pomysłami na nową kadencję. Łącznik, który już w zasadzie powstał w przyszłym tygodniu przejdzie odbiór PINB. Będzie on stanowił duże udogodnienie dla przyszłych i obecnych inwestorów. Spotkanie było okazją do podsumowania tych działań, które miały miejsce w mijającej kadencji.

- To przede wszystkim decyzja o rozgrodzeniu terenów Huty Stalowa Wola. Oprócz codziennego komfortu życia, oprócz codziennego komfortu pracowników, przedsiębiorców przynosi konkretne rezultaty gospodarcze oparte chociażby na tym, że hala Zakładów Mechanicznych, przez całe lata opuszczona, po tej decyzji znalazła inwestora, który zainwestował w nią kilkanaście milionów złotych. Już za niedługo będzie ona przynosić konkretne podatki dla miasta, ale również miejsca pracy- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Budowane są też nowe hale i rozbudowywane zakłady pracy. To wszystko jest siłą napędową gospodarki.

140 ha ziemi pod inwestycje gwarancją rozwoju gospodarczego

Ubiegający się o reelekcję prezydent ma już opracowany plan pracy na kolejne 5 lat. Przede wszystkim zamierza poszerzyć strefę ekonomiczną i to aż o 140 hektarów. To podstawa do tego, by w ogóle miasto miało szansę na dynamiczny rozwój gospodarczy, nowe miejsca pracy.

- Ten projekt od lat jest dyskutowany w Stalowej Woli. Nigdy nikomu wcześniej nie udało się tego zrealizować. My mamy zielone światło na rozszerzenie strefy ekonomicznej o 140 ha z dedykacją dla firm z branży motoryzacyjnej, dla firm z branży nowoczesnych technologii, z branży elektronicznej. Będzie to najważniejsze zadanie przyszłej kadencji samorządu- - mówi Lucjusz Nadbereżny.

Bez infrastruktury drogowej nie byłoby inwestorów

Prezydent zauważa, że konieczne są nowe rozwiązania komunikacyjne, dzięki którym miasto otworzy się na świat. Takim oknem ma być trasa ekspresowa S-74 przebiegające nieopodal Stalowej Woli, a także obwodnica. Dobra komunikacja do dużych terenów mieszczących się w poszerzonej strefie gospodarczej jest gwarancją szybkiego rozwoju całego regionu.

Prezydent ma również duże plany co do lotniska w Turbi. Modernizacja tego obszaru przy udziale środków rządowych otworzy możliwości dla działań zarówno biznesowych, jak i sportowych. Otwarcie lotniska będzie wymagało współpracy miasta z aeroklubem i gminą.

Czas na wyznaczenie nowych szlaków gospodarczych

Gospodarka lokalna to nie tylko miejsca pracy w przemyśle. Prezydent przypomniał o rekordowo niskim bezrobociu nie tylko w Polsce, ale i powiecie i uznał, że czas wyznaczyć nowe kierunki tworzenia miejsc pracy w regionie. Chodzi o lokowanie nowych branż na terenie Stalowej Woli.

- Na bazie sukcesu, który miały miejsce w Kuźni Przedsiębiorczości, gdzie na tej nowoczesnej powierzchni biurowej powstały nowe miejsca pracy, firmy, korporacje, które tutaj, w Stalowej Woli tworzą etaty administracyjne, czas na jeszcze większy projekt, dlatego wspólnie z Miejskim Zakładem Komunalnym, przy poręczeniu przez miasto, został przejęty budynek Mostostalu. W tym tygodniu zostaną podpisane ważne umowy z Agencją Rozwoju Przemysłu, która tutaj, w Stalowej Woli będzie realizować rządowy projekt Fabryka, który polega na stworzeniu profesjonalnych, nowoczesnych powierzchni biurowych dedykowanych dla korporacji krajowych, które tutaj, w Stalowej Woli tworzą centra biznesowe, miejsca dedykowane dla outsourcing, miejsca, które będą wspierać nowoczesny, młody biznes. To kolejne ważne zadanie, które zmienić ma gospodarkę i rynek pracy w Stalowej Woli- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Małe biznesy i duże zmiany- rozwój miasta na wielu polach

Rozwój miasta to także działania lokalne. Prezydent wśród ważnych zadań wymienił modernizację targowiska co odnosi się do tradycyjnego kupiectwa, budowę ulicy Okulickiego (boczna), rewitalizację Osiedla Fabrycznego (głównie okolice MDK i zmiany w obrębie ul. 1 Sierpnia) i przywrócenie dawnej świetności Rozwadowa (remont budynku PKP, Sokoła, Sądu, modernizacja Rynku). Wszystko to z dużym udziałem środków zewnętrznych.

- Rozwadów stanie się perełką historyczną Stalowej Woli, ale także gospodarczą. Pod względem wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców, którzy tam również będą realizować lokalne kupiectwo, tradycyjne rzemiosło- mówi prezydent.


 


Komentarze
« 1 2 3 4 »

Strona: 3/4 Wyświetlaj po:

~sebastal2
Kiedy otwarcie stadionu ?Kibice nie popieraja Nadbereznego jak co niektorzy twierdza.Oszukał kibiców co do otwarcia stadionu,a zamiast tego otwiera place zabaw i wiadukty.Kibicom to nie potrzebne.Dodatkowo olał kibiców sprzedajac autobus w barwach klubu na złom.Długo kibice składali sie na takie malowanie autobusu a tu jeden podpis i autobus sprzedany.Dlaczego nie moze stac przy stadionie ?Taka reklama klubu.Dodatkowo Prezydent udowodnił ze nie jest za kibicami .Zamowił autobusy w kolorach Zwiazku Radzieckiego.Napewno zielone z dodatkami czarnymi były by niewiele drozsze.Sami mozecie zobaczyc w jakim kolorze sa nowe autobusy.DLACZEGO NIE MOGŁY BYC ZIELONE.Popytajcie kibiców co sadza o tych barwach autobusow,przeciez inne kluby beda sie smiac z miasta.
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  23:27:24
~Yeti
Nadwyzki z PECu byly rezultatem dobrego zarzadzania przez Szymonika. Popytaj ludzi co Sagatowski zrobil to porozmawiamy. Szlezak zmodernizowal lwia czesc stalowowolskiej sieci cieplowniczej. Za Nadbereznego malo co sie w tym temacie robilo. Przetrownil miliony na zabawy i na bzdurne tzw. inwestycje.

Tak, Stalowa Wola wymiera. Spadek liczby mieszkancow o ponad 1000 rocznie cos mowi. Ludzie stad uciekaja, bo nie ma tutaj w miare dobrze platnej pracy. Dobrze, ze coraz wiecej ludzi dowiaduje sie o populizmie i kretactwie Nadbereznego.

Miasto ma obecnie praktycznie zadne mozliwosci inwestycyjne z powoduja zadluzenia sie kredytami na ogromna skale.
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  23:18:03
~Emo
Yeti i słowo wali jest wszystkim znane kto go czesto uzywał...
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  22:58:19
~Emo
Yeti no wymierac to moze i cos z toba sie dzieje.....
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  22:55:35
~Emo
Ha ha na rozrywki ale w przeciwienstwie do innych nie zabierał z nadwyzek za PEC
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  22:53:52
Koscielny, o jakich głodujących hurtowo emerytkach myślisz.
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  22:31:02
~yeti
@Emo

Dlaczego klamiesz? Nadberezny zadluzyl miasto. Ciezkie pieniadze roztrownil na imprezy typu Rubik, Lato z Radiem, Dni Miasta, 80-lecie COP, dzien flagi, zjazdy pisowskich notabli. Wali gruba kase w portaliki i radyjka. Promuje wlasna osobe. Konkretnych zalozen inwestycyjnych nie zrealizowal. Niech nie klamie, ze cos zrobi jak zalatwienie dzialek. W budzecie nie ma na to pieniedzy i nie bedzie tych pieniedzy. Wladza dla wladzy, dla ukrycia machinacji finansowych. Stalowa Wola wymiera.
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  22:29:48
~Emo
Porzednik zmarnował 12 lat zniszczyl to co było ! Nadbrezny jest super gospodarzem to widac gdzie nie spojrzec i dosc tej krytyki bo Szlezaka za 12 lat nikt nie krytykował....co nie zrobil nic Nadberezny drogi chodniki żłobek wodny linowy siłownie za wiazd do huty nie trzeba płacic rowery miejskie mlodziez i dzieci moga kozystac jak tak samo jak w warszawie czy krakowie a tu tylko inwestorow niema i krytyka. A jaki inewstor moze cos zainestowac ja nie ma drog dojazdowych lub gdzie nie spojrzec to czas zatrzymal sie na dziewietnastym wieku.Pan Prezydent Nadberezny zrobił tyle ze Stalowa Wola wydlada jak w dwodzestym pierwszym wieku....bede głosowac na pana i moja rodzina tez.
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  22:23:45
~Zenon
Czy to prawda ,że pracownicy urzędu i wszystkich innych spółek podległych miastu od kilku ładnych dni nie dostają pieniążków bo ich najzwyczajniej brak i mają zakaz mówienia o tym?
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  22:20:54
~KingaZawada
To jeszcze u Sekowej i Kobylażowej nie była z wizytą kontrola Skarbowa i specKominiarki od SuperMario? Temat dla TVN Superwizjer.
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  22:16:32
~Maria
Lucek a kiedy rozliczasz z różnych dziwnych operacji finansowych jako osoba pełniąca funkcje publiczna i jeden z założycieli FUniwersyteckiej KUL poprzednia i obecną Prezesko-sekretarke.Na co czekasz z tym zawiadomieniem?
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  22:12:58
~Koscielny
Zobaczycie po wyborach trolle opozycyjne nie macie szans z emerytkami głodującymi hurtowo na PiS a na prezydenta glosuja też inni także miłej goryczy pan Bóg życzy
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  22:06:31
~haha
Nadberezny po pierwsze zadluzyl miasto na dziesiatki milionow zlotych. Dlugi sa ukrywane w spolkach miejskich. Na powazne inwestycje Stalowa Wola nie ma srodkow. Niech ten facet przestanie klamac i mydlic ludziom oczy.
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  21:54:22
~xyz
Przez 4 lata - co Nie zrobił prezydent:
- nie przyciągnął żadnego poważnego inwestora,
- nie poszerzył terenów inwestycyjnych
- nie poprawił skomunikowania miasta z innymi częściami naszego subregionu, np.most , który buduje się na Sanie koło Jarosławia za rządowe pieniądze w dużej części- mimo ze ministra Kwiecińskiego tak "podejmował' prezydent Nadberezny w Stalowej Woli
-nie wybudował ani jednego mieszkania z rzadowego programu Mieszkanie +, ktory tak osobiście zachwalał , i nawet wizualizacje pokazywał
A to tylko niektóre elementy prorozwojowe.
Za to :
-zadłużył miasto na ciężkie miliony na nie wiadomo co
-zmarnował 4 lata na niewiele znaczące rzeczy i kosztowne w utrzymaniu pseudoinwestycje
-przypisane mu zostały niektóre pomysły poprzednika
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  21:45:08
~jozek
Wymienię w wielkim skrócie wam ciemnoto z opozycji totalnej co obecny Prezydent zrealizowal dla rozwoju i upiekszenia naszego miasta:

1.Dzieki wsparciu z Urzedu Miasta przebudowano i zmodernizowano ul. Przemyslowa i Klasztorna

2.Wybudowano ul. Przemyslowa Boczna laczaca osiedle Piaski z ul. Przemyslowa.

3. Zmodernizowano ul. Poniatowskiego i zrobiono tam trzy ronda, znow przy pomocy funduszy miasta poniewaz jest to droga powiatowa tak samo jak Przemyslowa czy Klasztorna.

4. Zmodernizowano ul.Ofiar Katynia i wykonano 2 ronda kolo stacji kolejowej

5. Na ukonczeniu jest juz lacznik z tunelem pod torami od ul.Grabskiego do Energetykow i kolejne rondo na Energetykow.

6. Usunieto linie wys. napiecia na osiedlu Mlodynie i wykonano wzdluz ul.Okulickego sciezke rowerowa.

7. Wykonano sciezke rowerowa na ul.Wojska Polskiego i przejscie wyniesione kolo Szkoly Podstawowej nr 11.

8. Wykonano parkingi na osiedlu centralnym w poblizu kosciola sw. Floriana.

9. Wykonano piekny Park Wodny.

10. W realizacji jest Park Linowy kolo szkoly muzycznej.

11. Zrobiono piekne tereny rekreacyjne na zapomnianych przez Boga i ludzi bloniach Nadsanskich.

12. W budowie jest plac targowy.

13.W budowie jest Stadion pilki noznej.

14. Wybudowano piekna szatnie dla sportowcow na stadionie na Osiedlu Piaski

15. Wykonano moc sciezek rowerowych i pokryto asfaltem moc malych ulic na terenie miasta.

16.Wybudowno przedszkole publiczne na Osiedlu Mlodynie

17.Z modrnizowano ul. Lipowa az do parku w Charzewicach.

18 W przebudowie jest ul.Sandomierska.

19.Zakupiono i wymieniono stary tabor samochodowy w MZK. 20 .Seniorzy komunikacja publiczna jezdza za darmo.

21.Rowniez seniorzy maja w br.roku szczepienia przeciw grypie za darmo To jest wielki skrot tego co wykonano w ciągu 4 lat urzedowania Nadbereznego.Tyle rzeczy niewykonano w ciągu 12 lat urzędowania Slezaka ponieważ jego wszystko :WALILO” Ci którzy tego niewidza niech wezma sobie swój rowerek albo niech wyporzycza,poswieca jeden dzień spacerkiem po Stalowej Woli i wówczas ocenia ile pozytywnej pracy zostało wykonanej dla upiększenia naszego miasta.
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  21:08:02
~Szwed
Manykun

Ile jeszcze bredni będziesz wypisywał ile hejtów wstawiał na stalowowolskich portalach? Pisz sobie na tych portalach gdzie mieszkasz? Tam nie ma nic do shejtowania?
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  20:57:10
@emeryt
Za kadencji Szlęzaka były dofinansowania do orlików. Powstały przy każdej szkole. Masz rację, wtedy samorządy mogły pomarzyć o dofinansowaniach rządowych takich jak obecnie.

Nie mówię o niewypałach jak mieszkanie+, które pomimo hucznej konferencji prasowej z ministrem okazało się dla miasta nieopłacalne.

Jakie firmy teraz niby powstają? Żadne. 2 się przeprowadziły, a ARP planuje budowę hali pod wynajem. Do tego KFC i Lidl z nowości.

Przy jednoczesnym zablokowaniu budowy centrum handlowego na terenie dworca PKS z podziemnym przejściem pod linią kolejową, zablokowaniem rozbudowy Fraca i zablokowaniem budowy salonu samochodowego obok szkoły katolickiej.

Lokalny kapitał ma robione problemy (galeria dworcowa, Frac, salon samochodowy), a prezydent miasta wspiera zagraniczny (e.leclerc, vivo).

To jest mizeria inwestycyjna, nie rozwój gospodarczy.
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  20:47:19
~ODWRÓCONY
Nie głosowałem 4 lata temu na Nadbereżnego, ale przekonał mnie tym ile zrobił dla miasta.
Wstyd mi za tych co go hejtują, bo w większości znam te osoby.
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  20:44:53
~wera
Czyli według hejterów z pozycji mamy głosować na Szymonika?
Buahaahahahahahah Buahahahahahaahaha
Magazyniera ?
BUahahaahah Buahaahaha
Prezesa "gówno prawda inteligenta" ?
buahahahahaahahaha buajhahahaahahaha
Tego co podniósł opłaty za PEC ?
Buahahahaahah Buahahahahaahahah
A co on takiego zrobił oprócz tego że był?
Buahaahahahahahah Buahahahaha
Jaki fachowiec to widać . Rok go trzymali w ostatniej pracy ....zawodowca , fachowca, managera > LOl
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  19:38:22
~Olo
masz chorą wyobraźnię przy pisaniu tych głupot i wymyślaniu nicków umiech zabawne inteligencjo patologiczna z pis umiech
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  18:54:13
~Farmaceuta
Oprócz ujadania, hejtu od opozycji coś usłyszymy?
Jeśli nie, to dziękuję 4 głosy mojej rodziny lecą na Lucjusza.
Za ten hejt właśnie, którym go obrzucacie!!!
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  18:35:15
~smok
I to jest prezydent!
A opozycja oprócz hejtu nie ma nic do zaproponowania???
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  18:00:29
~:)))))))))))
Nie tylko droga S74, ale i linia kolejowa dużej prędkości Rzeszów - Nisko jest w planach do wybudowania do roku 2030.
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  17:47:39
~Olo
bo ten Ferenc jest bardziej z pisu niż nadbereżny umiech
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  17:46:37
~Olo
wiele macie tam tych alimentów wielonickowy? umiech
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  17:44:22
~olga
Zmarnowane 4 lata. Przy takich funduszach unijnych jakie były do zdobycia zrobić tylko parki rozrywki i łącznik ? Zobaczcie co się dzieje w Rzeszowie !
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  17:44:21
~Informator
Okej miasto pięknieje wiele alementow małej architektury finanse mają się dobrze mamy nasze katoliczki i innych mieszkańców i
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  17:42:20
~Olo
a u was umiech zaczniecie myśleć i wyjaśnicie finansowy stan miasta? korupcję polityczną, program kopiata miska ryżu dla swoich, ilu już was więcej przy korycie+ w porównaniu do stanu przed sitwą w mieście i spółkach, konkrety? dawaj
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  17:39:11
~Ogórek
Olo mówisz o łączniku i obwodnicy oraz miejscach pracy oraz blokach jako o głupotach to nieźle mislice tam u was
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  17:36:30
~Olo
hehe propagandowe pierdoły 4 lata zmarnował na igrzyska i głupoty
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  17:34:27
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe