Pierwszy Filar Programu Lucjusza Nadbereżnego- ROZWÓJ
Opublikowano: 8  Października  2018

Obecnie urzędujący prezydent Stalowej Woli ubiega się o reelekcję. Z tej okazji zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową, by omówić pierwszy z trzech filarów jego programu.

To, co powstało jest bazą dla tego, co jeszcze powstanie

Program działania Lucjusza Nadbereżnego na lata 2018- 2023 składa się z trzech filarów: Rozwój, Przyszłość, Komfort z życia. W poniedziałek, podczas konferencji prasowej, zorganizowanej na nowym łączniku drogowym scalającym ul. Energetyków z ul. Grabskiego dziennikarze mieli okazję zapoznać się z pomysłami na nową kadencję. Łącznik, który już w zasadzie powstał w przyszłym tygodniu przejdzie odbiór PINB. Będzie on stanowił duże udogodnienie dla przyszłych i obecnych inwestorów. Spotkanie było okazją do podsumowania tych działań, które miały miejsce w mijającej kadencji.

- To przede wszystkim decyzja o rozgrodzeniu terenów Huty Stalowa Wola. Oprócz codziennego komfortu życia, oprócz codziennego komfortu pracowników, przedsiębiorców przynosi konkretne rezultaty gospodarcze oparte chociażby na tym, że hala Zakładów Mechanicznych, przez całe lata opuszczona, po tej decyzji znalazła inwestora, który zainwestował w nią kilkanaście milionów złotych. Już za niedługo będzie ona przynosić konkretne podatki dla miasta, ale również miejsca pracy- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Budowane są też nowe hale i rozbudowywane zakłady pracy. To wszystko jest siłą napędową gospodarki.

140 ha ziemi pod inwestycje gwarancją rozwoju gospodarczego

Ubiegający się o reelekcję prezydent ma już opracowany plan pracy na kolejne 5 lat. Przede wszystkim zamierza poszerzyć strefę ekonomiczną i to aż o 140 hektarów. To podstawa do tego, by w ogóle miasto miało szansę na dynamiczny rozwój gospodarczy, nowe miejsca pracy.

- Ten projekt od lat jest dyskutowany w Stalowej Woli. Nigdy nikomu wcześniej nie udało się tego zrealizować. My mamy zielone światło na rozszerzenie strefy ekonomicznej o 140 ha z dedykacją dla firm z branży motoryzacyjnej, dla firm z branży nowoczesnych technologii, z branży elektronicznej. Będzie to najważniejsze zadanie przyszłej kadencji samorządu- - mówi Lucjusz Nadbereżny.

Bez infrastruktury drogowej nie byłoby inwestorów

Prezydent zauważa, że konieczne są nowe rozwiązania komunikacyjne, dzięki którym miasto otworzy się na świat. Takim oknem ma być trasa ekspresowa S-74 przebiegające nieopodal Stalowej Woli, a także obwodnica. Dobra komunikacja do dużych terenów mieszczących się w poszerzonej strefie gospodarczej jest gwarancją szybkiego rozwoju całego regionu.

Prezydent ma również duże plany co do lotniska w Turbi. Modernizacja tego obszaru przy udziale środków rządowych otworzy możliwości dla działań zarówno biznesowych, jak i sportowych. Otwarcie lotniska będzie wymagało współpracy miasta z aeroklubem i gminą.

Czas na wyznaczenie nowych szlaków gospodarczych

Gospodarka lokalna to nie tylko miejsca pracy w przemyśle. Prezydent przypomniał o rekordowo niskim bezrobociu nie tylko w Polsce, ale i powiecie i uznał, że czas wyznaczyć nowe kierunki tworzenia miejsc pracy w regionie. Chodzi o lokowanie nowych branż na terenie Stalowej Woli.

- Na bazie sukcesu, który miały miejsce w Kuźni Przedsiębiorczości, gdzie na tej nowoczesnej powierzchni biurowej powstały nowe miejsca pracy, firmy, korporacje, które tutaj, w Stalowej Woli tworzą etaty administracyjne, czas na jeszcze większy projekt, dlatego wspólnie z Miejskim Zakładem Komunalnym, przy poręczeniu przez miasto, został przejęty budynek Mostostalu. W tym tygodniu zostaną podpisane ważne umowy z Agencją Rozwoju Przemysłu, która tutaj, w Stalowej Woli będzie realizować rządowy projekt Fabryka, który polega na stworzeniu profesjonalnych, nowoczesnych powierzchni biurowych dedykowanych dla korporacji krajowych, które tutaj, w Stalowej Woli tworzą centra biznesowe, miejsca dedykowane dla outsourcing, miejsca, które będą wspierać nowoczesny, młody biznes. To kolejne ważne zadanie, które zmienić ma gospodarkę i rynek pracy w Stalowej Woli- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Małe biznesy i duże zmiany- rozwój miasta na wielu polach

Rozwój miasta to także działania lokalne. Prezydent wśród ważnych zadań wymienił modernizację targowiska co odnosi się do tradycyjnego kupiectwa, budowę ulicy Okulickiego (boczna), rewitalizację Osiedla Fabrycznego (głównie okolice MDK i zmiany w obrębie ul. 1 Sierpnia) i przywrócenie dawnej świetności Rozwadowa (remont budynku PKP, Sokoła, Sądu, modernizacja Rynku). Wszystko to z dużym udziałem środków zewnętrznych.

- Rozwadów stanie się perełką historyczną Stalowej Woli, ale także gospodarczą. Pod względem wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców, którzy tam również będą realizować lokalne kupiectwo, tradycyjne rzemiosło- mówi prezydent.


 


Komentarze
« 1 2 3 4 »

Strona: 2/4 Wyświetlaj po:

~Telewidz
Polecam debatę Nadbereżny - Szymonik w telewizji Rzeszów.
Nadbereżny rozłożył na łopatki konkurenta.
Jest w internecie zapis całej dyskusji
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  21:44:22
~to ja
CYTAT (VitaliSS)
Dlaczego tak cię Stalowa Wola interesuje, przecież wstawiasz te hejty z IP spoza miasta?

Bo nadal jestem mieszkańcem Stalowej Woli i bardzo chciałbym tam kiedyś wrócić. Ślędzę zycie mojego rodzinnego miasta i smuci mnie to co się w nim dzieje. Nadbereżny tak zadłużył miasto bez uzyskania żadnych efektów, że na 100% jest najbardziej nieudolnym włodarzem jacy do tej pory byli.Sprawy zawodowe doprowadziły do opuszczenia tymczasowego Stalowej Woli ale teraz zastanawiam się nad sprzedażą domu w mieście dopóki ma jeszcze jakąś wartość.
CYTAT (VitaliSS)
Płatny hejter DETECTED

Niestety nie zawsze adres IP świadczy, że człowiek nie jest związany z miastem. Jeżeli masz takie możliwości to sprawdz ile postów pisze. Niestety muszę Cię zmartwić nie wykryłeś płatnego hejtera,,,,,a może sam nim jesteś.
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  21:35:06
~olop
czy to ARTYKUŁ SPONSOROWANY ?
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  20:00:14
~hehek
jesteś debilem hejterze ja mam w tv mnóstwo program a w pralce też, przgłup umiech
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  19:55:50
~dziadek
z tego ujadania i wycia wyschną im wary a skutek bedzie tego nijaki. Kto coś zrobił dla miasta....Lucjan..PiS . Kto ma program ..Lucjan ..PiS..a łoPOzycja tylko skowyt i obietnice nie zrealizowane od 12 lat.Wiec jaki mamy wybór ??? Tylko PiS tylko Lucjan!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  19:51:42
~wyga
~XoX nie, żartujesz sobie umiech strasznie mało czyta, słaby zasób słów i bełkot niezrozumiały po niby polsku
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  19:45:24
~___a
Niestety opozycja kompletnie nic konkretnego nie proponuje mieszkańcom Stalowej Woli. Wystarczy zerknąć na program.

Niezrozumiały bełkot jak za PRL-u
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  18:57:24
~XoX
Wyga, ty piszesz o Szymoniku?
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  18:53:15
@jozek
No właśnie. Niczego nie zrobiono dla rozwoju gospodarczego przez ostanie lata. Wyborca jest mamiony obietnicami, że wszystko będzie, jeśli zagłosuje na stosownego kandydata.

Były już konferencje prasowa dotycząca niemal wszystkich zaległych projektów i wcale z nich nie wynika, żeby cokolwiek oprócz szumu medialnego były w tych tematach robione.

Hucznie ogłaszał budowę bloków z mieszkanie+. Nie powstał ani jeden. Była konferencja prasowa o rozwoju i uruchomieniu 60 ja terenów inwestycyjnych i szukaniu inwestorów. Niczego nie zrobił...
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  17:55:41
~wyga
nikt rozsądny nie traktuje gościa poważnie umiech
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  17:47:52
~csa
typowy polityczny lanser. dużo gada bo wie, ze większość odbierze to jakby wiedział o czym mówi. od 4 lat słowotok, puste slogany i frazesy.
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  17:08:05
~sasiadskarpa
Nadberezny kupił drogi garniak pokazał sie na tle nowej drogi ,cos tam bełkocze.Ja tego nie kupuje,nie chce przez nastepne lata znowu go ogladac i czytac co to on nie zrobił.Wystarczy mi widok skarpy ,tak ja Nadberezny rewitalizował ze nic tam nie ma ,nawet trawy nie ma.
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  16:50:28
~podatnicy
A co się dzieje z hałasem i powietrzem w stalowej tak nadberezny jak był radnym tak się uzalal nad tym tematem a jak został prezydentem cisza!!!!!!TERAZ PRZY URNIE ROZLICZYMY GO ZA TO OJ ROZLICZYMY !!!!!!!
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  16:34:35
~Mieszkaniec
... wazelina leje sie wszedzie tam gdzie "dobra zmiana " a statek z węglem z USA płynie do Polski ( BW Canola ), który przewozi 41,7 tys. ton węgla ma zawinąć do portu w Świnoujściu 16 października.
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  16:08:53
~gasiors
Nadberezny ogarnal fryzure bo hejtowali ze wyglada jak aborygen.Wiadomo wybory trzeba robic zdjecia i lansowac sie wszedzie,niech głosuja.Moze prezydent obieca nam lotnisko jeszcze wieksze jak w Jasione,przeciez kredyt dostaniemy.Na kibiców i ich głosy chyba nie liczy bo zaliczył wpadke z zamknietym stadionem i oddaniem jedynego autobusu w barwach klubowych na złom.
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  15:46:41
~warte uwagi!
Wszyscy teraz mało się nie posrają przed wyborami z pokazywaniem niedokończonych jak ta inwestycji. W Rzeszowie otwarto nowy dworzec autobusowy by po przecięciu wstęgi zamknąć go by nadal trwały prace budowlane. To typowe dla pislamu!
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  14:13:34
~WYKOPKI
21 PAŹDZIERNIKA WSZYSCY NA WYKOPKI !!!
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  14:03:15
~Olo
nie wiem cz to praca, ale lepiej żeby nic nie robił, bo długi coraz większe i pośmiewisko straszne, 650 tys. za jakieś dziadostwo pod nazwą modern Talking....
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  13:59:10
~Sąsiad
Widzę ile godzin dziennie pracuje Nadbereżny to tytan pracy. Młody i chce mu się. Ma mój głos!
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  13:25:27
~niezalogowany
jozek- jak sptykałeś Ślęzaka w restauracji, w godzinach pracy to obibok jesteś.
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  11:05:04
~jozek
Do Troli ktorym wszystko sie nie podoba co robi obecny wlodarz a chcieliby aby bylo tak jak bylo.Otoz niejestesmy tak bogatym miastem zeby wiele rzeczy zrobic ze swoich pieniazkow.A przepis wyraznie stanowi ze jesli masz 30% swoich srodkow to o pozostale mozesz starac sie z zewnatrz.I tak wlasnie czyni Nadberezny.Czesc srodkow jest z Uni,czesc z min.sportu,czesc z min.srodowiska.Ale zeby je uzyskac trzeba miec pomysl na co je wydac.Takowe pomysly ma Nadberezny i chwala mu za to bo dzieki temu miasto nam pieknieje w oczach.A wy Trole siedzcie cicho jak mysz pod miotla bo wasz czas na upiekszenie miasta byl przez 12 lat rzadow Slezaka ktorego wszystko WALILO.W godzinach pracy czesto spotykalem go w restauracji w hotelu Stal lub na budowie prywatnego szpitala u Goli.Obecny Prezydent pracuje intensywnie i widac ze zalezy mu na tym aby nasze miasto bylo piekne.A nastepne piec lat rzadow napewno przyniesie kolejne wspaniale pomysly dla naszego miasta.Juz jest uzgodnione z Lasami Panstwowymi przekazanie 140 hektarow dzialki pod inwestycje.Nastepna kadencja wlasnie sie na tym skupi.Tylko zaglosujmy na Nadbereznego.
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  08:54:00
~jozek
Do Troli ktorym wszystko sie nie podoba co robi obecny wlodarz a chcieliby aby bylo tak jak bylo.Otoz niejestesmy tak bogatym miastem zeby wiele rzeczy zrobic ze swoich pieniazkow.A przepis wyraznie stanowi ze jesli masz 30% swoich srodkow to o pozostale mozesz starac sie z zewnatrz.I tak wlasnie czyni Nadberezny.Czesc srodkow jest z Uni,czesc z min.sportu,czesc z min.srodowiska.Ale zeby je uzyskac trzeba miec pomysl na co je wydac.Takowe pomysly ma Nadberezny i chwala mu za to bo dzieki temu miasto nam pieknieje w oczach.A wy Trole siedzcie cicho jak mysz pod miotla bo wasz czas na upiekszenie miasta byl przez 12 lat rzadow Slezaka ktorego wszystko WALILO.W godzinach pracy czesto spotykalem go w restauracji w hotelu Stal lub na budowie prywatnego szpitala u Goli.Obecny Prezydent pracuje intensywnie i widac ze zalezy mu na tym aby nasze miasto bylo piekne.A nastepne piec lat rzadow napewno przyniesie kolejne wspaniale pomysly dla naszego miasta.Juz jest uzgodnione z Lasami Panstwowymi przekazanie 140 hektarow dzialki pod inwestycje.Nastepna kadencja wlasnie sie na tym skupi.Tylko zaglosujmy na Nadbereznego.
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  08:53:55
~VitaliSS
@ to ja

Dlaczego tak cię Stalowa Wola interesuje, przecież wstawiasz te hejty z IP spoza miasta?

Płatny hejter DETECTED
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  08:31:56
~to ja
CYTAT
Pierwszy Filar Programu zadnych Lucjusza Nadbereżnego- ROZWÓJ

Przez cztery lata Nadbereżny pokazał na czym polega jego rozwój czyli zadłużenie wzrosło przez jego kadencje około 100 mln nie konumpcyjne nie przynoszące miastu żadnych profitów. Brak obiecanych inwestorów, co z hucznie przyjętymi przez nadbereżnego biznesmenami z wysp Kanaryjskich? Mieszkańców ubywa w zastraszającym tempie.
Nich żyje grabaż Stalowej Woli w tej kadencji jeśli ją wygra pogrzebie miasto.
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  07:55:51
~iring
I to jest prezydent Stalowej Woli, a nie Szymonik co już pokazał gdzie ma mieszkańców. W 2012 roku powiedział na sesji "gówno prawda" pytany o to czy ludzie mniej czy więcej za PEC zapłacą.
W styczniu 2018 roku kandydatka na radną o ludziach którzy mieszkają w Stalowej Woli stwierdziła że to ci, "których czasami powinniśmy się wstydzić, a niektórym pomóc".

SKANDAL, ALE DOBRZE ŻE POWIEDZIELI CO O NAS MYŚLĄ!
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  07:40:16
~Optymista
Patrzę na miasto i co zrobił tu Nadbereżny w 4 lata. Wiem że na niego zagłosuję bo dla niego nie ma "nie da się".
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  05:46:17
~Kibic
Sebastal2 co ty piepszysz nie jesteś do informowany pajacu wszyscy kibice będą głosować na niego od 18 lat do 50 latków ma wygrana w kieszenie a hejty to zostaw dla siebie. Biedne Po PSL Nowoczesna SLD do widzenia. Wygra PiS a 2 Kukiz i w dupe ich cmoknijcie haha 😂 konie już jest bliski niema stolkow wiedz będziecie siedzieć w oslej ławie do zobaczenia po wyborach jak będziecie płakać 😢 będziecie się pocieszać na wzajem tylko wam Niemcy zostaną do lizania Du.. Pomieszkacie z imigrantami
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  04:20:07
@jozek
A teraz umyj wazelinę i przeczytaj wieloletnią prognozę finansową miasta z bodajże 2013 roku. Kilkanaście punktów przez ciebie wymienionych zostało zaplanowanych na długo przed Nadbereżnym i czekało na swoją kolej. Były gotowe projekty i montaż finansowy. Obecny prezydent składał tylko podpisy i prężył pierś przed kamerami.

Co zrobił przez 4 lata Nadbereżny? Kadencja się kończy, a on nie ma nawet projektu łącznika do planowanej Podskarpowej. To tylko świadczy o tym, że obwodnica prędko nie powstanie. Zrezygnował ze 150 mln zł dotacji z funduszy województwa na budowę mostu na Sanie w ciągu nowego fragmentu drogi wojewódzkiej z brandwicy do vivo. W zamian dostaliśmy kilka mln zł dofinansowania do budowy podwórek i placów zabaw. Czy było warto? Brakuje terenów pod budownictwo, a po drugiej stronie Sanu leży odłogiem kilkaset hektarów nieużytków.

Jakie projekty zostawi po sobie Nadbereżny? Harmonogram spłaty kredytu oraz prognozę dodatkowych wpływów z tytułu podwyżek podatków i opłat lokalnych. Na przyszły rok brakuje 12 mln zł na obsługę zadłużenia. A gdzie wydatki na remonty i inwestycje?
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  00:27:34
@emo
Widzisz, zabrakło najważniejszego - kapitału zewnętrznego i dobrze płatnych stanowisk. Dla Ciebie to tylko brak inwestora. Problem w tym, że prezydent miasta zajmuje się drugorzędnymi pierdółkami ZAMIAST konkretami. I tak mieszkańcy miasta masowo się wyprowadzają, bo Stalowa Wola nie daje obecnie żadnych perspektyw rozwoju zawodowego czy kariery. Koncerty, dekoracje i place zabaw nie pozwolą młodym ludziom na znalezienie pracy i utrzymanie rodziny. Jedna tylko impreza - święto COP - kosztowała niemal milion złotych .

Teraz powiedz, czy co zachęca do przeprowadzki? Pierdółki czy konkrety? Rozsądny człowiek najpierw potrzebuje konkretów. Tylko patologia na bezrobociu może klaskać z powodu obecnej polityki miasta. Reszta szuka pracy wszędzie oprócz Stalowej Woli.

Inwestorów nie będzie, dopóki nie będzie oferty. Miasto jednak nie ma oferty - nie ma terenów pod budownictwo, nie ma wykwalifikowanych pracowników z odpowiednich branż ani możliwości sfinansowania tych braków, bo nadwyżki budżetowe na najbliższe kilkanaście lat zostały przejedzone.

Sama władza nie sprzyja inwestycjom. Lokalne inicjatywy są blokowane - Frac upadł, salon samochodowy obok szkoły katolickiej został zablokowany w imię bliżej nieokreślonych pomysłów na inne zorganizowanie tej przestrzeni, a galeria dworcowa z podziemnym przejściem pod linią kolejową na plac Piłsudskiego nie powstaje z powodu biurokracji. Jednocześnie prezydent chętnie fotografuje się na otwarciu Vivo, KFC czy Lidla.

Gdzie ten rozwój gospodarczy?
Dodano: 9  PaĄdziernika  2018  00:11:18
~chłopczyku!
Niejaki Patryk Jaki zmądrzał i fotografuje się teraz na tle flagi Unii Europejskiej. Bo zdecydowana większość Polaków jest za Unią Europejską. Czas i na ciebie chłopczyku byś wyrósł z pampersów i uszanował Europejską flagę, a swoje prywatne antyeuropejskie poglądy zostawił w Studzieńcu .
Dodano: 8  PaĄdziernika  2018  23:59:47
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe