Pierwszy Filar Programu Lucjusza Nadbereżnego- ROZWÓJ

Image

Obecnie urzędujący prezydent Stalowej Woli ubiega się o reelekcję. Z tej okazji zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową, by omówić pierwszy z trzech filarów jego programu.

To, co powstało jest bazą dla tego, co jeszcze powstanie

Program działania Lucjusza Nadbereżnego na lata 2018- 2023 składa się z trzech filarów: Rozwój, Przyszłość, Komfort z życia. W poniedziałek, podczas konferencji prasowej, zorganizowanej na nowym łączniku drogowym scalającym ul. Energetyków z ul. Grabskiego dziennikarze mieli okazję zapoznać się z pomysłami na nową kadencję. Łącznik, który już w zasadzie powstał w przyszłym tygodniu przejdzie odbiór PINB. Będzie on stanowił duże udogodnienie dla przyszłych i obecnych inwestorów. Spotkanie było okazją do podsumowania tych działań, które miały miejsce w mijającej kadencji.

- To przede wszystkim decyzja o rozgrodzeniu terenów Huty Stalowa Wola. Oprócz codziennego komfortu życia, oprócz codziennego komfortu pracowników, przedsiębiorców przynosi konkretne rezultaty gospodarcze oparte chociażby na tym, że hala Zakładów Mechanicznych, przez całe lata opuszczona, po tej decyzji znalazła inwestora, który zainwestował w nią kilkanaście milionów złotych. Już za niedługo będzie ona przynosić konkretne podatki dla miasta, ale również miejsca pracy- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Budowane są też nowe hale i rozbudowywane zakłady pracy. To wszystko jest siłą napędową gospodarki.

140 ha ziemi pod inwestycje gwarancją rozwoju gospodarczego

Ubiegający się o reelekcję prezydent ma już opracowany plan pracy na kolejne 5 lat. Przede wszystkim zamierza poszerzyć strefę ekonomiczną i to aż o 140 hektarów. To podstawa do tego, by w ogóle miasto miało szansę na dynamiczny rozwój gospodarczy, nowe miejsca pracy.

- Ten projekt od lat jest dyskutowany w Stalowej Woli. Nigdy nikomu wcześniej nie udało się tego zrealizować. My mamy zielone światło na rozszerzenie strefy ekonomicznej o 140 ha z dedykacją dla firm z branży motoryzacyjnej, dla firm z branży nowoczesnych technologii, z branży elektronicznej. Będzie to najważniejsze zadanie przyszłej kadencji samorządu- - mówi Lucjusz Nadbereżny.

Bez infrastruktury drogowej nie byłoby inwestorów

Prezydent zauważa, że konieczne są nowe rozwiązania komunikacyjne, dzięki którym miasto otworzy się na świat. Takim oknem ma być trasa ekspresowa S-74 przebiegające nieopodal Stalowej Woli, a także obwodnica. Dobra komunikacja do dużych terenów mieszczących się w poszerzonej strefie gospodarczej jest gwarancją szybkiego rozwoju całego regionu.

Prezydent ma również duże plany co do lotniska w Turbi. Modernizacja tego obszaru przy udziale środków rządowych otworzy możliwości dla działań zarówno biznesowych, jak i sportowych. Otwarcie lotniska będzie wymagało współpracy miasta z aeroklubem i gminą.

Czas na wyznaczenie nowych szlaków gospodarczych

Gospodarka lokalna to nie tylko miejsca pracy w przemyśle. Prezydent przypomniał o rekordowo niskim bezrobociu nie tylko w Polsce, ale i powiecie i uznał, że czas wyznaczyć nowe kierunki tworzenia miejsc pracy w regionie. Chodzi o lokowanie nowych branż na terenie Stalowej Woli.

- Na bazie sukcesu, który miały miejsce w Kuźni Przedsiębiorczości, gdzie na tej nowoczesnej powierzchni biurowej powstały nowe miejsca pracy, firmy, korporacje, które tutaj, w Stalowej Woli tworzą etaty administracyjne, czas na jeszcze większy projekt, dlatego wspólnie z Miejskim Zakładem Komunalnym, przy poręczeniu przez miasto, został przejęty budynek Mostostalu. W tym tygodniu zostaną podpisane ważne umowy z Agencją Rozwoju Przemysłu, która tutaj, w Stalowej Woli będzie realizować rządowy projekt Fabryka, który polega na stworzeniu profesjonalnych, nowoczesnych powierzchni biurowych dedykowanych dla korporacji krajowych, które tutaj, w Stalowej Woli tworzą centra biznesowe, miejsca dedykowane dla outsourcing, miejsca, które będą wspierać nowoczesny, młody biznes. To kolejne ważne zadanie, które zmienić ma gospodarkę i rynek pracy w Stalowej Woli- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Małe biznesy i duże zmiany- rozwój miasta na wielu polach

Rozwój miasta to także działania lokalne. Prezydent wśród ważnych zadań wymienił modernizację targowiska co odnosi się do tradycyjnego kupiectwa, budowę ulicy Okulickiego (boczna), rewitalizację Osiedla Fabrycznego (głównie okolice MDK i zmiany w obrębie ul. 1 Sierpnia) i przywrócenie dawnej świetności Rozwadowa (remont budynku PKP, Sokoła, Sądu, modernizacja Rynku). Wszystko to z dużym udziałem środków zewnętrznych.

- Rozwadów stanie się perełką historyczną Stalowej Woli, ale także gospodarczą. Pod względem wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców, którzy tam również będą realizować lokalne kupiectwo, tradycyjne rzemiosło- mówi prezydent.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~franek

Do marek, ja pisze tysiace komentarzy w kazdy dzien bez uzycia podpowiadacza bledow wiec czsami w pospiechu cos mi ucieknie. Po za tym jest tu wielu ''frankow'' na tym portalu moze to nie ja pisalem ten wpis.

~marek

Do franek napisałeś spokuj zamiast spokój to jest błąd ortograficzny jak chyba wiesz o tym.Chyba szkołę ukończyłeś mając znajomości taki z Ciebie nauczyciel języka polskiego jak ze mnie ksiądz.

~franek

Do marek, moze bys te bledy ortograficzne jeszcze wymienil bo chyba chodzilismy do innych szkol. Taki matolek jak ty probuje pouczac nauczyciela jezyka polskiego ortografii. No juz lemingi przechodzicie sami siebie, ja was oszczedzam i nie wygarniam bykow ktore bez przerwy robicie.Po za tym w internecie mozna wlaczyc slownik ortograficzny ktory z automatu poprawia bledy.

~marek

Do franka nie rób byków ortograficznych,taka twoja wiedza jak pisownia.

manukun

Sprostuję jedynie, że rial, stalhschmidt i ats otworzyły swoje oddziały w stalowowolskiej podstrefie TSSE. Trzeba jednak umieć odróżnić zmianę nazwy od budowy fabryki. Narzekanie na wyziewy z Uniwheelsu ma taki sam sens, jak narzekanie na wyziewy z Superior Industries. To te same budynki i te same wyziewy, zmienia się jedynie nazwa firmy.

Zauważcie mentalność Kalego. Nadbereżny i Weber narzekali na fabryki, ale szybko przestali jak tylko poczuli pieniądze. Nagle zanieczyszczenie powietrza przestało przeszkadzać.

Do tego warto podkreślić, że zdecydowana większość emisji zanieczyszczeń powietrza pochodzi od ruchu drogowego i ogrzewania domów jednorodzinnych. Zaledwie kilka % stanowi obecnie emisja z przemysłu. Łatwiej jest kontrolować komin fabryki, niż kilka tysięcy kominków domów czy rur wydechowych.

Co zrobił Nadbereżny w celu ograniczenia zanieczyszczeń powietrza? Całe nic, bostacja pomiarowa nie zmniejsza smogu. Projekt fotowoltaiki również wyłudził jedynie pieniądze podatnika - Stalowa Wola nie miała szans jako miasto zgazyfikowane i podpięte do sieci ciepłowniczej, bo projekt powstał z myślą o terenach wiejskich. Zyskało jedynie starostwo - mapki sporo kosztowały i sporo ich wydano.

~rusek60

Nadbereżny niech wraca do przedszkola rysować domki i słoneczka.Nie nadaje sie na prezydenta.Najgorszy prezydent w histori,a PIS dostanie za to ze nie wystawili kogos z doswiadczeniem.

~sebastal

Nadbereżny z kolesiami narobili długów miedzy innymi na głupie rewitalizacje,place zabaw.W przyszłym roku niezaleznie kto wygra to podniesie podatki bo jak pisałem Nadberezny brał kredyty.Miasto jest zadłuzone jak nigdy dotad.Ciekawe co z otwarciem stadionu,podobno ma byc pod koniec 2019 lub na wiosne 2020.Kibice powinni nie dac głosu Nadbereznemu.ciekawe czy ma juz przygotowane stanowisko w razie przegranej w wyborach i ile dostane na tym stołku ewakuacyjnym na miesiac?My dajemy rade zyc za minimum,a taki arystokrata Nadberezny pewnie nie poszedł by do pracy w aluminium za 2 tys?Jak myslicie?Nadberezny chodzi teraz na maksymalnych obrotach bo boi sie ze moze przegrać.

~franek

do niezalogowany lemingu nie badz smieszny bo nie zmienisz rzeczywistosci. Ciemniaku kto sprowadzil ALUTEK do STALOWEJ, kto pozolil rozbudowac sie tej firmie UNNIWEELS.N twoim miejscu bardzo cichutko bym siedzial bo nawet z internetem masz wilki problem, nie wystarczy czytac ale jeszcze rozumiec co sie czyta.

~niezalogowany

Do informator - w Ogródku Jordanowskim. Tak nazywa się od lat.

~niezalogowany

Do franek - smrody sprowadził Rzegocki poczytaj sobie.

~franek

Do marek, hejterze daj sobie spokuj z wypocinami bo se osmieszasz na nie bywala skale. W naszym miescie nie ma smogu bo 95 procent budynkow w miescie jest podlaczona do elekro cieplowni. A mieszkancy umieraja przez te wyziewy aluminiowe ze strefy ekonomicznej wiec podziekuj SZLEZAKOWI bo to on te smrody sprwadzil do naszego miasata. A drzewa musimy wycinac po to zeby mozna budowac nowe bloki [osiedle LESNE].

~marek

Stalowa Wola miasto smogu,z tego powodu zwiększa się umieralność mieszkańcow.Przyszła do Stalowej Woli rewitalizacja wycina się zdrowe drzewa,które dają nam wiele korzyści zmniejszają też smog a upiększa się. muasto przez beton.Łatwo jest wszystko wyciąć pod płaszczykiem niby chroni się. przyrodę i zwierzęta wyrażając zgodę na wycinanie drzew zdrowych.Czy na tym polega ochrona przyrody i walka ze smogiem w mieście?

~Informator

Blok skarpa a co ty mnie obchodzisz za to będziesz miał tężnie takie jak w Ciechocinku w parku jordanowskim

~Qra domowa

21 PAŹDZIERNIKA CZAS NA WYKOPKI!

~trzęsiportek

Mało się nie posra tak lata codziennie z miejsca na miejsce a ci biedni dziennikarze chyba mają już dość jego lansu przed wyborami. Obawia się przegranej i trzęsie portkami?

~Chłopak git

Wracając do debaty ile razy lucek dziękował mieszkańcom masakra zamiast odpowiadać konkretnie i skulił uszy gdy z 16 z groszami na 21 to jest 35 % wzrostu podatku ...

~Kika

Pięknie wykształcony i przygotowany piarowo.Te ruchy rąk, ton głosu , uśmiech....Tylko,że to jest sposób na manipulowanie ludźmi, ich reakcjami, to oddziaływanie na podświadomość.Dlatego wolę tych , co mają wpadki, zachowują się "nieprofesjonalnie", ale w swoich reakcjach i wypowiedziach są autentyczni. Wiem wtedy z kim mam do czynienia i mogę lub nie - mu zaufać. Wiem, że nie jestem sterowana. Dlatego takim "wytrenowanym" nie ufam z zasady i bardzo uważnie analizuję każde słowo, a także czyny i faktyczny stan rzeczy.

~wYBOrca

Warto obejrzeć debatę pomiędzy obydwoma panami.
Nadbereżny zdecydowanie wygrał, ale co najważniejsze był konkretniejszy i widać, że to on ma pomysł na Stalową Wolę.

~!!!

Jestem za opozycją, ale pan Szymonik musi się jeszcze dużo nauczyć. Przede wszystkim niech krytycznie spojrzy na te debatę.

~Michal

Tak jak te uśmieszki szymonika po twarzy od razu rozpoznawszy kto jaki jest

~maciagsik

Co to ma byc .Lucek i grupka dziennikarzy a w tle nowa droga.Podobne zdjecia były w Rozwadowie.Tam tez byli tylko dziennikarze i Lucek.Byla tylko zapowiedz wybetonowania rynku w ramach rewitalizacji.Ten typ to typowy polityczny lanser. dużo bulgocze bo wie, ze większość odbierze to jakby wiedział o czym mówi. od 4 lat słowotok, puste slogany i frazesy.

~wPiSdu+

Temu Kaczce to się już całkiem we łbie pier...oli. Z Warszawy robił Budapeszt a z Podkarpacia Bawarię. Może z BROWARNIĄ mu się fyrta bo facet nigdzie nie był i "g" widział!

~sebastal

Nadberezny gadal bzdety ,nic konkretnego na tej debacie.Bulgotał wyuczone zdania zeby uspac wyborcow.Tylko skompromitowal sie tam.Kiedy otwarcie stadionu,chcemy to wiedziec przed wyborami.Prezydent ukrywa kwote zadluzenia.

~luceksatanas

W związku z zapowiedziami jarosławapolkezbawa o Bawarii na podkarpaciu w sobotę lucek organizuje na błoniach przedwyborczy Octoberfest.No i za 4 lata Stalowa będzie jak Monachium a Stalówka będzie grała w lidze mistrzów

~Polak

Jeszcze jedno debata na korzyść lucka wyrazy mimiki twarzy obydwu kandydatów pokazują co robią to lucek ma plus

~Hutnik

Wydarzenia i opinie masz debatę w której Szymonik pokazuje swoją twarz atakując prezydenta taki niestety ich program ale nie wygracie całe szczęście

~to ja

CYTAT (Telewidz)
Polecam debatę Nadbereżny - Szymonik w telewizji Rzeszów.
lądne.
Zapodaj linka, chętnie oglądne

~!!!

No rozłożenia na łopatki to nie było w tej debacie, ale Szymonik musi się podszkolić. Lucek przeszedł zapewne niejedno szkolenie medialne jako "złote dziecko " PiS-u.Sama debata miałka.

~Telewidz

Polecam debatę Nadbereżny - Szymonik w telewizji Rzeszów.
Nadbereżny rozłożył na łopatki konkurenta.
Jest w internecie zapis całej dyskusji

~to ja

CYTAT (VitaliSS)
Dlaczego tak cię Stalowa Wola interesuje, przecież wstawiasz te hejty z IP spoza miasta?

Bo nadal jestem mieszkańcem Stalowej Woli i bardzo chciałbym tam kiedyś wrócić. Ślędzę zycie mojego rodzinnego miasta i smuci mnie to co się w nim dzieje. Nadbereżny tak zadłużył miasto bez uzyskania żadnych efektów, że na 100% jest najbardziej nieudolnym włodarzem jacy do tej pory byli.Sprawy zawodowe doprowadziły do opuszczenia tymczasowego Stalowej Woli ale teraz zastanawiam się nad sprzedażą domu w mieście dopóki ma jeszcze jakąś wartość.
CYTAT (VitaliSS)
Płatny hejter DETECTED

Niestety nie zawsze adres IP świadczy, że człowiek nie jest związany z miastem. Jeżeli masz takie możliwości to sprawdz ile postów pisze. Niestety muszę Cię zmartwić nie wykryłeś płatnego hejtera,,,,,a może sam nim jesteś.