Po długiej walce szkieletor przestanie straszyć

Image

Dobiegają końca perturbacje związane z rozbiórką budynku znajdującego się w centralnym miejscu placu targowego. Szkieletor wciąż stoi, ale dni jego są policzone.

Stojący w centrum miasta obiekt zwany straszydłem czy szkieletorem nigdy nie zostanie ukończony. Właściciel budynku przez 30 lat nie doprowadził budowy do końca. Dziś obiekt mógłby być wiele wart, gdyby właściciel w porę go wybudował i prowadził w nim działalność.

Ale tego nie zrobił, a w murach obiektu urządzili sobie siedzibę bezdomni. Nie raz i nie dwa odbywały się tam pijackie burdy, wybijano szyby i uszkadzano co się tylko dało. Zdarzało się, że interweniowała policja, a także straż pożarna, gdyż zgromadzone śmieci, koce, stare meble bywały podpalane. W końcu przebywanie tam stało się na tyle niebezpieczne, że coś z tym fantem trzeba było zrobić.

Prezydent miasta prowadził długie negocjacje z właścicielem budynku. Ostatecznie sprawę rozstrzygnęły organy niezależne. W ciągu kilku dni do urzędu miasta ma trafić decyzja wydana przez wojewodę w trybie specustawy drogowej. Budynek miał być rozebrany już we wrześniu, ale wszystko się przeciągnęło.

- W ramach specustawy drogowej złożyliśmy pełną i skuteczną dokumentację. Spodziewam się, że w tym tygodniu powinna przyjść prawomocna decyzja dająca nam pozwolenie na budowę i również rozbiórkę nie tylko tego "straszydła", ale również innych obiektów np. toalety- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Docelowo w miejscu szkieletora ma powstać nowy parking dla klientów robiących zakupy na targu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~szok

Czyli jak rozumiem hejterowi opozycji co zmienia nicki i wypisuje kolejne komentarze, ta szkarada się podoba?
Według niego to dalej miało tak stać w środku miasta, a przyjezdni tylko to obśmiewali!
No brawo! cudownie!
Niech opozycja pogrąża się dalej!

~jasio

abo jalis plac uciech podkołdrowych

~jasio

a ja myslalem ze na dachu będzie port dla łokretow podziemnych

~emki

Dramat. Panstwo PIS potrafi pozbawić kogoś swojej własnosci ...

~DaREK

Brawo panie Nadbereżny, w końcu koniec z paskudą!!!

e2rds

Myślę, że właściciel aż zaciera ręce, żeby tylko ktoś rozebrał ten budynek, dopiero się zacznie.

~agnieszka

A mowią ze prawo własnosci w Polsce jest świete

~mieszkaniec

2 dekady albo lepiej, nikt nie miał jaj, żeby się za to straszydło zabrać. Wystarczyło młodego i ambitnego zrobić prezydentem, a ten przez 4 lata znalazł sposób. Brawo!