Po długiej walce szkieletor przestanie straszyć

Image

Dobiegają końca perturbacje związane z rozbiórką budynku znajdującego się w centralnym miejscu placu targowego. Szkieletor wciąż stoi, ale dni jego są policzone.

Stojący w centrum miasta obiekt zwany straszydłem czy szkieletorem nigdy nie zostanie ukończony. Właściciel budynku przez 30 lat nie doprowadził budowy do końca. Dziś obiekt mógłby być wiele wart, gdyby właściciel w porę go wybudował i prowadził w nim działalność.

Ale tego nie zrobił, a w murach obiektu urządzili sobie siedzibę bezdomni. Nie raz i nie dwa odbywały się tam pijackie burdy, wybijano szyby i uszkadzano co się tylko dało. Zdarzało się, że interweniowała policja, a także straż pożarna, gdyż zgromadzone śmieci, koce, stare meble bywały podpalane. W końcu przebywanie tam stało się na tyle niebezpieczne, że coś z tym fantem trzeba było zrobić.

Prezydent miasta prowadził długie negocjacje z właścicielem budynku. Ostatecznie sprawę rozstrzygnęły organy niezależne. W ciągu kilku dni do urzędu miasta ma trafić decyzja wydana przez wojewodę w trybie specustawy drogowej. Budynek miał być rozebrany już we wrześniu, ale wszystko się przeciągnęło.

- W ramach specustawy drogowej złożyliśmy pełną i skuteczną dokumentację. Spodziewam się, że w tym tygodniu powinna przyjść prawomocna decyzja dająca nam pozwolenie na budowę i również rozbiórkę nie tylko tego "straszydła", ale również innych obiektów np. toalety- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Docelowo w miejscu szkieletora ma powstać nowy parking dla klientów robiących zakupy na targu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@prawda
Przecież każda droga i chodnik są płatne. Każdy właściciel nieruchomości znajdującej się na terenie miasta płaci podatek od nieruchomości. Każdy rozliczający podatki dochodowe w Stalowej Woli również dokłada się do utrzymania infrastruktury miejskiej.

Czy z tych pieniędzy prezydent powinien organizować koncerty po pół miliona złotych każdy? Albo wynajmować zewnętrzne agencje marketingowe? Albo zapraszać kolegów z partii i opłacać ich ochronę V. I. P., wyżywienie i transport?

manukun

@wyborca
Wiesz, że Nadbereżny był jedynie dyrektorem biura poselskiego?

~bum

@wyborca.. tak tez wiem, że Szlęzak awansował go z magazyniera na prezesa. A wiesz czemu? Bo takim kimś łatwo sterować , a wały odchodziły wtedy niezłe. Przy okazji ta robote na magazynie załatwil mu ojczulek. Jak chcecie barany glosowac na ta sitwe i jeszcze cwaniakowac nie znajac historii tego miasta , droga wolna !!

~blokskarpa

Jak tu nie miec dosc tego Zbeteznego,co chwila w radiu reklamy.Prosi nas o głos.Dobrze ze mozna inne stacje wlaczyc.Teraz prosisz o głos a co robiłes jak wycinali drzewa na skarpie?Kto podpisał ta pseudo rewitalizacje?teraz wstyd ,skarpa bez drzew i bez trawy nic nie zasadzone.Nawet patyków nie ma.Ja juz nie zaufam wandalowi od niszczenia drzew.Jak pisiorow nie było to miałem zielono pod blokiem,pisiory przyszli ogladneli i za kilka miesiecy ujawniło sie co planuja na skarpie.Teraz mam pod blokiem tak jak pola na jesieni zaorane.Polecam film sasiada -Rewitalizacja od kuchni na You Tube.Nie głosujcie na szkodników.

~dojna zmiana+

Jak na menadżera po chicagowskich szkołach to ten magazynier słabo wypadł.Jak taki dobry to sektor prywatny powinien się o niego upomnieć a nie całe życie na państwowym.

~prawda

e2rds. Gdyby miasto miało przynosić zyski nazywałoby się PPHU Stalowa Wola gimbusie. Ty chodziłbyś w błocie po pachy do swojej szkoły płatnej, bo chodniki nie przynoszą zysku, a za szkołę też nic nie płacisz, każda droga miejska byłaby płatna. Byłoby ciemno w nocy na ulicach, bo nie ma z tego zysku a ciepła woda i ogrzewanie byłoby 2x droższe bo PEC jest non profitowy. To tak pare przykładów ekonomisto.

e2rds

Sąsiad, Lucek ciężko pracuje nad zadłużaniem miasta dla inwestycji rozrywkowych, ty natomiast ciężko pracujesz na hejcie wychwalając go, tylko w obu przypadkach nie ma zysku.

~1234

Jaga Student to kto... Magazynier z PEC?. Łatwo krytykować pytanie co ten człowiek zrobił jak był prezesem PEC, bo objał stanowisko jak wszystko ogarnał i wyprowadził na prosta poprzedni prezes, który nie chcac kredytować społdzielni został zwolniony i zastąpiony magazynierem. Pytam co zrobił?

~Wyborca

Do Marek.Jak rozumiem Marku siedzisz z dziecmi u swoich rodziców i czekasz az zarobisz na własne mieszkanie . Jezdzisz rowerem bo nie chcesz brac kredytu na samochód. Ja natomiast mieszkam w domu mam auto w kredycie i doskonale sobie daje z tym rade. Roznica jest taka ze mam glowe na karku i widze ze rozwoj jakoś trzeba finansowac i jest to kredyt jak to na całym świecie. Jak sie boisz to siedz tam dalej u mamy i nie wyzywaj ludzi , bo o ekonomii to nie masz zielonego pojecia.

~Jaga

To byla debata delikatnie porownujac studenta z przedszkolakiem ktory pobudowal place zavaw i niech tam ifzie sie pobawic a nie zarzadzac miastem😀

~Marek

Wyborco !!! Ty tępa dzido ! Jak sie bie ma miedzi to sie ba dupie siedzi,a nie zadluza miasto.Dzieci i wnuki beda splacac te "inwestycje" ktore nie przynosza miastu profitow tylko dodatkowe koszty.
Mysl glowa jak ja masz

~Wyborca

Jeżeli hipotetycznie wygrałby Szymonika to WSZELKIE inwestycje w STW z róznych programow rządowych, urzędu marszałkowskiego i powiatu zostaną wstrzymane. Nie bedzie nic. Tak więc jesli chcecie żeby Stw dalej się rozwijała musimy zagłosować na LUCKA, a widać ze chłopak bardzo duzo zrobił i zrobi jeszscze sporo przez nastepne 5 lat. To jakim "super managerem" jest Szymonik zapytajcie ludzi z PEC to wam powiedzą co to za orzeł. Przyjęty na stanowisko magazyniera, po roku awansowany przez Szlezaka na prezesa. Kariera w iście Holliwodzkim stylu. Pewnie na magazynie był tak wybijającym się pracownikiem, że Szlezak poznał się na jego wrodzonym charakterze naturalnego lidera umiech .

~Rywal

Lucek wygra w pierwszej turze. Pytanie czy magazynier wyjdzie z wynikiem jedno czy dwucyfrowym.

~Savoir

Ludzie nadberezny nie był zdenerwowany tylko te uśmieszki i minki szymonika dużo mówią atakowanie ujadanie jakby mnie ktoś obrażał opowiadając błędne informacje i skupianiu się na dojechaniu rywalowi pan prezydent tego nie robi bo jest dobrze wychowany

manukun

@dobresobie
Dziwne, prawda? Nadbereżny solo przed kamerami czy emerytami dużo gada, czując się jak ryba w wodzie. Tutaj ograniczenia czasowe i kontry Szymonika wyprowadziły go z równowagi. Głos drżał, Na pytanie o definicję Smart City opowiada szczegóły z projektu transportowego. Przecież idea Smart City nie polega na biletomatach w elektrycznych autobusach ani wyświetlaczach obok przystanków.

Nic dziwnego, że nie ma nowych inwestorów, skoro prezydent miasta zamiast odpowiadać na pytania chwali się, na co wydał pieniądze z budżetu.

Szymonik też nie zachęca. Trzeba jednak przyznać, że odpowiada na pytania prowadzącego. 2 min to zdecydowanie za mało na zbudowanie zaufania wyborcy, ale nie oszukujmy się - Nadbereżny wypadł słabo. Zachowywał się jak uczeń pod tablicą przyłapany na nieprzygotowaniu.

~jasiek09

Lucek bełkotał puste słowa o rozwoju,zadnych konkretow.Najwazniejsze odpowiedzi pominal.Kolejni wyborcy nie zaglosuja na niego,bo widac ze cos krecil i za duzo nie mowil.

~Dobresobie

@Telewidz

Nadberezny sie skompromitowal doszczetnie. Nie powiedzial nic konkretnego. Siedzial zdenerwowany cala debate. Szymonik obnazyl kilka faktow na temat tego cwaniaczka. Nadberezny nie byl w ogole przygotowany.

~to ja

CYTAT ((VitaliSS))
Dlaczego tak cię Stalowa Wola interesuje, przecież wstawiasz te hejty z IP spoza miasta?

Bo nadal jestem mieszkańcem Stalowej Woli i bardzo chciałbym tam kiedyś wrócić. Ślędzę zycie mojego rodzinnego miasta i smuci mnie to co się w nim dzieje. Nadbereżny tak zadłużył miasto bez uzyskania żadnych efektów, że na 100% jest najbardziej nieudolnym włodarzem jacy do tej pory byli.Sprawy zawodowe doprowadziły do opuszczenia tymczasowego Stalowej Woli ale teraz zastanawiam się nad sprzedażą domu w mieście dopóki ma jeszcze jakąś wartość.
CYTAT ((VitaliSS))
Płatny hejter DETECTED

Niestety nie zawsze adres IP świadczy, że człowiek nie jest związany z miastem. Jeżeli masz takie możliwości to sprawdz ile postów pisze. Niestety muszę Cię zmartwić nie wykryłeś płatnego hejtera,,,,,a może sam nim jesteś.

~Telewidz

Polecam debatę Nadbereżny - Szymonik w telewizji Rzeszów.
Nadbereżny rozłożył na łopatki konkurenta.
Jest w internecie zapis całej dyskusji

manukun

@Sasiad
Bankiety, zjazdy partyjne, konferencje prasowe - rzeczywiście ciężka praca.

Mieszkańcy, szczególnie młodzi, tak doceniają "ciężką" pracę prezydenta. Czym prędzej wyjeżdżają, bo miasto nie daje im ani perspektyw rozwoju zawodowego, ani kariery, ani możliwości utrzymania rodziny. Miasto wyludnia się znacznie szybciej niż za buca z ozetu. Skoro jest tak cudownie, dlaczego nikt tu nie zostaje?

~csa

@vogelmen. nie idąc na wybory oddasz głos na nadbereżnego. jego elektorat pójdzie i zagłosuje. masz jeszcze 2 opcje. kukiz i porozumienie. co wybierzesz twoja wola ale jest szansa żeby pomieszać radnych z różnych opcji a wtedy ktoś będzie im patrzył na ręce.

~jasio

a jatam niczego siem nie bojem i zadzen szkilelet ani rozdarta cnota mnie nie straszna

~vogelmen

Mieszkancy chca wiedziec przed wyborami ile Nadberezny zaplacil za to straszydlo.Pewnie to kasa z kredytu i po co kolejny dług.Nie ma odpowiedzi to nie ide na wybory,ha,ha.Banda urzedasow cos tu ukrywa.Lucek to tajny platformowiec w PIS.

~Olo

~Sąsiad tobie też gratuluję wszędzie to zdanie wstawiasz, masz od wpisu płacone?

~Sąsiad

Widzę ile godzin dziennie pracuje Nadbereżny to tytan pracy. Młody i chce mu się. Ma mój głos!

~jasio

a po co wyburzać jak wystarczy poczekać na burze imorze samo się przewróci jak ten maszt na romdzie

~jkl

Chcecie wyburzyć jedyny czynny kibel w Stalowej Woli? Mam nadzieję, że wybudujecie nowy, lepszy.

~VitaliSS

@ to ja

Dlaczego tak cię Stalowa Wola interesuje, przecież wstawiasz te hejty z IP spoza miasta?

Płatny hejter DETECTED

~to ja

CYTAT (Nadbereżny)
,,,Spodziewam się, że w tym tygodniu powinna przyjść prawomocna decyzja ...

A ja spodziewam się w tym tygodniu szóstki w totolotka. Standartowo odtrąbiony sukces zanim jeszcze nastąpił.

~iring

Wyga hejterze płatny pochwal sie ile tobie płacą!!! ale bez względu ile głupot napiszesz to
w życiu nie zagłosuję na ludzi z TOTALNEJ TARGOWICY której kandydat na prezydenta mówi na sesji "gówno prawda" pytany o to czy ludzie mniej czy więcej za PEC zapłacą, a kandydatka na radną o ludziach którzy mieszkają w Stalowej Woli że to ci, "których czasami powinniśmy się wstydzić, a niektórym pomóc".

SKANDAL, ALE DOBRZE ŻE POKAZALI CO O NAS MYŚLĄ!