Ceny żywności w górę

Image

Porównując ceny wybranych 17 produktów spożywczych można stwierdzić, że ponad połowa z nich jest droższa niż rok temu. Na Podkarpaciu płacimy za jedzenie coraz więcej.

Według szacunku Urzędu Statystycznego w Rzeszowie w województwie podkarpackim ceny produktów spożywczych w sierpniu 2018 roku były wyższe niż rok wcześniej w tym samym okresie. Więcej płacimy za niektóre warzywa i owoce np. za marchew, cebulę czy cytryny. W górę poszły również ceny chleba, mąki czy jaj kurzych. Podobna tendencja utrzymuje się w całym kraju. Coraz częściej mówi się również o wzroście opłat za energię elektryczną.

Poniżej można zobaczyć zestawienie uśrednionych cen kilkunastu wybranych produktów spożywczych z sierpnia 2018 br. oraz lipca i sierpnia 2017 roku. Czy na Podkarpaciu żyje się trudniej niż rok temu? Jak uważacie?

dane: US Rzeszów

ObrazekObrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~xxx

Ja na bazarku się nie zaopatruje tam niema nic zdrowego kiedyś
kupiłam jabłka to dziecko płakało 2 dni bolał go brzuszek.Dziękuję ,gdy
ceny idą w górę a ręty stoją to nic dobrego nie dość że same konserwanty i brak pieniędzy to będziemy mieć brzuchy jak Janko muzykant.

~Sts

Jak sie rozdaje na lewo, prawo , nie swoje, to trzeba gdzieś to znaleźć

~PRAWDA

Jedne w góre inne w dół... i co mnie to

~wPiSdu+

21 października ogólnopolskie wykopki ..

~Adam

W socjaliźmie zabraknie nawet piasku na pustyni. Macie suwereny to kupowanie waszych glosow za kredyty zaciagane na wasze glowy. Co ja mowie,wy tylko krzyczycie "DEJ, DEJ MNIE SIE NALEŻY"

~wiechu

Ceny żywności w górę.A to mi nowina.Namacalna dobra zmiana.