Szepty i Chichoty Czasu- wernisaż wystawy Jadwigi Kukuły

Image

Wystawę zorganizowano w 40- lecie pracy twórczej artystki w Spółdzielczym Doku Kultury.

Jadwiga Kukuła pochodzi z Rzeszowa. Mieszka i pracuje w Stalowej Woli. Jest absolwentką Wydziału Architektury Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Ma na swoim kącie udział w licznych wystawach regionalnych i ogólnopolskich oraz pokazach polskiej sztuki za granicą, również wystawy indywidualne. Jest laureatką nagród i wyróżnień (m.in. "Porównania 25", III Nagroda BWA w Sandomierzu).

Wernisaż wystawy, którą można zwiedzać w Spółdzielczym Domu Kultury, miał miejsce w niedzielę 7 października 2018 roku. Na wystawie znalazły się prace od tych najdawniejszych po te współcześnie tworzone. Łączy je to, że nigdzie nie były prezentowane. Jedno z dzieł to autoportret artystki namalowany przez nią gdy miała 17 lat i uczęszczała do liceum.

Przez lata jej twórczość ewoluowała. Artystka stworzyła również własny sposób wyrażania świata posługując się własną techniką: rysunkiem „na pograniczu” malarstwa.

- Skąd czerpię tematy? Po prostu… Z tego co zauważę, przeżyję, co mnie zastanowi, albo co daje mi różne skojarzenia- mówi Jadwiga Kukuła.

Pierwsza indywidualna wystawa artystki mieściła się w Spółdzielczym Domu Kultury. Została zorganizowana 38 lat temu. Kilkanaście lat później artystka znów gościła w SDK. Teraz więc to niejako powrót do dawnych wspomnień.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Szept i krzyk

Obrazy z duszą.

~Trawisia

Ma talent.

~brew

"anakoludzik ortograficzny" - tak ładnie mawiała moja św. pamięci pani profesor

Persymona

kar to nie wiesz ,że pisanie na klawiaturze ogłupia? odejście od tradycyjnych długopisów grozi analfab...

~kar

"Ma na swoim kącie" - co to jest kąto?

Gratulacje od dawnego ucznia. Na pewno obejrzę. umiech