Szepty i Chichoty Czasu- wernisaż wystawy Jadwigi Kukuły
Opublikowano: 7  PaĽdziernika  2018

Wystawę zorganizowano w 40- lecie pracy twórczej artystki w Spółdzielczym Doku Kultury.

Jadwiga Kukuła pochodzi z Rzeszowa. Mieszka i pracuje w Stalowej Woli. Jest absolwentką Wydziału Architektury Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Ma na swoim kącie udział w licznych wystawach regionalnych i ogólnopolskich oraz pokazach polskiej sztuki za granicą, również wystawy indywidualne. Jest laureatką nagród i wyróżnień (m.in. "Porównania 25", III Nagroda BWA w Sandomierzu).

Wernisaż wystawy, którą można zwiedzać w Spółdzielczym Domu Kultury, miał miejsce w niedzielę 7 października 2018 roku. Na wystawie znalazły się prace od tych najdawniejszych po te współcześnie tworzone. Łączy je to, że nigdzie nie były prezentowane. Jedno z dzieł to autoportret artystki namalowany przez nią gdy miała 17 lat i uczęszczała do liceum.

Przez lata jej twórczość ewoluowała. Artystka stworzyła również własny sposób wyrażania świata posługując się własną techniką: rysunkiem „na pograniczu” malarstwa.

- Skąd czerpię tematy? Po prostu… Z tego co zauważę, przeżyję, co mnie zastanowi, albo co daje mi różne skojarzenia- mówi Jadwiga Kukuła.

Pierwsza indywidualna wystawa artystki mieściła się w Spółdzielczym Domu Kultury. Została zorganizowana 38 lat temu. Kilkanaście lat później artystka znów gościła w SDK. Teraz więc to niejako powrót do dawnych wspomnień.
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Szept i krzyk
Obrazy z duszą.
Dodano: 9  PaĽdziernika  2018  23:14:29
~Trawisia
Ma talent.
Dodano: 9  PaĽdziernika  2018  07:55:38
~brew
"anakoludzik ortograficzny" - tak ładnie mawiała moja św. pamięci pani profesor
Dodano: 8  PaĽdziernika  2018  09:51:18
kar to nie wiesz ,że pisanie na klawiaturze ogłupia? odejście od tradycyjnych długopisów grozi analfab...
Dodano: 8  PaĽdziernika  2018  07:15:34
~kar
"Ma na swoim kącie" - co to jest kąto?

Gratulacje od dawnego ucznia. Na pewno obejrzę. umiech
Dodano: 7  PaĽdziernika  2018  21:49:20
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe