Urządzenie stylowej i funkcjonalnej łazienki

Image

Urządzenie stylowej i jednocześnie funkcjonalnej łazienki nie jest łatwym zadaniem. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko aktualne, ale również przyszłe potrzeby wszystkich domowników oraz użyteczność i styl wykonania ceramiki sanitarnej, armatury i dodatków.

Wielkość pomieszczenia

W aranżacji wnętrza łazienki duże znaczenie ma jej powierzchnia. W małych pomieszczeniach stawiać należy na rozwiązania kompaktowe, które nie zajmują dużo miejsca i spełniają wiele funkcji jednocześnie. Na więcej można pozwolić sobie w przypadku dużej łazienki, gdzie zastosowanie znajduje wanna wolnostojąca, umywalki na postumentach czy dodatkowe wyposażenie łazienek, np. bidet. Wiele rozwiązań odpowiednich do wielkości pomieszczenia zaczerpnąć można z fachowych stron, np. https://gnsbud.pl/.

Umywalka

Umywalka to jeden z typowych dla łazienki elementów. W ostatnich latach do najmodniejszych należy umywalka nablatowa i zamontowana pod nią szafka pod umywalkę. To połączenie może być zastosowane w każdej łazience, ale najchętniej decydują się na nie właściciele małych łazienek. Połączenie umywalki z szafką ma dużo walorów użytkowych i świetnie się prezentuje. To nowoczesne rozwiązanie oferuje wielu producentów, np. Catalano.

Do umywalki należy oczywiście dobrać odpowiednią baterię. Bateria umywalkowa może być montowana na ścianie lub na umywalce. Wybierać można spośród modeli jedno- lub dwuuchwytowych, klasycznych, stylizowanych i w różnej kolorystyce. Decydując o zakupie baterii warto zwrócić szczególną uwagę na jej producenta i wybrać tego, który gwarantuje wysoką jakość i trwałość produktu, tak jak producent Kludi

Wanna

O wyższości wanny nad prysznicem lub prysznica nad wanną można mówić wiele, a tak naprawdę wybór jednego z tych rozwiązań zależy od wielkości łazienki. Posiadacze małych łazienek decydują się zwykle na prysznic lub wannę z kabiną prysznicową. Właściciele dużych łazienek lub ci, którzy posiadają nie tylko jedną łazienkę, chętnie wybierają wannę z dodatkiem systemu hydromasażu. Wanna z hydromasażem uznawana jest za luksus, jednak pojawia się w coraz większej ilości polskich łazienek. Jest synonimem stylu, klasy i nowoczesności. Pozwala nie tylko na codzienne użytkowanie, ale również okazjonalny relaks w domowym zaciszu.

Niezwykle awangardowo prezentuje się wanna wolnostojąca lub wanna narożna. Rozwiązania te dedykowane są głównie dużym łazienkom, ponieważ aby stworzyć niepowtarzalny efekt z użyciem tych elementów ceramiki trzeba dysponować sporą ilością miejsca.

Na tych dwóch elementach - wannie i umywalce - skupia się największa uwaga osób aranżujących łazienkę, a od ich wyboru zależy nie tylko stylowy i nowoczesny wygląd pomieszczenia, ale również wygoda użytkowania.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.